Рішення від 15.04.2025 по справі 420/29085/24

Справа № 420/29085/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Юхтенко Л.Р., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ» (код ЄДРПОУ 45240890, місце знаходження: 65005, м. Одеса, вул. Дальницька, 46) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 17 вересня 2024 року через підсистему Електронний суд (сформовано 16.09.2024) надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ» (код ЄДРПОУ 45240890, місце знаходження: 65005, м. Одеса, вул. Дальницька, 46) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8), в якій представник просить:

- Визнати протиправним та скасувати наступні рішення Головного управління ДПС в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних:

1. № 11128392/45240890 від 28.05.2024;

2. № 11087413/45240890 від 21.05.2024;

3. № 11128390/45240890 від 28.05.2024;

- Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні:

1. № 57 від 18.03.2024;

2. № 58 від 16.04.2024;

3. № 59 від 30.04.2024.

Ухвалою від 23 вересня2024 року позовну заяву прийнято до провадження та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

На обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що оскаржувані позивачем рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, з огляду на таке.

Так, між ТОВ «Українська Текстильна Лабораторія» - «Комітент» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім УТЛ» - «Комісіонер» було укладено договір комісії № 1 віл 01.01.2024 р. (далі - Договір).

На підставі п. п. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 Договору за цим договором Комісіонер зобов'язується укласти від свого імені угоди на поставку панчішно-шкарпеткової продукції (далі - Товари) Комітента визначеним Комітентом Покупцям та поставляти Товари за цими угодами від свого імені та за рахунок Комітента. Комітент зобов'язується сплатити комісійну винагороду Комісіонеру за усі продані за цим договором Товари на умовах цього договору. Загальна сума цього договору визначається всією сумою комісійної винагороди, виплаченої Комітентом за виконане Комісіонером комісійне доручення згідно з цим договором. Загальна вартість Товару, переданого Комітентом для продажу, визначається сумою за всіма накладними на передачу Товару Комітентом Комісіонеру. Право власності на усі передані Товари до моменту реалізації Покупцям залишаються за Комітентом.

Відповідно до п. 2.9 Договору місцем передачі товарів за договором є склад Комітента. Доставка товарів до Покупців відбувається від імені Комісіонера, але за рахунок Комітента. Відповідальність за збереження товарів Комітента з моменту відвантаження зі складу Комітента несе Комісіонер.

Склад Комітента (позивача) знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 46 та належить позивачу на праві користування на підставі договору оренди нежитлового приміщення від 01.01.2024 р., укладеного між ТОВ «Арісон» та ТОВ «Українська текстильна лабораторія».

На виконання п. п. 1.3, 1.4 Договору Комітент передав Комісіонеру Товар з метою його реалізації на умовах комісії покупцям, що підтверджується видатковими накладними, а саме:

- видатковою накладною (на комісію) № 69 від 18.03.2024 р. в кількості 127 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 233 168,80 грн (з урахуванням ПДВ - 38 861,47 грн);

- видатковою накладною (на комісію) № 74 від 30.04.2024 р. товару шкарпетки MIOSENSO у кількості 6 000 шт. на загальну суму 518 400,00 грн (з урахуванням ПДВ - 86 400,00 грн);

- видатковою накладною (на комісію) № 70 від 16.04.2024 р. в кількості 302 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 479 975,92 грн (з урахуванням ПДВ - 79 995,93 грн).

В результаті настання події, що сталася раніше, а саме відвантаження товару покупцю, позивач виписав податкові накладні, які направив на реєстрації до ЄРПН, а саме:

- податкову накладну № 57 від 18.03.2024 р. на загальну суму 233 168,80 грн (з урахуванням ПДВ - 38 861,47 грн);

- податкову накладну № 58 від 16.04.2024 р. на загальну суму 479 975,92 грн (з урахуванням ПДВ - 79 995,93 грн);

- податкову накладну № 59 від 30.04.2024 р. на загальну суму 518 400,00 грн (з урахуванням ПДВ - 86 400,00 грн).

Проте вказані податкові накладні відповідно до отриманих квитанцій, були зупинені при реєстрації, з підстав того, що: відповідно до п.201.16ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 N? 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 01.04.2024 N?53 в Єдиному реєстрі податкових накладнихзупинена. Обсяг постачання товару/послуги 6115, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На пропозицію податкового органу було надано пояснення повідомленням № 7 від 15.05.2024 р. (вих. 15/05-24-1 від 15.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 58 від 16.04.2024 р., реєстрацію якої зупинено та повідомлення № 8 від 15.05.2024 р. (вих. № 23/05-24-1 від 23.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 57 від 18.03.2024 р. та № 59 від 30.04.2024 р., реєстрацію яких зупинено.

