Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про скасування судового наказу
14.04.2025м. ХарківСправа № 922/1155/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
розглянувши заяву Фізичної особи-підприємця Філатової Юлії Ігорівни про скасування судового наказу від 07.04.2025 у справі № 922/1155/25
заявник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес позика" (бульвар Лесі Українки, буд. 26, оф. 411, м. Київ, 01133),
боржник Фізична особа-підприємець Філатова Юлія Ігорівна ( АДРЕСА_1 )
про видачу судового наказу
07.04.2025 Господарським судом Харківської області на підставі заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес позика", м. Київ, був виданий судовий наказ про стягнення з Фізичної особи-підприємця Філатової Юлії Ігорівни (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес позика", м. Київ (код ЄДРПОУ 41084239, місцезнаходження: бульвар Лесі Українки, буд. 26, оф. 411, м. Київ, 01133) суму заборгованості у розмірі 133 455, 81 грн, суму судового збору у розмірі 242, 24 грн. Сума стягнення (всього): 133 698, 05 грн.
При цьому, у судовому наказі боржниці - Фізичній особі-підприємцю Філатовій Юлії Ігорівні було роз'яснено передбачене ч. 1, 2 ст. 157 ГПК України, право на подання заяви про скасування судового наказу до суду, який його видав, протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення його копії та доданих до нього документів.
11.04.2025 від боржниці - ФОП Філатової Ю.І. надійшла заява (вх. № 9067) про скасування вищевказаного судового наказу, в обґрунтування якої боржниця посилається на те, що заявником - ТОВ "Бізнес позика" не надано належних доказів в обґрунтування заявлених до стягнення з неї сум заборгованості за договором про надання кредиту № 122157-КС-002 від 09.07.2024.
Судом встановлено, що боржниця звернулась до суду із заявою про скасування судового наказу протягом строку, передбаченого ч. 1 ст. 157 ГПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 158 ГПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно приписів ч. 1, 2 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
За ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, істотною особливістю розгляду справ у порядку наказного провадження, є відсутність спору.
Подану ФОП Філатовою Ю.І. заяву про скасування судового наказу, суд розцінює, як незгоду зі стягнутою за судовим наказом сумою заборгованості, а тому вважає, що між сторонами виниклі правовідносини, які мають спірний характер.
Отже, з огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви Фізичної особи-підприємця Філатової Юлії Ігорівни та скасування судового наказу від 07.04.2025, виданого за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес позика".
Керуючись ст. 12, 157, 158, 234, 235 ГПК України, суд
Судовий наказ від 07 квітня 2025 року по заяві за № 922/1155/25 скасувати.
Ухвала набрала чинності 14.04.2025 та оскарженню не підлягає.
У разі скасування судового наказу згідно ч.3 ст. 158 ГПК України, заявник не позбавлений права звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Суддя Аюпова Р.М.
справа № 922/1155/25