Постанова від 15.04.2025 по справі 300/6093/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2025 рокуЛьвівСправа № 300/6093/23 пров. № А/857/1429/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Затолочного В.С.,

суддів: Гудима Л.Я., Качмара В.Я.,

розглянувши в порядку письмового провадження в електронній формі в м. Львові апеляційну скаргу Державного реєстратора Рівненської сільської ради Волинської області Синіцької Надії Павлівни на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року у справі № 300/6093/23 за адміністративним позовом Нововолинської міської ради до Державного реєстратора Рівненської сільської ради Волинської області Синіцької Надії Павлівни, третя особа, яка не заявляє самостійний вимог на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-керуюча компанія Бюро Інвестиційних програм», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Акціонерне товариство «Оснастка» про визнання протиправною та скасування державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою (рішення суду першої інстанції ухвалене суддею Ксензюком А.Я. в м. Луцьку за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи), -

ВСТАНОВИВ:

Нововолинська міська рада (далі - міська рада, позивач) звернулася з позовом до Державного реєстратора Рівненської сільської ради Волинської області Синіцької Надії Павлівни (далі - державний реєстратор Синіцька Н.П., відповідач) про визнання протиправною та скасування державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064 за Акціонерним товариством «Оснастка» в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року позов задоволено.

Не погодившись із вказаним рішенням, його оскаржив відповідач, який покликаючись на те, що рішення є незаконним та необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права, з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, просить рішення Волинського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року скасувати та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування апеляційних вимог зазначає, що відповідач не є належним відповідачем у спірних правовідносинах. Підстав для відмови у вчиненні спірних реєстраційних дій у відповідача не було.

Позивач та треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-керуюча компанія Бюро Інвестиційних програм», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Акціонерне товариство «Оснастка» правом на подання письмового відзиву на апеляційну скаргу не скористалися.

Справа розглядається в порядку письмового провадження відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши та обговоривши матеріали справи, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що рішенням Нововолинської міської ради Волинської області від 15.02.2023 № 19/66 (пункт 6) надано дозвіл Нововолинській міській раді на розробку проекту землеустрою щодо відведення 2-х земельних ділянок орієнтовними площами 0,9000 га та 1,3000 га за адресою: м. Нововолинськ вул. Луцька для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості для розширення меж індустріального парку (код КВЦПЗ 11.02) щодо раціонального використання прилеглих територій для розміщення нових учасників, з метою створення належних умов функціонування та забезпечення ефективної діяльності Індустріального парку «Нововолинськ», вказана обставина підтверджена рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.11.2023 по справі № 300/5436/23, що набрало законної сили 03.09.2024.

ТзОВ «ГЕО-ЛЕНДС» на замовлення Нововолинської міської ради Волинської області розроблено проект землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, розташованої за адресою Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Луцька, площею 1,1877 га.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, 20.04.2023 Відділом № 7 Управління надання адміністративних послуг ГУ Держгеокадастру у Київській області проведено державну реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, площею 1,1877 га на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розробленого ТзОВ «ГЕО-ЛЕНДС» та присвоєно їй кадастровий номер: 0710700000:01:008:0063.

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку встановлено, що 24.07.2023 Відділ № 3 Управління надання адміністративних послуг ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області було проведено державну реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, площею 1,0500 га на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої 16.06.202з ФОП ОСОБА_1 та присвоєно їй кадастровий номер: 0710700000:01:008:0064.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, 02.08.2023 державним реєстратором Рівненської сільської ради Волинської області Синіцькою Н.П. було проведено державну реєстрацію права постійного користування земельної ділянки з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064 за АТ «Оснастка». Підстава внесення запису про реєстрацію іншого речового права: державний акт на право постійного користування землею, серія та номер ВЛ 35, виданий 17.04.1997.

Як слідує з копії фотовідомостей з Державного земельного кадастру про розташування земельних ділянок з кадастровими номерами 0710700000:01:008:0063 та 0710700000:01:008:0064, наявної в матеріалах справи, вказані земельні ділянки є однією і тією ж самою земельною ділянкою, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі.

Крім того, відповідно до рішення Нововолинської міської ради № 18/2 від 18.01.2008, прийнятого за заявою арбітражного керуючого ВАТ «Оснастка» № 46/64 від 09.01.2008, вилучено відповідно до рішення Нововолинської міської ради з користування ВАТ «Оснастка» правонаступником якого є АТ «Оснастка», земельну ділянку площею 1,05 га за адресою: вулиця Луцька, 9 та передано її у міський земельний фонд.

