Справа № 947/13052/25
Провадження № 2-а/947/156/25
15.04.2025 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Петренко В.С., розглянувши матеріали адміністративного позовуОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
10.04.2025 року позивач ОСОБА_1 , через свого представника - адвоката Поліщук Анастасію Володимирівну звернувся до Київського районного суду м. Одеси з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу адміністративну справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Петренку В.С.
Позивач повідомляє, що 26.07.2024 року він був затриманий посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 та доставлений до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_2 , де йому було повідомлено про вчинення ним адміністративного правопорушення, проте якого саме правопорушення йому не було повідомлено, протокол про адміністративне правопорушення не складався, постанова - не виносилася та не вручалася йому, а лише було надано реквізити на сплату штрафу у розмірі 17000,00 грн., який ним було добровільно сплачено 02.08.2024 року, проте останній не був обізнаний про те, що вказаний штраф накладений на підставі постанови.
При цьому, 06.03.2025 року позивачу, через за стосунок Дія, стало відомо про відкриття державним виконавцем відносно нього виконавчого провадження №77407401 з примусового виконання спірної постанови №69 від 29.07.2024 року по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП, крім того зазначений штраф до сплати у розмірі 51000,00 грн.
Також зазначає, що про існування спірної постанови, її номеру, дати та статті, відповідно до якої позивачем було вчинено правопорушення, позивач ОСОБА_1 дізнався 06.03.2025 року.
Згідно до ч.ч.1, 3 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Згідно ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З постанови ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 29.07.2024 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.210-1 ч.3 КУпАП та накладення на нього штрафу в розмірі 25500,00 грн. вбачається, що вказана постанова була направлена поштою 31.07.2024 року.
При цьому, позивач звернувся до суду з дійсним позовом 10.04.2025 року та у заяві не зазначено поважних причин пропуску ним строку на звернення з позовом.
Заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, не надав.
Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Також згідно з вимогами частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
З огляду на те, що позивач пропустив строк звернення до суду та не подав обґрунтованого клопотання про його поновлення, суд вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху.
Суд наголошує, що поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані ті обставини, що є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Згідно з частинами першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 КАС України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та встановити строк для усунення недоліків позовної заяви.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду: заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням вагомих і переконливих аргументів, які б свідчили про наявність обставин об'єктивного і непереборного характеру, що створили суттєві перешкоди у реалізації позивачу належного йому права на звернення до адміністративного суду упродовж строку, встановленого для цього законодавством, або ж взагалі унеможливили своєчасну реалізацію позивачем такого права, з наданням відповідних доказів на підтвердження зазначених у заяві обставин.
Керуючись ст.ст. 5,160-161,168-169,248,293 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позову протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали, а саме:
1) надати заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням вагомих і переконливих аргументів, які б свідчили про наявність обставин об'єктивного і непереборного характеру, що створили суттєві перешкоди у реалізації позивачу належного йому права на звернення до суду упродовж строку, встановленого для цього законодавством, або ж взагалі унеможливили своєчасну реалізацію позивачем такого права, з наданням відповідних доказів на підтвердження зазначених у заяві обставин.
Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Петренко В. С.