Рішення від 16.04.2025 по справі 160/1548/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2025 року Справа № 160/1548/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЗлатіна Станіслава Вікторовича

за участі секретаря судового засіданняДубина Ю.О.

за участі:

представника позивача представника відповідача Біднягіна К.В. Логойко А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, у якому просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 23.08.2024 року № 54175/0905 за формою «пс», яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано суму штрафної санкції у розмірі 146 785,54 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані наступним:

позивач має ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним;

відповідач своїми розпорядженнями анулював ліцензії позивача на оптову та роздрібну торгівлю пальним;

ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду задоволено заяву позивача про забезпечення позову на зупинено дію розпорядження відповідача про анулювання ліцензії позивачу на оптову та роздрібну торгівлю пальним;

однак не зважаючи на наявну ухвалу суду про забезпечення позову, якою зупинено дію розпорядження відповідача про анулювання ліцензії позивачу на оптову та роздрібну торгівлю пальним, позивач не зміг реєструвати у реєстрі акцизні накладні, оскільки не має ліцензії;

лише 18.10.2023 року розпорядженням відповідача № 265-рл забезпечено можливість виконання ухвали суду про забезпечення позову і з 18.10.2023 року позивач отримав можливість реєструвати акцизні накладні;

за вказаних обставин, саме протиправні дії відповідача призвели до неможливості реєстрації позивачем акцизних накладних у реєстрі;

акт камеральної перевірки не містить посилання на обов'язкові ідентифікуючі ознаки акцизних накладних позивача, за яким можна було би ідентифікувати операцію;

для кожного виду реалізації пального є відповідні умови та строки реєстрації акцизних накладних у реєстрі, однак відповідач не зазначив у акті перевірки посилання на відповідний абзац п. 231.6 ПК України, який визначає граничні строк реєстрації акцизних накладних;

під час винесення оскаржуваного рішення відповідач діяв недобросовісно та без належної обачності та не врахував ту, обставину, що саме протиправні дії відповідача з анулювання ліцензій позивача та невиконання ухвали суду про забезпечення позову призвели до неможливості вчасної реєстрації позивачем акцизних накладних у реєстрі.

Ухвалою суду від 22.01.2025 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, у якому просить суд відмовити у задоволенні позову, оскільки позивач порушив граничні строки реєстрації акцизних накладних у реєстрі. Під час прийняття оскаржуваного рішення відповідачем враховано ухвалу суду про забезпечення позову, а також те, що лише з 18.10.2023 року, з 26.10.2023 року та з 18.12.2023 року позивач отримав можливість реєстрації акцизних накладних у реєстрі.

Ухвалою суду від 11.04.2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позивач у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги.

Відповідач у судовому засіданні заперечував проти позову.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив наступне.

Відповідач провів камеральну перевірку позивача щодо дотримання граничних термінів реєстрації перших примірників акцизних накладних /перших примірників розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, за наслідками якої складено Акт від 22.07.2024 року № 50066/04-36-09-05/2401706373.

У акті перевірки вказано про порушення реєстрації позивачем граничних термінів реєстрації перших примірників акцизних накладних /перших примірників розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних у кількості 2853 штук на загальну суму 537 953,21 грн.

Листом відповідача від 19.08.2024 року № 58016/6/04-36-09-05-13 «Про розгляд заперечень» суму штрафних санкції за порушення граничних термінів реєстрації перших примірників акцизних накладних /перших примірників розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних зменшено на 391 167,67 грн., а також вказано про те, що розпорядженням ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 18.10.2023 року № 263-рл було забезпечено виконання ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду про забезпечення позову.

Відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення 23.08.2024 року № 54175/0905 за формою «пс», яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано суму штрафної санкції у розмірі 146 785,54 грн. за порушення строків реєстрації 2282 акцизних накладних.

Рішенням ДПС України від 27.11.2024 року про результати розгляду скарги скаргу позивача на вказане вище податкове повідомлення - рішення залишено без задоволення.

Надаючи оцінку правовірності оскаржуваного рішення суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п.231.4 ПК України право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому статтею 212 цього Кодексу.

