Справа №712/4080/25
Провадження №3/712/1417/25
15 квітня 2025 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., за участю прокурора Лисика М.А., розглянувши адміністративні матеріали які надійшли з Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на момент вчинення правопорушення працював поліцейським взводу № 2 роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції в Черкаській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського взводу №2 роти №2 батальйону управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції та відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік після припинення діяльності (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні підтримав складений адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 та просив суд притягнути, останнього до адміністративної відповідальності за вчинення ним правопорушення.
ОСОБА_1 через канцелярію суду скерував заяву, у якій зазначив, що свою вину визнав та просив розглянути у його відсутність.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи про адміністративне правопорушення, з метою забезпечення оперативності судового провадження і розумних строків розгляду адміністративної справи, з урахуванням воєнного стану, який запроваджено на всій території України, та враховуючи географічну віддаленість між м. Багачеве Звенигородський район та м. Черкаси, суд вважає необхідним провести судове засідання у відсутність ОСОБА_2 , беручи до уваги, що заяву подано особисто та права останнього не будуть порушені.
Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону посадові та службові особи центрального органу виконавчої влади (Національної поліції України), який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону
Пунктом п 5 ч. 2 ст. 32 ЗУ «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Судом встановлено, що наказом Департаменту патрульної поліції від 07.04.2021 № 304 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу № 2 роти № 2 батальйону УПП в Черкаській області.
Наказом Департаменту патрульної поліції від 05.05.2021 № 383 о/с ОСОБА_1 , з 13.05.2021 звільнено з посади та зі служби в Національній поліції України за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Під час проходження служби ОСОБА_1 в системі службової підготовки ознайомлено зі спеціальними обмеженнями, про що свідчать рекомендації про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом при прийнятті на службу.
Таким чином, у розумінні підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до встановленого Законом порядку.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» п. 1,ч. 1, ст. З Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, оскільки граничний термін подачі відповідної декларації був 31.01.2024, а декларація фактично подана 21.02.2025.
Факт несвоєчасного подання декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується: даними протоколу № 17 від 29.03.2025; фотокопією сторінки публічної частини інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайт «public.nazk.gov.ua» ОСОБА_1 ; фотокопією публікації Декларації (після звільнення), яку подав ОСОБА_1 ; документами про призначення та звільнення ОСОБА_1 (витяг із наказу про призначення/звільнення; послужного списку, рекомендацією для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларації про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, розписка ОСОБА_1 , положенням про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, наказом Національної поліції України № 765 від 31.07.2019.
Обставин, які об'єктивно могли завадити ОСОБА_1 своєчасно подати до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію після звільнення, в граничний термін, судом не встановлено та останнім не надано жодного належного та допустимого доказу.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи ОСОБА_1 , ступеня його вини, наявності обставин, що пом'якшують та відсутність обставин, які обтяжують відповідальність останнього, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1726 ч. 1 , 283, 284, 294 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1726 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
У разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп., який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікацій доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду Черкаської області через Соснівський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Соснівського
районного суду міста Черкаси О.І.Кончина