Ухвала від 01.04.2025 по справі 932/11065/24

Справа № 932/11065/24

Провадження № 1-кс/932/1153/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі клопотання слідчого СВ ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

До Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, в якому просить накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- земельна ділянка з кадастровим номером: 7124388000:04:000:3512 (вартість не встановлена), площею 1.6539 га;

- земельна ділянка з кадастровим номером: 1213000000:01:523:0040, площею 0.0973 га (вартість не встановлена);

- транспортний засіб Honda CR-V д.н.з. НОМЕР_1 , 2СЗНC56G7ХH260336, зеленого кольору, 2013 року випуску (вартість на дату набуття 130000 гривень);

- транспортний Засіб CHRYSLER LHS д.H.3. НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 , білого кольору, 1998 року випуску, з метою запобігання можливого відчуження їх або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, шляхом заборони розпорядження та відчуження їх.

Подане клопотання мотивоване тим, що СВ ВП № 4 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Центральною окружною прокуратурою міста Дніпра здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 25.12.1990 року призначено на посаду головного лікаря Комунального підприємства «Синельниківська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради».

Відповідно до рішення Синельниківської міської ради від 18.12.2019 року за № 897-46/VII затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Синельниківського центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради».

Відповідно до п. 1.2. Статуту: комунальне некомерційне підприємство «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» є лікарняним закладом охорони здоров?я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам у порядку й на умовах, установлених законодавством України та цим Статутом, а також вживає заходів у профілактиці захворювань населення та підтримання громадського здоров'я.

Згідно п. 1.4. Статуту: підприємство засноване на власності територіальної громади міста Синельникового й перебуває в управлінні Синельниківської міської ради. Місцезнаходження Власника: 52500, Дніпропетровська область, місто Синельникове, вулиця Каштанова, будинок 14. Ідентифікаційний код - 34195542.

Відповідно до п. 1.5. Статуту: власником та органом управління майном Підприємства є територіальна громада м. Синельникове. Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Власнику.

Згідно п. 1.6. Статуту: підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Відповідно до п. 1.7. Статуту: підприємство керується у своїй діяльності Конституцією Кодексами України, України, Господарським та Цивільним законами України, Постановами Верховної ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров?я, нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідними рішеннями місцевих органів виконавчої влади, іншими нормативно - правовими актами та цим Статутом.

Відповідно до п. 4.1. Статуту: підприємство є юридичною особою публічного права. Права та обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

Відповідно до п. 4.3. Статуту: підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Власником, самостійно організовує надання послуг, що визначаються в порядку, встановленому законодавством.

Згідно п. 4.5. Статуту: для здійснення господарської некомерційної діяльності підприємство залучає й використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.

Відповідно до п. 4.6. Статуту: підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, Державному казначействі України, печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

Згідно п. 4.7. Статуту: підприємство має право укладати угоди (договори), набувати майнових та немайнових прав, нести обов'язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.

Відповідно до п. 5.1. Статуту: майно підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому власником, вартість яких відображається у самостійному балансі підприємства, основні фонди та обігові кошти, а також цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі. Майно підприємства є власністю територіальної громади міста Синельникового й закріплюється за ним на праві оперативного управління.

Відповідно до п. 5.3 Статуту. Джерелом формування майна та коштів підприємства с:

- комунальне майно, передане йому Власником;

- бюджетні кошти (кошти місцевого бюджету);

- капітальні вкладення;

- власні надходження Підприємства;

- кошти від здачі в оренду майна зі згоди Власника, закріпленого на праві оперативного управління за рішенням Власника;

- цільові кошти;

- кошти, отримані за договорами з центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення;

- майно, придбане в інших юридичних або фізичних осіб;

- майно, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних та фізичних осіб;

- надходження коштів виконання програм соціально-економічного розвитку регіону, програм розвитку медичної галузі;

- майно та кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством України;

- кредити банків.

