Справа № 201/4331/25
Провадження № 1-кс/201/1627/2025
14 квітня 2025 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд міста Дніпропетровська у складі головуючого слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника-адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська у м. Дніпрі в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого в ОВС СВ 3 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_5 , погодженого з прокурором Лисичанської окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, заявленого в межах кримінального провадження, внесеного 06.08.2024р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024130000000433 відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Лисичанська Луганської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, раніше не судимої, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Слідчий, за погодженням з прокурором звернувся до суду із вищевказаним клопотанням.
В обгрунтування поданого клопотання слідчий вказує, що у провадженні слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях перебувають матеріали зазначеного кримінального провадження.
Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу; на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом; на території України не допускається розташування іноземних військових баз; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з положенням статті 69 Конституції України встановлено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
Статтями 132-134 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Луганська область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.
Згідно з вимогами ст. ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.
Відповідні до статті 1 Виборчого кодексу України, вибори в Україні є основною формою народного волевиявлення, способом безпосереднього здійснення влади Українським народом, вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Також у статті 2 Виборчого кодексу України закріплено законодавчу базу необхідну для організації та проведення виборів, саме проведення виборів регулюється Конституцією України, цим Кодексом, законами України "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців", іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства та актами Центральної виборчої комісії.
Згідно з п.1 ч.1 ст.3 Виборчого кодексу України відповідно до Конституції України в Україні проводяться вибори Президента України.
Окрім того, у зазначеному вище кодексі відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 28 зазначено, що підготовка організації і проведення голосування та підрахунок голосів виборців здійснюються на виборчих дільницях, що утворюються Центральною виборчою комісією або окружною виборчою комісією відповідно до цього Кодексу та існують на постійній чи тимчасовій основі. Виборчі дільниці, що існують на постійній основі, утворюються та ліквідовуються Центральною виборчою комісією у встановленому нею порядку.
Таким чином, з аналізу законодавства встановлено, що виключно Президент України є єдиним главою держави Україна, який виступає від її імені, та є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, у зв'язку з чим, його повноваження розповсюджуються на всю територію держави Україна, у тому числі й на тимчасово окуповану, на якій проживають громадяни України. Обрання Президента України відповідно до вимог Конституції України повинно відбуватися виключно за законодавством України, яке розповсюджується на всю території держави Україна у межах її кордонів, визначених Декларацією про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року та Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, №573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, №254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, №49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, №26/2025 від 14.01.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй «Агресія проти України» A/RES/ES-11/1 від 02.03.2022 та Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визнано, що Російська Федерація вчинила агресію проти України, порушивши базові норми ООН, тобто є державою-агресором.
Відповідно до п. п. 6, 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області, починаючи з 24.02.2022 по теперішній час опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій Російської Федерації на території Луганської області.
03.07.2022 збройними силами РФ спільно з незаконними збройними формуваннями так званої «Луганської Народної Республіки» (далі - «лнр»), м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького району) Луганської області захоплено та визнано таким, що перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку РФ та незаконних збройних формувань так званої «лнр» (Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 за № 309).
З 23.09.2022 по 27.09.2022 на усій тимчасово окупованій території Луганської області та на так званих «закордонних дільницях» на території РФ було проведено незаконний референдум з питання «входження Луганської Народної Республіки до складу Російської Федерації на правах суб'єкта Російської Федерації».
30.09.2022 було підписано так званий «Договір між Російською Федерацією та Луганською Народною Республікою про прийняття до Російської Федерації Луганською Народною Республікою та утворення у складі Російської Федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «Договор между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой о принятии в Российскую Федерацию Луганской Народной Республикой и образовании в составе Российской Федерации нового субъекта»), який у подальшому ратифіковано федеральним законом держави-агресора, внаслідок чого з листопада 2022 року розпочалася перереєстрація та створення нових незаконних органів державної влади так званої «лнр», як суб'єкта РФ.
Так, на окупованій території Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганській області представниками так званої «лнр», підконтрольними державі-агресору, організовано та розпочато діяльність незаконних органів влади, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема, законом так званої «лнр» № 428-ІІІ від 14.03.2023 «Про створення на території Луганської Народної Республіки міських округів та муніципальних округів, встановлення їх кордонів» (мовою оригіналу: «Об образовании на территории Луганской Народной Республики городских округов и муниципальных округов, установлении их границ»), створено «Муніципальне утворення міський округ місто Лисичанськ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Муниципальное образование городской округ город Лисичанск Луганской Народной Республики»).
