Рішення від 16.04.2025 по справі 380/3570/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2025 рокусправа № 380/3570/25

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

про признання протиправною та скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі також ВПВР УЗПВР ЗМУ Міністерства юстиції), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця ВПВР УЗПВР ЗМУ Міністерства юстиції Зайця Остапа Андрійовича від 10.02.2025 про закінчення виконавчого провадження ВП №76739599.

В обґрунтування позову зазначає, що представлена ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі ІНФОРМАЦІЯ_2 ) довідка №1159/12/12016, як доказ виконання судового рішення, є неналежною, оскільки була виготовленою, в частині зазначення відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби і премії, без урахування вимог абзацу п'ятого п.5 Порядку №45, що суперечить приписам судового рішення та вимогам чинного законодавства. Оскільки позивач звільнявся із Збройних Сил України, то в даному випадку функції по виготовленню довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою позивача станом на 01.01.2023 на ІНФОРМАЦІЯ_2 . Фактична виплата надбавки за особливості проходження служби за відповідною посадою позивача, займаною ним на день свого звільнення зі служби, з 01.01.2023 здійснювалася в розмірі 65%, а премія в розмірі 140%. Державний виконавець діяв недобросовісно, оскільки з його сторони не було вжито жодних заходів щодо перевірки відповідності представленої довідки вимогам абзацу п'ятого п.5 Порядку №45 в частині відсоткового значення надбавки за особливості проходження служби та премії, тому зазначені в довідці розміри зазначених складових не відповідають розмірам, встановлених і фактично виплачених у відповідності до розпорядження Міністра оборони України №2683/з за січень 2023р. за відповідною посадою позивача.

Відповідач проти позову заперечив, подав відзив на позовну заяву, вказав, що виконавчим документом №380/11012/24 не встановлено конкретний розмір відсоткового значення додаткових видів грошового забезпечення,тому встановлення та обчислення такого відсоткового значення є обов'язком боржника відповідно до рішення суду, а стягувач не позбавлений права визнати протиправними дії боржника щодо зменшення відсоткового значення, звернувшись з відповідним адміністративним позовом до суду, оскільки це є предметом нових спірних правовідносин. Рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі № 380/11012/24 боржником виконано в повному обсязі. Відповідач вважає, що дії державного виконавця були вжиті в межах та в спосіб визначений законом, а наведені позивачем доводи та міркування не відповідають дійсності та спростовуються наявними матеріалами виконавчого провадження. Вимоги позивача відповідач вважає неправомірними та такими, що не підлягають до задоволення.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, судом встановлено такі обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовив довідку №1159/12/3489 від 14.03.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023р., в якій були зазначені наступні відомості: посадовий оклад - 13100,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2250,00 грн., надбавка за вислугою років 50 (ПО+ОСЗ) - 7675,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 1% (ПО+ОСЗ+НВР) 230,25 грн., надбавка за службу в режимних обмеженнях 10% (ПО) - 1310,00 грн., премія 10% (пос.оклад) -1310,00 грн., всього - 25875,25 грн.

Не погодившись з визначеними у цій довідці відомостями про розміри грошового забезпечення позивач звернувся до суду

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2024 у справі №380/11012/24 ІНФОРМАЦІЯ_1 зобов'язано підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично були виплаченими за січень місяць 2023 року за відповідною посадою, у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, відповідно до абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.

На виконання рішення суду видано виконавчий лист №380/11012/24 від 06.11.2024.

У порядку виконання рішення суду від 28.06.2024 у справі №380/11012/24 ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовв нову довідку №1159/12/12016 від 12.08.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій зазначено наступні види грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2023 за посадою відповідною (аналогічною) останній штатній посаді ОСОБА_1 : посадовий оклад - 13100,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2250,00 грн., надбавка за вислугою років 50 (ПО+ОСЗ) - 7675,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 1% (ПО+ОСЗ+НВР) - 230,25 грн., надбавка за службу в режимних обмеженнях 10% (ПО) - 1310,00 грн., премія 10% (пос.оклад) -1310,00 грн., всього 25875,25 грн.

Не погодившись з визначеними у цій довідці відомостями про розміри грошового забезпечення позивач подав заяву про примусове виконання виконавчого листа № 380/11012/24 від 06.11.2024.

Постановою старшого державного виконавця ВПВР УЗПВР ЗМУ Міністерства юстиції від 10.12.2024 відкрито виконавче провадження ВП №76739599 про виконання виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду №380/11012/24 від 06.11.2024.

