Постанова від 16.04.2025 по справі 340/7369/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 340/7369/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач), суддів: Щербака А.А., Баранник Н.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року (суддя 1-ї інстанції Брегей Р.І.) у справі №340/7369/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

14.11.2024 позивач звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , призначеної згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, з урахуванням для обчислення розміру пенсії довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024р., виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 26.01.2024р. перерахунок пенсії ОСОБА_1 , призначеної згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, з урахуванням для обчислення розміру пенсії довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024р., виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області та здійснити нарахування і виплату недоплаченої суми з 26.01.2024.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області безпідставно не врахована довідка №23 від 25.01.2024р., її складові, при призначенні пенсії згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Позивач не погодившись з рішенням суду подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, порушення судом процесуальних норм, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, та просить рішення суду скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення її позовних вимог.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що суд безпідставно відмовив у задоволенні позовних вимог, які узгоджуються з нормами діючого законодавства.

Відповідач не скористався правом подання відзиву на апеляційну скаргу.

Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження у відповідності до приписів ст.311 КАС України.

Колегія суддів, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що з 12 грудня 2003 року позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до приписів Закону України “Про пенсійне забезпечення» (а.с.62-63).

25 січня 2024 року ОСОБА_1 звільнена з посади секретаря судового засідання Устинівського районного суду Кіровоградської області у зв'язку з виходом на пенсію (а.с.23-25).

За інформацією працедавця станом на 01 травня 2016 року стаж державної служби становив 12 років 04 місяці 17 днів, а станом на день звільнення - 20 років 01 місяць 10 днів (а.с.78).

На підставі заяви від 26 січня 2024 року позивача перевели на виплату пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» (далі - Закон) (а.с.62-63).

Для обчислення пенсії ОСОБА_1 до заяви додала довідки Управління 2 від 25 січня 2024 року №№22, 23, 24 (а.с.10, 26, 27-28).

Після декількох перерахунків (виправлення помилок) розмір пенсії з 26 січня 2024 року становить 15539,95 грн (а.с.67-70, 85-86).

Позивач звернулася до ГУ ПФУ з проханням надати роз'яснення щодо порядку обчислення розміру її пенсії. У відповідь на звернення, відповідач направив листі від 09.04.2023р. за №4046-3665/Д-02/8-1100/24 про правомірність обчислення пенсії.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, виходив з того, що на момент виходу на пенсію позивачка перебувала на державній службі, тому при обчисленні пенсії не мала права на включення до її розрахунку середніх розмірів надбавок, премій і інших виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (за грудень 2023 року).

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Спірним у справі є неврахування пенсійним органом під час переходу позивачем з пенсії за вислугу років на пенсію за віком за Законом України «Про державну службу» довідки від 25.01.2025 №23 в якій зазначені складові заробітної плати для призначення пенсії за грудень 2023р., та відмова у здійсненні перерахунку пенсії за зверненням позивачки з метою усунути цей недолік.

Як свідчать матеріали справи позивачці з 12.12.20203 було призначено пенсію за вислугу років.

З 15.12.2003 по 25.01.2024 позивачка працювала на посаді, віднесеній до категорії посад державної (секретар судових засідань Устинівського районного суду Кіровоградської області).

26.01.2024 позивачка звернулась до пенсійного органу із заявою про перехід на пенсію за віком за Законом України «Про державну службу».

Для обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 були надані довідки, видані Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області Державної судової адміністрації України:

- про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) №22 від 25.01.2024р.;

- про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) №24 від 25.01.2024р., із зазначенням надбавок, премій та інших виплат за період з 01.01.2019р. по 31.12.2023р.;

- про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024р.

Позивачці 26.01.2024 призначена пенсія за віком за Законом України «Про державну службу» №899.

Згідно листа відповідача від 09.04.2024, при призначенні пенсії до розрахунку її не було враховано довідку №23 від 25.01.2024 оскільки станом на 01.05.2016 позивачка не мала 20 років стажу державної служби. Крім того, не було враховано довідку №24 від 25.01.2024 враховуючи приписи Постанови КМУ від 29.12.2023 №1409.

Згідно листа відповідача від 29.07.2024, при призначенні пенсії до розрахунку її не було враховано довідку №23 від 25.01.2024 оскільки станом на 01.05.2016 позивачка не мала 20 років стажу державної служби. Крім того, складові цієї довідки зазначені за грудень 2023, що не відповідає нормі п. 4-1 Порядку №622, з цих же підстав частково враховані складові довідки №24 від 25.01.2024.

Отже відмова у врахуванні показників довідки №23 від 25.01.2024 зазначені пенсійним органо і не є тими підставами, на яких обґрунтував відмову у задоволенні позову суд першої інстанції, а отже висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи.

Щодо відмови пенсійного органу у врахуванні складових довідки №23 від 25.01.2024 при обрахунку пенсії та як слідство відмова останнього у здійсненні перерахунку пенсії за зверненням позивачки з метою усунути цей недолік.

Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон №889-VIII) визначаються принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до п. 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 28.12.1993 №3723-XII (далі - Закон № 3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже висновки відповідача, викладені у листі від 29.07.2024 про наявність вимог законодавства щодо наявності у позивачки 20 років стажу державної служби станом на 01.05.2016 є помилковими.

Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, згідно з Законом № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок №622).

Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Враховуючи зазначені приписи Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 можна дійти висновку, що призначення пенсії державного службовця на умовах пунктів 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VІІІ здійснюється за заявою особи, до якої долучаються довідки про заробітну плату.

Пунктом 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 (далі - Постанова № 1-3) затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу":

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Звертаючись з цим позовом до суду, позивач вказує на неврахування відповідачем при обчисленні пенсії ОСОБА_1 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №23 від 25.01.2023.

Так, як вже зазначалось, за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі (абз. 6 п. 4 Порядку № 622).

За змістом пункту 4 Порядку № 622 умовами визначення пенсії державного службовця із врахуванням норм абзацу 6 пункту 4 цього Порядку є:

- висловлене особою бажання здійснення розрахунку пенсійних виплат із застосуванням абзацу 6 пункту 4 Порядку № 622;

- наявність не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців;

- особа на час виходу на пенсію не перебуває на державній службі.

Перевіряючи відповідність позивача вказаним умовам, суд враховує, що пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" позивачу було призначено з 26.01.2024, з дня звернення за призначенням пенсії, що не заперечується відповідачами.

Таким чином, позивачка на день звернення за призначенням пенсії не займала посаду державної служби.

Також, відповідно до довідки Устинівського районного суду Кіровоградської області стаж роботи ОСОБА_1 на державній службі на день звільнення 25.01.2024 складає 20 років 01 місяць 10 днів.

Відтак, ОСОБА_1 має більше 20-ти років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, і на час звернення до відповідача 1 із заявою про призначення пенсії не перебувала на державній службі, отже має право на перерахунок її пенсії із застосуванням абзацу 6 пункту 4 цього Порядку № 622.

Водночас, зі змісту пункту 4 Порядку № 622, не вбачається, що законодавець ставить у залежність право на обчислення розміру пенсії з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, з наявністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби саме станом на 01.05.2016.

Таким чином відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивачці із врахуванням довідки від 25.01.2024 №23, що була подана при призначенні пенсії та не враховані її складові, з тих підстав, що станом на 01.05.2016 позивачка не мала 20 років стажу державної служби є необґрунтованою.

Доводи пенсійного органу про неврахування судом того, що КМУ було прийнято постанову від 12.07.2024 № 823 "Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", якою з 01.01.2024 внесені зміни щодо порядку видачі та затверджені форми довідок про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця та Порядок № 622 доповнено пунктом 4-1, є безпідставними, оскільки на час виникнення правовідносин та вчинення пенсійним органом певних дій, не було прийнято Постанови №823.

Форма вказаної довідки та відомості цієї довідки відповідають вимогам постанови Правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" від 17.01.2017 № 1-3, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048, та пункту 5 Порядку № 622.

Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024, видана для призначення згідно з пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII пенсії відповідно до ст.37 Закону № 3723-ХІІ про розмір надбавки за інтенсивність праці, інші виплати (премії) за період грудень 2023, тобто за період до дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 р. № 1409 "Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році", яка упорядкує умови оплати праці державних службовців державних органів на основі класифікації посад Кабінет Міністрів України з 01.01.2024 р. При цьому, Постанова № 622 на час виникнення спірних правовідносин є чинною.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, довідка від 25.01.2024 №23 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, також підлягає врахуванню пенсійним органом при вирішенні питання про призначення позивачу пенсії за віком за ст.37 Закону № 3723-ХІІ. Оскільки цього не було враховано, відповідач необґрунтовано відмовив у здійсненні перерахунку пенсії за зверненням позивачки, з метою усунення цих підстав.

Однак під час призначення пенсії позивачці з 26.01.2024 року, а також розгляду заяв про перерахунок пенсії, пенсійний орган та відповідач всупереч вимогам статті 37 Закону №3723-XII, пункту 4 Порядку № 622 не врахував розмір заробітної плати, зазначений в довідці ТУ ДСА у Кіровоградській області від 25.01.2024 №23.

Вказані обставини свідчать про протиправність відмови відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивачці за її зверненнями.

Висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, що є підставою для скасування такого рішення та прийняття нового судового рішення про задоволення позову.

Враховуючи зазначене, апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нового судового рішення про задоволення позову.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до ст. 139 КАС України.

Так у зв'язку з прийнятям рішення на користь позивача, слід стягнути сплачений судовий збір на користь позивача за подання позову та апеляційної скарги 968,96грн і 1453,44грн, відповідно, разом 2422,40грн, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.311, п.2 ч.1 ст.315, ст.ст.317, 321, 322, 325 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року у справі №340/7369/24- скасувати та прийняти у справі нове судове рішення.

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , призначеної згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, з урахуванням для обчислення розміру пенсії довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024р., виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області;

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802) здійснити з 26.01.2024р. перерахунок пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), призначеної згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, з урахуванням для обчислення розміру пенсії довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №23 від 25.01.2024р., виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області та здійснити виплату недоплаченої суми з 26.01.2024, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802) судовий збір у розмірі 2422,40грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40коп.).

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення (16.04.2025) та може бути оскаржена в касаційному порядку у випадках та строки визначені ст.ст 328, 329 КАС України.

Повне судове рішення складено 16.04.2025р.

Головуючий - суддя Н.І. Малиш

суддя А.А. Щербак

суддя Н.П. Баранник