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку встановлено, що 24.07.2023 № HB-2600439192023 та інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 14.08.2023 № 342637473 підтверджено, що земельна ділянка площею 1,05 га кадастровий номер 0710700000:01:008:0064 щодо якої проведено державну реєстрацію права постійного користування за АТ та земельна ділянка площею 1,05 га, яка була вилучена з постійного користування АТ «Оснастка» є тією ж самою земельною ділянкою свідчать відомості про документ, який є підставою для виникнення права - державний акт на право постійного користування землею, серія та номер ВЛ 35, виданий 17.04.1997.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі № 300/5436/23 за позовом Нововолинської міської ради про скасування державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064, зокрема зобов'язано Державного кадастрового реєстратора Відділу № 3 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області скасувати державну реєстрацію земельної ділянки, проведеної 24.07.2023 в Державному земельному кадастрі з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064, площею 1,0500 га, розташованої за адресою: Волинська область, місто Нововолинськ. Рішення набрало законної сили 03.09.2024.

Нововолинська міська рада вважаючи протиправною здійснення державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою з кадастровим номером 0710700000:016008:0064 за Акціонерним товариством «Оснастка» в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, з огляду на доводи апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 2 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.

Частиною першою статті 3 ЗК України визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтею 92 ЗК України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: а) органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності; б) громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації; в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності; г) публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», та акціонерне товариство, утворене відповідно до Закону України «Про акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»; ґ) заклади освіти незалежно від форми власності; д) співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку; е) оператор газотранспортної системи, оператор газосховища та оператор системи передачі; є) господарські товариства в оборонно-промисловому комплексі, визначені частиною першою статті 1 Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності»; ж) акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», утворене відповідно до Закону України «Про суспільні медіа України».

Право постійного користування земельними ділянками може вноситися державою до статутного капіталу господарського товариства, утвореного відповідно до Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», а також господарського товариства в оборонно-промисловому комплексі, визначеного частиною першою статті 1 Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Частинами першою, другою статті 116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування визначений статтею 123 ЗК України.

Статтею 125 ЗК України визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до статті 126 ЗК України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Підстави припинення права користування земельною ділянкою визначені статтею 141 ЗК України.

З наведеного вище вбачається, що порядок набуття, виникнення, а також припинення права постійного користування земельною ділянкою, що, зокрема, перебуває у державній чи комунальній власності, врегульований нормами ЗК України.

Відповідно до пункту «в» частини першої статті 141 ЗК України підставами припинення права користування земельною ділянкою є припинення діяльності, зокрема, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій.

Матеріалами справи встановлено, що відповідно до рішення Нововолинської міської ради № 18/2 від 18.01.2008, прийнятого за заявою арбітражного керуючого ВАТ «Оснастка» № 46/64 від 09.01.2008, вилучено відповідно до рішення Нововолинської міської ради з користування ВАТ «Оснастка», правонаступником якого є АТ «Оснастка», земельну ділянку площею 1,05 га за адресою вулиця Луцька. 9 та передано її у міський земельний фонд.

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку встановлено, що 24.07.2023 № HB-2600439192023 та інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 14.08.2023 № 342637473 підтверджено, що земельна ділянка площею 1,05 га кадастровий номер 0710700000:01:008:0064, щодо якої проведено державну реєстрацію права постійного користування за АТ, та земельна ділянка площею 1,05 га, яка була вилучена з постійного користування АТ «Оснастка», є тією ж самою земельною ділянкою, про що свідчать відомості про документ, який є підставою для виникнення права - державний акт на право постійного користування землею, серія та номер ВЛ 35, виданий 17.04.1997.

Відповідно до пункту 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (далі - Порядок № 1051), державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку.

Пунктом 111 Порядку № 1051 визначено, що державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє: 1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку; 2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку; 3) наявність документа, що підтверджує згоду органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, фізичної чи юридичної особи про поділ, об'єднання земельних ділянок, з нотаріально засвідченою справжністю підпису на такому документі - у разі, коли відповідно до закону поділ, об'єднання земельних ділянок здійснюються за погодженням з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними чи юридичними особами.

Крім того, відповідно до статті 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», який установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру, державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою: особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи; власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи; органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності); замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву); замовника документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки державної, комунальної власності, у випадках, коли розроблення такої документації відбувається без дозволу органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування; власника земельної частки (паю) або його спадкоємця (у разі формування земельної ділянки в порядку виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв); особи, визначені частиною першою статті 118 Земельного кодексу України, у тому числі власника нерухомого майна (будівлі, споруди), розташованої на земельній ділянці, що надається (передається) із земель державної чи комунальної власності, або його спадкоємця.

Частиною четвертою статті 24 цього Закону визначено, що для державної реєстрації земельної ділянки державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; документація із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки, в електронній формі та формі електронного документа.

У разі якщо відповідно до закону поділ, об'єднання земельних ділянок здійснюються за погодженням з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними чи юридичними особами, до заяви про державну реєстрацію земельної ділянки, сформованої в результаті поділу або об'єднання земельних ділянок, також додаються документи, що належним чином підтверджують таку згоду.

