Справа № 686/9637/25
Провадження № 3/686/3074/25
15 квітня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , не працюючого -,
за ч.1 ст. 184-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від УПП в Хмельницькій області надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 851416 від 01.04.2025 року: «01.04.2025 року близько 02 год. 30 хв. ОСОБА_1 будучи фізичною особою був одягнений в однострій поліцейського у вигляді флісової кофти чорного кольору з символікою поліції у вигляді шевронів та написів поліція на одязі (погонами зі спеціальним званням «сержант поліції» № 66359 спеціального жетону поліцейського) за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, чим незаконно використовував ознаки належності до Національної поліції та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184-3 КУпАП.»
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, зокрема, чи правильно складений протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові докази.
Відповідно до вимог ст.ст.245,251,252,280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно із диспозицією ч. 1 ст.184-3 КУпАП відповідальність за вчинення цього правопорушення наступає за за незаконне використання фізичною особою ознак належності до Національної поліції України за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, або незаконне використання фізичною особою на транспортному засобі найменування Національної поліції України чи похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою. Вказана норма є бланкетною.
Положення ст. 5-1 ЗУ «Про Національну поліцію» ознаками належності до поліції є символіка поліції, однострій поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон та службове посвідчення поліцейського, а використання найменування поліції або похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою, ознак належності до поліції здійснюється виключно поліцією, а в інших випадках - за рішенням керівника поліції, при цьому Використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та громадськими об'єднаннями, а так само фізичними особами ознак належності, найменування поліції або похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою, на одязі, транспортних засобах, будівлях, бланках документів, у найменуванні з порушенням вимог частини другої цієї статті забороняється і має наслідком відповідальність відповідно до закону
Водночас, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутнє посилання на відповідну норму закону яку порушив ОСОБА_1 ..
При доопрацюванні необхідно усунути допущені недоліки, а саме скласти протокол про адміністративне правопорушення, де зазначити в протоколі про адміністративне правопорушення конкретну норму закону, яку порушив ОСОБА_1 ..
У разі пред'явлення ОСОБА_1 нового (конкретного) обвинувачення (правильного складання протоколу про адміністративне правопорушення) слід виконати вимоги ст. ст. 254, 256 КУпАП. При цьому звернути увагу, що згідно з вимогами вищезазначеної «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 р., усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (п.п. 6, 7).
Враховуючи, що складення та оформлення матеріали справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота є істотними та не можуть бути усунені під час судового розгляду, вважаю необхідним повернути справу до УПП в Хмельницькій області.
З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 184-3, 254, 255, 256, 257, 276, 278, 283 КУпАП
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184-3 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький