09 квітня 2025 року справа №320/59285/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши за правилами загального позовного провадження у м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Проперті» до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Бренд Проперті» з позовом до Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260; 03151, м. Київ-151, вул. Святослава Хороброго, 5а), у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 18.11.2024 року №499790705 за формою «ВЗ», яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування за серпень 2024 року у розмірі 32 807 649, 00 грн.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вся сума податкового кредиту була сформована за рахунок ПДВ, сплаченого при митному оформленні імпортованого товару, сплата якого відображається в електронній базі СЕА ПДВ та у доступних відповідачу базах даних Державної митної служби України. Отже, актом перевірки підтверджено право на формування ТОВ «Бренд Проперті» податкового кредиту, відображеного у податковій декларації з ПДВ за серпень 2024 року та наявність якого є підставою для формування від'ємного значення об'єкта оподаткування ПДВ та суми, заявленої Позивачем до бюджетного відшкодування
Позивач зауважив, що Відповідачем не заперечується реальність господарських операцій Позивача з комісіонером, проте єдиною підставою відмови - стала відсутність оплати комісіонеру за договором комісії. Позивач просив врахувати, що контролюючий орган позбавлений можливості втручатися у господарські взаємовідносини Позивача та комісіонера, тим паче ставити у залежність отримання бюджетного відшкодування сформованого за рахунок сплати митних платежів при імпорті товару від виконання умов договору комісії.
Господарські операції з комісіонерами підтверджуються: Актами прийому передачі товару з Комісії, Додатками до договорів комісії, звітами комісіонера, Акти надання послуг. Жодних зауважень до наданих документів Акт перевірки не містить.
Позивач просив врахувати, що Позивачем здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Таким чином, у разі відсутності сплати митних платежів, товари не були б ввезені на митну територію України, проте Відповідачем не заперечується факт їх ввезення на митну територію України, не заперечується факт наявності ВМД, не заперечується факт сплати митних платежів за ВМД, які стали підставою для формування від'ємного значення (бюджетного відшкодування).
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 суд відкрив загальне позовне провадження по справі та проведення судового засідання і запропонував відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву.
21 січня 2025 року через систему "Електронний суд" до суду від Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС надійшов відзив на позовну заяву, за результатом вивчення змісту якого, судом встановлено, що відповідач позов не визнав, у задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Обґрунтування Відповідачем своїх доводів зводиться до того, що позивачем не надано доказів наявності податкових накладних, які підтверджують виконання договорів комісії.
Відповідач вказав, що висновки перевірки обґрунтовані, а прийняте на їх підставі рішення правомірне.
04 березня 2025 року відповідно до протокольної ухвали закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 24.03.2025.
Суд, керуючись частиною третьою статті 193 та частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бренд Проперті» податковий номер: 43479830. Розмір статутного фонду складає 9 487 588 грн. ТОВ «Бренд Проперті» взяте на облік платника податків ГУ ДПС У Київській області від 31.01.2020 року № 265120023625.
ТОВ «Бренд Проперті» має статус платника податку на додану вартість від 01.03.2020 року індивідуальний податковий номер 434798326511.
Товариство зареєстроване за своєю податковою адресою, а саме: 08147, Україна, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Гетьманська, будинок 6, нежитлове приміщення 49, фактичне місце здійснення діяльності: 08147, Україна, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Гетьманська, будинок 6, нежитлове приміщення 49, Договір суборенди № 05 від 30.10.2023 року з ТОВ «ВІКТОРІЯ ЮРБІЗНЕС ГРУП». Зазначені обставини підтверджуються статутними та реєстраційними документами. ТОВ «Бренд Проперті» має у користуванні орендоване приміщення виробничого цеху, розташоване за адресою - м. Київ, Солом'янський район, вулиця Волноваська, буд. 3, що підтверджується Договором суборенди нежитлових приміщень №23/07/01-1 від 01.07.2023 з ТОВ «Бренд Проперті». За формою 20-ОПП подано відомості про офісне приміщення та виробничий цех.
Основний вид діяльності ТОВ «Бренд Проперті»: 14.19 - Виробництво іншого одягу й аксесуарів.
Судом встановлено, що посадовими особами Головного управління ДПС у Київській області на підставі наказу Головного управління ДПС у Київській області від 03.10.2024 № 2708-п та направлень від 18.10.2024 № 10349/10-36-07-05, №10350/10-36-07-05 посадовими особами контролюючого органу проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Бренд Проперті» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.
За наслідками перевірки складений Акт документальної позапланової виїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до бюджетного відшкодування «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Бренд Проперті» (код ЄДРПОУ 43479830) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за серпень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до бюджетного відшкодування» від 29.10.2024 року № 53822/10-36-07-05/43479830 .
Перевіркою з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2024 року встановлено порушення ТОВ «Бренд Проперті» (код ЄДРПОУ 43479830) вимог п. 198.1 п. 198.2 п. 198.3 статті 198, п. 200.1 пп. «б» п. 200.4 статті 200 ПК України з урахуванням вимог п. 200.14 статті 20 ПК України, в результаті чого відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за серпень 2024 року на загальну суму 32 807 649, 00 грн.
