Рішення від 08.04.2025 по справі 520/11178/22

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2025 р. № 520/11178/22

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Полях Н.А.,

при секретарі судового засідання - Зозулєвої А.В.,

за участі:

представника позивача - Бевзюк О. О.,

представника відповідача - Озацької О. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 34392042, вул. Клочківська, буд. 98-А, м. Харків, 61058) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, що утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 44131658, вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся представник позивача з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення № 151/3500040336 від 21 жовтня 2022р., що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків;

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення № 197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду прийнято справу до розгляду та призначено розгляд справи.

Ухвалою від 28.02.2023 було задоволено клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі №520/11178/22 в частині позовних вимог.

Закрито провадження у справі №520/11178/22 в частині позовних вимог, а саме:

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення №151/3500040336 від 21 жовтня 2022 р., що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Продовжено розгляд адміністративної справи №520/11178/22 в частині позовних вимог, а саме:

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення № 197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Ухвалою суду від 28.02.2023 було зупинено провадження у справі №520/11178/22 - до набрання законної сили рішення по справі №520/1902/23.

Ухвалою від 20.01.2025 поновлено провадження у справі №520/11178/22, призначено підготовче засідання.

04.02.2025 до суду надійшла заява позивача, в якій він просив:

- закрити підготовче провадження у справі №520/11178/22;

- задовольнити позов позивача у справі №520/11178/22 та визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення № 89/3500040336 від 15 лютого 2023р., що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків; визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення № 197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків;

- покласти на відповідача витрати по оплаті судового збору та витрати на правничу допомогу (надання правових послуг) на відповідача.

Посилаючись на положення ст. 47 КАС України, позивач змінив позовні вимоги у справі №520/11178/22 та просив розглядати по справі скасування двох податкових повідомлень-рішень № 89/3500040336 від 15 лютого 2023р. (замість податкового повідомлення-рішення № 151/3500040336 від 21 жовтня 2022р., щодо якого закрите провадження) та № 197/3500040336 від 21 листопада 2022 року із врахуванням аргументів, що викладені позивачем у додаткових поясненнях.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 04.02.2025 прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" про уточнення позовних вимог.

Відкладено підготовче судове засідання по адміністративній справі №520/11178/22 на 14 год. 00 хв. 18 лютого 2025 року, яке відбудеться в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, зал судових засідань №3.

12.02.2025 до суду надійшла заява відповідача, в якій він просив залишити без розгляду заяву ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» про уточнення позовних вимог шляхом їх збільшення вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2023 №89/3500040336.

Ухвалою від 04.03.2025 клопотання Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України про залишення без розгляду заяви ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» про уточнення позовних вимог шляхом їх збільшення вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2023 №89/3500040336 - задоволено.

Заяву ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» про уточнення позовних вимог шляхом їх збільшення вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2023 №89/3500040336 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 34392042, вул. Клочківська, буд. 98-А, м. Харків, 61058) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 44131658, вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишено без розгляду.

З огляду на викладене, розгляд адміністративної справи №520/11178/22 здійснюються в частині позовних вимог, а саме:

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення №197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, що винесене Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що у спірних правовідносинах він діяв згідно чинного законодавства.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.

Представник відповідача проти позову заперечував, підтримав аргументи викладені у відзиві на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним державним інспектором відділу податкового адміністрування підприємств тютюнової галузі та торгівлі Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Криворучко Тетяною Іванівною на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями, в порядку п.п. 75.1.1 п.75.1 ст. 75, ст. 76 розділу глави 8 розділу II ПКУ проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації Товариства з обмеженою відповідністю «ОВІС ТРЕИД» (код за ЄДРПОУ 34392042) податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за червень 2022р., липень 2022р., серпень 2022 року.

За результатами проведеної перевірки контролюючим органом складено акт № 221/35-00-04-03-14/34392042 від 20.10.2022, згідно висновків якого встановлено несвоєчасну реєстрацію позивачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накиданих.

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, яким до позивача застосовано штраф згідно з пунктом 1201.1 статті 120 Податкового кодексу України в сумі 2 281 752,85грн.

Позивач, не погодившись із прийнятим податковим повідомленням-рішенням, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (надалі ПК України).