Згідно п. 5.8. Статуту: підприємство самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та медичну звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Підприємства у визначеному законодавством порядку.

Згідно п. 5.9. Статуту: власні надходження підприємства використовуються згідно з чинним законодавством України.

Відповідно до п. 6.1.3., 6.1.5. Статуту: підприємство має право укладати господарські угоди з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства; самостійно визначати напрями використання грошових коштів у порядку, визначеному чинним законодавством України.

03.01.2020 року назву «Комунальне підприємство «Синельниківська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради» було змінено на «Комунальне некомерційне підприємство «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради».

Відповідно до п. 7.2. Статуту: поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник підприємства, який призначається на посаду і звільняється з неї міським головою відповідно до порядку, визначеного законодавством України.

Згідно п. 7.5. Статуту: керівник підприємства:

7.5.1. Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи, видає довіреності та делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає, договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України й установах банків поточні та інші рахунки.

7.5.2. Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Власника.

7.5.4. Несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якість послуг, що надаються Підприємством, використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна власності територіальної громади і доходу згідно з вимогами законодавства, цього Статуту та укладених Підприємством договорів.

7.5.5. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством на праві оперативного управління майна.

7.5.6. У межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає доручення, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства.

7.5.7. Забезпечує контроль за веденням і зберіганням медичної та іншої документації.

7.5.8. У строки і в порядку, встановлені законодавством, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Підприємство, внесення яких є обов'язковим до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

7.5.14. Несе відповідальність за збитки, завдані Підприємству з його вини, у порядку, визначеному законодавством.

7.5.17. Вирішує інші питання, що належать до компетенції керівника Підприємства, згідно із законодавством, цим Статутом, контрактом між

Власником та керівником Підприємства.

7.8. Керівник Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення й достовірність обліку та статистичної звітності в установленому законодавством порядку

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується:

1) до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі»: до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак:

- юридична особа с розпорядником, одержувачем бюджетних коштів;

- органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;

- у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:

- збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційна збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії.

П. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України закріплено принцип ефективності та результативності, який передбачає, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Відповідно до ст. 26 Бюджетного кодексу України, контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує:

1) оцінку управління бюджетними коштами (включаючи проведення державного фінансового аудиту);

2) правильність ведення бухгалтерського обліку та достовірність фінансової і бюджетної звітності;

3) досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень;

4) проведення аналізу та оцінки стану фінансової і господарської діяльності розпорядників бюджетних коштів;

5) запобігання порушенням бюджетного законодавства та забезпечення інтересів держави у процесі управління об'єктами державної власності;

6) обґрунтованість планування надходжень і витрат бюджету.

Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду головного лікаря КНІ «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради, заснованому на власності територіальної громади міста Синельникового, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України та примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою.

Досудовим розслідуванням встановлено, некомерційним підприємством «Синельниківська що Комунальним центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради», відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», проведено процедуру закупівлі з постачання (закупівлю) природного газу у виді відкритих торгів.

20.12.2019 року уповноваженою особою некомерційним підприємством «Синельниківська центральна Комунальним районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради» прийнято рішення про проведення відкритих торгів з ідентифікатором UA-2019-12-04-004272-b.

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету про визначення переможця № 146 від 24.12.2019 року тендерним комітетом Комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради» визначено переможця процедури відкритих торгів згідно щодо закупівлі: Природний газ (ДК 021:2015 - 09120000-6 «Газове паливо» (09123000-7) «Природний газ») учасника торгів - Товариство з обмеженою відповідальністю «Екотехноінвест», прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю із переможцем.

За результатами публічної закупівлі з ідентифікатором UA-2019-12- 04-004272-b укладено договір № 1 від 09.01.2020 року, укладений між Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» (код ЄДРПОУ 01989160) в особі головного лікаря ОСОБА_5 та Товариством з обмеженою відповідальністю ( код ЄДРПОУ 34933742) в особі генерального директора ОСОБА_6 , предметом якого було ДК 021:2015: 09120000-6 - Газове паливо.

