15 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 160/30012/24
Суддя І інстанції - Ільков В.В.
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Чепурнова Д.В. (доповідач),
суддів: Сафронової С.В., Коршуна А.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпро апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання рішення протиправним, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду - визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.09.2024 №2000-0304-9/170313 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах по Списку №1. яким відмовлено в призначенні пільгової пенсії за Списком №1 ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в нього необхідного пільгового стажу;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 періоди роботи з 30.01.1996 року по 12.10.2017 року на підприємстві ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.09.2024 року про при значення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 та прийняти обґрунтоване рішення, з урахуванням висновків суду.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.09.2024 року №046950004592 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах по Списку №1, яким відмовлено в призначенні пільгової пенсії за Списком №1 ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в нього необхідного пільгового стажу, згідно його заяви від 19.09.2024 року.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 періоди його роботи з 30.01.1996 року по 12.10.2017 року на підприємстві ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат».
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.09.2024 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 та прийняти обґрунтоване рішення, з урахуванням висновків суду.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області звернулося з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції вимог норм матеріального та процесуального права, просить оскаржуване рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Апеляційна скарга обґрунтована помилковістю висновків суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог. Вказує на правомірність рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки на момент звернення у позивача відсутній необхідний пільгових стаж роботи. Зазначає, що до пільгового стажу позивача не зараховано періоди роботи згідно архівної довідки №Ч-21/2-09/1145 від 30.07.2024 року, оскільки відсутнє рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 19.09.2024 року ОСОБА_1 звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.
Після реєстрації заява позивача про призначення пенсії за віком за Списком №1 за принципом екстериторіальності була розглянута Відділом призначення пенсій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Рішенням від 25.09.2024 року за №046950004592 було відмовлено в призначенні пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу.
У цьому рішенні Пенсійний орган зазначає, що вік заявника: 50 років.
Пільговий стаж заявника становить: 00 років 00 місяців 00 днів.
Страховий стаж заявника становить: 30 років 02 місяці 10 днів.
До пільгового стажу не зараховано періоди роботи згідно архівної довідки №Ч-21/2-09/1145 від 30.07.2024, оскільки відсутнє Рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Результати розгляду документів: до загального страхового стажу зараховано періоди роботи згідно наданих документів та індивідуальних відомостей про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб.
Враховуючи зазначене, Пенсійним органом вирішено: відмовити в призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до підпункту 1 пункту 2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу.
Також, у рішенні вказано про те, що право на пенсію заявник набуде з 29.08.2037 року або при набутті необхідного пільгового стажу.
Заявник працює.
На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує.
Позивач не погоджується із вказаним рішенням відповідача про відмову у призначенні пенсії та вважає його таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства, що і стало підставою для звернення з цією позовною заявою до суду.
Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесенні оскарженого рішення, виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно зі статтею 12 Європейської соціальної хартії (переглянутої) 1996 року держава зобов'язана підтримувати функціонування системи соціального забезпечення, її задовільний рівень, докладати зусиль для її поступового посилення.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).
Частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону № 1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
За змістом частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ст. 62 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі Закон №1788) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (Порядок № 637) зазначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до пункту 20 Порядку № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5). У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.
Тобто, підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний стаж роботи, який повинен бути підтверджений відповідними доказами, зокрема, трудовою книжкою. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, що також визначено Порядком №637.
Відповідно до пп.2 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, наведені у цьому пункті, в тому числі: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Підпунктом 5 пункту 2.1 Порядку №22-1 визначені документи, які підтверджують право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зокрема це:
довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, видана підприємством, установою, організацією відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу (у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах згідно з пунктами 1-6, 8 частини другої, частиною третьою статті 114 Закону та пунктом 23 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону). У разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника пільговий стаж підтверджується комісією з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії, згідно з Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року №18-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 року за №1231/13105 (далі - Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії). Орган, що призначає пенсію, додає рішення цієї комісії;
документи про проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» (для зарахування до стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, періодів роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 або із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, після 21 серпня 1992 року).
Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 10.11.2006 № 18-1 (далі Порядок №18-1).
Вищевказаний порядок № 18-1 зокрема визначає процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника.
Зі змісту матеріалів справи вбачається, що спірним рішенням від 25.09.2024 року за №046950004592 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з відсутністю необхідної кількості пільгового стажу по Списку №1.
До пільгового стажу не зараховано стаж за архівною довідкою №Ч-21/2-09/1145 від 30.07.2024, оскільки відсутнє рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
В свою чергу, згідно із наявною в матеріалах справи копією трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 вбачаються записи про роботу в Дніпровському ордена Леніна металургійному комбінату ім.Ф.Е. Дзержинського (в подальшому ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е. Дзержинського» та ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е. Дзержинського») в період:
з 30.01.1996 - прийнятий ковшовим 5 розряду дільниці шиберної розливки мартенівського цеху №3;
з 02.09.1999 - переведений нагрівальником металу 4 розряду гарячої ділянки робіт рейкобалкового цеху:
з 01.12.2000 - присвоєно 5 розряд там же;
з 06.04.2004 - присвоєно 6 розряд там же;
з 01.05.2011 - переведений нагрівальником металу 6 розряду гарячої ділянки робіт новопрокатпого цеху:
з 01.03.2016 - переведений нагрівальником металу 6 розряду прокатного цеху:
з 12.10.2017- переведений там же бригадиром на дільницях основного виробництва 6 розряду:
з 12.12.2018 - звільнений за угодою сторін.