За визначенням, наведеним у підпункті 15.1 статті 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

В силу обов'язків, закріплених у статті 16 ПК України, платник податків, зокрема, зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/202 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Надалі, Указом Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженого Законом України від 15 березня 2022 року №2119-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб, а Указом Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 18 квітня 2022 року № 259, затвердженого Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 25 травня 2022 року. В подальшому, Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 17.05.2022 №341/2022, затвердженим Законом України від 22.05.2022 №2263-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, та в подальшому продовжено.

Отже, з 24.02.2022 та по теперішній час на території України триває воєнний стан.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 року № 457 "Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України" наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (зі змінами) затверджено Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Законом України від 12.05.2022 № 2260-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" (далі - Закон № 2260-IX), який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до п. 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.

Відповідно до положень підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України (застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року), у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2,пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

У разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2,пунктом 46.2статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що провадиться через такі філії, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

При цьому, як убачається зі змісту підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до підпункту 69.1пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України та підпункту 5пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.08.2022 за № 967/38303 (далі Порядок № 225), затверджено :

Перелік документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, зокрема щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента.

Перелік документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента.

Відповідно до пунктів 1 та 2 розділу І Порядку № 225 Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України розроблено відповідно до підпункту 69.1пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України з метою тимчасового, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, підтвердження платниками податків можливості чи неможливості своєчасного виконання податкового обов'язку щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2статті 46 глави 2 розділу II Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.

Дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб - резидентів України, зокрема самозайнятих осіб, юридичних осіб (резидентів і нерезидентів України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування, та на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів, подання звітності, виконання інших обов'язків, передбачених Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Положеннями пункту 1 розділу ІІ Порядку № 225 передбачено, що до платників податків /податкових агентів, які не можуть виконувати податкові обов'язки, передбачені Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються правила для підтвердження можливості чи неможливості виконання платником такого обов'язку, передбачені цим Порядком.

Підставами неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкових агентів) є:

1) втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;

2) неможливість використати чи вивезти документи, комп'ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;

3) використання чи вивезення документів, комп'ютерного або іншого обладнання, пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я посадової особи платника податків або неможливе у зв'язку з встановленням уповноваженими органами державної влади відповідно до закону в умовах воєнного стану заборон та/або обмежень;

4) можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов'язків);

5) відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність, відсутність можливості у власника призначити таких посадових осіб за умови відсутності у такого платника податків об'єктів оподаткування, або показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу, може бути пов'язана з такими обставинами: посадова особа є одночасно одним із власників юридичної особи за умови, що відсутність такого співвласника (акціонера, учасника, засновника) унеможливлює прийняття рішення про призначення на постійній або тимчасовій основі іншої посадової особи; юридична особа заснована на власності окремої фізичної особи, яка одночасно є єдиною посадовою особою такої юридичної особи.

6) перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації;

7) інші обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), підтверджені документально.

З матеріалів справи судом встановлено, що у справі №520/11178/22 позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.11.2022р. № 197/3500040336, яким до позивача застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, обґрунтовані тим, що ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» не мав можливості своєчасно виконувати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів реєстрації в ЄРПН в зв'язку із постраждалим майном із-за військової агресії РФ.

Так, ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків подано повідомлення від 07.07.2022р. № 0707-22-1 про неможливість своєчасно виконувати податкові обов'язки (вх. № 1195/6 від 30.09.2022р.).

За результатами розгляду заяви платника податків відповідачем прийнято рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 20.10.2022р. № 1533/6/35-00-04-03-24, яке було предметом спору у справі №520/1902/23.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" звернулось до суду з позовною заявою до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (далі - відповідач), в якому просило суд: визнати протиправним та скасувати Рішення/попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 20 жовтня 2022 року; зобов'язати Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України прийняти Рішення, яким встановити неможливість своєчасного виконання ТОВ "ОВІС ТРЕЙД" свого податкового обов'язку.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач звернувся до відповідача з повідомленням № 07/07-22-1 від 07.07.2022 про неможливість ведення господарської діяльності належним чином, складати та надавати звітність, своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів. Відповідачем, розглянувши зазначену заяву, 20 жовтня 2022 року винесено рішення, яким було відмовлено в задоволенні поданої заяви та визначено, що позивач мав можливість своєчасно виконувати податкові зобов'язання. Позивач вважає, що зазначене вище податкове рішення є повністю неправомірним, винесеними в порушення законодавства та є такими, що порушує його законні права та охороняючи законом інтереси.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 (справа № 520/1902/23) задоволено адміністративний позов.

