Справа №521/5643/25
Номер провадження 3/521/2826/25
08 квітня 2025 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Передерко Д.П., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , інспектор прикордонної служби 3 категорії Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А),
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172 - 20 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення серії ПдРУ №295314, 07.04.2025 о 07 годині 20 хвилин на території тимчасового місця дислокації Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », під час шикування зміни прикордонних нарядів, було виявлено солдата ОСОБА_1 з можливими ознаками алкогольного сп'яніння (запах з ротової порожнини, почервоніння очей), що в подальшому було підтверджено результатом то токсилогічного дослідження №000844 від 07.04.2025 КНП «Одеський обласний центр психічного здоров'я» Одеської обласної ради. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1, 2 ст. 23 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», ст.ст. 13, 48 Статуту внутрішньої служби ЗСУ.
По даному факту відносно ОСОБА_1 був складений протокол про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172 - 20 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та щиро розкаявся у вчиненому.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що в діях особи наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 3 статті 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою ст. 172-20 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами ... протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобiлiзацiї, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
На підставі Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президенту України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-1Х із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався в установленому законом порядку та діє на теперішній час.
На підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, до суду надані наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №295314 від 07.04.2025;
- копія військового квитка серії НОМЕР_1 ;
- рапорт начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) ОСОБА_2 від 07.04.2025;
- довідка №390 від 07.04.2025 про проходження ОСОБА_1 служби по мобілізації;
- витяг з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 17.01.2025 №43-ОС;
- службова характеристика на ОСОБА_1 ;
- висновок КНП «Одеський обласний центр психічного здоров'я» Одеської обласної ради №000844 від 07.04.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння.
Аналіз вищенаведених доказів, у їх сукупності, дозволяє суду зробити висновок про те, що винуватість ОСОБА_1 у його появі на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння, яка відбулася в особливий період, доведена у повному обсязі, тому суд кваліфікує його дії за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Даних про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в минулому до суду не надано.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи в дусі додержання Законів України буде накладення стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Згідно п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011, від сплати судового збору звільняються військовослужбовці у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Керуючись ст.ст. 9, 38, 172-20, 245, 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, на підставі якої накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з моменту її проголошення до Одеського апеляційного суду.
Суддя Дмитро Передерко