154/1350/25
3/154/870/25
15 квітня 2025 року. м. Володимир
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., при секретарі Багдасаровій Л.А., з участю прокурора Трофімука О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли 07 квітня 2025 року від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки міста Володимир Волинської області,проживає за адресою: АДРЕСА_1 , попереднє місце роботи у Володимирському районному відділі поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області - поліцейський сектору реагування патрульної поліції Володимирського РВП ГУНП у Волинській області,
за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення № 36-2025 та №37-2025 від 03 квітня 2025 року ОСОБА_1 будучи поліцейською сектору реагування патрульної поліції Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області, яка як суб'єкт декларування, відповідно до п.п. «з», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на яку поширюється дія зазначеного Закону,без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме: щорічна декларація за 2023 рік (продовжується діяльність) та несвоєчасно подала, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) з 01.01.2024 по 11.02.2024, обов'язок подання яких передбачено ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
06.11.2019 ОСОБА_1 склала Присягу працівника поліції.
Відповідно до витягу з наказу № 376 о/с від 05.11.2019 ОСОБА_1 прийнято на службу в поліції та призначено на посаду поліцейським сектору реагування патрульної поліції № 4 Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області, закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером (0175751), присвоївши спеціальне звання «рядовий поліції».
Відповідно до витягу з наказу № 214 о/с від 31.05.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейським сектору реагування патрульної поліції Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області.
Згідно наказу ГУНП у Волинській області № 50 о/с від 12.02.2024 поліцейського сектору реагування патрульної поліції Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області, сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 (за власним 5 бажанням) згідно ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 12.02.2024.
У положенні п. 1 Розділу ІІ Наказу № 1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов'язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов'язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію» «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»- «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Відповідно до Наказу 23.07.2021 № 448/21 Національного агентства з питань запобігання корупції затверджений «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 за № 986/36608.
Відповідно до пункту 1 розділу 4 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до публічної частини Реєстру. Такий доступ передбачає можливість пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування інформації, отримання (завантаження) документів у зручній для візуального сприйняття формі, зокрема у форматі HTML.
Доступ до даних Реєстру надається також у вигляді набору даних, організованого у форматі, що дає змогу його автоматизованого оброблення електронними засобами (машинозчитування), з метою повторного використання (у формі відкритих даних). Такі дані надаються як у вигляді 6 окремих електронних документів у форматі JSON для завантаження, так і за допомогою інтерфейсу прикладного програмування (АРІ) відповідно до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Згідно пункту 1 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21 (далі - Порядок № 449/21)передбачено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Згідно підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Порядку № 449/21, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Законом можуть бути встановленні інші строки подання щорічної декларації.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією і зобов'язана подати відповідну декларацію у визначений строк.
Так, ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання упродовж 2019-2022 років особисто подавала відповідні декларації до Реєстру та добре усвідомлював, що вона є суб'єктом декларування, яка зобов'язана подати електронну декларацію щорічну за 2023 рік відповідно до ч 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції до 00 годин 00 хвилин 01.04.2024.
Опрацюванням відомостей «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація за 2023 рік (продовжується діяльність), подала несвоєчасно, а саме: 09.04.2024 о 00 годині 44 хвилини, унікальний ідентифікатор документа: https://public.nazk.gov.ua/documents/08c9c758-1a70-4e5f-91d5-6d709cd3e802.
Заслуговує уваги той факт, що 06.11.2019 ОСОБА_1 при призначенні на посаду поліцейським сектору реагування патрульної поліції № 4 Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області особисто була ознайомлена з зобов'язаннями поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийняття на службу. Додатково 06.11.2019 ОСОБА_1 була ознайомлена з Пам'яткою, тобто витягами із положень Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі щодо виконання вимог ст. ст. 45-46 цього ж Закону, а також з положеннями ст. 172-6 КУпАП.
06.11.2019 ОСОБА_1 була ознайомлена з зобов'язаннями поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільнені зі служби.
З перерахованими документами ОСОБА_1 ознайомлювалась особисто, про що свідчить наявність її підписів.
До Волинського управління ДВБ НП України з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції з додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» (за текстом - Реєстр), які вчиняла ОСОБА_1 у період часу з 12.10.2023 по 10.04.2024.
За даними послідовності дій користувача ОСОБА_1 в Реєстрі в період з 12.10.2023 по 10.04.2024 її декларація за 2023 рік зареєстрована 09.04.2024 о 00:44:13 як фактично подана. За цей період ОСОБА_1 входила до Реєстру лише 09.04.2024. Для подачі вказаної декларації ОСОБА_1 в Реєстр зайшла 09.04.2024 о 00:40:10 та натиснула кнопку «Нова декларація на основі цієї», де вчиняла дії із заповнення, перегляду, збереження документу, збереження декларації та перевірки повноти та достовірності зазначеної інформації. О 00:42:58 натиснула кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису», о 00:44:13 «Подання документа підтверджено кваліфікованим електронним підписом (ЕЦП), документ подано».