Визнано протиправним та скасовано Рішення/попереднього рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 20 жовтня 2022 року.

Зобов'язано Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України прийняти Рішення, яким встановити неможливість своєчасного виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" свого податкового обов'язку.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" сплачений судовий збір в сумі 2481 грн.00 коп.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 29.09.2023 рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 по справі № 520/1902/23 - залишено без змін.

За правилами ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, судами під час розгляду справи № 520/1902/23 встановлено, що 07.07.2023 позивачем подано до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків заяву про відсутність можливості виконання податкового обов'язку, в якій позивач просив прийняти рішення про неможливість ТОВ "ОВІС ТРЕЙД" своєчасного виконання податкового обов'язку.

На підтвердження вказаних в заяві обставин, позивачем додано до заяви копії наступних документів: копія паспорту головного бухгалтера та копія наказу про прийняття на роботу головного бухгалтера, копія договору оренди №0101/22 від 01.01.2022 року, копія витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань №№2202222000000527, копія протоколу допиту представник потерпілого від 27.09.2022 року, копія пам'ятки про процесуальні права та обов'язки потерпілого кримінальній справі у кримінальному провадження № 22022220000000527 від 06.04.2022 року.

30 вересня 2022 року ТОВ "ОВІС ТРЕЙД" подано доповнення до листа від 07.07.2022, додатки до якого містили Акт про пожежу від 28.04.2022 та Додаток до Акту про пожежу від 28.04.2022.

За розглядом наданої заяви та доповнення до цієї заяви, у зв'язку з недостатність наданих документів, що підтверджують неможливість виконання платником податків податкових, комісією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків винесено рішення щодо можливості виконання платником податків обов'язків від 20.10.2022 № 1533/6/35-00-04-03-24.

Задовольняючи позовні вимоги ТОВ "ОВІС ТРЕЙД", суд зазначив, що адресою, за якою ТОВ "ОВІС ТРЕЙД" здійснювало свою господарську діяльність, є м. Харків, Чкалова 2 Г, тобто місто в якому тривалий період велись активні бойові дії, а тому суд дійшов висновку, що позивач, як платник податків, у разі відсутності у нього можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, має право звернутися до відповідача, як контролюючого органу, з відповідною заявою.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку № 225 до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності цим Порядком мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків, застосовуються такі правила.

У разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 (далі - Переліки документів) до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.

Заява має містити: повне найменування платника податків згідно з реєстраційними документами або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); податкову адресу платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається заява; дату подання заяви; чітке та стисле обґрунтування підстав для підтвердження неможливості виконання платником податків податкових обов'язків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів; вичерпний перелік додатків із зазначенням кількості сторінок кожного документа, їх повної назви та реквізитів (дата, номер, найменування органу, що видав документ); які саме податкові обов'язки не мав / не має можливості виконати платник податків; інформацію про податкові періоди, за які неможливо виконувати податкові обов'язки, або інформацію щодо обставин, пов'язаних з проведенням воєнних (бойових) дій, терористичними актами, диверсіями або іншими обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), спричиненими військовою агресією Російської Федерації, тимчасовою окупацією збройними формуваннями Російської Федерації; підписи платника податку - фізичної особи або посадових осіб платника податку, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

За наявності інших документів, інформації, що підтверджують неможливість своєчасно виконати свій податковий обов'язок, платники податків - юридичні особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, надають такі документи (копії документів).

Наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 затверджено також Перелік документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, зокрема щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента, відповідно до якого такими документами є:

1. Акт, що засвідчує факт пожежі, складений відповідно до вимог пункту 7 Порядку обліку пожеж та їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 року № 2030.

2. Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у разі його знищення відповідно до Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 599).

3. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт реєстрації відомостей про кримінальне правопорушення, отриманий у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, у разі викрадення основних засобів або руйнування/втрати майна.

4. Інші документи, складені відповідно до вимог підпунктів 14,15пункту 2 Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326.

5. Документ, що підтверджує відсутність коштів на банківських рахунках платника податків (виписка з рахунків клієнта банку на дату подання до банку розрахункового документа на сплату податків).

6. Копія наказу підприємства про призупинення роботи підприємства та його працівників або встановлення простою в роботі підприємства, викликане обставинами непереборної сили (із зазначенням дати початку і закінчення такого призупинення (за можливості)).

