про встановлення нового строку подання звіту
11 квітня 2025 рокум. Ужгород№ 260/6937/24
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцович М.М., розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24 позов ОСОБА_1 задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% сум грошового забезпечення та обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром з 01 серпня 2021 року при здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки № 1154 від 19.04.2024 року, виданої Службою зовнішньої розвідки України; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2021 року на підставі довідки № 1154 від 19.04.2024 року, виданої Службою зовнішньої розвідки України, із розрахунку 90% сум грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
Даним рішенням також встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Закарпатській області строк для подання звіту про виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надати у тримісячний строк, з дня набрання законної сили даним рішенням, звіт про виконання у повному обсязі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24, з відповідними підтверджуючими доказами щодо його виконання.
Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24 набрало законної сили 21.02.2025.
04 квітня 2025 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшов звіт про виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24.
Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, суд зауважує на таке.
Порядок здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, ухвалених судом в адміністративних справах, встановлено у статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;
5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;
6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;
2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу (частини друга, третя статті 382-2 КАС України).
Згідно із ч. 1 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття звіту або відмову у прийнятті звіту.
Відповідно до ч. 2 статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення. Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Перевіривши звіт на відповідність вимогам статті 382-2 КАС України, суд встановив підстави для відмови в його прийнятті.
Так, особою, яка подає звіт, не долучено докази направлення копії звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 КАС України.
Оскільки звіт поданий без додержання окремих вимог частини 3 статті 382-2 цього Кодексу, суд відмовляє у його прийнятті.
Керуючись статтями 248, 254, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подати новий звіт про повне належне виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 січня 2025 року у справі №260/6937/24 у строк до 21.05.2025.
Роз'яснити, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення повинен відповідати вимогам, встановленим частинами 2, 3 статті 382-2 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду за правилами ч. 5 ст. 382-1 КАС України.
Суддя М.М. Луцович