Однак, Позивачем були отримані Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

У вказаних рішеннях було зазначено, що Позивачу відмовлено у реєстрації ПН у зв'язку з наданням копій документів, складених з порушенням законодавства, в додаткові інформації зазначено наступний перелік документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні, недостатня кількість трудових ресурсів необхідних для здійснення господарської діяльності.

Отже, Позивач не погоджується з прийнятими рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних, вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а вищеперелічені податкові накладні такими, що підлягають реєстрації, з підстав того, що можливість надання платником податку вичерпаного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання накладної залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків та чіткого переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації, які потрібно надати.

На виконання ухвали суду 07.10.2024 року (вхід. № ЕС/49500/24) від представника відповідачів надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого представник проти заявлених позовних вимог заперечує та просить відмовити у їх задоволенні, з огляду на таке.

Відповідно до фактичних обставин справи, ТОВ "УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ" направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні № 57 від 18.03.2024, № 58 від 16.04.2024, № 59 від 30.04.2024, виписані на адресу ТОВ "УТЛ ТД" (код ЄДРПОУ 45347615), на загальну суму з урахуванням ПДВ - 1 231 544, 72 грн.

За отриманими Квитанціями №1 з Єдиного вікна приймання звітності Державної податкової служби України Позивачу було повідомлено, що реєстрація податкових накладних зупинена, оскільки: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 6115, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» - особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).Сертифікат: № 04a76ecb01388414000000048ff3826f524d985e', видавець: 'UA-14360570-2310' 'КНЕДП АЦСК АТ КБ "ПРИВАТБАНК"', найменування: 'ТОВ УТЛ'».

Крім того, представник звернув увагу, що згідно рішення комісії регіонального рівня від 21.05.2024 № 11087324/45240890 було невраховано таблицю даних платника податку на додану вартість. Підстави: недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для провадження господарської діяльності). Отже, діяльність, яка пов'язана з вищезазначеним кодом не є підтвердженою.

На виконання п. 11 Порядків №1165 Позивачем було подане до контролюючого органу Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Разом з повідомленням № 7 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 15.05.2024 року, Позивачем надано 30 додатків.

Разом з повідомленням № 8 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 15.05.2024 року, Позивачем надано 33 додатки.

Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області було прийняте рішення № 11128392/45240890 від 28.05.2024, № 11087413/45240890 від 21.05.2024, № 11128390/45240890 від 28.05.2024 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;недостатня кількість трудових ресурсів необхідних для здійснення господарської діяльності.

Так як ТОВ "УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ" не надало до контролюючого органу всі необхідні документи задля всебічного розгляду господарської операції (договір та похідні додатки від договору), контролюючий орган вважає, що істотних умов між контрагентами утворено не було, а отже, проаналізувати повний ланцюг взаємозв'язків неможливо.

Також, видаткові накладні № 74 від 30.04.2024, № 71 від 16.03.2024, № 70 від 16.03.2024, виписані між ТОВ "УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ" та ТОВ "УТЛ ТД" складені з порушенням чинного законодавства, зокрема, в вищезазначених документах відсутні обов'язкові реквізити Покупця.

Також, Позивачем не надавалось жодного документу щодо транспортування товару до покупця, актів приймання-передачі товарів, рахунків на оплату та платіжних інструкцій, банківських виписок, інвентаризаційних описів складських приміщень, штатних розкладів працівників на підприємстві тощо.

В той же час, Позивачем на розгляд Комісії регіонального рівня не надавалося повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП), зокрема про наявні потужності підприємства: офісні приміщення, складські приміщення, автомобільний транспорт та іншу техніку необхідну для функціонування підприємства та виконання своїх функцій та обов'язків, що знаходиться в оренді чи власності підприємства.

Поряд з цим, хоча такі документи й не зазначені у переліку, що наведений у пункті 5 Порядку № 520, однак Позивачем в підтвердження реальності відображених у податкових накладних господарських операцій також не було надано бухгалтерського документа (наприклад, оборотно-сальдових відомостей, аналізів або карток по субрахункам рахунків 10, 15, 30, 31, 36, 66, 90, 93 тощо, плану рахунків бухгалтерського обліку (або їх аналогів відповідно до Спрощеного плану рахунків), які б свідчили про зміну активів та пасивів підприємства внаслідок проведення зазначених господарських операцій, що б сприяло підтвердженню настання реального економічного ефекту для позивача від господарських операцій, відображуваних у ПН позивача (наявність ділової мети)).

