Постанова від 08.04.2025 по справі 442/1030/25

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2025 рокуЛьвівСправа № 442/1030/25 пров. № А/857/8627/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Хобор Р.Б.,

суддів Бруновської Н.В., Шавеля Р.М.

з участю секретаря судового засідання Слободян І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 12 лютого 2025 року, що ухвалив суддя Павлів З.С. у м. Дрогобичі, у справі № 442/1030/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, у якому просить суд скасувати постанову від 27.01.2025 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 34000 грн.

12 лютого 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області прийняв рішення, яким в задоволенні позову відмовив.

Приймаючи рішення у цій справі, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не організував та не забезпечив проведення мобілізації людських ресурсів на території населених пунктів Дрогобицької територіальної громади у кількості 99 осіб у грудні 2024 року чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Не погодившись із цим рішенням суду, його оскаржив позивач, подавши апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким позов задовольнити.

Таку позицію обґрунтовує тим, що законодавство з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації не встановлює виключні повноваження органів місцевого самоврядування щодо організації і здійснення заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації. Органи місцевого самоврядування залучаються до проведення мобілізаційних заходів на рівні із місцевими органами виконавчої влади та територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Із цих підстав вважає, що відповідач неправильно кваліфікував дії позивача, не вказав, які заходи не вжив позивач, з метою проведення мобілізації людських ресурсів на території населених пунктів Дрогобицької територіальної громади; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення.

Позивач вважає, що немає його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Ці обставини, на думку позивача, свідчать про незаконність постанови про адміністративне правопорушення.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, апеляційний суд при розгляді цієї справи виходить з наступних міркувань.

Суд першої інстанції встановив те, що 27.01.2024 відповідач склав відносно позивача протокол про адміністративне правопорушення, із яким позивач ознайомився того ж дня.

Відповідно до протоколу, позивач, як керівник виконавчого органу Дрогобицької міської ради, під час дії в Україні особливого періоду, не організував і не забезпечив проведення мобілізації людських ресурсів на території населених пунктів Дрогобицької територіальної громади в грудні 2024 року у кількості 99 осіб, що визначена в розпорядженні начальника Дрогобицької районної військової адміністрації № М-25 дск від 03.12.2024 року. Дії позивача кваліфіковані за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Позивач у протоколі пояснив, що не погоджується із суттю правопорушення.

27.01.2024 відповідач прийняв постанову в справі про адміністративне правопорушення, на підставі якої наклав на позивача штраф в сумі 34 000 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Надаючи правову оцінку правильності вирішення судом першої інстанції даного публічно - правового спору, суд апеляційної інстанції виходить із такого.

Відповідно до ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Особливий період, відповідно до абзацу тринадцятого частини першої статті 1 Закону України «Про оборону України» це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану» від 24.02.2022 № 64/2022, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 року, який діяв на момент вчинення відповідних дій та розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена доказами.

Відповідно до частини 3 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Апеляційний суд встановив те, що на підтвердження того факту, що позивач вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, відповідач надав протокол про адміністративне правопорушення.

Разом з тим, апеляційний суд звертає увагу на те, що правова норма частини 3 статті 210-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення законодавства про: 1) оборону 2) мобілізаційну підготовку 3) мобілізацію в особливий період.

Вказана норма є бланкетною та відсилає до інших норм законодавства, якими встановлено певні обов'язки для військовозобов'язаних.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що позивач як керівник виконавчого органу Дрогобицької міської ради, під час дії в Україні особливого періоду, не організував і не забезпечив проведення мобілізації людських ресурсів на території населених пунктів Дрогобицької територіальної громади в грудні 2024 року у кількості 99 осіб, що визначена в розпорядженні начальника Дрогобицької районної військової адміністрації № М-25дск від 03.12.2024 року, чим порушив абзац 2 частини 1 статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та абзац 8 частини 1 статті 15 Закону України «Про оборону України».

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», виконавчі органи сільських, селищних, міських рад планують, організовують і забезпечують мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території відповідних населених пунктів.

Абзацом 8 частини 1 статті 15 Закону України «Про оборону України» визначено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі оборонної роботи забезпечують проведення мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів в особливий період.

Апеляційний суд встановив, що, на виконання розпорядження Львівської обласної військової адміністрації від 29.11.2024 № 58/0/5-24ДСК «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території Львівської області 03.12.2024, Дрогобицька районна військова адміністрація прийняла розпорядження № М-25ДСК «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району».

Зазначеним розпорядженням Дрогобицької районної військової адміністрації зобов'язано провести на території Дрогобицького району комплекс організаційних та практичних заходів з призову військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації та вилучення техніки для потреб національної економіки з 01.12.2024, впродовж 31 доби, у кількості 243 особи та 2 одиниці техніки, з розподілом до наявного мобілізаційного ресурсу, зокрема, Дрогобицька територіальна громада - 99 осіб та 1 одиниця техніки.