Відповідно до пункту 1.1 розділу І зазначеного договору, Постачальник зобов'язується передати у власність Споживачу у 2020 році природний газ (відповідно до ДК 021:2015 - 09120000-6 «Газове паливо», 09123000-7 «Природний газ») (далі - Газ), а Споживач зобов'язується прийняти та оплатити його вартість у розмірах, строках та порядку, визначених вказаним договором.

Згідно з пунктом 1.2 розділу І цього договору, річний плановий обсяг постачання газу встановлено в межах до 257 354 м3.

Пунктом 3.2. розділу Ш цього договору передбачено, що ціна за 1 тисячу кубічних метрів газу з урахування вартості послуги доступу до потужності складає 3 925,00 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість складає 785 гривень. Всього ціна природного газу за 1 тисячу кубічних метрів становить 4 710 гривень.

Пунктом 3.5 розділу III Договору передбачено, що очікувана сума Договору становить 1 212 137,34 грн, у тому числі податок на додану вартість (ПДВ) - 20% (202 022,89 грн).

Пунктом 4.1 розділу IV Договору встановлено, що розрахунковий період за Договором становить один календарний місяць.

Пунктом 9.1 розділу IX Договору визначено, що цей Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їхніх підписів печатками (за наявності) і діє в частині постачання газу з газової доби, з якої Споживач включений до Реєстру споживачів (10.01.2020 року) в інформаційній платформі Оператора ГТС, до 31 грудня 2020 року, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

ТОВ «Екотехноінвест» в особі Генерального директора ОСОБА_6 та Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» в особі головного лікаря ОСОБА_5 , укладено Додаткову угоду № 3 від 21.09.2020.

Пунктом 1 Додаткової угоди № 3 передбачено, що Сторони, взаємною згодою та керуючись пунктом 2 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», змінюють ціну за одиницю Товару без збільшення суми Договору та вносять зміни до пункту 3.2 розділу П Договору № l «На постачання природного газу» від 09.01.2020 року.

Пункт 3.2 розділу III Договору викладено в наступній редакції: «3.2. Ціна за 1 тис. куб. м. газу, з урахуванням вартості послуги доступу до потужності, становить 4 317,50 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість становить 863,50 гривень. Всього ціна природного газу за 1 тис. куб. м. становить 5 181,00 гривень».

Пунктом 2 Додаткової угоди № 3 передбачено, що всі інші умови Договору залишаються без змін та є обов'язковими для виконання Сторонами.

Пунктом 3 Додаткової угоди № 3 передбачено, що відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, умови цієї угоди розповсюджуються на відносини Сторін, що виникли з 01.09.2020 року.

Пунктом 4 Додаткової угоди № 3 передбачено, що всі інші умови вищезгаданого Договору, яких не порушувала ця Додаткова угода, залишаються незмінними, і Сторони підтверджують обов'язки у зв'язку з ними.

Пунктом 5 Додаткової угоди № 3 передбачено, що ця Додаткова угода є невід'ємною частиною Договору, укладена українською мовою у двох автентичних примірниках, кожен із яких має однакову юридичну силу, по одному для кожної зі Сторін.

Додатковою угодою № 3 від 21.09.2020 року до договору №1 від 09.01.2020 року було збільшено ціну за 1000 кубічних метрів газу до 4317,50 гривень без врахування ПІДВ, враховуючи вартість послуги доступу до потужності. Загальна ціна природного газу за 1000 кубічних метрів з ПІДВ стала становити 5181 гривень. У зв'язку з укладенням вказаної додаткової угоди ціна на 1000 кубічних метрів газу зросла 10% порівняно з початковою ціною, яка була обумовлена положеннями договору № 1 від 9 січня 2020 року (4710 гривень з ПДВ).