На підставі матеріалів перевірки Головним управлінням ДПС у Київській області прийнято податкове повідомлення - рішення від 18.11.2024 №499790705 за формою «В3», яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування за серпень 2024 року у розмірі 32807649, 00 грн.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) (далі також - ПК України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно із підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до підпункту 75.1.2. пункту 75.1. статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1. статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Відповідно до пункту 78.4. статті 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Згідно із пунктами 42.1, 42.2 статті 42 ПК України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу і відображатися в електронному кабінеті.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
За змістом пункту 78.5 статті 78 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Судом встановлено, що усі вищенаведені вимоги податкового законодавства в частині призначення спірної перевірки та пред'явлення відповідних документів платнику податків для її проведення відповідачем дотримано. В свою чергу, суд вказує, що позивач не обґрунтовує позовні вимоги порушенням порядку призначення та проведення документальної позапланової виїзної перевірки.
У той же час, досліджуючи питання чи правомірно контролюючим органом відмовлено позивачу в отриманні бюджетного відшкодування суд звертає увагу на наступне.
Так, відповідно до підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
За правилами підпункту «в» пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку із ввезення товарів на митну територію України.
Згідно із пунктом 187.8 пункту 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з, зокрема, ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
За правилами абзаців першого, другого пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Пункт 200.1 статті 200 ПК України передбачає, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з пунктом 200.7 статті 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
В свою чергу, пункт 201.12 статті 200 ПК України передбачає, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
У постанові від 03.10.2023 у справі №640/16289/22 Верховний Суд дійшов висновку, що з моменту подання платником податків митної декларації для митного оформлення ввезених на митну територію України товарів у останнього виникають відповідні податкові зобов'язання зі сплати податку на додану вартість. Після сплати цього податку до бюджету платник податків набуває право на віднесення таких сум до податкового кредиту відповідного періоду. Таке розуміння норм Податкового кодексу України відповідає характеру і змісту правового регулювання податку на додану вартість та суті його адміністрування, оскільки право на податковий кредит перебуває у прямій залежності саме від факту сплати відповідної суми податку на додану вартість до бюджету. При цьому митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, є належним документом, що посвідчує право на віднесення сплачених сум податку на додану вартість до податкового кредиту за відповідний період, оскільки вона підтверджує фактичну сплату суми податку до відповідного бюджету.
У постанові від 23.05.2024 у справі №380/5557/22 Верховний Суд погодився із таким висновком, не вбачав підстав відступу від нього та зазначив, що пункт 198.6 статті 198, пункт 201.12 статті 201 ПК України у своєму взаємозв'язку імперативно вказують на те, що задекларовані платником податків показники податкового кредиту, сформованого за наслідками ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України, мають бути підтверджені саме шляхом надання до перевірки відповідних митних декларацій, на підставі яких були здійснені такі операції.
З матеріалів справи, Акта перевірки, відзиву на позовну заяву, податкового повідомлення-рішення вбачається, що підставою прийняття Головним управлінням ДПС у Київській області спірного податкового повідомлення-рішення є висновки контролюючого органу про те, що відсутні зареєстровані податкові накладні про надання послуг комісії по взаємовідносинах з комісіонерами у зв'язку з чим контролюючий орган вважає, що Позивач не має право на бюджетне відшкодування в розмірі 32807649,00 грн., оскільки договори комісії не були виконані в повному обсязі (відсутня оплата за надані комісійні послуги).
В акті перевірки вказано, що основним чинником виникнення від'ємного значення з ПДВ є: застосування нульової ставки оподаткування по ПДВ згідно з п.197.6 ст.197 та пункту 8 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України на підставі розпорядження Київської ОДА від 27.09.2021 № 602 про надання дозволів на право користування пільгами з оподаткування підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю та здійснення експортних операцій (одяг, що був у користуванні, для подальшого використання з текстильних матеріалів).
Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 27.09.2021 № 602 позивачу надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування (п. 142.1 ст. 142, абз. 1 п.8 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України) терміном з 01.04.2021 по 30.09.2021 (включно).
Наявність працівників з інвалідністю підтверджується штатними розписами, довідками до Акту огляду медико-соціальною експертною комісією та Відповідачем не заперечується.