Отже, документи, які були подані на розгляд комісії є сумнівними та ймовірно складені із порушенням чинного законодавства.

Через канцелярію суду 10.10.2024 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до змісту якої позивач наполягає на задоволенні позовних у повному обсязі.

На пропозицію суду, 25.10.2024 року від представника позивача надійшли паперові копії додатків до позовної заяви.

Заперечення на відповідь на відзив до суду не надходили.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ» зареєстровано 12.12.2023 року.

Основний вид господарської діяльності: 14.31 Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів.

Так, судом встановлено, що з метою здійснення господарської діяльності, між ТОВ «Українська Текстильна Лабораторія» - «Комітент» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім УТЛ» - «Комісіонер» було укладено договір комісії № 1 віл 01.01.2024 року.

Відповідно до умов вказаного договору, комісіонер зобов'язується укласти від свого імені угоди на поставку панчішно-шкарпеткової продукції комітента визначеним комітентом покупцям та поставляти товари за цими угодами від свого імені та за рахунок комітента. Комітент зобов'язується сплатити комісійну винагороду комісіонеру за усі продані за цим договором товари на умовах цього договору. (п. 1.1 договору)

Розмір комісійної винагороди, а також умови її визначення визначаються у додатках до цього договору окремо щодо кожного покупця або для визначеної групи покупців. Комісіонер виставляє рахунки на сплату комісійної винагороди у терміни відповідно до умов визначених у додатках до договору. (п. 2.1 договору)

Ціни продажу товарів кожному покупцю узгоджуються сторонами та відображаються у видаткових накладних комітента. (п.2.2 договору)

Місцем передачі товарів за договором є склад комітента. Доставка товарів до покупців відбувається від імені комісіонера але за рахунок комітента. Відповідальність за збереження товарів комітента з моменту відвантаження зі складу комітента несе комісіонер. (п. 2.9 договору)

Комітент повинен перераховувати належну комісіонеру винагороду відповідно до звітів комісіонера та сплачувати усі виставлені рахунки на видатки комісіонера, пов'язані з виконанням обов'язків за цим договором, у термін до 14 робочих днів з моменту виставлення таких рахунків. (п. 3.2 договору)

Так, на виконання умов вказаного договору, Комітент передав Комісіонеру Товар з метою його реалізації на умовах комісії покупцям, що підтверджується видатковими накладними, а саме:

- видатковою накладною (на комісію) № 69 від 18.03.2024 р. в кількості 127 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 233 168,80 грн (з урахуванням ПДВ - 38 861,47 грн);

- видатковою накладною (на комісію) № 70 від 16.04.2024 р. в кількості 302 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 479 975,92 грн (з урахуванням ПДВ - 79 995,93 грн)

- видатковою накладною (на комісію) № 74 від 30.04.2024 р. товару шкарпетки MIOSENSO у кількості 6 000 шт. на загальну суму 518 400,00 грн (з урахуванням ПДВ - 86 400,00 грн);

У зв'язку з відвантаження товару покупцю, позивач виписав податкові накладні, які направив на реєстрації до ЄРПН, а саме:

- податкову накладну № 57 від 18.03.2024 р. на загальну суму 233 168,80 грн (з урахуванням ПДВ - 38 861,47 грн);

- податкову накладну № 58 від 16.04.2024 р. на загальну суму 479 975,92 грн (з урахуванням ПДВ - 79 995,93 грн);

- податкову накладну № 59 від 30.04.2024 р. на загальну суму 518 400,00 грн (з урахуванням ПДВ - 86 400,00 грн).

Відповідно до отриманих позивачем квитанцій. реєстрацію вказаний ПН було зупинено з однакових підстав, а саме:

«Відповідно до п.201.16ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 6115 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» - особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).Сертифікат: № '04a76ecb01388414000000048ff3826f524d985e', видавець: 'UA-14360570-2310' 'КНЕДП АЦСК АТ КБ "ПРИВАТБАНК"', найменування: 'ТОВ УТЛ».