Разом з цим, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії.

Під коливанням ціни необхідно розуміти зміну ціни природного газу на ринку в певний період часу, як у бік зменшення, так і в бік збільшення. І таке коливання має відбуватися саме в період після укладання договору і до внесення відповідних змін до нього.

Таким чином, ОСОБА_5 , займаючи посаду головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради», у невстановлений в ході досудового розслідування час, в період з 09.01.2020 року по 21.09.2020 року, знаходячись в службовому кабінеті у приміщенні КНП «Синельниківська центральна міська лікарня» СМР» за адресою: Дніпропетровська обл., м. Синельникове, вул. Миру, буд. 52, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, маючи умисел на розтрату чужого майна, яке перебувало в його віданні шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», при відсутності коливання ціни на ринку природного газу України в бік збільшення, безпідставно уклав та підписав, скріпивши гербовою печаткою від імені Комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» додаткову угоду від 21.09.2020 року № 3 до договору від 09.01.2020 року № 1 на постачання природного газу, відповідно до яких придбав природний газ за цінами, які значно перевищували початкові договірні ціни, маючи умисел на розтрату чужого майна, яке перебувало в його віданні шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

При цьому встановлено, що на дату укладання Додаткової угоди від 21.09.2020року № 3 коливання ціни природного газу на внутрішньому ринку України в бік збільшення до ціни природного газу на момент укладення Договору від 09.01.2020 року № 1 відсутнє та має тенденцію до зниження на - 6 %.

ТОВ «Екотехноінвест» в особі Генерального директора ОСОБА_7 та КНІ «Синельниківська центральна міська лікарня» СМР» в особі головного лікаря ОСОБА_5 , укладено Додаткову угоду № 10 від 18.01.2021 року , відповідно до п. 1 якої сторони згідно до ч. 6 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» дійшли згоди продовжити строк дії Договору, достатній для проведення процедури закупівлі природного газу на початку 2021 року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми цього договору, а саме 242 427,46 грн, у т.ч. ПДВ 20 % та змінити очікувану суму договору на 1 454 564,80 грн, у т.ч. ПДВ - 20 % 242 427,46 грн. підприємством.

На виконання умов Договору Комунальним некомерційним «Синельниківська Синельниківської центральна міська лікарня» міської ради» отримано обсяги природного газу відповідно до актів приймання-передачі природного газу, а саме в кількості 253,348442 тис. куб. м на загальну суму 1 429 433,31 грн (з ПДВ), на підставі актів приймання-передачі природного газу, а саме:

- акт № 1 від 13.02.2020 року обсяг газу 29,75397, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 116 784,33 грн без ПДВ, 140 141,20 грн з ПДВ;

- акт № 2 від 05.03.2020 року обсяг газу 44,40674, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 174 296,45 грн без ПДВ, 209 155,74 грн з ПДВ;

- акт № 3 від 10.04.2020 року обсяг газу 35,82247, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 140 603,19 грн без ПДВ, 168 723,83 грн з ПДВ;

- акт № 4 від 12.05.2020 року обсяг газу 29,15265, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 114 424,15 грн без ПДВ, 137 308,98 грн з ПДВ;

- акт № 5 від 09.06.2020 року обсяг газу 4,24177, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 16 648,95 грн без ПДВ, 19 978,74 грн з ПДВ;

- акт № 6 від 03.07.2020 року обсяг газу 2,51235, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 9 860,97 грн без ПДВ, 11 833,166 грн з ПДВ;

- акт № 7 від 06.08.2020 року обсяг газу 1,80757, ціна за 1000 куб.м., 3 925 грн, вартість газу 7 094,71 грн (без ПДВ), 8 513,65 грн з ПДВ;

- акт № 8 від 08.09.2020 року обсяг газу 0,53477, ціна за 1000 куб.м., 3 925грн, вартість газу 2 098,97 грн без ПДВ, 2 518,76 грн з ПДВ;

