Справа №748/4413/24
Провадження №2/751/98/25
14 квітня 2025 р. місто Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого судді - Лібстера А.С.
секретаря Рак Я.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за Договором позики,
У провадженні Новозаводського районного суд м. Чернігова перебуває справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за Договором позики.
15.01.2025 відповідачем ОСОБА_3 наданий відзив, в якому він позов не визнає, та зазначає про те що, він припускає, що міг поставити підпис на чистому аркуші, для того щоб ОСОБА_4 в подальшому подав заяву від його імені на виплату. Він довірився ОСОБА_4 як військовому офіцеру. Стверджує, що ніяких боргових зобов'язань ні перед ОСОБА_4 ні перед спадкоємцями він не має, крім того ним заявлено клопотання про проведення почеркознавчої експертизи для встановлення справжності підпису на борговій розписці (а.с. 37-45).
07.03.2025 представником позивача, з урахуванням того, що відповідач не визнає позов, заявлене клопотання про виклик свідка ОСОБА_5 , який був присутній при укладанні договору позики, складанні та підписанні розписки та зазначений у розписці в якості свідка (а.с.73).
Підготовчі судові засідання неодноразово відкладались з поважних причин (повітряні тривоги, технічна неможливість проведення відео конференції, клопотання сторін).
14.04.2025 відповідач в судове засідання не з'явився, що унеможливлює відібрання експериментальних зразків підпису у судовому засіданні. 14.04.2025 представником відповідача надана заява, в якій вона просить розглянути її клопотання від 26.03.2025 про витребування документів для проведення почеркознавчої експертизи, з наданням посвідчених копій документів, які дійсно існують і які вона просить витребувати, а також надані квитанції про надіслання стороні позивача вказаного клопотання.
Заперечень від сторони позивача з приводу заявленого клопотання до суду не надійшло.
При цьому суд завертає увагу на процесуальну поведінку відповідача, який поставивши питання про призначення експертизи не з'явився у судове засідання та вважає за необхідно повідомити ОСОБА_3 що у випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд відповідно до ч. 3 ст. 43 ЦПК України застосовує заходи процесуального примусу до такого учасника справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Враховуючи, що для проведення почеркознавчої експертизи у даній справі необхідні вільні зразків підпису та почерку відповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд вважає за необхідне витребувати оригінали документів які містять такі зразки.
Керуючись ст. 13, 81, 84, 258-261 ЦПК України,
Підготовче судове засідання відкласти на 07 травня 2025 на 09:00.
Витребувати з ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ) 22.02.2024 заяву ОСОБА_3 від 22.02.2024 про дозвіл на обробку персональних даних, а також інші документи що містять вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_3 .
Витребувати з Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (м. Чернігів, вул. П'ятницька, буд. 83-А,14005) заяви ОСОБА_3 від 18.01.2024 та від 28.02.2024 про призначення/перерахунок пенсії, а також інші документи що містять вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_3 .
Витребувати з Управління соціального захисту населення Чернігівської РДА ( м. Чернігів, проспект Миру 116-А, 14005) заяву ОСОБА_3 від 19.01.2024, про встановлення статусу інваліда внаслідок війни, а також інші документи що містять вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_3 .
Відповідачу у підготовчому судовому засіданні надати посвідчення серії НОМЕР_1 від 22.03.2025 з власним підписом.
Витребувані докази надати суду до 06 травня 2025 року.
У разі неможливості надати суду витребувані докази, повідомити про такі причини.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя А. С. Лібстер