В процесі господарської діяльності Позивачем здійснюється імпорт одягу, який був у користуванні (секонд хенд), його обробка та подальша реалізація (в тому числі на умовах експорту). Для здійснення господарської діяльності у позивача наявні основні засоби, управлінський та технічний персонал, що підтверджується документами наявними у матеріалах справи. Дана обставина сторонами не заперечується.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «Ешпада» укладено Договір комісії № ES-BP-1 від 13.11.2023 року, ТОВ «Бренд проперті» та ТОВ «ФУНШАЛ» укладено Договір комісії № FUN-BP-12.23 від 01.12.2023, ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «СМІЧОВ» укладено Договір комісії № SMI-BP-4 від 01.12.2023, ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «КОРНІВ» укладено Договір комісії № BP-KR-3 від 13.01.2023 року, ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «ХАРЦИСК» укладено Договір комісії № KH-BP-4 від 04.12.2023, ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «Бакота» укладено Договір комісії № ВР-ВК-3 від 01.08.2022 року; ТОВ «Бренд Проперті» та ТОВ «Рітаріс» укладено Договір комісії № 4-РІТ від 02.01.2023 року за умовами яких комісіонер зобов'язується за дорученням комітента здійснювати від свого імені та за рахунок комітента за обумовлено договором винагороду такі дії:
- придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей. Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного товару визначаються у Додатках до цього договору, які є його невід'ємною частиною;
- укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу товару з нерезидентами України;
- збереження та транспортування товару відповідно до базису поставки за контрактом;
- укладає необхідні договори митного оформлення товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
Відповідно до пункту 1.2 договору товар, що пройшов митне оформлення передається комісіонером комітенту, та є власністю комітента.
Товар, що є предметом цього договору, передається комісіонером комітенту за актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними паріями товару та/або частинами партії товару згідно Додатку, який складається на кошту партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (пункт 1.3 договору).
Згідно з пунктом 1.4 договору сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам комісіонер.
Пунктом 3.1 договору визначено, що імпортна ціна товару вказується в Додатках до цього договору , які є невід'ємною частиною.
Комітент перераховує грошові кошти для оплати продавцям нерезидентам України за поставлений товар на поточний рахунок комісіонера, зазначений в п.8 цього договору, в національній валюті Україні - гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами продавцям за поставлений товар комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсі іноземної валюти (пункт 3.2 договору).
Відповідно до пункту 3.4 договору ціною цього договору є вартість наданих комісіонером послуг відповідно до Звітів комісіонера та актів прийому-передачі наданих послуг.
Судом приймається до уваги, що в акті перевірки на аркуші 40, 41 зазначено, що «До перевірки надано в повному обсязі ВМД та звіти комісіонера до них».
Суд зазначає, що виконання договорів комісії підтверджується Актами надання послуг, актами прийому-передачі товару з комісії, звітами комісіонера, додатками до договорів, інвойсами, CMR. Всі зазначені документи були надані під час перевірки, що підтверджується Актом перевірки та містяться в матеріалах справи. Жодних зауважень до наданих документів ні Акт перевірки, ні відзив на позовну заяву не містить.
Виконання договорів комісії підтверджується:
ТОВ «ЕШПАДА»: Актом надання послуг № 97 від 30.06.2024, № 65 від 30.04.2024, № 111 від 31.08.2024.
