Справа № 128/1197/25
Іменем України
16 квітня 2025 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі головуючого судді - Фанда О.А., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ст.90 КУпАП,-
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії №015762 від 28 березня 2025 року стосовно ОСОБА_1 за ст. 90 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я та по батькові особу, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення складений за ст. 90 КУпАП, однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено частину статті 90 КУпАП, за якою притягається ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Чинне адміністративне законодавство не передбачає можливості органу, який розглядає адміністративну справу, самостійно визначати правову кваліфікацію складу вчиненого правопорушення (перекваліфіковувати склад правопорушення, обирати частину статті), а також такий орган не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.
За наявності вказаних недоліків суд позбавлений можливості вирішити питання щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.90 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення складено без додержання вимог ст.256 КУпАП, тому вказаний протокол вмотивованою постановою судді має бути повернений відповідному органу для належного оформлення.
В зв'язку з наведеним, суд вважає за необхідне вказаний вище протокол про адміністративне правопорушення разом з доданими до нього документами повернути до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256 КУпАП ,-
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.90 КУпАП, складений стосовно ОСОБА_1 , разом з доданими до нього документами - повернути до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - О.А. Фанда