Ухвала від 14.04.2025 по справі 915/19/24

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

14 квітня 2025 року м. ОдесаСправа № 915/19/24

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючої судді Принцевської Н.М.;

суддів: Діброви Г.І., Ярош А.І.;

розглянувши клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції Акціонерного товариства “Українська залізниця»

за апеляційною скаргою Акціонерного товариства “Українська залізниця»

на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 (повний текст складено та підписано 31.01.2025)

по справі №915/19/24

за позовом Акціонерного товариства “Українська залізниця» в особі Регіональної філії “Південна залізниця» Акціонерного товариства “Українська залізниця»

до Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “Нібулон»

про стягнення заборгованості у розмірі 1 232 280 грн,

ВСТАНОВИВ:

19.02.2025 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Акціонерного товариства “Українська залізниця» на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 по справі №915/19/24.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 24.02.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства “Українська залізниця» на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 по справі №915/19/24; витребувано у Господарського суду Миколаївської області матеріали справи №915/19/24.

03.03.2025 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №915/19/24.

Крім того, 03.03.2025 до Південно-західного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “Нібулон» надійшов відзив на апеляційну скаргу Акціонерного товариства “Українська залізниця» на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 по справі №915/19/24.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 17.03.2025 розгляд апеляційної скарги Акціонерного товариства “Українська залізниця» на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 по справі №915/19/24 призначено на 28.04.2025 року об 12-00 год.

10.04.2025 до Південно-західного апеляційного господарського суду від Акціонерного товариства “Українська залізниця» надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до ст.197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Розглянувши клопотання Акціонерного товариства “Українська залізниця», з метою забезпечення участі його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції, судова колегія вважає за можливе задовольнити клопотання, та призначити справу №915/19/24 до судового розгляду в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв'язку EASYCON.

Керуючись ст. 197, 234, 267, 268, ч. 1, 3 ст. 270, 271 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання Акціонерного товариства “Українська залізниця» про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі №915/19/24 поза межами приміщення суду.

2. Розгляд справи №915/19/24 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства “Українська залізниця» на рішення Господарського суду Миколаївської області від 21.01.2025 призначити на 28.04.2025 року об 12-00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв'язку EASYCON.

3. Засідання відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №5, м. Одеса, пр-т Шевченка,29.

4. Адвокатам, законним представникам сторін при з'явленні у судове засідання обов'язково мати належним чином засвідчені копії довіреностей для залучення останніх до матеріалів справи, посвідчення, ордер.

5. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

6. Попередити, що відповідно до частини п'ятої ст.197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.

7. Довести до відома учасників справи, що вони або їх повноважні представники мають право з'явитися до зали судового засідання суду апеляційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.

8. Неявка сторін або інших учасників справи, належних чином повідомлених про дату час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуюча суддя: Н.М. Принцевська

Судді: Г.І. Діброва

А.І. Ярош

Попередній документ
126566444
Наступний документ
126566446
Інформація про рішення:
№ рішення: 126566445
№ справи: 915/19/24
Дата рішення: 14.04.2025
Дата публікації: 15.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Південно-західний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; перевезення, транспортного експедирування, з них; залізницею, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.04.2025)
Дата надходження: 19.02.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості у розмірі 1232280,00 грн.
Розклад засідань:
05.03.2024 13:30 Господарський суд Миколаївської області
15.04.2024 12:45 Господарський суд Миколаївської області
10.06.2024 13:15 Господарський суд Миколаївської області
23.07.2024 13:45 Господарський суд Миколаївської області
19.09.2024 12:15 Господарський суд Миколаївської області
21.11.2024 12:15 Господарський суд Миколаївської області
10.12.2024 12:45 Господарський суд Миколаївської області
21.01.2025 13:15 Господарський суд Миколаївської області
28.04.2025 12:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
суддя-доповідач:
ДАВЧЕНКО Т М
ДАВЧЕНКО Т М
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон"
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН"
заявник:
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
позивач в особі:
Регіональна філія "Південна залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця"
представник відповідача:
Загородній Віталій Сергійович
Кравченко Олександр Борисович
представник позивача:
Болотова Ельвіра Ігорівна
суддя-учасник колегії:
ДІБРОВА Г І
ЯРОШ А І