Звітами комісіонера № 24UA209230050287U8 від 03.06.2024, № 24UA209230050288U7 від 03.06.2024, № 24UA209230050289U6 від 03.06.2024, № 24UA209230050284U0 від 03.06.2024, № 24UA209230050293U6 від 03.06.2024, №24UA209230050292U7 від 03.06.2024, № 24UA209230050291U8 від 03.06.2024, № 24UA209230050290U9 від 03.06.2024, № 24UA209230050294U5 від 03.06.2024, № 24UA209230050697U1 від 04.06.2024, № 24UA209230050697U1 від 05.06.2024, № 24UA209230051080U3 від 05.06.2024, № 24UA209230051373U8 від 05.06.2024, № 24UA209230051533U4 від 06.06.2024, № 24UA209230051533U4 від 07.06.2024, № 24UA20923005178906 від 07.06.2024, № 24UA20923005179009 від 07.06.2024, № 24UA20923005194000 від 07.06.2024, № 24UA209230051940U0 від 10.06.2024, № 24UA209230052460U7 від 10.06.2024, № 24UA209230052614U5 від 10.06.2024, № 24UA209230052453U0 від 10.06.2024, № 24UA209230052453U0 від 10.06.2024, № 24UA209230052990U7 від 11.06.2024, № 24UA209230052928U8 від 11.06.2024, № 24UA209230052928U8 від 11.06.2024, № 24UA209230052935U5 від 11.06.2024, № 24UA209230052935U5 від 11.06.2024, № 24UA209230052933U7 від 11.06.2024, № 24UA209230053519U7 від 12.06.2024, № 24UA20923005352109 від 12.06.2024, № 24UA209230053521U9 від 13.06.2024, № 24UA209230054109U7 від 14.06.2024, № 24UA209230054109U7 від 14.06.2024, № 24UA209230054233U3 від 14.06.2024, № 24UA209230055802U8 від 19.06.2024, № 24UA20923005580406 від 19.06.2024, № 24UA209230055806U4 від 19.06.2024, № 24UA209230055944U1 від 19.06.2024, № 24UA209230056122U0 від 19.06.2024, № 24UA209230056142U9 від 20.06.2024, № 24UA20923005660306 від 21.06.2024, № 24UA209230056692U8 від 21.06.2024, № 24UA209230057293U1 від 24.06.2024, № 24UA209230057294U0 від 24.06.2024, № 24UA209230057299U6 від 24.06.2024, № 24UA209230057300U0 від 24.06.2024, № 24UA209230057371U1 від 24.06.2024, № 24UA209230057577U0 від 24.06.2024, № 24UA209230058444U6 від 27.06.2024, № 24UA205180010283U9 від 28.06.2024, № 24UA209230059439U0 від 30.06.2024, № 24UA209230059441U2 від 30.06.2024, № 24UA20923002898405 від 01.04.2024, № 24UA209230029670U6 від 03.06.2024, № 24UA209230029706U6 від 03.06.2024, № 24UA209230030180U3 від 04.04.2024, № 24UA209230031288U7 від 08.04.2024, № 24UA209230032318U6 від 11.04.2024, № 24UA209230032475U3 від 11.04.2024, № 24UA209230032763U2 від 12.04.2024, № 24UA209230033490U0 від 15.04.2024, № 24UA209230033670U6 від 15.04.2024, № 24UA209230034853U2 від 18.04.2024, № 24UA209230035995U0 від 22.04.2024, № 24UA205180005935U1 від 25.04.2024, № 24UA209230038371U1 від 29.04.2024, № 24UA205180006170U0 від 30.04.2024, № 24UA209230039138U6 від 30.04.2024, № 24UA209230080169U5 від 30.08.2024, № 24UA209230080113U8 від 30.08.2024, № 24UA209230079628U5 від 29.08.2024, № 24UA209230079765U3 від 29.08.2024, № 24UA209230079552U7 від 28.08.2024, № 24UA209230079234U4 від 28.08.2024, № 24UA20923007901301 від 27.08.2024, № 24UA209230078907U5 від 27.08.2024, № 24UA209230078437U2 від 26.08.2024, № 24UA209230078439U0 від 26.08.2024, № 24UA209230078388U7 від 26.08.2024, № 24UA209230078378U2 від 26.08.2024, № 24UA209230078383U1 від 26.08.2024, № 24UA205180012967U4 від 24.08.2024, № 24UA209230077962U3 від 23.08.2024, № 24UA209230077664U0 від 23.08.2024, № 24UA209230077634U6 від 22.08.2024, № 24UA209230077533U0 від 22.08.2024, № 24UA209230077291U7 від 22.08.2024, № 24UA209230077083U6 від 21.08.2024, № 24UA209230076842U3 від 21.08.2024, № 24UA209230076861U3 від 21.08.2024, № 24UA209230076843U2 від 21.08.2024, № 24UA209230076577U0, №24UA209230076115U6 від 19.06.2024, № 24UA209230076113U8 від 19.08.2024, № 24UA209230076114U7 від 19.08.2024, № 24UA209230075623U5 від 16.08.2024, № 24UA209230075485U6 від 16.08.2024, № 24UA209230075448U5 від 16.08.2024, № 24UA209230074993U5 від 15.08.2024, № 24UA209230074993U5 від 15.08.2024, № 24UA209230074962U2 від 15.08.2024, № 24UA209230074583U1 від 14.08.2024, № 24UA209230074208U9 від 13.08.2024, № 24UA209230074054U0 від 12.08.2024, № 24UA209230073682U6 від 12.08.2024, № 24UA209230073680U8 від 12.08.2024, № 24UA209230072555U9 від 08.08.2024, № 24UA209230072108U4 від 07.08.2024, № 24UA209230071949U6 від 06.08.2024, № 24UA209230071828U0 від 06.08.2024, № 24UA209230071827U1 від 06.08.2024, № 24UA209230071747U3 від 06.08.2024, № 24UA209230071720U0 від 06.08.2024, № 24UA209230071275U2 від 05.08.2024, № 24UA209230071249U5 від 05.08.2024, № 24UA209230071274U3 від 05.08.2024, № 24UA20923007125107 від 05.08.2024, № 24UA209230070815U5 від 02.08.2024, № 24UA209230070640U9 від 02.08.2024, № 24UA209230070086U8 від 01.08.2024, № 24UA209230070089U5 від 01.08.2024, № 24UA209230070092U6 від 01.08.2024.