На пропозицію податкового органу позивачем були подані повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо всіхПН, реєстрацію яких зупинено, а саме:

- повідомлення № 7 від 15.05.2024 р. (вих. 15/05-24-1 від 15.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 58 від 16.04.2024 р. до якого додано 30 додатків;

- повідомлення № 8 від 15.05.2024 р. (вих. № 23/05-24-1 від 23.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 57 від 18.03.2024 р. та № 59 від 30.04.2024 р., до якого додано 33 додатки.

Проте, за результатами розгляду вказаних пояснень, ГУ ДПС в Одеській області прийняли рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- № 11128392/45240890 від 28.05.2024,

- № 11087413/45240890 від 21.05.2024,

- № 11128390/45240890 від 28.05.2024.

Підставою для відмови у реєстрації вказаних податкових накладнихзазначено: надання платником податків копій документів складених/оформленихіз порушенням законодавства.

Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;недостатня кількість трудових ресурсів необхідних для здійснення господарської діяльності.

Крім того, судом встановлено, що позивачем було оскаржені вказані рішення до ДПС України, проте відповідно до рішень від 20.06.2024 року №37746/45240890/2, від 14.06.2024 року № 36270/45240890/2 та від 20.06.2024 року № 37744/45240890/2 скарги залишено без задоволення, а рішення регіонального рівня - без змін.

На думку позивача, оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладнихє протиправними та підлягають скасуванню, адже податковим органом конкретно не зазначено, які саме подані документи не відповідають законодавству, та окрім того, представник зазначає, що всі надані до податкового органу первинні документи складені відповідно до норм законодавства та підтверджують реальність здійснених операцій.

Не погодившись із прийнятими рішеннями, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Крім того, судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Постачальниками сировини, що використовується у переробці за давальницькою схемою с Р.P.H LegsSp.z.o.0., Польща, GapsanTekstilSan. VeTic. A.$., з якими ТОВ «УТЛ» укладено контракти.

Панчішно-шкарпеткові вироби виробляються (переробка сировини у готову продукцію) ФОП ОСОБА_1 , з яким у позивача укладено Договір про виготовлення продукції з давальницької сировини від 01.01.2024 р.

На підтвердження реального здійснення переробки сировини в готову продукцію позивачем надано:

- акти передачі сировини в переробку (№2 від 10.02.2024, №3 від 22.03.2024, №4 від 14.03.2024, №5 від 29.02.2024),

- акти здачі-приймання готової продукції з переробки (№8 від 01.03.2024, №9 від 04.03.2024, №10 від 01.03.2024, №11 від 08.03.2024, № 12 від 08.03.2024, № 13 від 14.03.2024, №14 від 22.03.2024, № 15 від 27.03.2024, №20 від 01.03.2024, №26 від 27.03.2024)

- Звіти від ФОП ОСОБА_1 про використання сировини при переробці у готову продукцію (панчішно-шкарпеткові вироби) до актів здачі-приймання готової продукції (№8 від 01.03.2024, №9 від 04.03.2024, №10 від 01.03.2024, №11 від 08.03.2024, № 12 від 08.03.2024, № 13 від 14.03.2024, №14 від 22.03.2024, № 15 від 27.03.2024, №20 від 01.03.2024, №26 від 27.03.2024

- акти надання послуг з переробки до актів здачі-приймання готової продукції (№8 від 01.03.2024, №9 від 04.03.2024, №10 від 01.03.2024, №11 від 08.03.2024, № 12 від 08.03.2024, № 13 від 14.03.2024, №14 від 22.03.2024, № 15 від 27.03.2024, №20 від 01.03.2024, №26 від 27.03.2024

- документи з банку по розрахунках за послуги давальницької переробки,

Крім того, ТОВ «УТЛ» також придбаває і готову продукцію у Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Текстиль Лабораторія", що підтверджується договором дистрибуції № 20240102/1 з доповненнями та видатковими накладними №70 та 71 від 16.03.2024 р., а також видатковими накладними №68 - 109 від 18.03.2024 р.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваних рішень, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165 (далі - Порядок № 1165), якийвизначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації).

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Так, судом встановлено, що в порядку встановленого податковим законодавством за фактом відвантаження товару позивачем було сформовано податкові накладні- податкову накладну № 57 від 18.03.2024 р., № 58 від 16.04.2024 р. та № 59 від 30.04.2024 р., які направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до отриманих квитанцій, реєстрація податкових накладних зупинена з підстав:«відповідно до п.201.16ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 6115 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Запропоновано надати пояснення та копіїдокументів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У Додатку 3 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості здійснення операцій, пунктом 1 зазначених Критеріїв визначено такі критерії ризиковості здійснення операцій: «Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність»), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку».

