Справа №567/646/25
Провадження №1-в/567/15/25
16.04.2025 м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючий суддя ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2
з участю представника ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3
особи відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Відділення поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого :
- 26.03.1990 року за ст.215-3 ч.2 КК України, засудженого до покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки, із застосуванням ст.45 КК України з іспитовим строком 1 рік;
- 29.11.1995 року за ст.140 ч.2 КК України, засудженого до покарання у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі, із застосуванням ст.45 КК України з іспитовим строком 3 роки,
- 17.12.1996 року за ст.206 ч.2 КК України, засудженого до покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки, на підставі ст.43 КК України приєднано покарання за вироком від 29.11.1995 р. та остаточно призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі;
- 06.09.2000 року за ст.140 ч.2 КК України, засудженого до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки;
- 21.11.2000 року за ст.140 ч.2, ст.141 ч.2, ст.42 КК України, засудженого до покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік 6 місяців, на підставі ст.43 КК України приєднано покарання за вироком від 06.09.2000 р. та остаточно призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі;
- 21.12.2006 року за ст.186 ч.2 КК України, засудженого до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з встановленням іспитового строку 2 роки;
- 17.08.2012 року за ст.185 ч.2 КК України, засудженого до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з встановленням іспитового строку 3 роки;
- 18.03.2015 року за ст.121 ч.2 КК України, засудженого до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 роки, із застосуванням ч.1 ст.71, ст.72 КК України частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком суду від 17.08.2012 року та остаточно призначено покарання у виді 8 років 5 місяців позбавлення волі, -
встановив :
Начальник Відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області звернувся в Острозький районний суд Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення та попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Зазначає, що 22.10.2024 року ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.178 КУпАП (по 3 епізодах) з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 05.09.2024, 08.09.2024, 20.09.2024 для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
27.02.2025 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 грн. 25.01.2025 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
25.03.2025 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. та 26.03.2025 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Вказує, що проведена із ОСОБА_4 профілактична робота щодо його виправлення очікуваного результату не дала, не зважаючи на винесені письмові попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, останній продовжив вчиняти адміністративні правопорушення, проявляє схильність до вчинення нових правопорушень, тобто може становити суспільну небезпеку для оточуючих громадян, та вважає за доцільне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік зі встановленням наступних обмежень : зобов'язати ОСОБА_4 реєструватись у відділенні поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чотири рази на місяць, згідно графіка реєстрації; заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де є продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області, без погодження з поліцією; заборонити ОСОБА_4 залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступного дня.
В судовому засіданні представник Відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області подання підтримав, посилаючись на обставини, викладені в поданні. Вказує, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, і надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, ОСОБА_4 продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, а отже становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, не навів будь-яких доводів чи заперечень на спростування обґрунтованості доводів, викладених у поданні про встановлення адміністративного нагляду.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1, 2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень у виді штрафу та надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень, за місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 будучи раніше судимим до позбавлення волі за умисний злочин, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки танезважаючи на винесені йому попередження продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень і може становити суспільну небезпеку.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 є особою, визначеною ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за вчинення умисного злочину, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд з урахуванням майнового стану ОСОБА_4 дійшов висновку про наявність фактичних та правових підстав для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 4, ч.2 ст.6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», -
постановив :
Подання начальника ВП № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень :
- зобов'язати ОСОБА_4 реєструватись у Відділенні поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чотири рази на місяць, згідно графіка реєстрації;
- заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області без погодження з ВП № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області;
- заборонити ОСОБА_4 залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступної доби.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.
СуддяОСОБА_1