7. Документ або повідомлення оператора поштового зв'язку (вказується посилання на офіційну сторінку оператора, де розміщене таке повідомлення), що підтверджує призупинення функціонування оператора поштового зв'язку та/або об'єктів поштового зв'язку на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.

8. Документ або повідомлення банку (вказується посилання на офіційну сторінку банку, де розміщене таке повідомлення), що підтверджує призупинення роботи банку або його відокремлених підрозділів та/або платіжних систем у зв'язку із введенням воєнного стану.

9. Копії платіжних доручень (розрахункових та інших документів щодо ініціювання переказу коштів) або їх скріншот (знімок екрану) платника податків на сплату узгоджених сум грошових зобов'язань, податкового боргу, поданих до банку, що залишилися невиконаними, оскільки кошти не були зараховані до бюджету у зв'язку з відключенням банку від системи електронних платежів або порушенням у роботі системи авторизації банку. Надається разом із документом або повідомленням, зазначеним у пункті 8 цього Переліку.

10. Документ або повідомлення (вказується посилання на офіційну сторінку банку, де розміщено таке повідомлення), що підтверджує вимушене призупинення роботи головних управлінь Казначейства у зв'язку з введенням воєнного стану.

11. Повідомлення, що підтверджує аварійне (незаплановане) відключення постачання електроенергії в умовах воєнного стану, суб'єкта господарювання до сфери обслуговування якого належить таке підприємство, зокрема скріншот повідомлення в месенджер (Viber, Telegram тощо) і мобільних додатках.

12. Документ, що підтверджує вимушене відключення надання послуг глобальної мережі Інтернет, пов'язане з введенням воєнного стану, що унеможливило надання податкової звітності в електронній формі (інформаційне повідомлення інтернет-провайдера).

13. Документи, що свідчать про пошкодження, знищення, втрату майна, що знаходиться на балансі підприємства і є об'єктом оподаткування, єдиним джерелом для сплати податків або яке перебуває у податковій заставі (акт про надзвичайну подію, інвентаризаційний опис, протокол інвентаризаційної комісії, підписаний представником територіального органу ДСНС, згідно з якими відбувається відображення таких подій у бухгалтерському обліку та викладаються фактичні події, зазначаються понесені матеріальні втрати (перелік майна, його вартість); заява до правоохоронних органів; акт незалежного оцінювача; наявність страхового полісу, заява про страховий випадок тощо).

14. Документи, що свідчать про акти мародерства, грабежу, рейдерства, захоплення майна та примусове захоплення приміщення (копія заяви до територіального органу внутрішніх справ та документ, виданий відповідним правоохоронним органом щодо реєстрації кримінального провадження тощо).

15. Документи, що свідчать про подання заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення та реєстрації кримінального провадження за результатами розгляду такої заяви.

16. Документи, що свідчать про пошкодження, втрату, знищення, зіпсуття документів бухгалтерського обліку або неможливості їх вивезення з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації (інформація про подання до контролюючого органу повідомлення згідно пункту 44.5статті 44 глави 1 розділу II Податкового кодексу України, повідомлення про неможливість вивезення первинних документів згідно пункту 69.28пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України).

17. Подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, програмними засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія).

Так, керуючись підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України та вимогами Порядку № 225 позивачем до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надано заяву про відсутність можливості виконання податкового обов'язку від 07.07.2023 № 0707-22-1 та доповнення до вказаної заяви від 14.10.2022 № 1410-22-1, зміст якої відповідає вимогам пункту 3 розділу ІІ Порядку № 225.

До заяви платником податків надано документи: копія паспорту головного бухгалтера; копія наказу про прийняття на роботу головного бухгалтера; копія договору оренди №0101/22 від 01.01.2022; копія витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань №№2202222000000527; копія протоколу допиту представник потерпілого від 27.09.2022; копія пам'ятки про процесуальні права та обов'язки потерпілого кримінальній справі у кримінальному провадження № 22022220000000527 від 06.04.2022; акт про пожежу від 28.04.2022; додаток до акту про пожежу від 28.04.2022.

Відповідно до частини 1 розділу III Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України заява платника податків у довільній формі та відповідні документи (копії документів) розглядаються контролюючим органом протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання, з можливістю продовження терміну розгляду з урахуванням строку, передбаченого для направлення попереднього рішення. Платники податків надають документ чи кілька документів (копію документа чи документів), інформацію, що можуть бути використані для підтвердження неможливості виконання ними своїх податкових обов'язків.