Крім того, Національне агентство повідомляє, що згідно даних системи електронного документообігу, Головне управління Національної поліції у Волинській області від 16.04.2024 вих. № 420/01/47-2024 направило повідомлення про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1
19.12.2024 до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України з Національного агентства запобігання корупції надійшов лист вих.№ 47-07-96242-24 щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 .
Згідно інформації від НАЗК про стан функціонування інформаційно - комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 01.01.2020 по 19.06.2024 встановлено наступне:- у зв'язку із проведенням програмно-технічного обслуговування Реєстру, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 9:00 до 12:28; у зв'язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання Реєстру, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19; - через помилки у роботі програмного забезпечення Реєстру, у період з 15:43 по 22:02 25.03.2021 доступ до його публічної частини (https://public.nazk.gov.ua) та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування (https://portal.nazk.gov.ua/) було частково обмежено. Також, у розділі 11, поданих суб'єктами декларування в цей проміжок часу до Реєстру декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині Реєстру було усунуто 26.03.2021 о 15.00. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування в Реєстрі було усунуто 30.03.2021 о 14:54; - у зв'язку з проведенням регламентних робіт пов'язаних з впровадженням нових форм електронних документів у Реєстрі, доступ до нього було обмежено у період з 21:33 30.11.2021 до 00:20 01.12.2021; - також у зв'язку зі збоєм у роботі програмного забезпечення Реєстру збереження чернеток електронних документів у персональному електронному кабінеті суб'єктів декларування та подання електронних документів до Реєстру було обмежено у період з 00.00 01.01.2022 до 11.30 02.01.2022; - додатково інформовано, що через помилки в роботі кластеру Redis Реєстру у користувачів персонального електронного кабінету в Реєстрі (далі - Персональний кабінет) виникали помилки, пов'язані із раптовим
завершенням активних сесій в Персональному кабінеті, зокрема при здійсненні переходу між його розділами, заповненні електронних документів, тощо через що у користувачів Персонального кабінету виникала потреба повторно пройти автентифікацію. Помилки у роботі Реєстру спостерігались у період з 15:30 до 18:15 14.03.2023, після чого були усунуті;- у зв'язку з проведенням програмно-технічного обслуговування Реєстру, доступ до нього був обмежений 25.04.2023 у період з 18:45 до 21:50; - також інформовано, що через збій у роботі доступ до Реєстру було обмежено 02.05.2023 у період з 11:45 до 12:47, 06.05.2023 у період з 11:59 до 13:19 та 09.05.2023 у період з 11:16 до 18:05; - додатково повідомлено, що у зв'язку з проведенням програмно технічного обслуговування Реєстру, доступ до нього був обмежений 17.05.2023 у період з 18:14 до 19:24;через відсутність доступу до мережі інтернет в будівлі Національного агентства доступ до Реєстру був обмежений 13.07.2023 у період з 11:32 до 16:54; - у зв'язку зі збоєм апаратного обладнання Реєстру, доступ до нього був обмежений 31.07.2023 у період з 17:10 до 18:48 та 03.08.2023 у період з 15:21 до 16:31;
- у зв'язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб'єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» Персонального кабінету в Реєстрі, мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023 зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» Персонального кабінету в Реєстрі було усунуто; - також через збій у роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.12.2023 у період з 06:58 до 21:09 та 25.12.2023 у період з 10:27 до 11:02; - через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру, документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024 не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024; - у періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру, у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у Персональному кабінеті; - через DDos атаку на мережі постачальників послуг доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 до 17:25 та 18:15до 18:50, у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру; також проінформувало, що через збій у роботі викликаний зупинкою бази даних логів суб'єктів декларування доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 до 22:13.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру станом на 10.04.2024 не зафіксовано.
З приводу несвоєчасного подання декларації щорічна за 2023 рік ОСОБА_1 пояснила: що вона ознайомлювалася та підписувала зобов'язання службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та інші документи щодо зобов'язання осіб, які
припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 11.02.2024 року звільнилась за власним бажанням з органів поліції. Оскільки була відсутня повна інформація про доходи інших членів родини., не змогла вчасно подати декларацію.
Декларацію щорічну за 2023 рік подала 09.04.2024 через «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за своїм місцем проживання: АДРЕСА_1 .
