16 квітня 2025 рокуЛьвівСправа № 300/6299/24 пров. № А/857/28599/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі :
головуючого судді : Кухтея Р.В.,
суддів : Носа С.П., Ільчишин Н..В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2024 року (ухвалене головуючим-суддею Гомельчуком С.В. в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у м. Івано-Франківську) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,
У серпні 2024 року ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - ГУ ПФУ, пенсійний орган, відповідач), в якому просила визнати протиправною відмову ГУ ПФУ здійснити перерахунок та виплату їй пенсії з урахуванням довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) №10/1/4738 від 15.07.2024 (далі - Довідка №4738), №4738 від 15.07.2024 та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату їй пенсії з 01.02.2021 на підставі Довідки №4738 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, з 01.02.2023 на підставі Довідки №4739 (далі - Довідка №4739), відповідно до вимог ст.ст.43, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон №2262), ст.9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон №2011), з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704) і повного розміру індексації, встановлених постановою КМУ №118 від 16.02.2022 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (далі - Постанова №118) шляхом збільшення на коефіцієнт 1,14, постановою КМУ №168 від 24.02.2023 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі - Постанова №168), шляхом збільшення на коефіцієнт 1,197, постановою КМУ №185 від 23.02.2024 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільших вразливих верств населення у 2024 році» (далі - Постанова №185), шляхом збільшення на коефіцієнт 1,0796 у розмірі її фактичного нарахування в повному обсязі, без будь-яких обмежень та з урахуванням щомісячної доплати у розмірі 1000,00 грн відповідно до постанови КМУ №713 від 14.07.2021 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова №713) та раніше виплачених сум.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.10.2024 позовні вимоги були задоволені частково. Визнано протиправними дії ГУ ПФУ щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням Довідок ІНФОРМАЦІЯ_3 №10, №4738 та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2021 на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення №4738 станом на 01.01.2021, з 01.02.2023 на підставі Довідки №4739, відповідно до вимог ст.ст.43, 63 Закону №2262, ст.9 Закону №2011, з урахуванням положень Постанови №704, з урахуванням раніше виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій через неправильне застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права просить його скасувати та прийняти постанову, якою відмовити позивачці у задоволенні позовних вимог повністю.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що скасування п.6 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 “Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку розмірів посадового окладу позивачки та не може слугувати підставою для надання до пенсійного органу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, 01.01.2023, оскільки постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 по справі №826/6453/18 не створює підстав для здійснення перерахунку пенсії позивачки.
Позивачка не скористалася правом подачі відзиву на апеляційну скаргу у встановлений судом строк.
Згідно п.3 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні по справі матеріали та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.
З матеріалів справи видно, що позивачка отримує пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону №2262.
Згідно протоколу ГУ ПФУ від 01.03.2024, основний розмір пенсії позивачки становив 70% з розрахунку таких сум грошового забезпечення, а саме : посадовий оклад - 2730 грн, оклад за військове звання - 740 грн, процентна надбавка за вислугу років 25% - 867,50 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 6368,38 грн, при цьому нараховано індексацію базового ОСНП 2022 (7494,12*0,140) - 1049,18 грн, базового ОСНП 2023 (8543,3*0,1970) - 1500 грн, базового ОСНП 2024 (10043,3*0,0796) - 799,45 грн. Загальний розмір пенсії з урахуванням індексації 10848,75 грн, підсумок пенсії з надбавками 13011,45 грн.
ІНФОРМАЦІЯ_4 було сформовано довідку №4738 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 та довідку №4739 за посадою, яку годувальник - ОСОБА_2 займав станом на момент звільнення зі служби. Підставою для видачі довідок слугувало рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.05.2024 по справі №300/8756/23.
Згідно Довідки №4738, грошове забезпечення складається з посадового окладу - 3520 грн, окладу за військове звання сержант - 950 грн, надбавки за вислугу років 25% - 1117,50 грн, НВОВЗ 65% - 2819,375 грн, премії 130% - 3549 грн, а всього 11955,88 грн.
Згідно Довідки №4739, грошове забезпечення складається з посадового окладу - 4160 грн, окладу за військове звання сержант - 1130 грн, надбавки за вислугу років 25% - 1322,50 грн, НВОВЗ 65% - 2819,375 грн, премії 260% - 7098 грн, а всього 16529,88 грн.
Позивачка звернулася до ГУ ПФУ із заявою від 19.07.2024 про перерахунок її пенсії з 01.02.2021 та з 01.02.2023 на підставі вищевказаних довідок, з урахуванням відомостей про основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення і премії в розмірах, обчислених за прирівняною посадою, щомісячної доплати відповідно до Постанови №713 та раніше виплачених сум.
За результатами розгляду заяви, відповідач листом №6897-5590/С-02/8-0900/24 від 09.08.2024 повідомив позивачку про відсутність законних підстав та відповідних повноважень для проведення перерахунку її пенсії.
