Справа № 161/6609/25
Провадження № 3/161/2341/25
м.Луцьк 14 квітня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
- за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол серії ЕПР1 №286064 від 30.03.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якого, ОСОБА_1 , 30.03.2025 року о 18 год.47 хвилин, дорога між селом Хорлупи та селом Романів, керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп'яніння, був різкий запах алкоголю з порожнини рота. На вимогу працівників поліції пройти медичний огляд відмовився, своїми діями порушив п. 2,5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Виконуючи положення ст. 278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення у зв'язку із виявленням наступних недоліків.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, серії ЕПР 1 №286064 від 30.03.2025 року, в ньому, всупереч вимогам статті 256 КУпАП, не зазначено точного місця вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП. Оскільки в якості місця складання протоколу та місця вчинення правопорушення зазначена ділянка автодороги, без зазначення кілометражу та прив'язки до найближчого населеного пункту, що позбавляє суд можливості перевірити правила дотримання підсудності розгляду даної справи.
Відповідно до ч. 1 статті 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до ч. 2 статті 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Таким чином, недоліки, допущені при формуванні матеріалів справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, позбавляють суд можливості встановити місце вчинення адміністративного правопорушення та місце розгляду вказаної справи про вчинення адміністративного правопорушення, в тому числі, чи підлягає вона розгляду саме Луцьким міськрайонним судом Волинської області.
Наведене свідчить про неналежне оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення при направленні їх до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративні правопорушення підлягають поверненню до відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 256, 276 278 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.А. Антіпова