Таким чином, поліцейський сектору реагування патрульної поліції Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_1 ,несвоєчасно, 09.04.2024, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічну декларацію за 2023 рік (продовжується діяльність), хоча зобов'язана була подати її до 01 квітня 2024 року, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про
адміністративні правопорушення.
Згідно підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ № 449/21, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону , крім декларації кандидата на посаду.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією і зобов'язана подати відповідну декларацію у визначений строк.
Так, ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання упродовж 2019-2022 років особисто подавала відповідні декларації до Реєстру та добре усвідомлював, що вона є суб'єктом декларування, яка зобов'язана подати електронну декларацію «при звільненні» відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» до 00 годин 00 хвилин 13.03.2024. Опрацюванням відомостей «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) з 01.01.2024 по 11.02.2024 подала несвоєчасно, а саме: 18.03.2024 о 21 годині 44 хвилини,унікальний ідентифікатор документа: https://public.nazk.gov.ua/documents/7802a84f-ad7a-4c7f-b397-15ee1de5ba3f .09.04.2024 о 00 годині 39 хвилини внесла зміни та подала виправлену декларацію (при звільненні) за період з 01.01.2024 по 11.02.2024, унікальний ідентифікатор документа: https://public.nazk.gov.ua/documents/0a792d36-b277-4e4b-a411-36407fe5b9f9. Заслуговує уваги той факт, що 06.11.2019 ОСОБА_1 при призначенні н апосаду поліцейським сектору реагування патрульної поліції № 4 Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області особисто була ознайомлена з зобов'язаннями поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийняття на службу. Додатково 06.11.2019 ОСОБА_1 була ознайомлена з Пам'яткою, тобто витягами із положень Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі щодо виконання вимог ст. ст. 45-46 цього ж Закону, а також з положеннями ст. 172-6 КУпАП.
06.11.2019 ОСОБА_1 була ознайомлена з зобов'язаннями поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільнені зі служби. З перерахованими документами ОСОБА_1 ознайомлювалась особисто, про що свідчить наявність її підписів. До Волинського управління ДВБ НП України з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції з додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» (за текстом - Реєстр), які вчиняла ОСОБА_1 у період часу з 12.10.2023 по 10.04.2024.
За даними послідовності дій користувача ОСОБА_1 в Реєстрі в період з 12.10.2023 по 10.04.2024 її декларація при звільненні, період який не був охоплений раніше поданими деклараціями 01.01.2024 - 11.02.2024 зареєстрована 18.03.2024 о 21:44:44, як фактично подана. За цей період ОСОБА_1 входила до Реєстру 12.03.2024, 18.03.2024. Для подачі вказаної декларації ОСОБА_1 в Реєстр зайшла 12.03.2024 о 20:35:51 та натиснула кнопку «Нова декларація на основі цієї» де вчиняла дії із заповнення, перегляду, збереження документу, збереження декларації та перевірки повноти та достовірності зазначеної інформації. 18.03.2024 здійснила вхід до системи за допомогою кваліфікованого електронного підпису та продовжила роботу із заповнення декларації. О 21:43:50 натиснув кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису», о 21:44:44 «Подання документа підтверджено кваліфікованим електронним підписом (ЕЦП), документ подано».
09.04.2024 о 00:35:38 ОСОБА_1 вчинено дію, а саме створено чернетку виправленої декларації (при звільненні), де вчиняла дії із заповнення, перегляду в розділі 1 та розділі 11, перевірки повноти та достовірності зазначеної інформації. О 00:37:41 натиснула кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису», о 00:39:03 «Подання документа підтверджено кваліфікованим електронним підписом (ЕЦП), документ подано». Крім того, Національне агентство повідомляє, що згідно даних системи електронного документообігу, Головне управління Національної поліції у Волинській області від 23.03.2024 вих. № 265/01/47-2024 направило повідомлення про факт неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1 19.12.2024 до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України з Національного агентства запобігання корупції надійшов лист
вих. № 47-07-96242-24 щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 . Також отримано інформацію від НАЗК про стан функціонування інформаційно - комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 01.01.2020 по 19.06.2024 встановлено наступне:
- через помилки в роботі кластеру Redis Реєстру у користувачів персонального електронного кабінету в Реєстрі (далі - Персональний кабінет) виникали помилки, пов'язані із раптовим завершенням активних сесій в Персональному кабінеті, зокрема при здійсненні переходу між його розділами, заповненні електронних документів,тощо через що у користувачів Персонального кабінету виникала потреба повторно пройти автентифікацію. Помилки у роботі Реєстру спостерігались у період з 15:30 до 18:15 14.03.2023, після чого були усунуті;
- у зв'язку з проведенням програмно-технічного обслуговування Реєстру, доступ до нього був обмежений 25.04.2023 у період з 18:45 до 21:50; - також інформовано, що через збій у роботі доступ до Реєстру було обмежено 02.05.2023 у період з 11:45 до 12:47, 06.05.2023 у період з 11:59 до 13:19 та 09.05.2023 у період з 11:16 до 18:05;- додатково повідомлено, що у зв'язку з проведенням програмно технічного обслуговування Реєстру, доступ до нього був обмежений 17.05.2023 у період з 18:14 до 19:24; - через відсутність доступу до мережі інтернет в будівлі Національного агентства доступ до Реєстру був обмежений 13.07.2023 у період з 11:32 до 16:54; - у зв'язку зі збоєм апаратного обладнання Реєстру, доступ до нього був обмежений 31.07.2023 у період з 17:10 до 18:48 та 03.08.2023 у період з 15:21 до 16:31;
- у зв'язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб'єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» Персонального кабінету в Реєстрі, мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів.
