Справа № 569/7158/25
1-в/569/217/25
16 квітня 2025 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області
в складі судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю представника Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне подання начальника ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, суд -
До Рівненського міського суду Рівненської області звернувся начальник ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .
Своє подання мотивує тим, що 09.08.2019 року відповідно до довідки про звільнення ОСОБА_5 звільнився з Львівської установи виконання покарань (№19) на підставі - по відбуттю строку покарання та прибув до місця проживання за адресою : м. Острог, Рівненської області, а в подальшому переїхав на постійне місце проживання до АДРЕСА_1 , та за час проживання за вищевказаною адресою зарекомендував себе з негативної сторони, веде антигромадський спосіб життя, продовжує вчиняти правопорушення. ОСОБА_5 неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду поліцією, однак не зважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри продовжує скоювати правопорушення та порушувати правила адміністративного нагляду, а саме за ч. 1 ст. 44, ч. 1, 3 ст. 51 КУпАП. ОСОБА_5 незважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, схильний до скоєння злочинів та вчинення правопорушень, продовжує бути небезпечним.
В судовому засіданні представник Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 подання підтримав, просив суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_5 строком на один рік та покласти на нього обмеження передбачені ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року.
ОСОБА_5 про день та час розгляду справи повідомлявся, що стверджується особистим підписом в протоколі про адміністративне правопорушення, у судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив. Згідно клопотання, що міститься в матеріалах справи, просив розглянути справу за його відсутності.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності правопорушника, на підставі наявних доказів, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП.
Суд, заслухавши думку представника Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, дослідивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 09 серпня 2019 року відповідно до довідки про звільнення ОСОБА_5 звільнився з Львівської установи виконання покарань (№19). Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 зарекомендував себе з негативної сторони, веде антигромадський спосіб життя, продовжує вчиняти правопорушення.
ОСОБА_5 неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду, однак не зважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
У відповідності до ст. 10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Обставини, про які йдеться у поданні повністю підтверджуються матеріалами справи та вказують на те, що ОСОБА_5 будучи раніше засудженим, після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, схильний до вчинення правопорушень, веде антигромадський спосіб життя, і незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому з метою недопущення та припинення вчинення ОСОБА_5 адміністративних правопорушень та злочинів, з урахуванням способу життя є доцільним встановити відносно останнього адміністративний нагляд.
На підставі викладеного, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання задоволити.
Встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Верхів, Острозького району, Рівненської області, мешканця АДРЕСА_1 , терміном на 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» встановити ОСОБА_5 обмеження:
- заборонити залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку, а у вихідні та святкові дні з 21 год. до 05 год.;
- з'являтися для реєстрації до Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, за адресою: м. Рівне, вул. Героїв поліції, 4, кожного першого четверга місяця з 17:00 год. по 19:00 годину;
- заборонити відвідувати місця громадського харчування та торгівельні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;
- заборонити залишати межі м. Рівне без дозволу органів Національної поліції.
Попередити ОСОБА_5 , про те, що у випадку порушення ним правил адміністративного нагляду він буде притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності у відповідальності до чинного законодавства.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на ГУНП в Рівненській області.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1