На голову Дрогобицької територіальної громади, зокрема, покладено наступні обов'язки: розгортання дільниць (штабів) оповіщення, пунктів військовозобов'язаних у взаємодії з ІНФОРМАЦІЯ_2 ; організацію своєчасного оповіщення і прибуття резервістів та військовозобов'язаних, шляхом їх перевезення від дільниць оповіщення до пунктів збору ІНФОРМАЦІЯ_3 ; організацію відправки призваних громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, до місць проходження військової служби; організацію прибуття транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини, відповідно до вимог пункту 1 Заходів з організації та забезпечення проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Дрогобицького району, затверджених розпорядженням голови Дрогобицької районної державної адміністрації від 25.11.2021 № М/18дск; організацію доставлення оповіщених осіб до пункту збору ІНФОРМАЦІЯ_3 , щоденно, із розрахунку Дрогобицька територіальна громада - 3 особи; організацію взаємодії з правоохоронними органами, закладами охорони здоров'я, ІНФОРМАЦІЯ_2 , з питань проведення оповіщення, призову військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації та вилучення техніки національної економіки для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань; реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, з дотриманням вимог статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на період дії правового режиму воєнного стану; оповіщення керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності, відповідно до абзацу шостого частини першої статті 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов'язаних, які працевлаштовані на підпорядкованих підприємствах, установах, організаціях, відповідно до списків та розпоряджень, виданих ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також забезпечити їх прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_3 або їх відділів у визначені строки; щотижнево, письмово, інформувати Дрогобицьку районну військову адміністрацію про хід виконання заходів призову громадян у розрізі старостинських округів та вжиті заходи щодо вирішення проблемних питань та забезпечення безумовного виконання визначених планових показників з поставки мобілізаційних ресурсів.

03.12.2024 розпорядженням тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 13209 голову Дрогобицької територіальної громади зобов'язано здійснити оповіщення військовозобов'язаних, згідно з долученим списком для проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних та забезпечити їх прибуття за вказаною адресою у визначений час.

09.12.2024 розпорядженням тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 13369 голову Дрогобицької територіальної громади зобов'язано здійснити оповіщення військовозобов'язаних, згідно з долученим списком, для проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних та забезпечити їх прибуття за вказаною адресою у визначений час.

16.12.2024 розпорядженням тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 13644 голову Дрогобицької територіальної громади зобов'язано здійснити оповіщення військовозобов'язаних, згідно з долученим списком, для проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних та забезпечити їх прибуття за вказаною адресою у визначений час.

23.12.2024 розпорядженням тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 13825 голову Дрогобицької територіальної громади зобов'язано здійснити оповіщення військовозобов'язаних, згідно з долученим списком, для проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних та забезпечити їх прибуття за вказаною адресою у визначений час.

31.12.2024 року тимчасово виконуючий обов'язки заступника начальника - начальник мобілізаційного відділу ІНФОРМАЦІЯ_4 подав рапорт тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що головами виконавчих комітетів Дрогобицької, Трускавецької та Бориславської міських рад, не забезпечено у грудні 2024 року проведення мобілізації людських ресурсів на території населених пунктів в кількості, що була визначена у Розпорядженні начальника Дрогобицької районної військової адміністрації № M-25дск від 03.12.2024 «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району», яке видане на виконання Розпорядження начальника Львівської обласної військової адміністрації № M58/0/5-24дск «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів та території Львівської області».

Позивач на підтвердження виконання покладених на нього обов'язків щодо мобілізаційних заходів надав наступні докази:

лист міського голови міста Дрогобича ОСОБА_1 , адресований начальнику Дрогобицької районної військової адміністрації Степану Кулиняку, з якого видно, що, на виконання п.1 протокольного доручення від 27.11.2023 № 14/01-17, позивач повідомив голову адміністрації, що, станом на 3 січня 2025 року, працівники відділу з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконкому Дрогобицької міської ради провели оповіщення військовозобов'язаних мешканців Дрогобицької територіальної громади в кількості 8744 осіб. За поточний тиждень, з 30 грудня 2024 року по 03 січня 2025 року, на виконання розпоряджень тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , оповіщено 68 осіб, з них: осіб, які підлягають оповіщенню та за місцем реєстрації не проживають - 9 осіб, вибули за кордон - 13 осіб; за іншими особами: двері та браму ніхто не відкриває та не відповідає, батьки відмовляються надавати інформацію про місце знаходження та передавати інформацію про виклики до ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце перебування їх невідоме. Мешканці сіл та сусіди інформацію не надають. Додатково повідомив, що працівники відділу з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії за грудень місяць 2024 року, за розпорядженням тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , адресно доставили повістки за місцем реєстрації 472 військовозобов'язаним. До листа долучено список військовозобов'язаних, які за фактом отримання повісток за місцем проживання, надали інформацію про місце перебування та прибули до ІНФОРМАЦІЯ_4 за період з 01.12.2024 по 31.12.2024 (список додається). За грудень 2024 року із оповіщених військовозобов'язаних доставлено до пункту збору ІНФОРМАЦІЯ_4 - 44 особи. В цілому, за період з 13.11.2023 по 03.01.2024, кількість фактично оповіщених Дрогобицької міської територіальної громади з числа військовозобов'язаних становить 316 осіб. Щодо поставки транспортних засобів та техніки повідомлено що, частина транспортних засобів в кількості 5 одиниць, які після технічного контролю визнано технічно справними, запропоновано передати ІНФОРМАЦІЯ_5 .;