- акт № 887 від 06.10.2020 року обсяг газу 0,321115, ціна за 1000 куб.м.,4 317,50 грн, вартість газу 1 386,41 грн без ПДВ, 1 663,69 грн з ПІДВ;

- акт № 888 від 06.10.2020 року обсяг газу 0,321115, ціна за 1000 куб.м., 4 600 грн, вартість газу 1 477,13 грн без ПДВ, 1 772,56 грн з ПДВ;

- акт №1367 від 31.10.2020 року обсяг газу 6,09622, ціна за 1000 куб.м., 4 916,65 грн, вартість газу 29 972,98 грн без ПДВ, 53 150,58 грн з ПДВ;

- акт № 1368 від 31.10.2020 року обсяг газу 8,20225, ціна за 1000 куб.м., 5 400 грн, вартість газу 44 292,15 грн без ПДВ 53150,58 грн з ПДВ;

- акт № 1959 від 30.11.2020 року обсяг газу 40,46205, ціна за 1000 куб.м., 5 719,90 грн, вартість газу 231 438,88 грн без ПДВ, 277 726,66 грн з ПДВ;

- акт № 300-11 від 24.12.2020 року обсяг газу 20,933088, ціна за 1000 ПДВ: куб.м., 5. 719,90 грн, вартість газу 119 735,17 грн без ПДВ, 143 682,20 грн з

- акт № 60-11 від 28.01.2021 року обсяг газу 28,780314, ціна за 1000 куб.м., 6 291,80 грн, вартість газу 181 079,98 грн без ПДВ, 217 295,98 грн з ПДВ, передано до Державної казначейської служби України, відповідно до яких з лютого 2020 року по січень 2021 року Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» прийнято від ТОВ «Екотехноінвест» природного газу у кількості 253,348442 тис. куб. м., що на 4005,558 тис. куб. м. менше від початкового договору та сплачено коштів на загальну суму 1 429 433,32 грн (з ПДВ), відповідно до платіжних доручень, а саме:

- платіжне доручення № 7 від 21.02.2020 року;

- платіжне доручення № 12 від 18.03.2020 року;

- платіжне доручення № 28 від 21.04.2020 року;

- платіжне доручення № 37 від 19.05.2020 року;

- платіжне доручення № 49 від 19.06.2020 року;

- платіжне доручення № 60 від 10.07.2020 року;

- платіжне доручення № 68 від 11.08.2020 року;

- платіжне доручення № 75 від 14.09.2020 року;

- платіжне доручення № 80 від 12.10.2020 року;

- платіжне доручення № 81 від 12.10.2020 року;

- платіжне доручення № 86 від 18.11.2020 року;

- платіжне доручення № 87 від 18.11.2020 року;

- платіжне доручення № 92 від 11.12.2020 року;

- платіжне доручення № 97 від 11.12.2020 року;

- платіжне доручення № 1 від 08.02.2021 року, на рахунок ТОВ «Екотехноінвест» НОМЕР_4 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» (додатковою угодою від 06.08.2020 року № 2 до договору від 09.01.2020 № 1 реквізити постачальника змінено на рахунок НОМЕР_5 , відкритий в ПуАТ « КБ «АКОРДБАНК»).

3 урахуванням викладеного, головним лікарем Комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» ОСОБА_5 , з метою умисної розтрати чужого майна, яке перебувало в його віданні LINISIXOM зловживання службовою особою своїм службовим становищем, укладено додаткову угоду № 3 від 21.09.2020 року до договору №1 від 09.01.2020 року безпідставно в частині підвищення ціни на природний газ у розмірі 10 % за відсутності коливання ціни в бік збільшення. А отже, інші додаткові угоди на зміну ціни, укладені в подальшому з порушенням норм пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:

- додатковою угодою № 4 від 25.09.2020 року до договору № 1 від 09.01.2020 року збільшено ціну за 1 тис. куб. м. газу з урахуванням вартості послуги доступу до потужності до 4 600,00 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість склав 920,00 гривень. Всього ціна природного газу за 1000 куб. м. склала 5 520,00 гривень (збільшено на 17,2 % порівняно з початковою ціною).

