Рішення від 07.04.2025 по справі 320/14707/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2025 року №320/14707/24

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) від 25.12.2023 щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. З ч. З ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 (ідентифікаційний код юридичної особи в єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України НОМЕР_1 . адреса: АДРЕСА_1 ) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25.12.2023 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 3 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та прийняти рішення, відповідно до чинного законодавства.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.04.2024 (суддя Балаклицький А.І.) відкрито провадження в адміністративній справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

27.09.2024 відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями у зв'язку із перебуванням судді Балаклицького А.І. у відпустці по догляду за дитиною, справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Щавінському В.Р.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.11.2024 прийнято адміністративну справу №320/14707/24 до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Щавінського В.Р та визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 безпідставно відмовив йому у наданні відстрочки від мобілізації, порушивши його право за п. 3 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Він є рідним братом загиблого Захисника України, що підтверджується наданими документами, а саме: копією паспорта, копією свідоцтва про народження, копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 (загиблого брата), копією посвідчення матері ОСОБА_3 як члена сім'ї загиблого Захисника України серії НОМЕР_2 , копією довідки Міністерства у справах ветеранів України від 01.12.2023 №4/111/5/1. Посилання відповідача на неналежне засвідчення документів та необхідність проходження ВЛК позивач вважає необґрунтованими. Відмова у задоволенні заяви позивача щодо надання відстрочки від 25.12.23 є незаконною, тому він вимагає її повторно розглянути та надати відстрочку.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення даного позову. Зокрема зазначив, що діяв відповідно до законодавства, а позивач не вжив необхідних дій для постановки на військовий облік, не поновлював персональні дані та надав, документи, які не засвідчені належним чином та не можуть розглядатися як підстави, що підтверджують право на відстрочку.

В свою чергу, представником позивача подано відповідь на відзив, у якому останній вважає доводи відповідача необґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню. Зазначивши, що позивач, подавши копії паспорту, свідоцтва про народження, свідоцтва про народження ОСОБА_2 (загиблого брата), посвідчення члена сім'ї загиблого захисника України, довідки Комісії міністерства ветеранів, виконав вимоги Закону, тобто підтвердив наявність підстав для отримання відстрочки в порядку статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Крім того, порушення позивачем вимог правил військового обліку не може бути підставою для нерозгляду по суті заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є рідним братом ОСОБА_2 , який загинув під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Зазначені обставини підтверджуються копією паспорту, свідоцтва про народження, свідоцтва про народження ОСОБА_2 (загиблого брата), посвідчення члена сім'ї загиблого захисника України, довідки Комісії міністерства ветеранів.

25.12.2023 ОСОБА_1 подав заяву до ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо надання відстрочки та просив надати довідку про те, що його брат дійсно загинув під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану та надати довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, у зв'язку з загибеллю рідного брата ОСОБА_2 .

07.02.2024 відповідач надав відповідь позивачу в якій зазначив, що подані ним документи не можуть бути опрацьовані, оскільки є неналежно засвідченими та не можуть розглядатися як підтвердження підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Також наголосив, що наявність підстави для відстрочки не звільняє позивача від виконання військового обов'язку та дотримання правил військового обліку. Зазначивши, що відповідно до облікових даних позивач більше п'яти років не звіряв свої персональні дані в районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, що є порушенням Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, відповідач повідомив, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може бути оформлена лише після поновлення позивачем персональних даних, проходження медичного огляду та надання відповідних документів (оригіналів або належним чином засвідчених копій), які підтверджують право на відстрочку відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року №2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон №2232-ХІІ).

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ) введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України від 21 жовтня 1993 року №3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (далі - Закон №3543-XII).

Підстави звільнення від призову на військову службу під час мобілізації передбачені ст. 23 Закону №3543-XII.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону №3543-ХІІ , не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Судом встановлено, що позивач не підлягає призову відповідно приписів вищенаведеної статті.

Одночасно суд враховує, що з 18.05.2024 набрав чинності Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 (далі Порядок №560), який визначає алгоритм отримання військовозобов'язаними особами відстрочки.

Відповідно до пункту 1 Порядку №560, він регулює процедуру надання військовозобов'язаним і резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та в особливий період, а також порядок її оформлення.

Відповідно до пункту 56 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених ст. 23 Закону №3543-ХІІ.

Так, позивач направив до відповідача заяву від 25.12.2023, в якій повідомив, що є особою, яка на підставі п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та просив розглянути та оформити йому довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з абзацами 1, 2 пункту 58 Порядку №560 За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

Під час подання заяви військовозобов'язаний пред'являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день її подання.

Згідно пунктом 59 Порядку №560 за наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично у разі створення запиту на її оформлення військовозобов'язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону №3543-ХІ.

У разі виявлення шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних відсутності у військовозобов'язаного законних підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, оформлену автоматично, така відстрочка підлягає автоматичному скасуванню.

Відповідно до пункту 60 Порядку №560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання.

Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.

Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов'язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п'ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.

Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов'язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв'язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.

Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до абзацу 1 пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення №154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно пунктом 9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, беруть участь разом з відповідними органами управління у сфері освіти у повсякденному керівництві допризовною підготовкою; ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.