При цьому суд зазначає, що належної мотивації підстав та причин віднесення поданих податкових накладних до категорії ризиковості здійснення операцій відповідачами ані у спірному рішенні, ані до суду не надано.

Сторонами не заперечується, що на пропозицію податкового органу, позивачем були наданіповідомлення про надання пояснень та копій документів щодо всіх ПН, реєстрацію яких зупинено, а саме:

- повідомлення № 7 від 15.05.2024 р. (вих. 15/05-24-1 від 15.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 58 від 16.04.2024 р. до якого додано 30 додатків;

- повідомлення № 8 від 15.05.2024 р. (вих. № 23/05-24-1 від 23.05.2024 р.) про надання пояснень та копій документів щодо ПН № 57 від 18.03.2024 р. та № 59 від 30.04.2024 р., до якого додано 33 додатки.

Проте, за результатами розгляду вказаних пояснень, ГУ ДПС в Одеській області прийняли рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: № 11128392/45240890 від 28.05.2024, № 11087413/45240890 від 21.05.2024 та № 11128390/45240890 від 28.05.2024.

Так, підставою для відмови в реєстрації поданих позивачем податкових накладних та розрахунку коригування було зазначено: «наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Додаткова інформація (зазначити конкретні документи): первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; недостатня кількість трудових ресурсів необхідних для здійснення господарської діяльності

Оцінивши надані сторонами докази та виходячи із вищенаведених норм права, суд доходить висновку, що відповідачем прийнято оскаржувані рішення помилково, з огляду на таке.

Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що основний вид господарської діяльності: 14.31 Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів.

З метою здійснення господарської діяльності, між ТОВ «Українська Текстильна Лабораторія» - «Комітент» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім УТЛ» - «Комісіонер» було укладено договір комісії № 1 віл 01.01.2024 року.

Відповідно до умов вказаного договору, комісіонер зобов'язується укласти від свого імені угоди на поставку панчішно-шкарпеткової продукції комітента визначеним комітентом покупцям та поставляти товари за цими угодами від свого імені та за рахунок комітента. Комітент зобов'язується сплатити комісійну винагороду комісіонеру за усі продані за цим договором товари на умовах цього договору. (п. 1.1 договору)

Розмір комісійної винагороди, а також умови її визначення визначаються у додатках до цього договору окремо щодо кожного покупця або для визначеної групи покупців. Комісіонер виставляє рахунки на сплату комісійної винагороди у терміни відповідно до умов визначених у додатках до договору. (п. 2.1 договору)

Ціни продажу товарів кожному покупцю узгоджуються сторонами та відображаються у видаткових накладних комітента. (п.2.2 договору)

Місцем передачі товарів за договором є склад комітента. Доставка товарів до покупців відбувається від імені комісіонера але за рахунок комітента. Відповідальність за збереження товарів комітента з моменту відвантаження зі складу комітента несе комісіонер. (п. 2.9 договору)

Комітент повинен перераховувати належну комісіонеру винагороду відповідно до звітів комісіонера та сплачувати усі виставлені рахунки на видатки комісіонера, пов'язані з виконанням обов'язків за цим договором, у термін до 14 робочих днів з моменту виставлення таких рахунків. (п. 3.2 договору)

На виконання умов вказаного договору, Комітент передав Комісіонеру Товар з метою його реалізації на умовах комісії покупцям, що підтверджується видатковими накладними, а саме:

- видатковою накладною (на комісію) № 69 від 18.03.2024 р. в кількості 127 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 233 168,80 грн (з урахуванням ПДВ - 38 861,47 грн);

- видатковою накладною (на комісію) № 70 від 16.04.2024 р. в кількості 302 найменувань панчішно-шкарпеткової продукції на загальну суму 479 975,92 грн (з урахуванням ПДВ - 79 995,93 грн)

- видатковою накладною (на комісію) № 74 від 30.04.2024 р. товару шкарпетки MIOSENSO у кількості 6 000 шт. на загальну суму 518 400,00 грн (з урахуванням ПДВ - 86 400,00 грн);

Крім того, як вже зазначалось судом, позивачем було надано повідомлення щодо подачі письмових пояснень та документів про підтвердження реальності здійснення господарськихоперацій по зупиненим податковим накладним та розрахунку коригування тана розгляд Комісії було надано всі наявні у позивача документи, що сторонами не заперечується.

