Ухвала від 10.04.2025 по справі 277/49/25

Справа № 277/49/25

УХВАЛА

"10" квітня 2025 р. селище Ємільчине

Ємільчинський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Т.Г. Корсун, за участю секретаря судового засідання М.М. Сороки, заявника - ОСОБА_1 , представника заявника - адвоката Є.О. Молот, заінтересованої особи - ОСОБА_2 , заінтересованих осіб - не з'явилися, розглядаючи за правилами окремого провадження у судовому засіданні в залі суду у селищі Ємільчине заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ємільчинська селищна рада Житомирської області, ОСОБА_2 , про встановлення факту постійного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

До Ємільчинського районного суду Житомирської області звернулася ОСОБА_1 з заявою, в якій просить встановити факт постійного проживання із ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім'єю без реєстрації шлюбу з лютого 2023 і до дня смерті.

Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 з березня 2022 року по березень 2024 року проживала разом із ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім'єю, як чоловік та дружина. Вони спільно проживали за адресою: АДРЕСА_1 , вели спільне господарство, саджали та обробляли земельну ділянку, були пов'язані спільним побутом. Також вони проживали і за адресою: АДРЕСА_2 , де заявниця здійснювала догляд за батьком. Під час проходження військової служби ОСОБА_3 постійно підтримував з ОСОБА_1 зв'язок, перераховував їй кошти. Заявниця готувала йому посилки з продуктами харчування та речами, передавала йому речі на військову частину. В березні 2023 року помер її батько і ОСОБА_3 приїжджав у відпустку та допомагав їй з похованням батька. До мобілізації ОСОБА_3 вони разом з заявницею проводили спільний відпочинок, ходили на спільні свята до друзів. Під час лікування ОСОБА_3 у м. Дніпро заявниця була разом з ним, допомагала та підтримувала його. Встановлення факту проживання однією сім'єю необхідне ОСОБА_1 для отримання одноразової грошової допомоги від держави, на яку мають право члени сім'ї загиблого захисника України, в зв'язку з чим заявниця і звернулася до суду з даною заявою.

Ухвалою суду від 20.01.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі, розгляд справи призначено в порядку окремого провадження.

В судове засідання заінтересовані особи - Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ємільчинська селищна рада Житомирської області не з'явилися, належним чином повідомлені про розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд доходить висновку.

Відповідно до статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 статті).

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: 1) обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; 2) надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності; 3) визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою; 4) усиновлення; 5) встановлення фактів, що мають юридичне значення; 6) відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника та векселі; 7) передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність; 8) визнання спадщини відумерлою; 9) надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; 10) примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу; 11) розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб.

Частинами першою та другою статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Відповідно до пункту 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений або знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Згідно пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов'язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі № 320/948/18 (провадження № 14-567цс18) зроблено висновок, що «у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, за наявності певних умов. А саме, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право. Чинне цивільне процесуальне законодавство відносить до юрисдикції суду справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб'єктивних прав громадян. Проте не завжди той чи інший факт, що має юридичне значення, може бути підтверджений відповідним документом через його втрату, знищення архівів тощо. Тому закон у певних випадках передбачає судовий порядок встановлення таких фактів.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов:

- факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з'ясувати мету встановлення;

- встановлення факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право. Якщо під час розгляду справи про встановлення факту заінтересованими особами буде заявлений спір про право або суд сам дійде висновку, що у цій справі встановлення факту пов'язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює цим особам, що вони вправі подати позов на загальних підставах;

- заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення. Для цього заявник разом із заявою про встановлення факту подає докази на підтвердження того, що до її пред'явлення він звертався до відповідних організацій за одержанням документа, який посвідчував би такий факт, але йому в цьому було відмовлено із зазначенням причин відмови (відсутність архіву, відсутність запису в актах цивільного стану тощо);

- чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів».

Таким чином, характерною ознакою категорії справ окремого провадження є відсутність у них спору про право і метою яких є встановлення юридичного факту або стану, при цьому в порядку окремого провадження може вирішуватися спір про факт, але не спір про право цивільне.

Під спором про право необхідно розуміти певний стан суб'єктивного права; спір є суть суперечності, конфлікт, протиборство сторін, спір поділяється на матеріальний і процесуальний. Таким чином, виключається під час розгляду справ у порядку окремого провадження існування спору про право, який пов'язаний з порушенням, оспорюванням або невизнанням, а також недоведенням наявності суб'єктивного права за умов, що є певні особи, які перешкоджають у реалізації такого права.

