Постанова від 25.03.2025 по справі 504/5348/23

Справа № 504/5348/23

Номер провадження 3/504/8/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2025с-ще Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінська Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії 12/15-32-09-05-10 28.11.2023 року ЖКГ ЧОРНОМОРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ код за СДРПОУ 31790926 здійснювало зберігання пального за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Чорноморське, вул. Курортна, буд. 11, без наявності будь якої ліцензії на право зберігання пального, чим порушено ст.15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (із змінами та доповненнями). Порушено вимоги ст.15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (із змінами та доповненнями) чим ОСОБА_1 будучи керівником ЖКГ ЧОРНОМОРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

ОСОБА_1 , в судове засідання не з'явився надавши до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Надав до суду копію рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2024 року яким адміністративний позов Житлово - комунального господарства Чорноморської селищної ради до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та .скасування податкового повідомлення - рішення задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області №26933/15-32-09-05 від 20.10.2023 року.

У наданому ОСОБА_1 рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2024 року суд дійшов висновку, що у ЖКГ ЧОРНОМОРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ відсутній обов'язок отримати ліцензію на право зберігання пального за адресою: Одеська область, смт.Чорноморське, вул. Курортна, 11.

Дослідивши надані на розгляд суду матеріали про адміністративне правопорушення, а саме протокол про адміністративне правопорушення від 28.11.2023 року, акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 25.09.2023 року, акт про неявку до контролюючого органу особи, яка притягується до адміністративної відповідальності від 16.11.2023 року. А також дослідивши надані ОСОБА_1 рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2024 року у справі №420/36138/23, яке залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 грудня 2024 року приходжу до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (утому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва)всіх форм власності за наявності ліцензії.

Крім того, згідно п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, зокрема: виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального".

Статтю 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», було доповнено новою частиною, згідно із Законом№2836-XIвід 13.12.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України», який набрав чинності 03.01.2023 року.

Згідно вказаного Закону установлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:

1) суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об'єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг).

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Згідно ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Із матеріалів справи вбачається, що рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2024 року у справі №420/36138/23 набрало законної сили.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2024 року у справі №420/36138/23, суд дійшов висновку, що металеві ємності з дизельним паливом (22,425 та 21,900 тон) не є акцизним складом у розумінні підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 ПК України, а отже - відсутній обов'язок отримувати ліцензію на право зберігання пального у такому місці.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 17.08.2023 р. по справі №160/15431/21.

А отже у ЖКГ ЧОРНОМОРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ відсутній обов'язок отримати ліцензію на право зберігання пального за адресою: Одеська область, смт.Чорноморське, вул. Курортна, 11 (встановлено зберігання 4 т та 1089 л дизельного палива, оскільки за зазначено адресою забезпечується робота котельні № 3 (генераторна установка DALGAKIRAN DJ110 BD, інвентарний номер - 105513/1/2022); теплового пункту (генераторна установка - DALGAKIRAN DJ72 BD, інвентарний номер - 153422023; трансформаторна підстанція (генераторна установка - DALGAKIRAN DJ72 BD, інвентарний номер - 153422025).

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, позаяк як суб'єкт господарювання керівником якого він є мав право зберігати пальне в обсязі, для власного споживання для заправлення електрогенераторних установок без отримання дозвільних документів - ліцензії на право зберігання пального.

На підставі наведеного, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 164 ч. 1 КУпАП слід закрити згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 164 ч. 1 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови через цей суд до Одеського апеляційного суду.

Суддя Н. В. Вінська