Заява з доданими документами надсилається заявником засобами телекомунікаційного зв'язку.

Частино п'ятою визначено, що державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.

Крім того, відповідно до частини шостої статті 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» визначено підстави для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Зміна найменування акціонерного товариства у зв'язку із зміною типу акціонерного товариства або перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство не є підставою для відмови у державній реєстрації земельної ділянки.

Відмова в державній реєстрації земельної ділянки з підстав, не передбачених цією частиною, заборонена.

Державний кадастровий реєстратор зазначає вичерпний перелік підстав для відмови у державній реєстрації земельної ділянки.

У разі повторного подання заяви про державну реєстрацію земельної ділянки не допускається відмова у здійсненні державної реєстрації з підстав, не зазначених у раніше наданій відмові (крім неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови, або якщо підстави для відмови у державній реєстрації виникли після попередньої відмови).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі № 300/5436/23 за позовом Нововолинської міської ради про скасування державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064, зокрема, зобов'язано Державного кадастрового реєстратора Відділу № 3 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області скасувати державну реєстрацію земельної ділянки, проведеної 24.07.2023 в Державному земельному кадастрі з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064, площею 1,0500 га, розташованої за адресою: Волинська область, місто Нововолинськ. Рішення набрало законної сили 03.09.2024.

Отже, вказане рішення суду відповідно до вимог статті 129-1 Конституції України, статті 370 КАС України повинно в обов'язковому порядку виконуватись.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, 02.08.2023 державним реєстратором Рівненської сільської ради Волинської області Синіцькою Н.П. було проведено державну реєстрацію права постійного користування земельної ділянки з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064 за АТ «Оснастка». Підстава внесення запису про реєстрацію іншого речового права: державний акт на право постійного користування землею, серія та номер ВЛ 35, виданий 17.04.1997.

Як слідує з наявних у справі копій фотовідомостей з Державного земельного кадастру про розташування земельних ділянок з кадастровими номерами 0710700000:01:008:0063 та 0710700000:01:008:0064, вказані земельні ділянки є однією і тією ж самою земельною ділянкою, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі.

Незважаючи на вказане, Державний кадастровий реєстратор, в порушення вимог статті 24 і вимог пункту 111 Порядку № 1051, здійснив реєстрацію право постійного користування земельної ділянки за кадастровим номером 0710700000:01:008:0064 (площею 1,0500 га) в м. Нововолинськ Волинської області, яка знаходиться в межах вже сформованої і зареєстрованої земельної ділянки 0710700000:01:008:0063 (площею 1,1877 га).

Тому апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що право постійно користування земельною ділянкою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно має бути скасовано.

Крім того, оскільки рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі № 300/5436/23 скасовано державну реєстрацію земельної ділянки, проведеної 24.07.2023 в Державному земельному кадастрі з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064, площею 1,0500 га, розташованої за адресою: Волинська область, місто Нововолинськ, право постійно користування земельною ділянкою теж має бути скасовано у зв'язку з припиненням існування земельної ділянки з кадастровим номером 0710700000:01:008:0064 в Державному земельному кадастрі.

Щодо покликань апелянта на порушення юрисдикційності при розгляді справи, апеляційний суд зазначає, що спір у даній справі стосується виключно правомірності дій державного реєстратора щодо належного позивачу нерухомого майна, належність якого саме позивачу ніким не заперечується.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, в ході розгляду справи не довів правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах, тому рішення суду першої інстанції про визнання протиправним та скасування спірного наказу відповідача є обґрунтованим.

Отже всі наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

З огляду на вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку про те, що рішення суду першої інстанції є законним та скасуванню не підлягає.

Згідно частин першої - четвертої статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

З огляду на вищезазначене, вказаним вимогам оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає.

Відповідно до частин першої та другої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Підсумовуючи, апеляційний суд приходить до висновку, що суд першої інстанції при вирішенні даного спору правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку. Наведені висновки суду є вичерпні, а доводи апелянта - безпідставні.

Апеляційний суд переглянув оскаржуване судове рішення і не виявив порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до ухвалення незаконного судового рішення, щоб його скасувати й ухвалити нове.

Відповідно до пункту 1 статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно зі статтею 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підсумовуючи, враховуючи вимоги наведених правових норм, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення суд першої інстанції, правильно встановив обставини справи, не допустив порушень норм матеріального та процесуального права, які могли б бути підставою для його скасування, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Керуючись статтями 241, 242, 308, 311, 315, 316, 321, 325, 370 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державного реєстратора Рівненської сільської ради Волинської області Синіцької Надії Павлівни залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року у справі № 300/6093/23 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених частиною 4 статті 328 КАС України.

Постанову разом із паперовими матеріалами апеляційної скарги надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.

Головуючий суддя В. С. Затолочний

судді Л. Я. Гудим

В. Я. Качмар