10.01.2025 у ВПВР УЗПВР ЗМУ Міністерства юстиції надійшов лист від боржника, яким повідомлено державного виконавця, що ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.08.2024 надіслано на адресу ГУ ПФУ у Львівській області лист від 19.08.2024 №1159/12/12432 з оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення від 12.08.2024, якою посадовий оклад та оклад за військовим званням обрахований шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з зазначенням відомостей про розміри додаткових видів грошового забезпечення, що відповідає виконавчому документу.

10.02.2025 державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, яку скеровано сторонам.

Не погодившись з постановою про закінчення виконавчого провадження позивач звернувся до суду.

При наданні правової оцінки спірним правовідносинам, суд враховує наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII від 02.06.2016 року (з наступними змінами та доповненнями; далі Закон №1404-VIII) передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом (п.1 ч.2 ст.18 Закону №1404-VIII).

У відповідності до п.9 ч.1 ст.39 Закону № 1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовив довідку №1159/12/3489 від 14.03.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , в якій зазначено наступні види грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2023 за посадою відповідною (аналогічною) останній штатній посаді ОСОБА_1 : посадовий оклад - 13098,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2255,00 грн., надбавка за вислугою років 50 (ПО+ОСЗ) - 7676,50 грн., надбавка за особливості проходження служби 1% (ПО+ОСЗ+НВР) 230,30 грн., надбавка за службу в режимних обмеженнях 10% (ПО) - 1309,80 грн., премія 10% (пос.оклад) -1309,80 грн., всього - 25879,40 грн..

Не погодившись з визначеними у цій довідці відомостями про розміри грошового забезпечення позивач звернувся до суду

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2024 у справі №380/11012/24 ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовив нову довідку №1159/12/12016 від 12.08.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 в якій зазначено наступні види грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2023 за посадою відповідною (аналогічною) останній штатній посаді ОСОБА_1 : посадовий оклад - 13100,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2250,00 грн., надбавка за вислугою років 50 (ПО+ОСЗ) - 7675,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 1% (ПО+ОСЗ+НВР) - 230,25 грн., надбавка за службу в режимних обмеженнях 10% (ПО) - 1310,00 грн., премія 10% (пос.оклад) -1310,00 грн., всього 25875,25 грн.

Проаналізувавши розміри грошового забезпечення, зазначені у довідці №1159/12/3489 від 14.03.2024 та у довідці №1159/12/12016 від 12.08.2024, суд зауважує, що такі практично не змінились, а загальна сума розрахованого грошового забезпечення станом на 01.01.2023 навіть зменшилась з 25879,40 грн. до 25875,25 грн.

Боржник - ІНФОРМАЦІЯ_2 при виготовленні довідки №1159/12/12016 від 12.08.2024 не врахував, що згідно рішення суду у такій довідці необхідно було вказати відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично були виплаченими за січень місяць 2023 року за відповідною посадою, у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, відповідно до абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 10.

Боржник не надав державному виконавцю жодної інформації про належне виконання рішення суду та не підтвердив відповідними доказами у яких розмірах виплачувались додаткові види грошового забезпечення у січні місяці 2023 року у відповідному державному органі за посадою позивача.

Суд враховує, що визначення надбавки на особливості проходження служби у розмірі 1% (ПО+ОВЗ+НВР) та премії у розмірі 10% (ПО) у відповідній виданій позивачу довідці суд визнав неправомірним, проте ІНФОРМАЦІЯ_2 визначив такі види грошового забезпечення у аналогічному відсотковому розмірі.

Державний виконавець належним чином не надав оцінку наведеним обставинам та передчасно дійшов висновку, що боржник - ІНФОРМАЦІЯ_1 виконав рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.06.2024 у справі №380/11012/24.

Отже, у державного виконавця були відсутні підстави для закінчення виконавчого провадження. Державний виконавець не пересвідчився про повне виконання згаданого рішення суду та передчасно прийняв оскаржувану постанову.

Відтак, на переконання суду, позовні вимоги щодо скасування постанови закінчення виконавчого провадження є підставними та обґрунтованими.

З огляду на викладене, постанова старшого держаного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Зайця Остапа Андрійовича від 10.02.2025р. про закінчення виконавчого провадження ВП №76739599 не відповідає критеріям правомірності передбаченим п.1 та п.3 ч.2 ст.2 КАС України.

Відтак, адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Що стосується судових витрат, то позивач звільнений від сплати судового збору, не надав доказів понесення інших судових витрат, судові витрати стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 287, 293, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Зайця Остапа Андрійовича від 10.02.2025 про закінчення виконавчого провадження ВП №76739599.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяКрутько Олена Василівна