Згідно п.231.6 ПК України реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється:

акцизних накладних, складених при реалізації пального через паливороздавальну або оливороздавальну колонку у паливний бак транспортного засобу з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, - не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання;

першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу - у день складання такої акцизної накладної, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу;

першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного - у день складання такої акцизної накладної, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного;

першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного до акцизного складу - після фактичного отримання пального або спирту етилового на акцизний склад, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою складання акцизної накладної;

першого примірника акцизної накладної при реалізації пального з акцизного складу пересувного до паливного баку транспортного засобу, обладнання або пристрою, до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, - протягом трьох календарних днів з дня фактичного отримання пального;

першого примірника зведеної акцизної накладної та акцизної накладної, складеної на операції, визначені в підпункті 1 підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 цього Кодексу, - не пізніше 15 календарних днів з дня їх складання;

акцизної накладної при ввезенні пального або спирту етилового на митну територію України - не пізніше дня, наступного за днем оформлення належним чином митної декларації;

першого примірника акцизної накладної, що складається при вивезенні пального за межі митної території України, - протягом трьох календарних днів з дня фактичного вивезення пального за межі митної території України, що підтверджено належним чином оформленою митною декларацією;

другого примірника акцизної накладної - після фактичного отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного - отримувачем пального або спирту етилового;

розрахунку коригування - не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою його складання.

Підтвердженням особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Таким чином, ПК України встановлю різні строки для реєстрації акцизних накладних у реєстрі.

Судом під час розгляду справи встановлено, що позивач мав ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі пальним.

Розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №255-рл від 06.10.2023 року анульовано:

- ліцензії №04840314201900393 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_1 ;

- ліцензії №04860314201900403 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_2 ;

- ліцензії №04870314201900397 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_3 ;

- ліцензії №04870314202300097 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 06.10.2023 року до 06.10.2028 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_4 ;

- ліцензії №04140314201900392 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_5 ;

- ліцензії №04220314202100197 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 18.08.2021 року до 18.08.2026 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_6 , АЗС;

- ліцензії №04090314201900391 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_7 ;

- ліцензії №04180314201900402 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_8 , АЗС;

- ліцензії №04310314201900390 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_9 ;

- ліцензії №990514201900183 на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_10 , 207а;

- ліцензії №990614201900354 на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, терміном дії з 01.07.2019 року до 01.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за місцезнаходженням/проживання платника податків: АДРЕСА_11 .Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року № 373зп-23/160 вжито заходів забезпечення позову, якими зупинено дію розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №255-рл від 06.10.2023 року, яким анульовано ліцензії позивача.

В подальшому ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.10.2023 року № 160/26628/23 вжито заходи забезпечення позову, якими зобов'язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області видалити (виключити) записи про анулювання:

- ліцензії № 04840314201900393 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_12 ;

- ліцензії № 04860314201900403 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_13 ;

- ліцензії № 04870314201900397 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_3 ;

- ліцензії № 04870314202300097 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 06.10.2023 року до 06.10.2028 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_4 ;

- ліцензії № 04140314201900392 на право роздрібної торгівлі пальним терміном дії з року 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_5 ;

- ліцензії № 04220314202100197 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 18.08.2021 року до 18.08.2026 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_14 ;

- ліцензії № 04090314201900391 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку 2401706373) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_7 ;

- ліцензії № 04180314201900402 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_15 , АЗС;

- ліцензії № 04310314201900390 на право роздрібної торгівлі пальним, терміном дії з 02.07.2019 року до 02.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (роздрібної торгівлі пальним): АДРЕСА_16 ;

- ліцензії № 990514201900183 на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, терміном дії з 03.07.2019 року до 03.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку 2401706373) за адресою місцезнаходження провадження діяльності (оптової торгівлі пальним): АДРЕСА_17 , 207а;

- ліцензії № 990614201900354 на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, терміном дії з 01.07.2019 року до 01.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 (податковий номер платника податку НОМЕР_1 ) за місцезнаходженням/проживання платника податків: АДРЕСА_18 , з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, до набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/26628/23.З відзиву на позовну заяву судом встановлено, що відповідачем забезпечено виконання вказаної вище ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду ли 18.10.2023 року та з 18.10.2023 року позивачу надано технічну можливість реєстрації акцизних накладних у реєстрі.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.12.2023 року у справі № 160/26628/23, яке набрало законної сили 03.04.2024 року, скасовано розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №255-рл від 06.10.2023 року, яким анульовано вказані вища всі ліцензії позивача.