У поясненнях представник позивача надав розгорнуті пояснення стосовно реальності здійснених операцій, зазначивши, що постачальниками сировини, що використовується у переробці за давальницькою схемою с Р.P.H LegsSp.z.o.0., Польща, GapsanTekstilSan. VeTic. A.$., з якими ТОВ «УТЛ» укладено контракти. ТОВ «УТЛ» також придбаває і готову продукцію у Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Текстиль Лабораторія", що підтверджується договором дистрибуції № 20240102/1 з доповненнями та видатковими накладними №70 та 71 від 16.03.2024 р., а також видатковими накладними №68 - 109 від 18.03.2024 р.

Аналіз наданих копій первинних документів надає можливість встановити реальність дій позивача щодо надання такого виду послуг.

У свою чергу, суд враховує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

В той же час, у квитанціях зазначено лише посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 1та не зазначено документів, які слід надати для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.

При цьому, можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку, якому відповідає платник податку, що прямо впливає на можливість надання платником податку в подальшому відповідних документів, перелік яких міститься у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.

Суд відхиляє доводи представника відповідача викладені у відзиві, що позивач має орієнтуватись на визначений перелік документів, з підстав того, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, а у подальшому в рішенні про відмову у реєстрації ПН, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

Також безпідставні посилання представника відповідача на те, що позивачем не надавався до податкового органу договір та похідні додатки від договору, адже, такі документи подавалися позивачем контролюючому органу з поміж інших.

Стосовно тверджень податкового органу, що подані видаткові накладні складені з порушенням чинного законодавства, суд зазначає, що такі доводи є помилковими адже, відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Дослідивши зміст спірних видаткових накладних № 70 від 16.03.2024 р., № 71 від 16.03.2024 р., № 74 від 30.04.2024 р, суд доходить висновку, що вони містять усі обов'язкові реквізити, передбачені Законом, а тому такі доводи представника відповідача відхиляються судом.

Щодо тверджень податкового органу, щодо не надання позивачем жодного документу щодо транспортування товару, суд зазначає, що відповідно до умов договору, а саме:п. 2.9 договору, місцем передачі товарів за договором є склад комітента. Таким чином, такі доводи податкового органу є безпідставними.

Таким чином, зупинення податкових накладних виписаних позивачем не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій та контролюючим органом, порушено вимоги Порядку № 1165.

Відповідно до ч. п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно з п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Згідно з додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково зазначаються конкретні документи.

Так, як вбачається з матеріалів справи в оскаржуваних рішеннях, податковим органом було зазначено підставою для відмови у реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства».

В графі «податкова інформація» (зазначити конкретні документи) оскаржуваних рішень, вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; недостатня кількість трудових ресурсів необхідних для здійснення господарської діяльності.

Аналізуючи зазначену, як підставу для відмови у реєстрації поданих податкових накладних в ЄРПН, суд зазначає, що контролюючим органом не наведено конкретних документів, які саме складені чи сформовані позивачем з порушенням норм законодавства, а лише узагальнено зазначено перелік можливих документів.

Суд звертає увагу, що у випадку неконкретизації переліку документів в рішенні про відмову у реєстрації ПН, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

Таким чином, суд доходить висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішень податкового органу, у зв'язку з чим, такі рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН є протиправними та підлягають скасуванню.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні та розрахунок коригування, суд зазначає таке.

Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

В даному випадку, зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладніта розрахунок коригування є дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права, а тому суд доходить висновку, що вказані позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідачі, заперечуючи проти позову не довели, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.

Таким чином, сплачений позивачем судовий збір підлягає поверненню на користь позивача в розмірі 9084,00 грн за основними вимогами,за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ» (код ЄДРПОУ 45240890, місце знаходження: 65005, м. Одеса, вул. Дальницька, 46) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 11128392/45240890 від 28.05.2024рокув Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 57 від 18.03.2024року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 11087413/45240890 від 21.05.2024рокув Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 58 від 16.04.2024року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 11128390/45240890 від 28.05.2024 рокув Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 59 від 30.04.2024року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ТЕКСТИЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ» (код ЄДРПОУ 45240890, місце знаходження: 65005, м. Одеса, вул. Дальницька, 46)сплачений судовий збір в розмірі 9084,00грн (дев'ять тисяч вісімдесят чотири гривні 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко