Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/465/25
Провадження №3/572/356/25
10 квітня 2025 року
Сарненський районний суд Рівненської області
в складі : головуючого судді ВЕДЯНІНОЇ Т.О.
при секретарі БЕРНАДСЬКОЇ О.Ф.
за участю :
прокурора МЕЛЬНИЧУК І.Б.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни матеріали, які надійшли від УСР в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.
права, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП роз'яснені,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
28 березня 2024 року встановлено, що ОСОБА_1 будучи особою, яка припиняє діяльність посадової особи державної лісової охорони на посаді майстра лісу Єльнівського лісництва Філії «Клесівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з урахуванням положень пункту 2-7 розділу XIII цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони на посаді майстра лісу Єльнівського лісництва Філії «Клесівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з урахуванням положень пункту 2-7 розділу XIII цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони на посаді майстра лісу Єльнівського лісництва Філії «Клесівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з урахуванням положень пункту 2-7 розділу XIII цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За вчинення кожного з правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 складено три протоколи про адміністративні правопорушення, які відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що не подав декларацію після звільнення. Після того, як йому повідомили, що потрібно подати декларацію, він приїхав в лісництво і подав її.
Згідно наказу по ДП «Клесівське лісове господарство» від 07.09.2011 № 102-к, ОСОБА_1 прийнято майстром лісу.
Згідно наказу по Філії «Клесівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» від 02.01.2023 року №1-к ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Єльнівського лісництва в штат філії «Клесівське лісове господарство».
Згідно наказу по Філії «Клесівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» від 29.05.2023 № 160-к, ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Єльнівського лісництва з 29.05.2023 року у зв'язку з скороченням штату.
Таким чином, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, відповідно до п.п. е п.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пункті 1 підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Отже, останній дійсно був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2021 рік , за 2022 рік та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні) в термін не пізніше 31 січня 2024 року.
ОСОБА_1 в суді пояснив, що він був обізнаний з тим, що має подати декларацію після звільнення.
Відповідно до попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII ОСОБА_1 з вимогами даного Закону був ознайомлений 27 квітня 2015 року.
Відповідно до копії декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, отриманої з сайту НАЗК та інформації з вказаного сайту - декларацію при звільненні (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями) 01.01.2023-29.05.2023 , щорічну декларацію за 2022 рік, щорічну декларацію за 2021 рік ОСОБА_1 подав 28 березня 2024 року.
Досліджене судом повідомлення від 09 грудня 2024 року за №1700-1003-5/69644 за підписом начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області підтверджує те, що ОСОБА_1 не перебував на лікарняному у період з 01.01.2024 року по 01.04.2024 року.
Згідно повідомлення державної прикордонної служби ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 року по 09 грудня 2024 року державний кордон України не перетинав.
Згідно інформації про отримання кваліфіковані сертифікати у КНЕДП ІДД ДПС у ОСОБА_1 діючий електронний цифровий підпис.
Таким чином, судом не встановлено об'єктивних перешкод для своєчасного подання ОСОБА_1 декларацій, через що суд вважає встановленим, що декларації останнім не було подано своєчасно без поважних причин.
З огляду на наведене, суд вважає доведеною винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме : несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, після припинення діяльності.
З огляду на наведене, суд вважає доведеною винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме : несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подання декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).
На підставі досліджених доказів та у відповідності до вимог ст.36 КУпАП, враховуючи, відсутність обставин, що обтяжують покарання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 стягнення, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу .
На підставі ч.1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1726 КУпАП, накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя