29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"10" січня 2008 р. Справа №9/8470-А
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області
м. Хмельницький
до Управління агропромислового розвитку Хмельницької районної державної адміністрації м. Хмельницький
про зобов'язання відповідача виконати п.1 вимоги «Про усунення виявлених ревізією порушень» від 25.06.07 №22-06/15/2825 щодо вжиття заходів по відшкодуванню коштів в сумі 25600,00 грн., які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотацій на підставі довідок , виданих ЖЕКами
Суддя Олійник Ю.П. Секретар судового засідання Журба В.А.
Представники :
Від позивача Єгорова О.С. за довіреністю від 05.04.07 №22-12-20/11
Від відповідача -
Позивач у позовній заяві та представник у позовній заяві просять зобов'язати відповідача виконати п.1 вимоги «Про усунення виявлених ревізією порушень» від 25.06.07 №22-06/15/2825 щодо вжиття заходів по відшкодуванню коштів в сумі 25600,00 грн., які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотацій на підставі довідок , виданих ЖЕКами (ТОВ «Фірма ЖЕК №» та ЖЕК №6).
Позовні вимоги обгрунтовують тим, що проведеною ревізією встановлено , що у 2006р. за рахунок коштів державного бюджету, виділених по КПКВ 2801210 «Фінансова підтримка виробництва продукції тваринництва та рослинництва» відповідачем проводилась виплата дотацій мешканцям міста на підставі довідок, виданих ТОВ «Фірма ЖЕК № та ЖЕК №6 про наявність поголів'я, що є порушенням п.7 постанови КМУ від 06.05.05 №325. Даною постановою не передбачено ведення обліку худоби у домашніх господарствах в ЖЕКах. Тому останні не мали права надавати відповідні довідки, а відповідач не мав права на підставі даних довідок проводити виплати дотацій . Всього за 2006р. до реєстрів неправомірно включено 27 довідок та виплачено 25,6 тис. грн. Тому відповідачу направлено вимоги про усунення порушень , виявлених ревізією від 25.06.07 №22-06-15/2825. Листом від 16.08.07 відповідачем повідомив про те, що кошти винними особами не відшкодовані.
Відповідач у запереченнях на позов проти позову заперечує, посилаючись на те, що згідно наказу Мінагрополітики України №119 від 16.03.07 обов'язки по прийманню та реєстрації приймальних квитанцій , виданих суб'єктами господарювання за продані їм на забій худобу та птицю покладаються на обласні інспекції якості та формування ресурсів с/г продукції. Відповідно в даному випадку відповідальність повинна нести обласна інспекція якості та формування ресурсів с/г продукції Хмельницької ОДА. Крім того, позивачем не обґрунтована сума 25,6 тис. грн.. та не вказані фізичні особи, яким вона виплачена у формі дотацій. Просить залучити в якості співвідповідача по справі інспекцію якості та формування ресурсів с/г продукції Хмельницької ОДА . Представник відповідача у судовому засіданні повідомив про те, що відповідач звернувся до Хмельницької міської ради для узгодження списків фізичних осіб, якими вирощено і здано на забій худобу, посилається на те, що радою видані відповідні довідки.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Позивачем проведена ревізія використання бюджетних коштів, передбачених на утримання управління агропромислового розвитку Хмельницької РДА та виконання загальнодержавних програм за період 2005-2006роки та 1-й кв. 2007року, за наслідками якої складений акт від
Ревізією, зокрема, виявлено, що відповідачем виплачено дотації фізичним особам по довідках про наявність поголів'я, виданих ЖЕКами на суму 25,6 тис. грн.. В результаті проведення 5 зустрічних перевірок щодо достовірності виданих довідок фізичним особам, отримувачам дотацій, за вирощеного ними та зданого на забій переробним підприємствам молодняка ВРХ та кондиційних свиней ТОВ «Фірма «ЖЕК № виявлнено « та ЖЕК №6 та трьома комітетами самоорганізації населення Лезнево, Ружична та Книжківці (всього за 2006р. -27 довідок ЖЕКів та 55 довідок комітетів) встановлено, що вищезазначеними установами видача довідок про наявність поголів'я проводилась у порушення п.7 постанови КМУ від 06.05.06 №325 «Про порядок використання коштів держбюджету , що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва та рослинництва», яким зазначено, що надання дотацій проводиться лише за довідками, виданими сільськими, селищними, міськими та районними радами. Отже виплата дотацій за довідками ЖЕКів та комітетів самоорганізації населення призвело до незаконним видатків в сумі 25,6 тис. грн.
Позивачем виставлена відповідачу вимога від 25.06.07 №22-06-15/2825 про усунення порушень, виявлених ревізією , у п.1 якої зобов'язано відповідача вжити заходи по відшкодуванню коштів в сумі 25,6 тис.грн. , які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотації на підставі довідок ТОВ «Фірма ЖЕК №1» та ЖЕК №2.
У зв'язку з відсутністю реагування з боку відповідача 10.08.07 позивачем направлений лист-нагадування про невжиття заходів до усунення виявлених ревізією порушень.
Листом від 16.08.07 відповідач повідомив про звернення до Хмельницького міськвиконкому про видачу довідок ним самим замість довідок ЖЕКів та зменшення кошторису бюджету на 2007р. в сумі 25,6 тис. грн..
Оскільки відповідачем не відшкодована сума незаконно виплачених дотацій , позивач звернувся з позовом до суду з урахуванням уточнення позовних вимог.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Порядком використання коштів держбюджету , що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва та рослинництва, затвердженим постанови КМУ від 06.05.06 №325, передбачено, що надання дотацій проводиться лише за довідками, виданими сільськими, селищними, міськими та районними радами (п.7).
Аактом ревізії підтверджується і відповідачем не заперечується факт виплати дотації фізичним особам по довідках про наявність поголів'я, виданих не радами , а ЖЕКами на суму 25,6 тис. грн .
Пунктами 7 та 10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, зокрема, пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів та звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Згідно направленої відповідачу вимоги від 25.06.07 №22-06-15/2825 про усунення порушень, виявлених ревізією , відповідача зобов'язано вжити заходи по відшкодуванню коштів в сумі 25,6 тис.грн. , які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотації на підставі довідок ТОВ «Фірма ЖЕК №1» та ЖЕК №2.
За таких обставин позовні вимоги. заявлені правомірно, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п.6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
Позов Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області м. Хмельницький до Управління агропромислового розвитку Хмельницької районної державної адміністрації м. Хмельницький про зобов'язання відповідача виконати п.1 вимоги «Про усунення виявлених ревізією порушень» від 25.06.07 №22-06/15/2825 щодо вжиття заходів по відшкодуванню коштів в сумі 25600,00 грн., які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотацій на підставі довідок , виданих ЖЕКами (ТОВ «Фірма ЖЕК №1» та ЖЕК №2) задовольнити.
Зобов'язати Управління агропромислового розвитку Хмельницької районної державної адміністрації м. Хмельницький виконати п.1 вимоги «Про усунення виявлених ревізією порушень» від 25.06.07 №22-06/15/2825 щодо вжиття заходів по відшкодуванню коштів в сумі 25600,00 грн., які виплачені фізичним особам, включеним до списків та реєстрів одержувачів дотацій на підставі довідок , виданих ЖЕКами (ТОВ «Фірма ЖЕК №1» та ЖЕК №2).
Згідно ст.ст. 185-186 КАС Україин сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ю.П. Олійник