Постанова від 07.04.2025 по справі 522/89/25

Справа № 522/89/25

Номер провадження 3/523/1016/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2025 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Кремер І.О., з участю прокурора - Ляліна І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Чернігівська обл., Чернігівський р-н, с. Пакуль, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді присяжного Приморського районного суду м. Одеси,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Згідно Протоколу № 16/2025 від 02.01.2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді присяжного Приморського районного суду м. Одеси, будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 02.12.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч. 12 ст. 45, п.п. 2 - 7 розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України.

Правопорушник ОСОБА_1 подала до суду заперечення, в яких вказує на те, що для кваліфікації неподання декларації як корупційного правопорушення необхідною є доведеність наявності умислу у діяннях. Стан, з яким стикнулися громадяни України у 2022 році є надзвичайно важким, а тому неподання декларації на початку повномасштабного вторгнення - не можна вважати умисною дією. Декларація за 2021 рік наразі є поданою, та прийнята без зауважень.

Окрім того, ОСОБА_1 надала суду заяву, в якій проти обставин вкладених у протоколі заперечує, вину у скоєному адміністративному правопорушенні не визнає, та просить суд закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Прокурор Лялін І.І. обставини, викладені в протоколі підтримав в повному обсязі та просив суд притягнути ОСОБА_2 до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Рішенням Одеської міської ради № 6038-VII від 10.06.2020 року «Про внесення змін до списку присяжних для Приморського районного суду м. Одеси» ОСОБА_1 було включено до списку присяжних Приморського районного суду м. Одеси.

Згідно п.п. ґ) п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюється дія цього Закону є судді, судді Конституційного Суду України, Голова, заступник Голови, члени, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя та його заступник, посадові особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді).

Таким чином, присяжна Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язана виконувати вимоги вказаного Закону, зокрема, ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», в частині обов'язку подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честі і гідності інших людей.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно ЗУ № 3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» та п.п. 2-7 Розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Таким чином, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024 року, однак, така декларація була подана фактично 02.12.2024 року о 13 год. 06 хв.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується Протоколом № 16/2025 від 02.01.2025 року та іншими матеріалами справи.

Згідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд прийшов до переконання, що стягнення за адміністративне правопорушення слід накласти стягнення у вигляді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 172-6, 221, 252, 280, 283 КУпАП, ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850/вісімсот п'ятдесят/грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60коп.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КпАП України).

У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (ст. 308 КпАП України).

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.

На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.

Суддя Суворовського

районного суду м. Одеси І.О. Кремер