Крім того, записами №7 та №12 в трудовій книжці позивача також підтверджено атестацію його робочого місця у 2006 та 2016 роках.
Вказані професії Позивача включені до Списку №1, що затверджений постановою КМ СРСР№10 від 26.01.1991 року, постановою Кабінету Міністрів України, №162 від 11.03.1994 року, постановою Кабінету Міністрів Украйни від 16.01.2003 №36 та відносяться до Списку робіт і професій, що дають право на пенсію на пільгових умовах.
При цьому, відповідно документів, наданих позивачем Пенсійному органу при подачі заяви про призначення пенсії разом з архівною довідкою від 30.07.2024 №Ч-21/2-09/1145, виданою на його запит Архівним управлінням Кам'янської Міської Ради професію «Ковшовнй» (переведено з російської) на якій в період з 30.01.1996 по 02.09.1999 працював позивач та професію «нагрівальник металу» (переведено з російської) на якій в період з 02.09.1999 по 12.10.2017 р.р. працював позивач віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №1 (Постанова «Дніпровського металургійного комбінату ім.Ф.Е. Дзержинського» про атестацію робочих місць по умовам праці від 20.10.1994 №813).
У 1999 році наказом від 26.10.1999 року та в 2000 року наказом від 27.12.2000 року №14/1-261 термін дії продовжено до 31.12.2001 року
В 2001 році Постановою ВАТ «Дніпровський меткомбінат» про атестацію робочих місць по умовам праці від 25.12.2001 №1269 посаду «нагрівальник металу» також віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №1.
В 2006 році Постановою «Дніпровського металургійного комбінату ім. Ф.Е. Дзержинського» про атестацію робочих місць по умовам праці від 29.12.2006 року №992 посаду «нагрівальник металу» віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №1.
В 2011 році термін дії наказу від 29.12.2006 №992 було продовжено до 29.12.2012 року.
В 2012 році Постановою ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» про результати атестації робочих місць по умовам праці працівників новопрокатного цеху від 26.12.2012 №659 посаду «нагрівальник металу» також віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №1.
В 2016 році Постановою ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» про результати атестації робочих місць по умовам праці працівників прокатного цеху від 23.06.2016 №145 посаду «нагрівальник металу» також віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №1. Крім того, посаду «бригадир» (прокатний цех) на якій працював Позивач з 12.10.2017 по 12.12.2018 віднесено до переліку робочих місць, професій та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по результатам атестації робочих місць по умовам праці Список №2.
Як правильно було зазначено судом першої інстанції, трудова книжка в частині спірного періоду оформлена у відповідності до вимог законодавства, містить відомості щодо характеру роботи позивача, посилання на відповідні накази, записи завірені підписом повноважної особи та печаткою, які оформлені належним чином та містяться відомості про проведення атестації робочого місця.
Крім того, вказана професія позивача включена до Списку №1, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162 та постановою Кабінету Міністрів України, від 16.01.2003 року №36 та відносяться до Списку робіт і професій, що дають право на пенсію на пільгових умовах.
При цьому, суд звертає увагу, що віднесення роботи позивача до спеціального стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, також підтверджено Індивідуальними відомостями про застраховану особу (форма ОК-5) за кодом підстави обліку ЗП3014А1.
Згідно з Довідником кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства, код підстави ЗП3014А1 з 05 листопада 1991 року проставляється працівникам, безпосередньо зайнятим повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, за Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 31 березня 1994 року № 202.
Оскільки в довідці форми ОК-5 зазначені код підстави для обліку спеціального стажу ЗП3014А1, трудова книжка позивача містить відповідні записи про роботу позивача, тому наявні підстави для зарахування спірного періоду до стажу роботи позивача, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності правових підстав для визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.09.2024 року №046950004592 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах по Списку №1, зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 періоди його роботи з 30.01.1996 року по 12.10.2017 року на підприємстві ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.09.2024 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 та прийняти обґрунтоване рішення, з урахуванням висновків суду.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів також враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів апелянта), сформовану у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).
Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
З урахуванням викладеного суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції повно з'ясовані обставин, що мають значення для справи, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи, судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального права та норми процесуального права, а тому відсутні підстави для скасування рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 325 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
В повному обсязі постанова складена 15 квітня 2025 року.
Головуючий - суддя Д.В. Чепурнов
суддя С.В. Сафронова
суддя А.О. Коршун