Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1525/25
09.04.2025 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Левко Т.Ю., розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, місце проживання: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП,
За протоколом про адміністративне правопорушення від 25.02.2025 серії ЗхРУ № 242433, 25 лютого 2025 року близько 18 год. 20 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Дякове» (територія Пийтерфолівської сільської громади, Берегівського району, Закарпатської області) під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Румунію була виявлена громадянка України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (документований паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , орган видачі: 3ІТА1, від 19.05.2016 p.), яка пред'явила на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Італії серії НОМЕР_2 від 09.04.2022 року, орган що видав Ministro Affari Esteri Е Cooperazione. Своїми діями громадянин України ОСОБА_1 здійснила спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
ОСОБА_1 для участі в розгляді справи не з'явилася, однак подала до суду заяву про розгляд справи без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП характеризується наявністю прямого умислу.
Згідно ст. 129 Конституції України, однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини.
У відповідності до вимог ст. 7 ч.1 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Диспозицією статті 204-1 КУпАП передбачена відповідальність за перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади .
Статтею 248 КУпАП визначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед закономі органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до науково-практичного коментаря ст. 204-1 КУпАП - об'єктивна сторона правопорушення виражається у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади (формальний склад).
Під час розгляду справи встановлено, що 25.02.2025 під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Румунію ОСОБА_1 пред'явила закордонний паспорт громадянина Італії.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять будь які посилання або інші відомості які б вказували на те, що закордонний паспорт громадянина Італії серії НОМЕР_2 від 09.04.2022 року, орган що видав Ministro Affari Esteri Е Cooperazione, є недійсним чи такий містить недостовірні відомості або таким, що не може використовуватись власником на території України.
Таким чином твердження у протоколі про адміністративне правопорушення про те, що ОСОБА_1 здійснила спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів, не ґрунтується на фактичних обставинах справи.
Відповідно до приципів Європейської Конвенції "Про громадянство" від 06.11.1997 (ратифікованою Україною Законом від 20.09.2006), згідно якої Україна зобов'язалася гарантувати права громадян із множинним громадянством, зокрема, ст. 17, відповідно до якої, визначаючи права та обов'язки, пов'язані із множинним громадянством: громадяни держави-учаcниці, які мають інше громадянство, мають на території держави учасниці, в якій вони проживають, ті самі права та обов'язки, як і інші громадяни держави-учасниці.
В даному випадку суддя констатує про відсутність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, внаслідок відсутності в її діях складу такого адміністративного правопорушення.
З наведених підстав, суддя приходить до висновку про відсутність події і складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, а провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п. ч.1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 247, 256, 268, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
СуддяТ. Ю. Левко