Ухвала від 08.04.2025 по справі 607/6945/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.04.2025 Справа №607/6945/25 Провадження №2/607/2690/2025

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - приватний нотаріус Тернопільського районного територіального округу Захарків Т.Б., приватний нотаріус Тернопільского районного нотаріального округу Нечай Л.Б., про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ :

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - приватний нотаріус Тернопільського районного територіального округу Захарків Т.Б., приватний нотаріус Тернопільского районного нотаріального округу Нечай Л.Б., в якому просять визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частку у праві власності на земельну ділянку, площею 0,17 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер 6125287100:02:001:1690, що розташована у АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_3 ; визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/5 частку у праві власності на земельну ділянку, площею 0,17 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер 6125287100:02:001:1690, що розташована у АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_4 .

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

З огляду на вище зазначене, дана позовна заява не відповідає вимогам п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки в позовній заяві не зазначена ціна позову, хоча заявлено вимоги майнового характеру - про визнання права власності на 1/5 частку земельної ділянки за ОСОБА_1 , яка належала ОСОБА_3 та про визнання права власності на 1/5 частку земельної ділянки за ОСОБА_2 , яка належала ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Як вбачається із позовної заяви, позивачами заявлено дві вимоги майнового характеру.

Згідно із ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

При пред'явленні зазначеного позову позивачами сплачено судовий збір у розмірі по 1211,20 грн. кожним.

Суд зауважує, що для визначення ж розміру судового збору, що підлягає сплаті за вимогу майнового характеру, позивачу спочатку необхідно визначити ціну позову, відповідно до заявлених позовних вимог.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:

1)в позовній заяві зазначити ціну позову відповідно до заявлених вимог, та надати суду докази визначення ціни позову;

2)сплатити судовий збір за вимоги майнового характеру, з урахуванням ціни позову, визначеної, виходячи з дійсної вартості нерухомого майна (земельної ділянки кадастровий номер 6125287100:02:001:1690), по 1/5 частки у праві власності на яку просить визнати позивач.

На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - приватний нотаріус Тернопільського районного територіального округу Захарків Т.Б., приватний нотаріус Тернопільского районного нотаріального округу Нечай Л.Б., про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В. М. Позняк

Попередній документ
126617744
Наступний документ
126617746
Інформація про рішення:
№ рішення: 126617745
№ справи: 607/6945/25
Дата рішення: 08.04.2025
Дата публікації: 17.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:; визнання права власності на земельну ділянку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.06.2025)
Дата надходження: 03.04.2025
Предмет позову: про визначення частки у праві спільної сумісної власності на змкельну ділянку
Розклад засідань:
22.05.2025 11:10 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
17.06.2025 12:04 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області