ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
09.04.2025Справа № 910/744/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Андреїшиної І.О., розглянувши матеріали заяви Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Грінвіль Парк Київ" про ухвалення додаткового рішення у справі №910/6431/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С Т А Р Т Б У Д" (08131, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вул. Боголюбова, 4, офіс 3; ідентифікаційний код 40264524)
до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 1-А, ідентифікаційний код 03327664)
про стягнення 58 038,44 грн
Товариство з обмеженою відповідальністю "С Т А Р Т Б У Д" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» про стягнення заборгованості за договором № 752/5/16-22 від 03.06.2022 у розмірі 58 038,44 грн, з яких: 13 916,13 грн 3% річних та 44 122,31 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.01.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, надано відповідачу строк для подання відзиву на позов, заперечення на відповідь на відзив, та позивачу - відповідь на відзив.
10.02.2025 через підсистему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому, серед іншого, міститься клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.02.2025 у задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 01.04.2025 позов задоволено повністю; стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С Т А Р Т Б У Д" заборгованість у розмірі 13 916,13 грн 3% річних та 44 122,31 грн інфляційних втрат.
08.04.2025 через підсистему «Електронний суд» позивачем подано заяву про ухвалення додаткового рішення у справі №910/744/25. У поданій заяві позивач просить суд покласти на відповідача 15 000,00 грн понесених ним витрат на професійну правничу допомогу в межах розгляду даної справи.
Також заявник просить суд поновити строк на подання заяви про ухвалення додаткового рішення.
Як визначено у ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Згідно з ч. 8 ст.129 Господарського процесуального кодексу України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Згідно з ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч. 5 ст. 254 Господарського процесуального кодексу України суд якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Оскільки п'ятиденний строк, визначений ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, закінчився 07.04.2025, а заявником подано заяву про ухвалення додаткового рішення через систему «Електронний суд» 07.04.2025, процесуальний строк заявником не пропущено. Підстав для вирішення питання про поновлення строку на звернення позивача до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення немає.
Відповідно до ч. 3, 5 ст.244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.
Частиною 1 статті 123 ГПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Судом встановлено, що відповідна заява була подана позивачем у строки встановлені ч. 8 ст. 129 ГПК України, а тому приймається судом до розгляду.
Враховуючи те, що розгляд справи здійснювався в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання, то заява позивача про ухвалення додаткового рішення буде вирішуватися в такому ж порядку з визначенням відповідачу строку для надання відповідних пояснень чи заперечень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 234-235, 244 ГПК України, суд
1. Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "С Т А Р Т Б У Д" про ухвалення додаткового рішення у справі №910/744/25.
2. Встановити відповідачу строк для подання письмових пояснень чи заперечень стосовно заяви позивача про ухвалення додаткового рішення у даній справі у строк до 18.04.2025 (включно).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання ухвали 09.04.2025
Суддя І.О. Андреїшина