Вважаючи відмову відповідача протиправною, ОСОБА_1 звернулася до адміністративного суду з даним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що заява позивачки, подана відповідачу, та оформлені довідки від від 15.07.2024 №10/1/4738, №10/1/4739 є додатковими документами в розумінні ст.63 Закону №2262, і, як наслідок, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначеної позивачці пенсії. Суд зазначив, що відповідач не довів правомірності дій щодо відмови у проведенні обчислення та перерахунку пенсії позивачки згідно довідок №4738, №4739. Щодо позовної вимоги здійснити перерахунок пенсії з урахуванням індексацій, встановлених Постановою №118, шляхом збільшення на коефіцієнт 1,14, Постановою №168, шляхом збільшення на коефіцієнт 1,197, Постановою №185, шляхом збільшення на коефіцієнт 1,0796 у розмірі її фактичного нарахування в повному обсязі без будь-яких обмежень, суд врахував протокол перерахунку за пенсійною справою позивачки від 01.03.2024, згідно якого, ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з урахуванням індексації базового ОСНП 2022 (7494,12*0,140), що становить 1049,18 грн, індексації базового ОСНП 2023 (8543,3*0,1970) - 1500 грн та індексації базового ОСНП 2024 (10043,3*0,0796) - 799,45 грн, а тому суд дійшов висновку, що відносно індексації за 2022 та 2024 роки відсутнє порушене право позивачки, оскільки відповідачем не застосовані обмеження до її пенсії. Також суд зазначив, що на виконання Постанови №168, з 01.03.2023 позивачці підвищено пенсію на коефіцієнт збільшення, встановлений пунктом 1 цієї Постанови, в межах граничної суми збільшення, а саме на 1500,00 грн, у зв'язку з чим відсутні підстави вважати такі дії відповідача неправомірними, оскільки індексація пенсії позивачки з 01.03.2023 проведена ГУ ПФУ з дотриманням вимог чинного законодавства. Суд також вважав відсутніми підстави для задоволення вимоги здійснити перерахунок пенсії з урахуванням щомісячної доплати у розмірі 1000,00 грн відповідно до Постанови №713 та раніше виплачених сум.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права та з дотриманням норм процесуального права, а також при повному, всебічному та об'єктивному з'ясуванні всіх обставин, що мають значення для справи, виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст.308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог не оскаржується, а тому суд апеляційної інстанції не надає правової оцінки спірним правовідносинам у цій частині та не вбачає підстав для застосування положень частини другої цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону №2011, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою статті 9 Закону №2011 передбачено, що до складу грошового забезпечення входять : посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до ч.3 ст.9 Закону №2011, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Згідно ч.3 ст.43 Закону №2262, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону №2262, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Згідно ч.4 ст.63 Закону №2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262 визначено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону №2262, перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Постановою КМУ №45 від 13.02.2008 було затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262 (далі - Порядок №45), відповідно до п.1 якого, пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених КМУ.
Відповідно до п.5 Порядку №45 (у редакції змін, внесених Постановою №103), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому, у додатку 2 до Порядку №45 встановлено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.
Постановою №103 вирішено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови №704.
Отже, вказаними нормативно-правовими актами з 24.02.2018 (дата набрання чинності Постанови №103 та внесених нею змін) обмежено складові грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія військовослужбовців.
Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнано протиправними та нечинними п.1, 2 Постанови №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку №45.
Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45 до зазначених змін.
При цьому порядок дій, які повинен вчинити орган Пенсійний фонду України у зв'язку з втратою чинності положеннями п.1, 2 Постанови №103 та змін до п.5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Тобто, на час звернення позивачки до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок, діяв Порядок №45, згідно п.3 якого, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особу було звільнено із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює відповідний Порядок, затверджений постановою правління ПФУ №3-1 від 30.01.2007, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до п.24 Порядку №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно ст.63 Закону №2262 уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте КМУ, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.
Водночас, колегія суддів зазначає, що відповідно до п.4 Порядку №45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч.2, 3 ст.51 Закону №2262.
Як видно з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_4 були сформовані довідки №4738, №4739, відповідно до яких посадовий оклад і оклад за військовим званням визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2021 та 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт.
Таким чином, у відповідача у зв'язку з отриманням зазначених довідок виник обов'язок перерахувати пенсію позивачки з 01.02.2021 та з 01.02.2023.
Відповідачем не доведено правомірності дій щодо відмови у здійсненні обчислення і перерахунку пенсії позивачки на підставі оновленої довідки.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.2 ст.6 КАС України та ст.17 Закону України “Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини», суди застосовують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та практику Європейського Суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерела права.
Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів скаржника та їх відображення у судових рішеннях, питання вичерпності висновків суду, судом апеляційної інстанції ґрунтується на висновках, що їх зробив ЄСПЛ у справі “Проніна проти України» (рішення від 18.07.2006).
Зокрема, у пункті 23 рішення ЄСПЛ зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи, що і зроблено апеляційним судом переглядаючи рішення суду першої інстанції, аналізуючи відповідні доводи скаржника.
Так, у рішенні від 10.02.2010 у справі “Серявін та інші проти України» ЄСПЛ наголосив на тому, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії» (RuizTorija v. Spain) від 09.12.1994). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі “Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland) від 01.07.2003). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (рішення у справі “Гірвісаарі проти Фінляндії» (Hirvisaari v. Finland) від 27.09.2001).
Інші зазначені в апеляційній скарзі обставини, окрім вищеописаних, ґрунтуються на довільному трактуванні фактичних обставин і норм матеріального права, а тому такі не вимагають детальної відповіді або спростування.
Згідно ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що оскаржуване рішення ухвалене відповідно до норм матеріального та процесуального права, а висновки суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванні всіх обставин, що мають значення для справи, які не спростовані доводами апеляційної скарги, у зв'язку з чим відсутні підстави для її задоволення.
Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.3 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому судове рішення, постановлене за результатами апеляційного перегляду в касаційному порядку оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.12, 308, 311, 315, 316, 321, 325, 328, 329 КАС України, суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2024 року по справі №300/6299/24 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Р. В. Кухтей
судді С. П. Нос
Н. В. Ільчишин