У разі недостатності документів (копій документів), що підтверджують неможливість виконання у платника податків податкових обов'язків, контролюючий орган направляє попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку (далі - Попереднє рішення) за формою, що додається, з пропозицією щодо надання платником податку конкретних додаткових документів (копій документів) на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання платниками податків податкових обов'язків.

Попереднє рішення має бути направлене платнику податків не пізніше 20 календарних днів з дня, наступного за днем отримання контролюючим органом заяви та відповідних документів (копії документів), інформації у порядку передбаченому пунктом 3 цього розділу.

Платник податку може подати до контролюючого органу додаткові документи (копії документів) обґрунтування / пояснення на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання платниками податків податкових обов'язків протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем отримання попереднього рішення.

Додаткові документи (копії документів) обґрунтування/пояснення розглядаються контролюючим органом протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання.

Якщо платник податку не надав додаткових документів (копій документів), обґрунтувань/пояснень на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання податкових обов'язків, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення на підставі попередньо поданої платником податків заяви, документів (копій документів) та інформації, що можуть бути використані для підтвердження можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податку своїх податкових обов'язків.

Контролюючий орган у разі потреби може звертатися до компетентних органів щодо додаткового підтвердження обставин, викладених у заяві платника податків та відповідних документах.

Обов'язок доведення щодо можливості чи неможливості платником податків своєчасно виконати свій податковий обов'язок покладається на контролюючий орган. Контролюючий орган встановлює причинно-наслідковий зв'язок між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії Російської Федерації, безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та можливістю виконання ним податкового обов'язку станом на дату, на яку припадає граничний термін виконання такого обов'язку, та керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку.

На виконання приписів пункту 3 вказаного Порядку контролюючий орган направляє попереднє рішення та рішення платнику податків у порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

Направлення попереднього рішення та рішення шляхом його надіслання до Електронного кабінету платника податків здійснюється з одночасним надісланням на електронну адресу (адреси) платника податків інформації про вид документа, дату та час його надіслання до Електронного кабінету.

Попереднє рішення та рішення, надіслане контролюючим органом до Електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо воно сформовано з дотриманням вимог, встановлених розділом II Кодексу.

Постановляючи рішення у справі № 520/1902/23, яким визнано протиправним та скасовано Рішення/попереднього рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 20 жовтня 2022 року та зобов'язано Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України прийняти Рішення, яким встановити неможливість своєчасного виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" свого податкового обов'язку, суд встановив, що податковим органом всупереч положенням Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, не приймалось попереднє рішення в якому б надавалась пропозицією щодо надання платником податку конкретних додаткових документів (копій документів) на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання платниками податків податкових обов'язків.

Отже, відповідач не ухвалюючи попереднє рішення, позбавив позивача можливості подати додаткові документи щодо підтвердження неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку.

Відтак, суд дійшов висновку, що невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до порушення принципу юридичної визначеності. Отже, є неприйнятним.

Судом встановлено, що зміст поданої позивачем заяви щодо неможливості виконання податкових обов'язків, стосувався того, що ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» з метою розміщення офісу орендувало приміщення у ТОВ «ОВІС» за адресою: м .Харків, вул. Чкалова, 2Г, де знаходилась бухгалтерія підприємства та зберігались всі документи. В результаті російської військової агресії проти України і бойових дій на території міста Харкова вибухами було пошкоджено будівлю за адресою: м.Харків, вул. Чкалова,2Г та, як наслідок, майно та документи, в тому числі первинні, що належать ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» та знаходились в зазначеній будівлі. Також, пошкоджено обладнання на якому здійснювався бухгалтерський облік підприємства. На підтвердження цього позивачем було подано, зокрема копію договору оренди №0101/22 від 01.01.2022, копію витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань №№2202222000000527, копію протоколу допиту представник потерпілого від 27.09.2022, копію пам'ятки про процесуальні права та обов'язки потерпілого кримінальній справі у кримінальному провадження № 22022220000000527 від 06.04.2022, акт про пожежу від 28.04.2022, додаток до акту про пожежу від 28.04.2022.

Тобто, саме у зв'язку із пошкодженням обладнання на якому здійснювався бухгалтерський облік підприємства та документів, ТОВ "ОВІС ТРЕЙД" було позбавлене можливості виконати податкові зобов'язання з подання звітності та сплати податків.