Крім того, постановою так званої «виборчої комісії Луганської Народної Республіки» від 10.03.2023 № 3/14-1 «Про перелік та кількісний склад територіальних виборчих комісій, що підлягають формуванню у 2023 році» (мовою оригіналу «О перечне и количественном составе территориальных избирательных комиссий, подлежащих формированию в 2023 году») затверджено перелік та кількісний склад виборчих комісій, які підлягали формуванню у 2023 році, серед яких наявна так звана «Територіальна виборча комісія міста Лисичанська» (мовою оригіналу: «Территориальная избирательная комиссия города Лисичанска») у кількості 11 осіб.
Вищевказана так звана «Територіальна виборча комісія міста Лисичанська» (мовою оригіналу: «Территориальная избирательная комиссия города Лисичанска»), розташована в м. Лисичанську Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького району) Луганської області.
07.12.2023 «радою федерального зібрання Російської Федерації» прийнято постанову «про призначення виборів президента Російської Федерації» на 17.03.2024.
11.12.2023 центральною виборчою комісією Російської Федерації прийнято постанову № № 141/1084-8 «про проведення виборів Президента Російської Федерації на частині території Російської Федерації, на якій введено військовий стан», відповідно до якої призначено так звані «вибори президента» на тимчасово окупованій території Луганської області на 17.03.2024.
Так, у ст. 7 федерального закону РФ «Про вибори Президента Російської Федерації» (мовою оригіналу: «О выборах Президента Российской Федерации»), закріплено порядок підготовки і проведення виборів президента РФ вибочими комісями.
Окрім того, у ст. 21 федерального закону РФ «Про вибори Президента Російської Федерації» (мовою оригіналу: «О выборах Президента Российской Федерации») закріплені повноваження територіальної виборчої комісії, відповідно до яких територіальна виборча комісія при підготовці та проведенні виборів Президента Російської Федерації:
1) здійснює контроль за підготовкою та проведенням виборів Президента Російської Федерації на відповідній території, інформує населення про місце знаходження та номери телефонів територіальної та дільничних виборчих комісій;
2) формує дільничні виборчі комісії та призначає їх голів;
3) координує роботу дільничних виборчих комісій на відповідній території, розглядає скарги (заяви) на рішення та дії (бездіяльність) цих виборчих комісій та приймає за скаргами (заявами) мотивовані рішення;
4) складає окремо по кожній виборчій дільниці, що знаходиться на відповідній території, списки виборців за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією Російської Федерації, за винятком випадків, передбачених пунктами 3-6 статті 26 цього Закону;
5) заслуховує повідомлення представників органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних із підготовкою та проведенням виборів Президента Російської Федерації;
6) розподіляє кошти, виділені їй на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів Президента Російської Федерації, а також на сприяння у підготовці та проведенні виборів Президента Російської Федерації, у тому числі між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за цільовим використанням цих коштів;
7) забезпечує разом із виборчою комісією суб'єкта Російської Федерації на відповідної території всім кандидатів дотримання встановлених цим Федеральним законом, іншими федеральними законами умов передвиборної діяльності;
8) забезпечує на відповідній території використання ДАС «Вибори» відповідно до порядку, затвердженого Центральною виборчою комісією Російської Федерації;
9) організує доставку до дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів та інших документів, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента Російської Федерації;
11) надає методичну, організаційно-технічну та іншу допомогу дільничним виборчим комісіям в організації голосування на виборчих дільницях;
12) забезпечує дотримання затверджених Центральною виборчою комісією Російської Федерації нормативів технологічного обладнання (кабіни для голосування, скриньки для голосування) для дільничних виборчих комісій;
13) контролює та забезпечує дотримання на відповідній території єдиного порядку підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування;
14) встановлює підсумки голосування на відповідній території, повідомляє їх представникам засобів масової інформації та передає протокол про підсумки голосування до виборчої комісії суб'єкта Російської Федерації;
15) забезпечує передачу документів, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента Російської Федерації, до вищої виборчої комісії або архівної установи суб'єкта Російської Федерації відповідно до порядку, затвердженого Центральною виборчою комісією Російської Федерації, або знищує зазначені документи після закінчення термінів їх зберігання;
16) інформує виборців про строки та порядок здійснення виборчих дій, про перебіг виборчої кампанії;
17) здійснює контроль за дотриманням порядку інформування виборців, проведення передвиборчої агітації на відповідній території;
18) здійснює інші повноваження відповідно до цього Федерального закону та Федерального закону «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації».