Згідно з абзацом 9 пункту 11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що до повноважень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належить оформлення військовозобов'язаним відстрочки від призову під час мобілізації в особливий період і воєнний час. З метою реалізації права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації особа повинна надати необхідні документи, за результатами розгляду яких військовими органами комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку приймається рішення про наявність або відсутність в особи права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Предметом спору в даній справі є неналежний розгляд заяви позивача від 25.12.2025, поданої до відповідача про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону №3543-ХІІ.

Згідно Додатку 5 до Порядку №560 затверджено перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зокрема для отримання відстрочки на підставі п. 4 ч. 3 ст. 23 вказаного Закону, надаються документи, що підтверджують родинні зв'язки (у тому числі посвідчення члена сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України або посвідчення члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, в якому проставляється відмітка про норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на підставі якої особі надано статус, або витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни), витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, документи, які підтверджують факт загибелі (смерті) під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану (у тому числі сповіщення або копія акта службового розслідування, або витяг із наказу про виключення із списків особового складу (із зазначенням підстави).

З матеріалів справи встановлено, що позивач та ОСОБА_2 є рідними братами, оскільки походять від одних батьків, це підтвержується копією свідоцтва про народження серією НОМЕР_3 від 05.08.1992 та серією НОМЕР_4 від 08.12.1989.

Крім того, на підтвердження факту загибелі ОСОБА_2 під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану позивачем до заяви було долучено: копію довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що видана ОСОБА_3 (матері ОСОБА_2 ), копію посвідчення серії НОМЕР_2 - члена сім'ї загиблих Захисників та Захисниць України, копію довідки про смерть ОСОБА_2 , копію лікарського свідоцтва про смерть №182 від 20. 05. 2022.

Отже, на дату подання заяви про відстрочку від 25.12.2023 рідний брат позивача ОСОБА_2 , є особою, яка загинула під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи у Київській області, місто Буча.

Однак, комісія за результатами розгляду заяви позивача повідомила про неможливість розгляду документів, як неналежно засвідчених.

Суд звертає увагу на те, що відповідач у своєму листі №7/760 від 07.02.2024 не зазначив, яким саме чином мають засвідчуватися документи.

Відповідно до додатку 7 пункту 60 Порядку №560, у разі відмови у наданні відстрочки суб'єкт владних повноважень зобов'язаний оформити відповідне рішення у формі повідомлення. Таке повідомлення повинно містити дату, номер, відомості про рішення комісії та обґрунтовані підстави для відмови.

Лист відповідача носить інформативний характер та не свідчить про прийняття рішення по суті порушеного у заяві питання. Вказана відповідь також не тягне за собою жодних юридичних наслідків, відповідно, не порушує прав, свобод та інтересів особи, а відтак, не є актом індивідуальної дії, що підлягає оскарженню.

У даних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.

Відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивованої відмови в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, свідчить про протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

При цьому протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень треба розуміти як зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу чи його посадової особи, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону (або ж іншого нормативно-правового регулювання) віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Як вбачається з матеріалів справи, заява ОСОБА_1 від 25.12.2023 щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не була належним чином розглянута відповідачем. Відсутнє оформлене рішення про її надання або мотивовану відмову, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, яка виражається у неприйнятті відповідного рішення.

До твердження від 07.02.2024 №7/760 відповідач зазначив, що позивач перебуває у статусі "нерозшуканого", оскільки після досягнення 27-річного віку не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_5 для постановки на військовий облік та не отримав військово-обліковий документ. Однак невиконання цього обов'язку є адміністративним правопорушенням, а не підставою для нерозгляду заяви щодо надання відстрочки.

Відповідальність за таке порушення передбачена статтею 210 КУпАП порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак вона не позбавляє позивача права на розгляд його заяви відповідно до законодавства.

Крім того, у вказаному листі відповідач зазначив, що позивач має прибути для проходження військово-лікарської комісії (далі - ВЛК). Однак, згідно з п. 63 Порядку №560, військовозобов'язані, які подали заяву про надання відстрочки, до прийняття рішення комісією не можуть бути направлені для проходження медичного огляду. Лише у разі ухвалення рішення про відмову у відстрочці військовозобов'язаний, який підлягає призову, направляється на ВЛК.

Таким чином, відповідач не виконав покладених на нього обов'язків щодо розгляду заяви позивача про надання відстрочки від призову на військову службу, не прийняв рішення, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки, а також безпідставно зобов'язав його проходити ВЛК, що суперечить законодавству.

З огляду на викладене, для захисту порушеного права позивача, суд вважає необхідним зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 розглянути заяву ОСОБА_1 від 25.12.2023 та ухвалити відповідне рішення відповідно до законодавства.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 58 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010 у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994).

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень

За нормами частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У сукупності викладеного, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не обґрунтував обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, за рахунок бюджетних асигнувань , бездіяльність якого по розгляду звернення позивача визнано протиправною, що стало підставою для звернення до суду із цим позовом, стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 1211,20 грн., сплачений згідно з квитанцією №0.0.3489344451.1 від 22.02.2024.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 25.12.2023 щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію ».

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 ( код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) повторно розглянути заяву від 25.12.23 щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та прийняти рішення, відповідно до чинного законодавства.

4. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_5 за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача ОСОБА_1 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок) судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Щавінський В.Р.