Також судом встановлено, що розпорядженням ГУ ДПС у Київській області від 12.10.2023 року № 792-р анульовано ліцензію № 990514201900190 на право оптової торгівлі пальнимпозивача.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.10.2023 року № 396зп-23/160 з урахуванням постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 11.01.2024 року № 396зп-23/160 забезпечено позов шляхом зупинення дії розпорядження Головного управління ДПС у Київській області № 792-р від 12.10.2023 року в частині анулювання ліцензії № 990514201900190 на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, терміном дії з 04.07.2019 року до 04.07.2024 року, видану ФОП ОСОБА_1 за адресою місцезнаходження провадження діяльності (оптової торгівлі пальним): АДРЕСА_19 - до набрання законної сили рішення у адміністративній справі.

26.10.2023 року ГУ ДПС у Київській області виконано вказану вище ухвалу суду про забезпечення позову та позивачу надано технічну можливість реєстрації акцизних накладних у реєстрі, що зазначає відповідач у відзиві на позовну заяву.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.01.2024 року у справі № 160/27914/23 визнано протиправним та скасовано розпорядження Головного управління ДПС у Київській області №792-р від 12.10.2023 року, яким анульовано ліцензію №990514201900190, терміном дії з 04.07.2019 року до 04.07.2024 року, видану фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 . Дане рішення суду набрало законної сили.

Розпорядженням ГУ ДПС у Черкаській області від 12.10.2023 року № 1015-рл анульовано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним № 990514202000099 позивача.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.10.2023 року № 397зп-23/160 забезпечено позов шляхом зупинення дії розпорядження Головного управління ДПС у Черкаській області (ЄДРПОУ-44131663) № 1015-рл від 12.10.2023 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 990514202000099 терміном дії з 17.09.2020 року до 17.09.2025 року, видану фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 , за адресою місцезнаходження провадження діяльності (оптової торгівлі пальним): АДРЕСА_20 , до набрання судовим рішенням у справі законної сили та зобов'язано Головне управління ДПС у Черкаській області (ЄДРПОУ-44131663) внести інформацію до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального щодо зупинення дії розпорядження Головного управління ДПС у Черкаській області № 1015-рл від 12.10.2023 року в частині анулювання Ліцензії № 990514202000099 на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, терміном дії з 17.09.2020 року до 17.09.2025 року, видану фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 .

18.12.2023 року ГУ ДПС у Черкаській області виконало виконано вказану вище ухвалу суду про забезпечення позову та позивачу надано технічну можливість реєстрації акцизних накладних у реєстрі, що зазначає відповідач у відзиві на позовну заяву.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.05.2024 року № 160/27915/23, яке набрало законної сили, визнано протиправним та скасовано розпорядження Головного управління ДПС у черкаській області від 12.10.2023 р. за № 1015-рл, яким анульовано ліцензію № 990514202000099 на право здійснення оптової торгівлі пальним за наявністю місць оптової торгівлі, терміном дії з 17.09.2020 р. до 17.09.2025 р., видану ФОП ОСОБА_1 , за адресою місцезнаходження провадження діяльності: АДРЕСА_20 .

За вказаних обставин, судом під час розгляду справи встановлено, що позивач був з незалежних від нього причин був позбавлений можливості реєстрації акцизних накладних у реєстрі у строк передбачений ПК України.

Відповідно до п.112.7 ПК України у разі якщо контролюючий орган не доведе, що платник податків мав можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжив достатніх заходів щодо їх дотримання, платник податків не може бути притягнутий до відповідальності за таке порушення. Положення цього пункту застосовуються виключно в разі, якщо умовою притягнення до фінансової відповідальності за податкове правопорушення є наявність вини платника податків.

