Постанова від 10.03.2025 по справі 370/315/25

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001,

тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" березня 2025 р. Справа № 370/315/25

Провадження № 3/370/270/25

Суддя Макарівського районного суду Київської області Сініцина О. С., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 3 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, за частиною другою статті 173-8 та частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИЛА:

У Протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 241775 від 26 січня 2025 року, що 26 січня 2025 року о 11 год 50 хв за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 не виконав вимоги терміново-заборонного припису серії АА519168 від 25.01.2025 про заборону у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою строком на 5 діб та межах дії припису почав контактувати з постраждалою особою, чим вчинив правопорушення за частиною другою 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа № 370/315/25).

Також у Протоколі про адміністративні правопорушення серії ВАД № 639978 від 25 січня 2025 року, що 25.01.2025 близько 20 год в 00 хв в АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_1 вчинив психологічне, фізичне домашнє насильство відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , а саме: виражався у її бік нецензурною лайкою, кидався битися, але тілесних ушкоджень не наніс, погрожував, чим своїми діями міг завдати шкоду психологічному здоров'ю потерпілою, за що передбачена відповідальність за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа № 370/316/25).

Протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями вищевказані матеріали передані судді Макарівського районного суду Київської області Сініциній О.С.

Частиною другою статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Отже, вказані справи необхідно об'єднати в одне провадження з присвоєнням № 370/315/25.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що колишня дружина прийшла до його помешкання у стані алкогольного сп'яніння і влаштувала сварку. Працівники поліції також склали протокол про адміністративне правопорушення відносно неї.

Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи суд дійшов такого висновку.

Частиною другою статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає відповідальність за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності та основним доказом у справі.

Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Згідно із Інструкцією з оформлення адміністративних матеріалів в органах поліції, затвердженого наказом МВС від 06 листопада 2015 року № 1376 не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, під час дослідження матеріалів справи встановлено, що у Протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 639978 від 25 січня 2025 року уповноважена особа зазначила, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за частиною (3) 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що свідчить про невизначеність у зазначені нормативного акту, який передбачає відповідальність за відповідне правопорушення.

Тобто протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і не може бути доказом в розумінні статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Притягнення до адміністративної відповідальності має відбуватись у відповідності до встановленого законодавством порядку.

Згідно із статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одним із завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно із статтею 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд повинен оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, водночас керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно із статтею 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

За таких обставин, з урахуванням заперечень ОСОБА_1 змісту протоколів, суд дійшов висновку про те, що у матеріалах справи відсутні належні та достатні докази про вчинення ОСОБА_1 інкримінованих йому адміністративних правопорушень.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення (пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

На підставі викладеного та керуючись статтями 173-8, 173-2, 247, 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

УХВАЛИЛА:

Об'єднати в одне провадження справи № 370/315/25 (провадження

№ 3/370/270/25), № 370/316/25 (провадження № 3/370/271/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною другою статті 173-8 та частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Присвоїти об'єднаній справі Єдиний унікальний номер судової справи:

№ 370/315/25 (провадження № 3/370/270/25).

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за частиною другою статті 173-8 та частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, на підставі пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.

Суддя О.С. Сініцина