Подібні висновки містяться у постановах Верховного Суду від 19 червня 2019 року у справі № 752/20365/16-ц, від 05 грудня 2019 року у справі № 750/9847/18, від 03 лютого 2021 року у справі № 644/9753/19,від 16 червня 2021 року у справі № 643/6447/19/19, від 08 вересня 2021 року у справі № 641/5187/20, від 04 березня 2025 року у справі № 688/4944/23.

Згідно змісту заяви ОСОБА_1 , вона в порядку окремого провадження просить встановити факт проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу проживання із ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім'єю без реєстрації шлюбу з лютого 2023 і до дня смерті.

Обгрунтовуючи заяву, ОСОБА_1 зазначає, що встановлення даного факту їй необхідно для отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця та інших грошових виплат.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 загинув при виконанні бойового завдання в н.п. Костянтинівка Покровського району Донецької області внаслідок бойової травми.

Суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України).

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім' єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 16 Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується, зокрема, у разі: 1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби; 2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних з проходженням військової служби; 3) загибелі (смерті) військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві.

Відповідно до ч. 4 ст. 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, належать: діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав; вдова (вдівець); батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті); внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли); жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім'єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили; утриманці загиблої (померлої) особи, визначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до статті 31 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» члени сім'ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які самі одержували будь-яку пенсію, мають право перейти на нову пенсію.

Згідно з статтею 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога у випадках, передбачених підпунктами 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, за відсутності особистого розпорядження призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою або заявою їх законних представників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» визначено, що особам, які мають право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі осіб, зазначених у пунктах 1-1-2 цієї постанови, а також їх смерті внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого у період воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва), виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн. гривень.

Розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується в інших випадках, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2 статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», визначається відповідно до абзацу другого підпункту «а» пункту 1 статті 16-2 зазначеного Закону.

Виплата одноразової грошової допомоги, передбаченої у цьому пункті, здійснюється особам, зазначеним в особистому розпорядженні загиблих осіб, зазначених у пунктах 1-1-2 цієї постанови, або особам, зазначеним у частині четвертій статті 118-1 Кодексу цивільного захисту України, частині четвертій статті 98 Закону України «Про Національну поліцію» та пункті 4 статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з урахуванням положень абзаців четвертого і п'ятого цього пункту.

Розподіл часток одноразової грошової допомоги у разі відмови однієї з осіб, зазначених в особистому розпорядженні, або відмови однієї з осіб, зазначених у частині четвертій статті 118-1 Кодексу цивільного захисту України, частині четвертій статті 98 Закону України «Про Національну поліцію» та пункті 4 статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», від отримання одноразової грошової допомоги, а також у разі, коли одна із таких осіб у трирічний строк з дня виникнення права на отримання допомоги не реалізувала своє право на отримання одноразової грошової допомоги, здійснюється відповідно до вимог статті 118-3 Кодексу цивільного захисту України, статті 100 Закону України «Про Національну поліцію» та статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

У постанові Верховного Суду від 29 травня 2023 року у справі №175/2319/22 зроблено висновок, що заява про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу та встановлення факту смерті у певний час не підлягає розгляду в порядку окремого провадження, оскільки вбачається спір про право, а саме виникнення у заявника права на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця, а також права на спадкування за законом майна померлого спадкодавця, що є окремим предметом доказування.

Юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, змін або припинення особистих чи майнових прав самого заявника.

Таким чином, встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу у даній справі вплине на кількість осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги та відповідно на її розмір для кожної особи, яка має на неї право, тобто встановлення факту пов'язане з наступним вирішенням спору про право, що відповідно є підставою для розгляду такої заяви по суті в порядку позовного провадження.

Заінтересованими особами ОСОБА_1 визначила в заяві Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ємільчинська селищна рада Житомирської області.

Ухвалою суду від 24.02.2025 з метою встановлення заінтересованих осіб витребувано у Звягельської державної нотаріальної контори Житомирської області інформацію про наявність або відсутність спадкової справи, відкритої після померлого ОСОБА_3 , у Ємільчинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Звягельському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) - інформацію щодо укладених шлюбів, батьків та дітей померлого.

На виконання вимог ухвали суду від 24.02.2025 надійшла інформація від 27.02.2025 з доданими документами від Ємільчинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Звягельському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), відповідно до якої 19.10.1996 ОСОБА_3 був укладений шлюб з ОСОБА_2 , відповідно до судового рішення від 26.12.2022 шлюб розірваний.

Крім того, вказано, що батьки загиблого ОСОБА_3 - батько ОСОБА_5 помер у ІНФОРМАЦІЯ_5, мати ОСОБА_6 померла у ІНФОРМАЦІЯ_6.

Відповідно до актового запису про народження №42 від 30.06.1998, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області, щодо народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьком є ОСОБА_3 (а.с.103).

Згідно з інформацією з спадкової справи №36/2024 до майна померлого ОСОБА_3 свідоцтво про право на спадщину отримала донька померлого - ОСОБА_2 .

Таким чином, як вбачається зі змісту заяви та матеріалів справи, показань допитаної у судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_2 , остання є донькою загиблого ОСОБА_3 .

Ухвалою суду від 10.04.2025, постановленою з занесенням у протокол судового засідання, ОСОБА_2 залучена до справи в якості заінтересованої особи.

Судом в судовому засіданні 10.04.2025 поставлено на обговорення питання щодо наявності спору про право у даній цивільній справі.

Представник заявника заперечила проти наявності спору про право, оскільки донька загиблого є повнолітньою особою і не має права на отримання одноразової грошової допомоги.

Заінтересована особа - ОСОБА_2 заперечує проти наявності у ОСОБА_1 права на отримання одноразової грошової допомоги.

Судом встановлено, що саме донька загиблого ОСОБА_3 отримала сповіщення сім'ї про те, що її батько - старший солдат ОСОБА_3 , загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 під час виконання обов'язку військової служби при захисті Батьківщини біля населеного пункту Костянтинівка, Покровського району, Донецької області.

Крім того, донька загиблого зверталася до комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, з заявою про отримання одноразової грошової допомоги на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168, за результатами розгляду якої документи повернуті на доопрацювання з метою надання документів, які відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підтверджують, що вона перебувала на утриманні загиблого військовослужбовця (витяг з протоколу засідання комісії від 25.10.2024 №31/д.

Таким чином, ОСОБА_2 в подальшому звернулася до суду з заявою про встановлення факту перебування на утриманні батька - ОСОБА_3 . Ухвалою Ємільчинського районного суду Житомирської області від 08.04.2025 заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами окремого провадження.

З огляду на зазначене, суд доходить висновку про неможливість розгляду заяви ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю з загиблим ОСОБА_3 в порядку окремого провадження, оскільки відсутнє беззаперечне визнання наявності, змісту та обсягу прав та обов'язків заявника.

Донька загиблого заперечує/не визнає факт проживання батька та ОСОБА_1 однією сім'єю без реєстрації шлюбу, перешкоджаючи їй у реалізації права на належні виплати. Отже, обставини спільного проживання ОСОБА_3 та заявниці підлягають доказуванню саме під час розгляду справи в порядку позовного провадження, на підставі наданих сторонами доказів, з дотриманням принципу змагальності. Наявний між учасниками спір про право є окремим предметом доказування та має здійснюватися шляхом подання до суду відповідного позову.

Виходячи з викладеного, враховуючи визначену заявницею мету встановлення юридичного факту, яка полягає у вирішення питання реалізації права на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця, приймаючи до уваги обгрунтування вказаної заяви, суд дійшов висновку про наявність спору про право, який підлягає вирішенню в порядку позовного провадження.

Згідно приписів ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

У відповідності до ч. 6 ст. 294 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

Враховуючи викладене та з урахуванням приписів ч. 6 ст. 294 ЦПК України заява ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією родиною чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу підлягає залишенню без розгляду.

При цьому, заявник не позбавлений можливості звернутися до суду із позовною заявою на загальних підставах.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 260, 293, 294, 315 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ємільчинська селищна рада Житомирської області, ОСОБА_2 , про встановлення факту постійного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу - залишити без розгляду.

Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення до суду для вирішення зазначеного питання з позовною заявою на загальних підставах.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Заявник - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

Заінтересовані особи:

Міністерство оборони України (код ЄДРПОУ 00034022)

ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 )

Ємільчинська селищна рада Житомирської області (вул. Соборна, 18А, селище Ємільчине, Звягельский район, Житомирська область; код ЄДРПОУ 04347605)

ОСОБА_2 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_3 )

Повний текст ухвали складений 15 квітня 2025 року

СуддяТ. Г. Корсун