- лист керуючого справами виконкому ОСОБА_2 від 09.12.2024 № 3-37/7046, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 03.12.2024 № 13209 щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки;

- лист міського голови міста ОСОБА_3 від 16.12.2024 № 3-37/7127, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 09.12.2024 № 13369 щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки;

- лист міського голови міста ОСОБА_3 від 30.12.2024 № 3-37/7396, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 23.12.2024 № 13825 щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки;

- лист міського голови міста ОСОБА_3 від 23.12.2024 № 3-37/7288, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 16.12.2024 № 13644, щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки;

- лист керуючого справами виконкому ОСОБА_2 від 02.12.2024 № 3-37/6943, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 26.11.2024 № 112898, щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки;

-лист керуючого справами виконкому ОСОБА_2 від 02.12.2024 № 3-37/6944, адресований тимчасово виконуючому обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому повідомлено, що, на виконання розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 27.11.2024 № 13209 щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військову обліку та їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконком Дрогобицької міської ради повідомив, що оповіщення військовозобов'язаних організовано в зазначені терміни. До листа додані списки військовозобов'язаних, яких оповіщено, корінці повісток та невручені повістки.

Як було зазначено вище, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить проведення мобілізації людських ресурсів на території відповідного населеного пункту

Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету.

Згідно з ч. 6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

У ч.1 та 2 ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», зазначено, що на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

Відповідно до абзацу другого п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», голови (начальники) районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження відповідного начальника обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (військової адміністрації) про проведення заходів мобілізації: видають за пропозиціями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розпорядження про проведення заходів мобілізації та невідкладно доводять його до виконавців.

Як згадувалось вище, на виконання розпорядження Львівської обласної військової адміністрації від 29.11.2024 № 58/0/5-24ДСК «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території Львівської області 03.12.2024, Дрогобицька районна військова адміністрація прийняла розпорядження № М-25ДСК «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району», згідно із яким зобов'язано провести, зокрема, на території Дрогобицької територіальної громади комплекс організаційних та практичних заходів з призову військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації та вилучення техніки для потреб національної економіки з 01.12.2024 впродовж 31 доби у кількості 99 осіб та 1 одиниця техніки.

Сторони не заперечують тієї обставини, що на території Дрогобицької територіальної громади вдалося мобілізувати людський ресурс до Збройних Сил України в кількості 44 особи та одну одиницю техніки.

Отже, апеляційний суд погоджується із позицією відповідача про те, що позивач не виконав в повному обсязі розпорядження Дрогобицької районної військової адміністрації № М-25ДСК «Про проведення заходів мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району», оскільки, не забезпечив мобілізацію людського ресурсу для Збройних Сил України в кількості 99 осіб, що призвело до порушення позивачем абзацу 2 частини 1 статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та абзацу 8 частини 1 статті 15 Закону України «Про оборону України» і вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Зважаючи на те, що позивач не виконав законодавчо встановлений обов'язок, відповідач, на думку апеляційного суду, правомірно притягнув позивача до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Апеляційний суд вважає безпідставними покликання позивача на те, що розпорядження щодо мобілізації порушують права позивача, як посадової особи органу місцевого самоврядування, оскільки вищевказані розпорядження позивач не оскаржував.

Таким чином, апеляційний суд дійшов висновку, що постанова в справі про адміністративне правопорушення від 27.01.2025 є правомірною.

Частиною 3 статті 286 КАС України передбачено, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:

1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;

2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);

3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;

4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Зважаючи на те, що відповідач довів факт вчинення позивачем правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, постанову в справі про адміністративне правопорушення від 27.01.2025 необхідно залишити без змін.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, апеляційний суд приходить до переконання в тому, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, апеляційний суд вважає доводи апеляційної скарги безпідставними, та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржене рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 286, 308, 310, 315, 316, 321, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 12 лютого 2025 року у справі № 442/1030/24 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуюча суддя Р. Б. Хобор

судді Н. В. Бруновська

Р. М. Шавель

Повний текст постанови складений 08.04.2025 року