Актами прийому-передачі товару: № 24UA209230050287U8 від 04.06.2024, № 24UA209230050288U7 від 04.06.2024, № 24UA209230050289U6 від 04.06.2024, № 24UA209230050284U0 від 04.06.2024, № 24UA209230050293U6 від 04.06.2024, №24UA209230050292U7 від 04.06.2024, № 24UA209230050291U8 від 04.06.2024, № 24UA209230050290U9 від 04.06.2024, № 24UA209230050294U5 від 04.06.2024, № 24UA209230050697U1 від 05.06.2024, № 24UA209230050697U1 від 06.06.2024, № 24UA209230051080U3 від 06.06.2024, № 24UA209230051373U8 від 05.06.2024, № 24UA209230051533U4 від 07.06.2024, № 24UA209230051533U4 від 08.06.2024, № 24UA20923005178906 від 08.06.2024, № 24UA20923005179009 від 08.06.2024, № 24UA20923005194000 від 08.06.2024, № 24UA209230051940U0 від 11.06.2024, № 24UA209230052460U7 від 11.06.2024, № 24UA209230052614U5 від 11.06.2024, № 24UA209230052453U0 від 11.06.2024, № 24UA209230052453U0 від 11.06.2024, № 24UA209230052990U7 від 12.06.2024, № 24UA209230052928U8 від 12.06.2024, № 24UA209230052928U8 від 12.06.2024, № 24UA209230052935U5 від 12.06.2024, № 24UA209230052935U5 від 12.06.2024, № 24UA209230052933U7 від 12.06.2024, № 24UA209230053519U7 від 13.06.2024, № 24UA20923005352109 від 13.06.2024, № 24UA209230053521U9 від 14.06.2024, № 24UA209230054109U7 від 15.06.2024, № 24UA209230054109U7 від 15.06.2024, № 24UA209230054233U3 від 15.06.2024, № 24UA209230055802U8 від 20.06.2024, № 24UA20923005580406 від 20.06.2024, № 24UA209230055806U4 від 20.06.2024, № 24UA209230055944U1 від 20.06.2024, № 24UA209230056122U0 від 20.06.2024, № 24UA209230056142U9 від 21.06.2024, №24UA20923005660306 від 22.06.2024, № 24UA209230056692U8 від 22.06.2024, № 24UA209230057293U1 від 25.06.2024, № 24UA209230057294U0 від 25.06.2024, № 24UA209230057299U6 від 25.06.2024, № 24UA209230057300U0 від 25.06.2024, № 24UA209230057371U1 від 25.06.2024, № 24UA209230057577U0 від 25.06.2024, № 24UA209230058444U6 від 28.06.2024, № 24UA205180010283U9 від 29.06.2024, № 24UA209230059439U0 від 01.07.2024, № 24UA209230059441U2 від 01.07.2024, № 24UA20923002898405 від 01.05.2024, № 24UA209230029670U6 від 04.06.2024, № 24UA209230029706U6 від 04.06.2024, № 24UA209230030180U3 від 05.04.2024, № 24UA209230031288U7 від 09.04.2024, № 24UA209230032318U6 від 12.04.2024, № 24UA209230032475U3 від 12.04.2024, № 24UA209230032763U2 від 13.04.2024, № 24UA209230033490U0 від 16.04.2024, № 24UA209230033670U6 від 16.04.2024, № 24UA209230034853U2 від 19.04.2024, № 24UA209230035995U0 від 23.04.2024, № 24UA205180005935U1 від 26.04.2024, № 24UA209230038371U1 від 30.04.2024, № 24UA205180006170U0 від 01.05.2024, № 24UA209230039138U6 від 01.05.2024, № 24UA209230080169U5 від 31.08.2024, № 24UA209230080113U8 від 31.08.2024, № 24UA209230079628U5 від 30.08.2024, № 24UA209230079765U3 від 30.08.2024, № 24UA209230079552U7 від 29.08.2024, № 24UA209230079234U4 від 29.08.2024, № 24UA20923007901301 від 28.08.2024, № 24UA209230078907U5 від 28.08.2024, № 24UA209230078437U2 від 27.08.2024, № 24UA209230078439U0 від 27.08.2024, № 24UA209230078388U7 від 27.08.2024, № 24UA209230078378U2 від 27.08.2024, № 24UA209230078383U1 від 27.08.2024, № 24UA205180012967U4 від 25.08.2024, № 24UA209230077962U3 від 24.08.2024, № 24UA209230077664U0 від 24.08.2024, № 24UA209230077634U6 від 23.08.2024, № 24UA209230077533U0 від 23.08.2024, № 24UA209230077291U7 від 23.08.2024, № 24UA209230077083U6 від 22.08.2024, № 24UA209230076842U3 від 22.08.2024, № 24UA209230076861U3 від 22.08.2024, № 24UA209230076843U2 від 22.08.2024, № 24UA209230076577U0, №24UA209230076115U6 від 20.08.2024, № 24UA209230076113U8 від 20.08.2024, № 24UA209230076114U7 від 20.08.2024, № 24UA209230075623U5 від 17.08.2024, № 24UA209230075485U6 від 17.08.2024, № 24UA209230075448U5 від 17.08.2024, № 24UA209230074993U5 від 16.08.2024, № 24UA209230074993U5 від 16.08.2024, № 24UA209230074962U2 від 16.08.2024, № 24UA209230074583U1 від 15.08.2024, № 24UA209230074208U9 від 14.08.2024, № 24UA209230074054U0 від 13.08.2024, № 24UA209230073682U6 від 13.08.2024, № 24UA209230073680U8 від 13.08.2024, № 24UA209230072555U9 від 09.08.2024, № 24UA209230072108U4 від 08.08.2024, № 24UA209230071949U6 від 07.08.2024, № 24UA209230071828U0 від 0708.2024, № 24UA209230071827U1 від 07.08.2024, № 24UA209230071747U3 від 07.08.2024, № 24UA209230071720U0 від 07.08.2024, № 24UA209230071275U2 від 06.08.2024, № 24UA209230071249U5 від 06.08.2024, № 24UA209230071274U3 від 06.08.2024, № 24UA20923007125107 від 06.08.2024, № 24UA209230070815U5 від 03.08.2024, № 24UA209230070640U9 від 03.08.2024, № 24UA209230070086U8 від 02.08.2024, № 24UA209230070089U5 від 02.08.2024, № 24UA209230070092U6 від 02.08.2024.