Починаючи з 15.11.2023 зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» Персонального кабінету в Реєстрі було усунуто; також через збій у роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.12.2023 у період з 06:58 до 21:09 та 25.12.2023 у період з 10:27 до 11:02; - через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру, документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024 не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024; - у періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру, у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у Персональному кабінеті; через DDos атаку на мережі постачальників послуг доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 до 17:25 та 18:15до 18:50, у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру; також проінформувало, що через збій у роботі викликаний зупинкою бази даних логів суб'єктів декларування доступ до персонального
кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 до 22:13. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру станом на 10.04.2024 не зафіксовано.
З приводу несвоєчасного подання декларації при звільненні ОСОБА_1 пояснила: що вона ознайомлювалася та підписувала зобов'язання службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та інші документи щодо зобов'язання осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 11.02.2024 року вона звільнилась за власним бажанням з органів поліції. При звільненні ні кадри, ні інші уповноважені працівники її не повідомили про те, що вона упродовж 30 календарних днів має подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), а також була відсутня повна інформація про доходи інших членів родини.
Декларацію «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями подала 18.03.2024 року о 21:44 год. Отримавши повну інформацію доходів членів родини, 09.04.2024 о 00:39 за своїм особистим електронним підписом подана виправлена декларація при звільнені, через «Єдиний державний реєстр декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за місцем постійного проживання: АДРЕСА_1 .
Таким чином, поліцейський сектору реагування патрульної поліції Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_1 , несвоєчасно, 18.03.2024, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 11.02.2024, хоча зобов'язана була подати її не пізніше 13.03.2024 року, чим порушила вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою судді Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітера І.Р. від 15 квітня 2025 року справи про адміністративні правопорушення № 154/1350/25 (номер провадження 3/154/870/25), № 154/1352/25 (номер провадження 3/154/871/25), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднано в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 беззаперечно визнала свою винуватість у несвоєчасності подання ним електронних декларацій.
Прокурор вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 декларації «при звільненням» та за 2023 рік», уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке є підставою для визнання винуватим та притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 1726 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ч.1 ст. 1726 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень, крім її особистих пояснень доводиться й іншими зібраними у справі доказами: протоколами № 36-2025 та 37-2025 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією від 03 квітня 2024 року; письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 ; повідомленням НАЗК, послідовність дій користувача Єдиному державному реєстрі декларацій, повідомлення про факт неподання декларації, витягом щодо подання ОСОБА_1 декларації, листом з ДВБ НПУЮ інформацією НАЗК про стан функціонування ІКС «Єдиний Державний реєстр декларацій», запитом на ГУНП у Волинській області, відповіддю з ГУНП у Волинській області, витягом з наказу №376о/с, №214 о/с, наказом №50о/с, посадовою інструкцією поліцейського, поясненнями ОСОБА_2 , іншими матеріалами справи.
За таких обставин суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1726 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що раніше до дисциплінарної та адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягалася, позитивно характеризується, беручи до уваги її суб'єктивне ставлення до вчиненого, а саме те, що вона не мала на меті умисно приховати свій майновий стан, інших негативних мотивів правопорушення також встановлено не було, у вчиненому щиро розкаялася, дане правопорушення не потягло настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересам чи безпосередньо громадянам, потерпілих від правопорушення немає, а тому приходжу до висновку про необхідність та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1726 КУпАП,-
Визнати винною ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Роз'яснити, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави 605,60 грн. судового збору за наступними реквізитами: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена у Волинському апеляційному суді протягом 10 днів з дня винесення постанови.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Копію постанови протягом трьох днів надіслати особі, щодо якої її винесено.
Суддя Ігор ВІТЕР