Зі змісту підпункту 1 пункту 1 розділу II Порядку №225 випливає, що підставою неможливості виконання платником податків своїх податкових обов'язків є втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Суд зазначає, що саме втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп'ютерного та іншого обладнання п.п. 1 п. 1 розділу II Порядку підстав неможливості виконання податкових обов'язків зазначив у своїй заяві позивач та надав до податкового органу документи в підтвердження цього.

Отже, вказане свідчить про встановлення причинно-наслідкового зв'язку між зазначеними в заяві обставинами та безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та неможливістю виконання ним податкового обов'язку саме на підставі підпункту 1 пункту 1 розділу II Порядку №225, що безпідставно не враховано податковим органом при прийнятті оскаржуваного рішення.

З матеріалів справи судом встановлено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 29.09.2023 у справі №520/1902/23 та на підставі заяви платника податків від 07.07.2022р. №0707-22-1 Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків прийнято рішення щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 08.12.2023р. № 2965/6/35-00-04-03-22.

Рішення щодо неможливості своєчасного виконання податкових обов'язків ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» прийнято згідно встановленої форми Наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, який зареєстрований у Міністерстві України 25 серпня 2022 року за № 967/38303.

Виходячи із викладених обставин, суд дійшов висновку, що в діях ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» відсутній склад правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.120-1.1 ст.120-1 ПК України, а саме відсутня вина у реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних та подачі податкових декларацій з пропуском встановленого чинним законодавством України строку.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що у податкового органу були відсутні правові підстави для нарахування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних ТОВ «ОВІС ТРЕЙД», з огляду на що податкове повідомлення-рішення №197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, яке прийняте Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків - є протиправними та таким, що підлягає скасуванню.

Посилання відповідача на те, що рішення щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 08.12.2023р. № 2965/6/35-00-04-03-22, що прийнято на виконання судового рішення у справі №520/1902/23 не може бути підставою для звільнення ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» від відповідальності за несвоєчасне виконання податкового обов'язку в частині своєчасності реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд вважає помилковим, оскільки такі твердження контролюючого органу не ґрунтується на положеннях вищезазначених норм права та встановлених обставинах у справі.

Суд зазначає, що приймаючи рішення про можливість чи неможливість виконання платником податкового обов'язку, контролюючий орган повинен був враховувати ті обставини, які існували на час прийнятті такого рішення, що встановлено під час розгляду справи №520/1902/23.

Разом з тим, рішення щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 08.12.2023р. № 2965/6/35-00-04-03-22, яке прийнято Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 29.09.2023 у справі №520/1902/23 та на підставі заяви платника податків від 07.07.2022р. №0707-22-1 є підставою для звільнення ТОВ «ОВІС ТРЕЙД» від відповідальності за несвоєчасне виконання податкового обов'язку в частині своєчасності реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Всупереч наведеній вище норми КАС України, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не було доведено правомірності прийняття оскаржуваного рішення, а тому суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, яке прийнято Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Розподіл судових витрат здійснюється за правилами ст.139 КАС України.

Частиною 2 статті 4 ЗУ «Про судовий збір» встановлено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, предметом позову у даній справі є одна позовна вимога майнового характеру (податкове повідомлення-рішення №197/3500040336 від 21 листопада 2022 року). Ціна позову складає 2281752,85 грн. Адміністративний позов подано позивачем 09.12.2022.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року, відповідно до ст.7 ЗУ «Про державний бюджет на 2022 рік», становив - 2481 грн.

Отже, ставка судового збору за подачу даного адміністративного позову становить 24810 грн.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивачем за подачу адміністративного позову сплачено судовий збір у загальному розмірі 24810 грн.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору у розмірі 24810 грн.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 34392042, вул. Клочківська, буд. 98-А, м. Харків, 61058) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, що утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 44131658, вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №197/3500040336 від 21 листопада 2022 року, яке прийнято Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, що утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 44131658, вул. Благовіщенська, буд. 30, м. Харків, 61052) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВІС ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 34392042, вул. Клочківська, буд. 98-А, м. Харків, 61058) судовий збір у розмірі 24810 грн. (двадцять чотири тисячі вісімсот десять гривень).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 10 квітня 2025 року.

Суддя Н.А. Полях