З метою організації незаконних виборів, утворено територіальну виборчу комісію на території м. Лисичанська Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області.
Так, громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи на території окупованого м. Лисичанська Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області, у період з березня 2023 року до 15 березня 2024 року, більш точної дати встановити не виявилося за можливе, усвідомлюючи, що так звана «Територіальна виборча комісія міста Лисичанська», сформована в березні 2023 року, виборчою комісією лнр, утворена незаконно, тобто, всупереч чинному законодавству України, будучи обізнаною про військову агресію з боку Російської Федерації відносно України, захоплення збройними силами РФ та незаконними збройними формуваннями так званої «ЛНР» території Луганської області, усвідомлюючи наслідки, що мають настати внаслідок її участі як члена так званої «територіальної виборчої комісії м. Лисичанська Луганської Народної Республіки» та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що її діяльність не пов'язана із забезпеченням нормальної життєдіяльності населення на тимчасово окупованій території м. Лисичанська Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області та не є для неї способом виживання в умовах окупації, діючи умисно, переслідуючи особисті мотиви, добровільно погодилась на ідейно-вмотивовану співпрацю з ворогом, за результатами якої підривається національна безпека України, створюється загроза державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам держави, висловила добровільне бажання взяти участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території м. Лисичанська Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області, як член так званої «територіальної виборчої комісії м. Лисичанськ», яка діяла у складі окупаційної адміністрації російської федерації на тимчасово окупованій території м. Лисичанська Луганської області.
Далі, у період часу з 15 по 17 березня 2024 року, громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи на території окупованого м. Лисичанська Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області, займаючи посаду так званого «члена територіальної виборчої комісії м. Лисичанськ», продовжуючи реалізацію спільного з іншими невстановленими особами злочинного умислу, виконуючи відведену їй роль так званого «члена територіальної виборчої комісії м. Лисичанськ», спільно з іншими невстановленими особами, а саме: шляхом координації роботи дільничних виборчих комісій на відповідній території, а саме - на території окупованого м. Лисичанська Луганської області, складання списків виборців, надання допомоги дільничним виборчим комісіям в організації голосування на виборчих дільницях, забезпечення дотримання на відповідній території єдиного порядку підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування, взяла участь в організації та проведенні незаконних виборів «президента РФ».
23.01.2025 відповідно до вимог ст. ст. 40, 42, 111, 133, 135, 137, 276, 277, 278 КПК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького) району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, 11.01.2025 в газеті «Урядовий кур'єр» №10 (7935), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено виклик ОСОБА_6 для участі у слідчих діях.
Крім того, 23.01.2025 в газеті «Урядовий кур'єр» №18 (7943), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора в установленому законом порядку, було здійснено повторний виклик ОСОБА_6 для участі останньої у слідчих діях.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_6 у призначене місце не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 23.01.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на вебсайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» «Урядовий кур'єр» №18 (7943) 23.01.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином 23.01.2025 у вказаному кримінальному ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території.
Постановою слідчого від 30.01.2025 на підставі ст. 281 КПК України оголошено розшук підозрюваної ОСОБА_6 .
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- протоколами огляду;
- показаннями свідків;
- протоколами пред'явлення для впізнання за фотознімками;
Таким чином, громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала, на його задоволенні наполягала.
Захисник у судовому заперечувала щодо задоволення клопотання, вважає його передчасним, немає доказів, що підозрювана знає про кримінальне провадження.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 визначено перелік територій, на яких ведуться (велись) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Згідно з зазначеним переліком м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького (до 26.09.2024 - Сєвєродонецького району) Луганської області захоплено та визнано таким, що перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку РФ та незаконних збройних формувань так званої «лнр».
Згідно із ч. 5 ст. 139 КПК України, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII передбачено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями в тому числі ст. 111-1 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Крім того, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року № 1207-VII встановлено, що порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні № 22024130000000433, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.08.2024р. за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, спеціального досудового розслідування.
Вислухавши думку учасників судового провадження, а також дослідивши матеріали клопотання, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки за сукупністю обставин та наявних в матеріалах кримінального провадження доказів, є всі підстави для здійснення спеціального досудового розслідування.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 297-1, 297-2,297-3, 297-4, 297-5 КПК України, -
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000433, відомості про яке 06.08.2024р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Повний текст виготовлено 14 квітня 2025 року.
Суддя ОСОБА_1