СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/5339/25
пр. № 3/759/2482/25
08 квітня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Святошинського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, який здобув середню освіту, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Святошинського районного суду міста Києва 13.03.2025 надійшла справа зі Святошинського УП ГУНП в м. Києві про адміністративне правопорушення ун. № 759/5339/25, пр. № 3/759/2482/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено суддю Жмудь В.О.
Також, цього ж дня, до Святошинського районного суду міста Києва зі Святошинського УП ГУНП в м. Києві надійшла справа про адміністративне правопорушення ун. № 759/5340/25, пр. № 3/759/2483/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Вказана справа відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду передана судді Жмудь В.О.
Постановою судді від 08.04.2025 провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (ун. № 759/5340/25, пр. № 3/759/2483/24) об'єднано в одне провадження з провадженням стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (ун. № 759/5339/25, пр. № 3/759/2482/25). Об'єднаному провадженню присвоєно ун. № 759/5339/25, пр. № 3/759/2482/25.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 628574 від 10.03.2025, ОСОБА_1 , будучи особою стосовно якої встановлено адміністративний нагляд, 18.02.2025 о 22 год. 27 хв., повторно протягом року порушив одне із правил адміністративного нагляду, а саме: був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 .
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 628575 від 10.03.2025, ОСОБА_1 , будучи особою стосовно якої встановлено адміністративний нагляд, 04.03.2025 повторно протягом року порушив одне із правил адміністративного нагляду, а саме: не з'явився на реєстраційну відмітку до Святошинського УП ГУНП у м. Києві, що за адресою: м. Київ, пр. Берестейський, 109.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неприбуття невідомі. Також його прибуття не забезпечено працівниками поліції. Жодних клопотань на адресу суду не надходило.
Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»). За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАД № 628574 та серії ВАД № 628575 від 10.03.2025, складені стосовно ОСОБА_1 ; копії рапортів ДОП Святошинського УП ГУНП у м. Києві лейтенанта поліції Сніцаренка В. від 18.02.2025 та майора поліції Бабійчука Р. від 05.03.2025; письмові пояснення ОСОБА_1 від 10.03.2025; копію довідки про звільнення ОСОБА_1 серії ПОЛ № 00266 від 17.07.2023; копію постанови Святошинського районного суду міста Києва від 16.07.2024, відповідно до якої ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд на строк 6 місяців, тобто до 16.01.2025; копію постанови Святошинського районного суду міста Києва від 05.06.2024, відповідно до якої ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП; довідку старшого ДОП Святошинського УП ГУНП в м. Києві капітана поліції Ігнатенко-Безушко М. від 10.03.2025, згідно з якою ОСОБА_1 протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП, суддя дійшла такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний, зокрема, з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, а саме копії постанови Святошинського районного суду міста Києва від 16.07.2024 стосовно ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд на строк 6 місяців та встановлено такі обмеження як: заборонено виходити з кв. АДРЕСА_2 в період часу з 22 год.00 хв. до 05 год. 00 хв. наступного дня; заборонити на час дії адміністративного нагляду відвідування кафе, барів, ресторанів та місць торгівлі спиртними напоями на розлив; з'являтися на реєстрацію до Святошинського УП ГУНП України у м. Києві за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 109, каб. 205, першого вівторка кожного місяця, в період часу з 09год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
При цьому, строк дії продовженого адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_1 , постановою Святошинського районного суду міста Києва від 16.07.2024 закінчився 16.01.2025 року.
Враховуючи наведене, протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАД № 628574 та серії ВАД № 628575 від 10.03.2024, складенні стосовно ОСОБА_1 поза за межами дії постанови Святошинського районного суду міста Києва від 16.07.2024 про продовження адміністративного нагляду. Інших доказів матеріали справи не містять.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо відсутній склад адміністративного правопорушення.
За таких обставин, у діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а тому провадження в справі стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ст. 247, ст. 7, 9, 187, 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Святошинського
районного суду міста Києва В.О. Жмудь