Єдиний унікальний номер 448/29/25
Провадження № 3/448/102/25
08.04.2025 року суддя Мостиського районного суду Львівської області Кічак Ю.В., при секретарі судового засідання Тхір О.Т., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого,
за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надалі КУпАП),
учасники справи:
особа, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
права передбачені ст.268 КУпАП, ст.ст.10, 63 Конституції України особі роз'яснені,-
ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом та будучи протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП (за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд), 19.12.2024 року о 00:00 год. під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду, які зазначені в п.3 (а) ухвали судді Мостиського районного суду Львівської області від 13.11.2024 року, а саме заборону залишати постійне проживання після 22.00 год. до 06.00 год. ранку.
Він же, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом та будучи протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП (за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд), 12.01.2025року о 01:39 год. під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду, які зазначені в п.3(а) ухвали судді Мостиського районного суду Львівської області від 13.11.2024 року, а саме заборону залишати постійне проживання після 22.00 год. до 06.00 год. ранку.
Він же, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом та будучи протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП (за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд), 20.01.2025р. не прибув на реєстрацію в у кабінет начальника СВГ ВнП №1 Яворівського РВП в м.Мостиська, вул.Будзиновського, 6 Яворівського району Львівської області, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду, встановлені у п.3 (в) ухвали судді Мостиського районного суду Львівської області від 13.11.2024 року, а саме реєстрацію два рази в місяць, перший та третій понеділок місяця у кабінеті начальника превенції в м.Мостиська, вул.Будзиновського, 6 Яворівського району Львівської області кабінет 3.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судовому засіданні провину визнав та підтвердив обставину вчиненого правопорушення, Вказав, що на його повному утриманні перебуває двоє дітей віком чотирьох та п'яти років, мати яких померла у грудні 2024 році. Вказав, що даний час він опікується ними, забезпечує всім необхідним для їх повноцінного розвитку. Пояснив, що в подальшому не буде вчиняти подібних дій, просить суд врахувати його матеріальний стан та суворо не карати.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи та оцінюючи їх у своїй сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з положеннями ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне правопорушення завжди є протиправною дією (бездіяльністю) тобто діянням, забороненим законом або іншим нормативним правовим актом. Громадянин, що вчиняє протиправну дію, порушує свій конституційний обов'язок, оскільки норми ч.1 ст.68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім зізнання, винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , доводиться такими доказами по справі: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №226838 від 01.01.2025р., серії ВАД №226878 від 16.01.2025р., та серії ВАД №226879 від 22.01.2025р., де зафіксовано обставини вчинених порушень; ухвалою Мостиського районного суду Львівської області від 13.11.2024 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на шість місяців; рапортами помічників чергового ВП №1 Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області Шамоти В.Б. від 19.12.2024р. ОСОБА_2 від 12.01.2025р. та ОСОБА_3 від 21.01.2025р.; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він підтвердив обставини вчинених адміністративних правопорушень та іншими документами доданими до протоколів.
Аналізуючи наведені докази, приходжу до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 у повторному протягом року після накладення адміністративного стягнення порушенні правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу та нереєстрація в органі Національної поліції,що передбачено ч.2 ст.187 КУпАП.
У ст.36 КУпАП зазначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
У відповідності до ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставину вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан (не працевлаштований, має на утриманні двох малолітніх дітей), відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, а також те, що останній усвідомив свою протиправну поведінку, виявляє жаль з приводу вчиненого правопорушення, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП у виді штрафу, що за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно вимог ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, тобто ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень, то вважаю за необхідне стягнути з останнього судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить (3028грн. х 0,2=605,60 грн.).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 34-36, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Відповідно до вимог ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного в постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. судового збору.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Мостиський районний суд Львівської області до Львівського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.В.Кічак