"21" листопада 2007 р.
Справа № 6/779/07
за позовом
Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції, Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Дзержинського, 18.
до відповідача
Відкритого акціонерного товариства “Завод “Фрегат», Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Корабельна, 50.
про
Надання дозволу на проведення позапланової перевірки.
Суддя Ткаченко О.В
Секретар Засядівко О.О.
Представники:
Від позивача
Трифонов Д.В., довіреність від 09.01.2007 року № 50/8/10-00.
Від відповідача
Свідерко С.В., довіреність від 16.10.2007 року № 253-2516,
Матвійчук Р.І., довіреність від 20.11.2007 року 3 253-2833.
Предмет спору: Позивач звернувся до суду із заявою та просить винести рішення, яким призначити позапланову перевірку дотримання вимог валютного законодавства ВАТ “Завод “Фрегат» за інформацією про недоотримання валютної виручки, отриманою від Миколаївської обласної філії Райффайзен Банк Аваль.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на ч. 7 ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990 року.
Відповідач проти позову заперечує, зазначаючи що перевірка дотримання встановлених законодавством строків розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями може бути проведена у тому числі і при проведенні чергової планової перевірки. Крім того, відповідачем згідно заперечень від 19.11.2007 року зазначається про наявність листа від 23.07.2007 року № 08-12/13-33036 МОД ВАТ “Райффайзен Банк Аваль», яким повідомляється про завершення зовнішньоекономічних операцій.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, господарський суд вважає, що заявлені вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу» позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
1) за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
2) платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
4) платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів відповідної перевірки;
5) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня
отримання запиту;
6) проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства;
7) стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків;
8) у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обов'язкових платежів).
9) платником подано декларацію з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Згідно ч. 8 ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу» позапланова виїзна перевірка може здійснюватись лише на підставі рішення суду.
Враховуючи, що у позивача відсутні перелічені у ч. 6 ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу» підстави для проведення позапланової перевірки, що не заперечується ним у позові, суд вважає заявлені вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94,161-163 КАС України, господарський суд
В задоволенні заяви відмовити.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя