Ухвала від 09.04.2025 по справі 638/21201/24

Дата документу 09.04.2025 Справа № 638/21201/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний № 638/21201/24 Головуючий у 1-й інстанції: Скользнєва Н.Г.

Провадження № 22-ц/807/950/25 Суддя-доповідач: Трофимова Д.А.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2025 року м. Запоріжжя

Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого Трофимової Д.А.

суддів Гончар М.С.,

Онищенка Е.А.

при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року у справі за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Заочним рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року позов Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованість за Договором про надання банківських послуг «Monobank» від 03.04.2018 року станом на 25.08.2024 року в розмірі 84 800 гривень 60 копійок.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Універсал Банк» судовий збір в розмірі 3 028 гривень 00 копійок.

Не погоджуючись із зазначеним заочним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

За вказаною апеляційною скаргою не може бути відкрито апеляційне провадження у справі, оскільки відповідачем не дотримано порядок оскарження заочного рішення.

Порядок оскарження відповідачем заочного рішення суду врегульований главою 11, розділу ІІІ ЦПК України.

Відповідно до ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Згідно ч. 4 ст. 287 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі, строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

У заочному рішенні Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року зазначено порядок оскарження, а саме - заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Отже, у відповідності до ст. 265 ЦПК України в резолютивній частині заочного рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року зазначений строк і порядок набрання заочним рішенням суду законної сили та його оскарження.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень та матеріалах справи відсутні відомості про звернення ОСОБА_1 із заявою про перегляд заочного рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року до суду першої інстанції, перед зверненням з апеляційною скаргою.

Таким чином, відповідачем не дотриманий встановлений законом порядок перегляду заочного рішення.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 287 ЦПК України у ОСОБА_1 не виникло право на оскарження заочного рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Оскільки відповідачем порушено встановлений порядок оскарження заочного рішення, апеляційна скарга підлягає поверненню особі, що її подала.

Керуючись ст. 284, ч. 4 ст. 287, ст. 357 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2025 року у справі за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості повернути особі, що її подала.

Справу повернути до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, проте може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий Д.А. Трофимова

Судді: М.С.Гончар

Е.А. Онищенко

Попередній документ
126489745
Наступний документ
126489747
Інформація про рішення:
№ рішення: 126489746
№ справи: 638/21201/24
Дата рішення: 09.04.2025
Дата публікації: 11.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Запорізький апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (08.04.2026)
Дата надходження: 03.03.2026
Предмет позову: про перегляд рішення за нововиявленими обставинами
Розклад засідань:
04.02.2025 09:40 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
31.03.2025 09:40 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя