Постанова від 14.04.2025 по справі 340/6175/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 340/6175/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Юрко І.В., суддів: Білак С.В., Чабаненко С.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного сервісного центру МВС України на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року в адміністративній справі №340/6175/24 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 18.09.2024 року (згідно штампу на поштовому конверті) звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях, в якому просив:

- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру Головного сервісного центр МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях щодо відмови у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в Кіровоградській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які передбачені ст.43 Закону №2262-ХІІ.

- зобов'язати відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням усіх складових, які вказані у грошовому атестаті №27/5 станом на листопад 2019 року згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського: заступник начальника відділу (управління, відділи), в тому числі: надбавка 100%, яка складає у відсотках від суми: посадовий оклад - 3250,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції - 2100,00 грн. = 7350,00 грн., яка є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення відповідно до статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-ХІІ та з урахуванням положень Постанови №988, з обов'язковим зазначенням у довідці відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області», склавши довідку про грошове забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії позивача, безпідставно не включив один з додаткових видів грошового забезпечення, а саме - «надбавка 100%», який виплачувався позивачу при звільненні зі служби та який був врахований пенсійним органом при призначенні пенсії вперше.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправними дії Регіонального сервісного центру Головного сервісного центр МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях стосовно відмови у включенні до довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 щомісячної надбавки у розмірі 100% грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення і надбавки за вислугу років), котра встановлена Указом Президента України від 04 жовтня 1996 року №926/96.

Зобов'язано Регіональний сервісний центр Головного сервісного центр МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях скласти і надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , включивши до неї і щомісячну надбавку у розмірі 100% грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення і надбавки за вислугу років), котра встановлена Указом Президента України від 04 жовтня 1996 року №926/96.

Не погодившись з таким судовим рішенням, Головний сервісний центр МВС звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування скарги зазначено, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, оскільки скасування пунктів 1 та 2 Постанови №103 не створює підстав для складання чи надання інших довідок із зазначенням складових грошового забезпечення, ніж ті, що визначені Порядком №45. Зазначає, що щомісячна надбавка в розмірі 100% грошового забезпечення для поліцейських запроваджена Указом Президента України від 31.08.2001 №771, яким внесено зміни до Указу Президента України від 04.10.1996 №926/96. Разом з тим, Указом Президента України від 18.12.2007 №1234 припинено дію Указу №926/96, а тому надбавка в розмірі 100% грошового забезпечення, яка нараховувалася у період з 2007 року до грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, не включалася до складових ГЗ та не виплачувалася. Вказує, що на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, види та розміри складових грошового забезпечення визначалися Постановою №704, а положення нормативно-правових актів, які втратили чинність, не могли бути застосовані. Вважає, що довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року складена відповідно до вимог чинного законодавства.

Позивач відзив на апеляційну скаргу не подав, що не перешкоджає розгляду справи.

Суд апеляційної інстанції розглянув справу відповідно до приписів статті 311 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частин першої та другої статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області як пенсіонер МВС України та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

24 травня 2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області» складено довідку №8522 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії (а.с.16).

Вказану довідку складено з урахуванням правового висновку постанови Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі від 17 грудня 2019 року №160/8324/19 та включено до складу грошового забезпечення наступні складові: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавку за стаж служби (40%); надбавку за специфічні умови проходження служби (74,22%); надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%); премію (55,63%) (а.с.16).

Згідно грошового атестата на день звільнення зі служби виплачували: посадовий оклад; оклад за спеціальне звання; надбавка за вислугу років (35%); надбавка (100% (на підставі Указу Президента України)); надбавка за особливі умови праці (50%); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%); надбавка за слідчу роботу (25%); надбавка за безперервну службу (50%) (а.с.17, 25).

Судом встановлено, що виплату надбавки у 100%, яка встановлена Указом Президента України від 04 жовтня 1996 року №926/96, враховано пенсійним органом при призначенні позивачу пенсії вперше (а.с.31).

30 серпня 2024 року позивач звернувся до ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області» зі заявою про складання оновленої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії станом на листопад 2019 року, із включенням надбавки 100%, яка встановлена Указом Президента України №926/96 (а.с.18-21).

Заява позивача від 30.08.2024 року переадресована за належністю до Головного сервісного центру МВС. (а.с.26)

Листом від 09.09.2024 року відповідач відмовив у складанні оновленої довідки, мотивуючи це тим, що Указ Президента України від 04.10.1996 №926/96, яким було встановлено особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ щомісячну надбавку 100% від грошового забезпечення, втратив чинність 01.01.2008. (а.с.27).

