Ухвала від 10.04.2025 по справі 925/1233/24

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"10" квітня 2025 р. Справа№ 925/1233/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Яценко О.В.

суддів: Тищенко О.В.

Мальченко А.О.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Уманської міської ради

на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 (повний текст складено і підписано 17.03.2025)

у справі № 925/1233/24 (суддя Васянович А.В.)

за позовом Уманської міської ради

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравіт Агро»

за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:

1. ОСОБА_1 ;

2. ОСОБА_2

про витребування земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулася Уманська міська рада до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравіт Агро» про витребування з незаконного володіння земельної ділянки площею 0,0400 га, кадастровий номер: 7110800000:01:005:0340, яка знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Бандери Степана, буд. 2-А.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24 у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, повноважний представник Уманської міської ради 04.04.2025 через Електронний кабінет в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» у встановлений процесуальний строк подав апеляційну скаргу (безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду), у якій просить скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24 та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до витягу протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 04.04.2025 справу № 925/1233/24 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Яценко О.В., судді Тищенко О.В., Мальченко А.О.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.04.2025 апеляційну скаргу Уманської міської ради на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24 залишено без руху на підставі ст. 174, ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України; надано скаржнику десять днів з моменту отримання ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги - надання суду апеляційної інстанції доказів сплати судового збору в сумі 3 633 грн. 60 коп. у встановленому порядку.

Зазначену ухвалу скаржнику доставлено до електронного кабінету 09.04.2025 о 21:14, що підтверджується довідкою про доставку електронного документа, яка міститься в матеріалах справи.

Згідно з ч. 1 ст. 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Згідно з ч. 4 ст. 116 ГПК України закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

У ч. 6 ст. 116 ГПК України визначено, що останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.

У ч. 7 ст. 116 ГПК України визначено, що строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Отже, останнім днем визначеного судом строку для усунення недоліків апеляційної скарги є 21.04.2025 (з урахування вихідних днів).

На виконання вимог вищезазначеної ухвали, скаржник 09.04.2025 надав заяву про усунення недоліків апеляційної скарги, в додатках до якої міститься платіжна інструкція № 222 від 04.04.2025 про сплату 3 633 грн. 60 коп., тим самим вчасно усунуто недоліки апеляційної скарги Уманської міської ради на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24.

Дослідивши заяву Уманської міської ради про усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24, Північний апеляційний господарський суд приходить до висновку про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Уманської міської ради на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення даної ухвали до суду не надійшло.

Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення даної ухвали до суду не надійшло.

Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження.

Згідно з ч. 4 ст. 262 ГПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.

Відзив на апеляційну скаргу повинен відповідати вимогам, передбаченим ст. 263 ГПК України.

Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій в разі необхідності та призначення справи до розгляду (ст. 268 ГПК України).

Згідно з ч. ч. 1 та 3 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі. Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.

Керуючись статтями 234, 262, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Уманської міської ради на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.03.2025 у справі № 925/1233/24.

2. Розгляд справи здійснювати у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

3. Справу № 925/1233/24 призначити до розгляду на 14.05.2025 р. о 12 год. 40 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1 (зал судових засідань № 16, ІІ поверх).

4. Встановити іншим учасникам справи строк для подання відзивів на апеляційну скаргу впродовж 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

5. Витребувати у Господарського суду Черкаської області матеріали справи № 925/1233/24 за позовом Уманської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравіт Агро», за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки.

6. Роз'яснити учасникам справи можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

7. Копію даної ухвали направити учасникам апеляційного провадження до відома за допомогою підсистеми "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до їх електронних кабінетів.

8. Заяви, клопотання і заперечення подаються до Північного апеляційного господарського суду виключно за допомогою підсистеми "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, або у письмовій формі через канцелярію суду.

9. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених ГПК України.

10. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез'явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційних скарги по суті.

11. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади: https://anec.court.gov.ua/sud4873/.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.

Головуючий суддя О.В. Яценко

Судді О.В. Тищенко

А.О. Мальченко

Попередній документ
126498485
Наступний документ
126498487
Інформація про рішення:
№ рішення: 126498486
№ справи: 925/1233/24
Дата рішення: 10.04.2025
Дата публікації: 11.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них; щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них; щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них; щодо усунення порушення прав власника
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (05.03.2025)
Дата надходження: 03.10.2024
Предмет позову: витребування земельної ділянки з незаконного володіння
Розклад засідань:
05.11.2024 11:00 Господарський суд Черкаської області
08.01.2025 11:30 Господарський суд Черкаської області
06.02.2025 11:00 Господарський суд Черкаської області
24.02.2025 11:00 Господарський суд Черкаської області
05.03.2025 11:30 Господарський суд Черкаської області
14.05.2025 12:40 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯЦЕНКО О В
суддя-доповідач:
ВАСЯНОВИЧ А В
ВАСЯНОВИЧ А В
ЯЦЕНКО О В
3-я особа відповідача:
Ільченко Віталій Володимирович
Шаповал Павло Миколайович
відповідач (боржник):
ТОВ "Укравіт Агро"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укравіт Агро"
заявник:
ТОВ "Укравіт Агро"
Уманська міська рада
заявник апеляційної інстанції:
Уманська міська рада
заявник з питань забезпечення позову (доказів):
Уманська міська рада
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Уманська міська рада
позивач (заявник):
Уманська міська рада
представник відповідача:
Турчинська Ганна Альбертівна
представник позивача:
Буряк Олександр Геннадійович
суддя-учасник колегії:
МАЛЬЧЕНКО А О
ТИЩЕНКО О В
ХРИПУН О О