Справа № 752/8345/25
Провадження №: 3/752/3671/25
14 квітня 2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бондаренко Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївського УП ГУНП у м. Києві, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код відсутній, громадянки України, офіційно не працює, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП,
встановив:
відповідно до протоколу серії ВАВ №587749 від 17.01.2025 року, ОСОБА_1 17.01.2025 року близько 16 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_2», здійснювала продаж тютюнових виробів без ліцензії, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 156 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Частина 1 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю, зокрема, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Судом встановлено, що матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів того, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП. Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 587749 від 17.01.2025 року, ОСОБА_1 здійснила продаж тютюновими виробами без ліцензії, у той же час частиною 1 статті 156 КУпАП не передбачено відповідальність за торгівлю тютюновими виробами без ліцензії. Виходити за межі складеного протоколу суд в силу своєї диспозитивності не вправі.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, тому провадження відносно неї на підставі вказаного протоколу слід закрити.
Згідно статті 265 КУпАП вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей реалізують.
Таким чином, вважаю, що предмети торгівлі, які були вилучені 17.01.2025 у ОСОБА_1 , відповідно до протоколу огляду та вилучення від 17.01.2025 року - необхідно повернути власнику ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 283-284 КУпАП, суддя
постановив:
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Вилучені у ОСОБА_1 відповідно до протоколу огляду та вилучення від 17.01.2025 року предмети торгівлі, а саме: електрона сигарета - 2 шт., кальянний табак - 3 шт., електронна сигарета з рідиною - 3 шт., табак для кальяну - 1 шт., - повернути за належністю ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з моменту винесення.
Суддя Г.В. Бондаренко