Не погодившись з відмовою відповідача у формуванні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, позивач оскаржив таку відмову до суду.

Апеляційний суд, переглядаючи рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, зазначає про таке.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (далі по тексту - Закон №2262).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначені Законом №2262.

Абзац 3 статті 1-1 Закону України №2262 містить безумовне застереження, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Статтею 1-2 Закону №2262 визначено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини 5 статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби), зокрема, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Відповідно до статті 10 Закону №2262 призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Норма статті 43 Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій.

При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Зазначений висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 року у справі №826/3858/18.

Частина 18 статті 43 Закону №2262 встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 51 Закону, перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок перерахунку пенсій врегульований розділом VIII «Порядок перерахунку пенсій» Закону №2262, згідно із частинами 1 та 2 статті 63 якого, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Так, частиною 3 статті 63 Закону №2262 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за Законом №2262 пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина 4 статті 63 Закону №2262).

Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» затвердив Порядок №45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону №2262 було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45 (пункт 3 Порядку № 45).

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а, у постанові Верховного Суду від 11.08.2020 року у справі №1440/2248/18, від 12 квітня 2023 року справа №П/320/122/20, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року у справі №160/8324/19.

Згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22.04.2024 року №259 «Про визначення в МВС України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» таким уповноваженим структурним підрозділом на видачу звільненим зі служби військовослужбовцям довідок про розмір грошового забезпечення з 01.05.2024 року визначено регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС (філія ГСЦ МВС).

11 листопада 2015 року КМУ прийняв Постанову №988, п.1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Вказана Постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Пунктом 7 постанови Уряду №988 доручено Міністерству внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.

У рішенні від 15 лютого 2018 року у зразковій справі №820/6514/17 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зазначив: «Відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови №988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року (пункт 45)»

Аналогічних висновків Верховний Суд дійшов у постанові від 22 березня 2023 року у справі №380/8554/21, від 10 січня 2023 року у справі №340/507/22, від 20 квітня 2023 року у справі №600/6282/21-а.

У постановах Верховного Суду від 15 серпня 2019 року у справі №821/256/17 та від 25 листопада 2019 року у справі № 809/325/18 висловлено правову позицію, у відповідності до якої в довідку для перерахунку пенсії на підставі Постанови № 988 включаються надбавки та премії, які фактично виплачувалися поліцейським за відповідними посадами у місяці, з якого відбувається перерахунок пенсії.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Уряд 21 лютого 2018 року ухвалив постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), яка набрала чинності 24 лютого 2018 року, абзацом першим пункту 3 якої постановив перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Проте, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 року, у справі №826/12704/18, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови №103.

Суд звертає увагу на те, що положення пункту 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 у період їх чинності не поширювались на осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсія яким призначена за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки ними було врегульовано механізм перерахунку пенсій, призначених до 01 березня 2018 року, крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), на які поширювались положення пункту 3 Постанови №103 та затверджена у додатку 3 до Порядку №45 форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка є чинною та містить повний перелік видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відтак, оскільки пункт 3 Постанови №103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі №826/12704/18, яке набрало законної сили 19.11.2019, то саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановами №988, №260 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262.

Аналогічних висновків Верховний Суд дійшов у постанові від 12 квітня 2023 року справа №П/320/122/20, від 06 квітня 2023 року справа №560/9664/21. Подібний висновок міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 червня 2022 року справа №520/2098/19.

Посилання скаржника на втрату чинності Указу Президента України від 04.10.1996 №926/96, яким була встановлена спірна надбавка, колегія суддів вважає безпідставним, оскільки, як правильно зазначив суд першої інстанції, при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, уповноважений орган має керуватися виключно приписами частини 4 статті 63 Закону.

Суд зазначає, що встановлена Указом №926/96 Надбавка 100% від грошового забезпечення, була визначена у грошовому атестаті позивача та врахована пенсійним органом при призначенні пенсії, а тому має бути врахована при подальших перерахунках пенсії позивача.

З огляду на викладене вище, суд погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог.

Згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Приписи ст.316 КАС України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відтак, апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а викладені в апеляційній скарзі доводи висновків суду першої інстанції не спростовують.

Керуючись статтями 77, 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного сервісного центру МВС України на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року в адміністративній справі №340/6175/24 залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2024 року в адміністративній справі №340/6175/24 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття та не підлягає касаційному оскарженню до Верховного Суду, крім випадків, встановлених п.2 ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя І.В. Юрко

суддя С.В. Білак

суддя С.В. Чабаненко