- додатковою угодою № 5 від 06.10.2020 року до договору № 1 від 09.01.2020 року збільшено ціну за 1 тис. куб. м. газу з урахуванням вартості послуги доступу до потужності до 4 916,65 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість склав 983,33 гривень. Всього ціна природного газу за 1000 куб. м. склала 5 899,98 гривень (збільшено на 25,26 % порівняно з початковою ціною).

- додатковою угодою № 6 від 30.10.2020 року до договору № 1 від 09.01.2020 року збільшено ціну за 1 тис. куб. м. газу з урахуванням вартості послуги доступу до потужності до 5 400,00 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість склав 1 080,00 гривень. Всього ціна природного газу за 1000 куб. м. склала 6 480,00 гривень (збільшено на 37,58 % порівняно з початковою ціною).

- додатковою угодою № 7 від 30.10.2020 року до договору № 1 від 09.01.2020 року збільшено ціну за 1 тис. куб. м. газу з урахуванням вартості послуги доступу до потужності до 5 719,90 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість склав 1 143,98 гривень. Всього ціна природного газу за 1000 куб. м. склала 6 863,88 гривень (збільшено на 45,73 % порівняно з початковою ціною).

- додатковою угодою № 9 від 30.10.2020 року до договору № 1 від 09.01.2020 року збільшено ціну за 1 тис. куб. м. газу з урахуванням вартості послуги доступу до потужності до 6 291,80 гривень без урахування податку на додану вартість. Податок на додану вартість склав 1 258,36 гривень. Всього ціна природного газу за 1000 куб. м. склала 7 550,16 гривень (збільшено на 60,3 % порівняно з початковою ціною).

На виконання умов Договору Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради було сплачено коштів на загальну суму 1 429 433,31 грн (з ПДВ), при цьому фактична сума фінансових зобов'язань за Договором склала 1 193 271,16 грн (з ПДВ).

Таким чином головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» ОСОБА_5 , укладаючи додаткові угоди до Договору, шість разів безпідставно здійснив підвищення ціни природного газу, чим завдав збитків Комунальному некомерційному підприємству «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради на суму 236 162,15 грн., що є різницею між сумою перерахованих Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради коштів за природний газ на рахунки ТОВ «Екотехноінвест» по договору № 1 від 09.01.2020 року та вартістю фактично отриманого газу згідно з актами приймання-передачі природного газу.

Отже, головним лікарем Комунального «Синельниківська некомерційного центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» ОСОБА_5 щоразу безпідставно, укладаючи додаткову угоду про підняття ціни, умисно розтратив чуже майна, яке перебувало в його віданні шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за відсутності реального коливання ціни на ринку природного газу в бік збільшення, спричинив збитків інтересам територіальної громади міста Синельникового, у власності якої перебуває Комунальне некомерційне підприємство «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради».

Тобто, укладенням договору з однією ціною та подальше підвищення, шляхом каскадного укладення додаткових угод, призвело до нівелювання результатів відкритих торгів.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України, а саме у розтраті чужого майна, яке перебувало в її віданні шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно. Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, щодо суб'єкта за РНОКПП: НОМЕР_6 , яке належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також реєстру декларації НАЗК встановлено, що на теперішній час останній є власником земельної ділянки з кадастровим номером: 7124388000:04:000:3512 (вартість не встановлена), площею 1.6539 га, земельної ділянки з кадастровим номером: 1213000000:01:523:0040, площею 0.0973 та (вартість не встановлена).

Згідно інформації ІПНП «ГАРПУН», а також реєстру декларації НАЗК встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , с власником транспортного засобу Honda CR-V д.н.з. НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_7 , зеленого кольору, 2013 року випуску (вартість на дату набуття 130000 гривень) та транспортного засобу CHRYSLER LHS д.н.з. НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 , білого кольору, 1998 року випуску.