Порядок доведення обставин, за яких особа може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинене податкове правопорушення, в межах судового провадження визначається процесуальним законодавством.

Усі сумніви щодо наявності обставин, за яких особа може бути притягнута до відповідальності за порушення податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючий орган, трактуються на користь такої особи.

Згідно п.112.8.4 ПК України обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є: вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності контролюючих органів.

Судом під час розгляду справи встановлено, що відповідач протиправно анулював ліцензії позивача на право оптової та роздрібної торгівлі пальним, що підтверджуються рішеннями Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.12.2023 року у справі № 160/26628/23, від 02.01.2024 року у справі № 160/27914/23 та від 02.05.2024 року у справі № 160/27915/23.

Також судом встановлено, що відповідачем лише 18.10.2023 року, 26.10.2023 року та 18.12.2023 року позивачу надано повну технічну можливість реєстрації акцизних накладних у реєстрі, що не заперечується відповідачем у відзиві на позовну заяву.

За вказаних обставин, позивач не може бути притягнутий до відповідальності за порушення строків реєстрації акцизних накладних, які мали місце до 18.10.2023 року, до 26.10.2023 року та до 18.12.2023 року, оскільки вказана бездіяльність позивача пов'язана з протиправними діями податкового органу.

Судом під час розгляду справи встановлено, що з 19.10.2023 року з 00:00 год. з 27.10.2023 року з 00:00 та з 19.12.2023 року з 00:00 позивач не був обмежений з незалежних від нього причин у реєстрації акцизних накладних у реєстрі.

Визначальним критерієм, який має братися до уваги при вирішенні питання про відповідальність за не своєчасну реєстрацію акцизних накладних позивачем, є можливість виконання платником своїх зобов'язань.

При цьому всі платники повинні мати однакові умови, за яких вони можуть уникнути відповідальності шляхом реєстрації акцизних накладних.

Суд, керуючись принципом добросовісності, розумності та справедливості, вважає, що з 19.10.2023 року з 00:00 год., з 27.10.2023 року з 00:00 та з 19.12.2023 року з 00:00 позивач повинен отримати строк для реєстрації акцизних накладних, який визначений п.231.6 ПК України, для кожної акцизної накладної, яка складена позивачем з моменту прийняття відповідачем розпорядження №255-рл від 06.10.2023 року, № 792-р від 12.10.2023 року та № 1015-рл від 12.10.2023 року і до 18.10.2023 року 23:59:59, до 26.10.2023 року 23:59:59, до 18.12.2023 року 23:59:59, і цей строк повинен відраховуватися починаючи з 19.10.2023 року з 00:00 год., з 27.10.2023 року з 00:00 та з 19.12.2023 року з 00:00 .

Також судом встановлено, що позивачем та відповідачем не оспорюються дати акцизних накладних та їх номери, дата реєстрації у реєстрі, кількість днів прострочення.

Судом під час розгляду справи на підставі розрахунків-таблиць, що складені позивачем та містяться у матеріалах справи, встановлено, що позивачем з 19.10.2023 року з 00:00 год., з 27.10.2023 року з 00:00 та з 19.12.2023 року з 00:00 не перевищено строки реєстрації акцизних накладних, що передбачені п.231.6 ПК України, з урахуванням того, що позивач повинен отримати строк для реєстрації акцизних накладних, який визначений п.231.6 ПК України починаючи з 19.10.2023 року з 00:00 год., з 27.10.2023 року з 00:00 та з 19.12.2023 року з 00:00.

Отже, притягнення до відповідальності за таких умов не може бути визнане таким, що базується на принципі верховенства права, адже воно не відповідало засадами правової визначеності та передбачуваності.

За вказаних обставин, оскаржуване податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Судові витрати покладаються на відповідача згідно вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. 241-246 , Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_11 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська. 17а, код ЄДРПОУ 44118658) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 23.08.2024 року № 54175/0905 за формою «пс», яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано суму штрафної санкції у розмірі 146 785,54 грн.

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 1467,86 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 16 квітня 2025 року.

Суддя С.В. Златін