ТОВ «ФУНШАЛ»: Актом надання послуг № 27 від 30.06.2024, № 20 від 30.04.20.24, № 36 від 32.08.2024.
Звітами комісіонера № 52494 від 10.06.2024, № 52972 від 11.06.2024, № 9641 від 17.11.2024, № 9695 від 18.06.2024, №10276 від 28.06.2024, № 10316 від 28.06.2024, № 10346 від 29.06.2024, №22090 від 01.04.2024 ,№22170 від 02.04.2024, №22641 від 04.04.2024, № 30519 від 05.04.2024, №30656 від 05.04.2024, № 31304 від 08.04.2024, № 31159 від 08.04.2024, № 31079 від 08.04.2024, № 31266 від 08.04.2024, « 31268 від 08.04.2024, №31400 від 08.04.2024, №23757 від 09.04.2024, №23733 від 09.04.2024, №31627 від 09.04.2024, №31604 від 09.04.2024, №32530 від 11.04.2024, №32547 від 11.04.2024, №32831 від 12.04.2024, №25045 від 15.04.2024, № 33443 від 15.04.2024, №33464 від 15.04.2024, №33708 від 15.04.2024, №5449 від 16.04.2024, №33932 від 16.04.2024, №25736 від 17.04.2024, №25737 від 17.04.2024, №34431 від 17.04.2024, №34482 від 17.04.2024, №34512 від 17.04.2024, №34499 від 17.04.2024, №34614 від 17.04.2024, №34762 від 18.04.2024, №34801 від 18.04.2024, №34873 від 18.04.2024, №34901 від 18.04.2024, №26067 від 18.04.2024, №34930 від 18.04.2024, № 34759 від 18.04.2024, № 35171 від 19.04.2024, № 27289 від 23.04.2024, № 27288 від 23.04.2024, № 36705 від 24.04.2024, № 37669 від 26.04.2024, №12229 від 08.08.2024, №50347 від 12.08.2024, № 50345 від 12.08.2024, № 50346 від 12.08.2024, №50344 від 12.08.2024, №12736 від 20.08.2024.
Актами прийому-передачі товару № 52494 від 11.06.2024, № 52972 від 12.06.2024, № 9641 від 18.06.2024, № 9695 від 19.06.2024, №10276 від 29.06.2024, № 10316 від 29.06.2024, № 10346 від 30.06.2024, №22090 від 02.04.2024 ,№22170 від 03.04.2024, №22641 від 05.04.2024, № 30519 від 06.04.2024, №30656 від 06.04.2024, № 31304 від 09.04.2024, № 31159 від 09.04.2024, № 31079 від 09.04.2024, № 31266 від 09.04.2024, №31268 від 09.04.2024, №31400 від 09.04.2024, №23757 від 10.04.2024, №23733 від 10.04.2024, №31627 від 10.04.2024, №31604 від 10.04.2024, №32530 від 12.04.2024, №32547 від 12.04.2024, №32831 від 13.04.2024, №25045 від 16.04.2024, № 33443 від 16.04.2024, №33464 від 16.04.2024, №33708 від 16.04.2024, №5449 від 17.04.2024, №33932 від 17.04.2024, №25736 від 18.04.2024, №25737 від 18.04.2024, №34431 від 18.04.2024, №34482 від 18.04.2024, №34512 від 18.04.2024, №34499 від 18.04.2024, №34614 від 18.04.2024, №34762 від 19.04.2024, №34801 від 19.04.2024, №34873 від 19.04.2024, №34901 від 19.04.2024, №26067 від 19.04.2024, №34930 від 19.04.2024, № 34759 від 19.04.2024, № 35171 від 2.004.2024, № 27289 від 24.04.2024, № 27288 від 24.04.2024, № 36705 від 25.04.2024, № 37669 від 27.04.2024, №12229 від 09.08.2024, №50347 від 13.08.2024, № 50345 від 13.08.2024, № 50346 від 13.08.2024, №50344 від 13.08.2024, №12736 від 21.08.2024.
ТОВ «ХАРЦИСК» :Актом надання послуг № 138 від 30.06.2024, № 57 від 30.04.2024, № 143 від 31.08.2024.
Звітами комісіонера № 50421 від 03.06.2024, № 52546 від 10.06.2024, №9697 від 18.06.2024, №9910 від 21.06.2024, №10075 від 25.06.2024, № 30986 від 08.04.2024, №31332 від 08.04.2024, №31350 від 08.04.2024, №30369 від 08.04.2024, № 31590 від 09.04.2024, №31899 від 10.04.2024, №32278 від 11.04.2024, №32593 від 11.04.2024, №33007 від 12.04.2024, №33413 від 15.04.2024, №33703 від 15.04.2024, №33578 від 15.04.2024, №34309 від 17.04.2024, № 34461 від 17.04.2024, №34987 від 18.04.2024, №6092 від 29.04.2024, №12091 від 05.08.2024, №12121 від 06.08.2024, №71807 від 06.08.2024, № 72917 від 09.08.2024, №12354 від 10.08.2024, № 12407 від 12.08.2024, №12437 від 13.08.2024, № 12467 від 13.08.2024, № 79436 від 28.08.2024.