У ході досудового розслідування встановлено достатні підстави вважати, що вказане майно, а саме: земельна ділянка з кадастровим номером: 7124388000:04:000:3512 (вартість не встановлена), площею 1.6539 га, земельна ділянка з кадастровим номером: 1213000000:01:523:0040, площею 0.0973 га (вартість не встановлена), транспортний засіб Honda CR-V д.н.з. НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_8 , зеленого кольору, 2013 року випуску (вартість на дату набуття 130000 гривень), транспортний засіб CHRYSLER LHS д.н.з. НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_3 , білого кольору, 1998 року випуску, були набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення.

На теперішній час, виникла необхідність у накладенні арешту на вказане майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , саме: земельна ділянка з кадастровим номером: 7124388000:04:000:3512 (вартість не встановлена), площею 1.6539 земельна ділянка з кадастровим номером: 1213000000:01:523:0040, площею 0.0973 га (вартість не встановлена), транспортний засіб Honda CR-V д.н.з. НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_9 , зеленого кольору, 2013 року випуску (вартість на лату набуття 130000 гривень), транспортний засіб CHRYSLER LHS д.н.з. НОМЕР_2 , VIN НОМЕР_10 , білого кольору, 1998 року випуску, оскільки його незастосування може призвести до подальшого відчуження майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Вислухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього докази, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого задоволенню не підлягає з наступних підстав.

У відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Метою арешту, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України є забезпечення:

1)збереження речових доказів;

2)спеціальної конфіскації;

3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

Згідно з положеннями ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Як вбачається з доданих до клопотання матеріалів, СВ ВП № 4 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

В ході проведення слідства по даному кримінальному провадженню встановлено, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 25.12.1990 року призначено на посаду головного лікаря Комунального підприємства «Синельниківська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради».

Відповідно до рішення Синельниківської міської ради від 18.12.2019 року за № 897-46/VII затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Синельниківського центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради».

Відповідно до п. 1.2. Статуту: комунальне некомерційне підприємство «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» є лікарняним закладом охорони здоров?я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам у порядку й на умовах, установлених законодавством України та цим Статутом, а також вживає заходів у профілактиці захворювань населення та підтримання громадського здоров'я.

Згідно п. 1.4. Статуту: підприємство засноване на власності територіальної громади міста Синельникового й перебуває в управлінні Синельниківської міської ради. Місцезнаходження Власника: 52500, Дніпропетровська область, місто Синельникове, вулиця Каштанова, будинок 14. Ідентифікаційний код - 34195542.

Відповідно до п. 1.5. Статуту: власником та органом управління майном Підприємства є територіальна громада м. Синельникове. Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Власнику.

Згідно п. 1.6. Статуту: підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Стаття Кримінального кодексу, які інкримінуються ОСОБА_5 , а саме ч. 2 ст. 191 КК України не передбачає конфіскацію майна як додатковий вид покарання. Станом на момент розгляду клопотання не завершено проведення судової експертизи, тому в цьому кримінальному проваджені не встановлено розмір заподіяної шкоди. Слідчий суддя позбавлений можливості оцінити, яку шкоду заподіяно потерпілим та на підставі цього визначити ступінь втручання в права та інтереси ОСОБА_5 та визначити доцільність накладання арешту на майно. Також не встановлено ризиків того, що вказане майно може бути знищено чи відчужено.

Приймаючи до уваги викладене, слідчий суддя вважає, що у разі накладення арешту на зазначене майно, не буде дотримана розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, тому в задоволенні клопотання сторони обвинувачення необхідно відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 170, 173, 395 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041640000920 від 22.07.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про арешт майна - відмовити.

Копію ухвали направити прокурору, слідчому та власнику майна.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1