Постанова від 15.04.2025 по справі 931/287/25

Справа № 931/287/25

Провадження № 3/931/191/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.04.2025 року селище Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп'ятко О.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Сектора поліцейської діяльності № 1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого та фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 967230 від 02.04.2025 року ОСОБА_1 , який перебуває під дією адміністративного нагляду, був відсутній за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив постанову Локачинського районного суду Волинської області.

Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковано, як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступного висновку.

Згідно ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Диспозиція ч.1 ст. 187 КУпАП передбачає, що особа підлягає адміністративній відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.

Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

У протоколі про адміністративне правопорушення поліцейським зазначено, що ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, проте, повторність вчинення протягом року аналогічного правопорушення повинна безумовно підтверджуватися безпосередньо самою постановою про накладення адміністративного стягнення, завіреною належним чином, або довідкою про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, які поліцейським до матеріалів справи не додано.

Окрім того, як вбачається із фабули протоколу, ОСОБА_1 порушив постанову Локачинського районного суду Волинської області.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Перевіряючи вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя позбавлена можливості встановити дату, з якої починається термін адміністративного нагляду, встановленого відносно ОСОБА_1 , оскільки постанова Локачинського районного суду Волинської області в матеріалах справи відсутня.

При цьому, до протоколу не додана розписка про ознайомлення ОСОБА_1 з постановою суду про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, з роз'ясненням наслідків порушення обов'язків та правил адміністративного нагляду.

Таким чином, суддя вважає, що матеріали справи повиннні бути направлені для належного оформлення, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає суду, у відповідності до статті 245 КУпАП, розглянути дані адміністративні матеріали по суті та всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати усі обставини справи.

Керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 276, 278, 280, 283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративні матеріали та протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, направити для належного оформлення Сектору поліцейської діяльності № 1 (сел. Локачі) Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп'ятко