Актами прийому-передачі товару № 50421 від 04.06.2024, № 52546 від 11.06.2024, №9697 від 19.06.2024, №9910 від 22.06.2024, №10075 від 26.06.2024, № 30986 від 09.04.2024, №31332 від 09.04.2024, №31350 від 09.04.2024, №30369 від 09.04.2024, № 31590 від 10.04.2024, №31899 від 11.04.2024, №32278 від 12.04.2024, №32593 від 12.04.2024, №33007 від 13.04.2024, №33413 від 16.04.2024, №33703 від 16.04.2024, №33578 від 16.04.2024, №34309 від 18.04.2024, № 34461 від 18.04.2024, №34987 від 19.04.2024, № 6092 від 30.04.2024, №12091 від 06.08.2024, №12121 від 07.08.2024, №71807 від 07.08.2024, № 72917 від 10.08.2024, №12354 від 11.08.2024, № 12407 від 13.08.2024, №12437 від 14.08.2024, № 12467 від 14.08.2024, № 79436 від 29.08.2024.
У звітах комісіонерів зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.
Акти надання послуг підтверджують відсутність зауважень комітента до комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.
Суд зазначає, що відповідно до ст.9 Закону №996-XIV, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документу, дату і місце складання, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійснені господарської операції.
Вищезазначені документи, які підтверджують господарські операції між Позивачем та Комісіонерами мають всі обов'язкові реквізити первинного документа. Жодних зауважень до їх змісту Акт перевірки та відзив на позовну заяву не містять.
Після ввезення товару на митну територію України останній було передано комісіонерами позивачу, що підтверджується актами прийому-передачі товару з комісії та звітами комісіонера.
Тобто, причиною виникнення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту (із зазначенням частки загальної суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому виникло від'ємне значення ПДВ) є ввезення на митну територію України (імпорт) наступних товарів: одяг, що був у користуванні, для подальшого використання; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання; речі вживані несортовані з текстильних матеріалів.
Таким чином, Відповідачем не ставиться під сумнів факт надання послуг Комісіонером, ввезення товару на митну територію України, оплату товару та митних платежів, перехід права власності на товар до Позивача, отримання товару у розпорядження Позивачем, наявності первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій.
Судом встановлено, що суб'єктами господарювання було поставлено, а ТОВ «Бренд Проперті» прийнято товар (одяг, що був у користуванні, для подальшого використання, несортований з текстильних матеріалів 1-ї. 2-ї, 3-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє, 1-ї, 2-ї, 3-ї категорії; речи вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортимент: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін.), про що свідчать складені позивачем під час митного оформлення товару митні декларації: UA209230/2024/080169 від 30.08.2024; UA209230/2024/080113 від 30.08.2024; UA209230/2024/079765 від 29.08.2024; UA209230/2024/079628 від 29.08.2024; UA209230/2024/079552 від 28.08.2024; UA209230/2024/079436 від 28.08.2024; UA209230/2024/079234 від 28.08.2024; UA205050/2024/030641 від 27.08.2024; UA209230/2024/079013 від 27.08.2024; UA209230/2024/078907 від 27.08.2024; UA209230/2024/078437 від 26.08.2024; UA209230/2024/078439 від 26.08.2024; UA209230/2024/078378 від 26.08.2024; UA209230/2024/078388 від 26.08.2024; UA209230/2024/078383 від 26.08.2024; UA205180/2024/012967 від 24.08.2024; UA209230/2024/077962 від 23.08.2024; UA209230/2024/077664 від 23.08.2024; UA209230/2024/077634 від 22.08.2024; UA209230/2024/077533 від 22.08.2024; UA209230/2024/077291 від 22.08.2024; UA209230/2024/077083 від 21.08.2024; UA205050/2024/029948 від 21.08.2024; UA209230/2024/076843 від 21.08.2024; UA209230/2024/076842 від 21.08.2024; UA209230/2024/076861 від 21.08.2024; UA205180/2024/012736 від 20.08.2024; UA209230/2024/076577 від 20.08.2024; UA209230/2024/076115 від 19.08.2024; UA209230/2024/076113 від 19.08.2024; UA209230/2024/076114 від 19.08.2024; UA209230/2024/075623 від 16.08.2024; UA209230/2024/075485 