08.04.25 Справа №469/287/17 1-в/469/10/25
08 квітня 2025 року селище Березанка
Березанський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Березанка подання начальника відділення поліції №8 Миколаївського РУП ГУ НП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не одруженого, не працює, раніше судимого 17 лютого 2017 року Березанським районним судом Миколаївської області за ч.1 ст.185 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік, 05 липня 2017 року Березанським районним судом Миколаївської області за ч.ч.2, 3 ст. 185, ч.4 ст.70 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого 03 грудня 2020 року з Арбузинської ВК за закінченням строку відбування покарання, -
Начальник відділення поліції №8 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області направлено до суду подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , мотивоване тим, що він після звільнення з Арбузинської ВК зарекомендував себе з негативної сторони, а саме не працює, участі у громадському житті села не приймає, веде аморальний спосіб життя, зловживає алкогольними напоями, неодноразово упродовж останнього року скоював адміністративні правопорушення; з ним проводились бесіди виховного характеру про неприпустимість протиправних дій, проте відповідних висновків останні не зробив.
З метою необхідності посилення контролю за поведінкою раніше засудженого, начальник відділення поліції №8 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області пропонує встановити щодо ОСОБА_3 обмеження у вигляді заборони виходу з дому з домоволодіння за адресою місця проживання засудженого з 22 год. до 06.00 год.; заборонити виїзд за межі Миколаївського району Миколаївської області без дозволу органу Національної поліції; заборонити відвідування торгових закладів, які реалізовують спиртні напої на розлив, з метою їх вживання; з"являтися на реєстрацію до відділення поліції два рази на місяць.
Представник органу поліції, прокурор та особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, у судове засідання не з"явились; представник органу поліції та ОСОБА_3 надали суду заяви про підтримання подання та розгляд справи без їх участі; клопотань про відкладення судового засідання не надавали.
Відповідно до абз.2 ч.5 ст.539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Відповідно до п.“в» ст.3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
ОСОБА_3 декілька разів засуджений до позбавлення волі за умисні, у тому числі тяжкі, злочини, після відбування покарання систематично порушує громадський порядок, у зв"язку з чим неодноразово притягався до адміністративної відповідальності (а.с.10, 12, 14, 16, 18), неодноразово попереджався органом поліції про припинення антигромадського способу життя та можливість встановлення адміністративного нагляду (а.с.9, 11, 13, 15, 17, 19).
Відповідно до ст.ст.89, 90 КК України строк погашення судимості ОСОБА_3 за тяжкий злочин спливає 03 грудня 2026 року.
Таким чином, наявні підстави для встановлення щодо ОСОБА_3 адміністративного нагляду.
За змістом ч.1 ст.6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
На підставі статті 9 Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил:
а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;
б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Суд встановлює піднаглядному обмеження у межах, визначених статтею 10 Закону, відповідно до якої до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Враховуючи встановлені судом обставини, зазначену начальником органу поліції мету встановлення адміністративного нагляду, суд вважає за можливе встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на один рік та покласти на засудженого вказані у поданні обов"язки, передбачені п.п."а", "б", "в", "г" ч.1 ст.10 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.5, 6, 9, 10 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, ст.ст.537, 539 КПК України, суд -
Подання начальника відділення поліції №8 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на один рік з такими обмеженнями:
1. Заборонити вихід з домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , з 22:00 год. до 06:00 год.
2. Заборонити виїзд за межі Миколаївського району Миколаївської області без дозволу органу Національної поліції.
3. Заборонити відвідування торгівельних закладів, які реалізовують спиртні напої на розлив, з метою їх вживання.
4. З'являтися на реєстрацію до відділення поліції №8 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області два рази на місяць.
Роз"яснити ОСОБА_3 необхідність дотримання обов"язків, передбачених статтею 9 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення шляхом подачі апеляції через Березанський районний суд.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: