Ухвала від 10.04.2025 по справі 757/16275/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16275/25-к

пр. № 1-кс-15753/25

Примірник №___

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду м. Києва судове провадження за клопотанням старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження № 42023000000001423 від 29.08.2023 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

09 квітня 2025 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва - ОСОБА_1 , надійшло клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором першого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів та надання дозволу на їх вилучення, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України.

Стороною обвинувачення встановлено, що ОСОБА_5 обрано по загальнодержавному багатомандатному округу АДРЕСА_1 та згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів України». ОСОБА_5 обраний народним депутатом України від політичної партії « ІНФОРМАЦІЯ_4 "» та є народним депутатом України IX скликання.

ОСОБА_5 29.08.2019 склав присягу народного депутата України перед Верховною Радою України на вірність Україні, зобов'язався всіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, присягнувши додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

Того самого дня, 29.08.2019, ОСОБА_5 , скріпивши текст присяги особистим підписом, відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про статус народного депутата України» як представник Українського народу у Верховній Раді України набув повноважень народного депутата України ІХ скликання, передбачених Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про статус народного депутата України» ніхто не має права обмежувати повноваження народного депутата, крім випадків, передбачених Конституцією України, цим та іншими законами України.

Повноваження народного депутата та його конституційні права і свободи не можуть бути обмежені в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Держава гарантує народному депутату необхідні умови для ефективного здійснення ним депутатських повноважень. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та їх підпорядкування, забезпечують умови для здійснення народним депутатом своїх повноважень у межах та в порядку, визначених Конституцією України, цим та іншими законами України, а громадські організації та політичні партії можуть сприяти йому в цьому.

Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності є обов'язком громадян України, які відбувають військову службу відповідно до закону.

Статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Однією з причин встановлення передбачених ст. 33 Конституції України обмежень вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років є введення воєнного стану, а також оголошення і проведення загальної мобілізації на території України, оскільки захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України, які повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством (ст. 65 Конституції України, ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України від 24.02.2022 № 2102-ХІ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на 30 днів, який неодноразово продовжувався Указами Президента України та триває до цього часу.

Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» військовому командуванню ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ) разом із ІНФОРМАЦІЯ_14 , іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Крім того, у п. 3 цього Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, зокрема, ст. 33 Конституції України, тобто право кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у тому числі зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 27) (далі - Правила), право перетинання державного кордону України військовозобов'язаним особам надано лише з окремих документально підтверджених підстав.

Ураховуючи викладене, виникли обмеження щодо вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років державного кордону України.

Незважаючи на це, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, у

ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 14.07.2022 ОСОБА_6 і ОСОБА_7 звернулися до ОСОБА_5 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку липня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_6 і ОСОБА_7 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_6 і ОСОБА_7 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_5 , перебуваючи з 03.07.2022 по 29.07.2022 за кордоном, усвідомлюючи що ОСОБА_6 і ОСОБА_7 не будуть здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону в якості водіїв, не пізніше 14.07.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до ІНФОРМАЦІЯ_7 , до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_6 і ОСОБА_7 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_6 і ОСОБА_7 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_5 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Надалі, 19.07.2022 о 18 год. 53 хв., службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 на підставі листа народного депутата України ОСОБА_5 № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022 в пункті перетину Державного кордону України « ІНФОРМАЦІЯ_15 » здійснили пропуск ОСОБА_6 і ОСОБА_7 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_5 та фактичне нездійснення ними супроводу цієї особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 03.07.2022 о 07 год. 54 хв. ОСОБА_5 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України « ІНФОРМАЦІЯ_16 ».

У подальшому ОСОБА_7 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «BENTLEY», реєстраційний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_6 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_5 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_6 і ОСОБА_7 через державний кордон України.

В ході досудового розслідування встановлено, що громадяни України, які перетинали кордон України за листами народного депутата України ОСОБА_5 , користуються наступними номерами мобільних телефонів:

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_4 ;

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_5 ;

- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_6 ;

- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_7 ;

- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_8 ;

- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_9 .

- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_10 .

- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_11 ;

- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_12 ;

- ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_13 .

- ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_14 ;

- ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_15 ;

- ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_16 ;

- ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_17 ;

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_18 ;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_19 ;

- ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_20 ;

- ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_21 ;

- ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_22 ;

- ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_23 ;

- ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_24 ;

- ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_25 ;

- ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_26 ;

- ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_27 ;

- ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_28 ;

- ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_29 ;

- ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_30 .

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

10 квітня 2025 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, якою подано вказане клопотання, подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, також, слідчим у клопотанні зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, за виключенням вирішення питання про проведення негласних (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

За наведених обставин, слідчий суддя вирішив за можливе розглядати дане клопотання без участі прокурора.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Слідчий вказує, що на теперішній час виникла необхідність встановити наявність контактів між зазначеними вище особами, кола їх знайомих осіб, контактних телефонів, мобільних терміналів та місць перебування таких осіб в певний час, в тому числі на місці будівництва, тощо.

Зі змісту п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України вбачається, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходить в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя дослідивши матеріали сторони кримінального провадження, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження № 42023000000001423 від 29.08.2023 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_3 , ОСОБА_43 тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_33 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_4 ), зокрема щодо: адрес розташування та номерів базових станцій, країн у яких розташовуються базові станції, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент А); ідентифікаторів обладнання абонента А, унікального ідентифікатора сім-картки (ІМSI) тощо; типів з'єднання абонента А: вхідних та вихідних дзвінків, SMS (короткі текстові повідомлення) із зазначенням тексту повідомлень, MMS (мультимедійні повідомлення), інформації про GPRS передачу, переадресацію тощо, з урахуванням нульових з'єднань; дати часу та тривалості з'єднань (із зазначенням годин, хвилин, секунд) (в тому числі неприйняті виклики) абонента А, з посиланням на ретранслятор, прив'язкою до базових станцій та їх адресу (з адресною ідентифікацією пунктів закінчення телекомунікаційних мереж (базових станцій) в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання, LAC, CELLID, в форматі «dec», в тому числі відомостей ІМЕІ-номерів телефонів з якого та на який здійснювалися з'єднання; ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувалося з'єднання (передача) абонента А (абонент Б); відомостей щодо належності номеру телефону конкретній особі (у випадку, якщо абонент є контрактним), номерів абонентів, з яких та на які здійснювалися дзвінки, SMS інші з'єднання/передача даних, за період з 00 год. 00 хв. 24.02.2022 по 01.01.2024 в електронному вигляді.

Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:

Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/16275/25-к

Примірник № 2 - наданий слідчій ОСОБА_3

Слідчий суддя: ОСОБА_1