від 16.08.2024; UA209230/2024/075448 від 16.08.2024; UA209230/2024/074993 від 15.08.2024; UA209230/2024/074991 від 15.08.2024; UA209230/2024/074962 від 15.08.2024; UA205050/2024/029106 від 14.08.2024; UA205050/2024/029105 від 14.08.2024; UA209230/2024/074583 від 14.08.2024; UA205180/2024/012467 від 13.08.2024; UA205050/2024/028963 від 13.08.2024; UA205180/2024/012437 від 13.08.2024; UA209230/2024/074208 від 13.08.2024; UA209230/2024/074054 від 12.08.2024; UA205050/2024/028869 від 12.08.2024; UA205180/2024/012407 від 12.08.2024; UA205140/2024/050344 від 12.08.2024; UA205140/2024/050346 від 12.08.2024; UA205140/2024/050347 від 12.08.2024; UA205140/2024/050345 від 12.08.2024; UA209230/2024/073680 від 12.08.2024; UA209230/2024/073682 від 12.08.2024; UA205180/2024/012354 від 10.08.2024; UA209230/2024/072917 від 09.08.2024; UA209230/2024/072555 від 08.08.2024; UA205180/2024/012229 від 08.08.2024; UA209230/2024/072108 від 07.08.2024; UA209230/2024/071949 від 06.08.2024; UA205050/2024/028059 від 06.08.2024; UA205180/2024/012121 від 06.08.2024; UA209230/2024/071828 від 06.08.2024; UA209230/2024/071827 від 06.08.2024; UA209230/2024/071807 від 06.08.2024; UA209230/2024/071747 від 06.08.2024; UA209230/2024/071720 від 06.08.2024; UA205050/2024/028006 від 05.08.2024; UA205180/2024/012091 від 05.08.2024; UA209230/2024/071275 від 05.08.2024; UA209230/2024/071249 від 05.08.2024; UA209230/2024/071274 від 05.08.2024; UA209230/2024/071251 від 05.08.2024; UA209230/2024/070815 від 02.08.2024; UA209230/2024/070640 від 02.08.2024; UA209230/2024/070092 від 01.08.2024; UA209230/2024/070089 від 01.08.2024; UA209230/2024/070086 від 01.08.2024; UA209230/2024/069746 від 31.07.2024; UA209230/2024/069660 від 31.07.2024; UA209230/2024/069257 від 30.07.2024; UA205050/2024/027042 від 29.07.2024; UA205050/2024/027006 від 29.07.2024; UA209230/2024/069008 від 29.07.2024; UA209230/2024/068767 від 29.07.2024; UA209230/2024/068669 від 29.07.2024; UA209230/2024/068668 від 29.07.2024; UA205180/2024/011744 від 27.07.2024; UA205180/2024/011723 від 27.07.2024; UA209230/2024/067812 від 25.07.2024; UA209230/2024/067246 від 24.07.2024; UA205050/2024/026314 від 23.07.2024; UA205050/2024/026290 від 23.07.2024; UA209230/2024/066776 від 23.07.2024; UA205050/2024/026201 від 22.07.2024; UA205180/2024/011435 від 22.07.2024; UA209230/2024/066287 від 22.07.2024; UA209230/2024/066286 від 22.07.2024; UA209230/2024/066266 від 22.07.2024; UA209230/2024/066303 від 22.07.2024; UA205030/2024/007161 від 19.07.2024; UA209230/2024/065591 від 19.07.2024; UA209230/2024/065304 від 18.07.2024; UA205050/2024/025694 від 18.07.2024; UA209230/2024/065261 від 18.07.2024; UA205180/2024/011216 від 17.07.2024; UA209230/2024/064892 від 17.07.2024; UA209230/2024/064887 від 17.07.2024; UA209230/2024/064885 від 17.07.2024; UA205180/2024/011148 від 16.07.2024; UA205050/2024/025490 від 16.07.2024; UA205050/2024/025487 від 16.07.2024; UA205140/2022/068472 від 28.09.2022 UA205180/2024/011121 від 15.07.2024; UA209230/2024/064249 від 15.07.2024; UA205180/2024/011106 від 15.07.2024; UA209230/2024/064319 від 15.07.2024; UA209230/2024/064157 від 15.07.2024; UA209230/2024/064155 від 15.07.2024; UA209230/2024/064149 від 15.07.2024; UA209230/2024/064148 від 15.07.2024; UA209230/2024/064146 від 15.07.2024; UA209230/2024/064145 від 15.07.2024; UA205180/2024/011089 від 13.07.2024; UA205180/2024/011087 від 13.07.2024; UA205180/2024/011084 від 13.07.2024; UA205050/2024/025084 від 12.07.2024; UA209230/2024/063368 від 12.07.2024; UA205140/2022/072401 від 12.10.2022; UA205140/2022/072132 від 12.10.2022; UA205140/2022/068641 від 29.09.2022 UA205140/2022/078288 від 02.11.2022; UA205050/2023/020787 від 16.03.2023; UA205050/2023/020422 від 15.03.2023; UA205140/2022/070066 від 05.10.2022; UA205050/2023/020108 від 14.03.2023; UA205140/2022/087848 від 06.12.2022; UA205140/2022/091720 від 20.12.2022; UA205140/2022/070730 від 06.10.2022; UA209230/2024/062999 від 11.07.2024; UA205140/2022/082758 від 17.11.2022; UA205140/2022/064802 від 15.09.2022; UA205050/2023/018588 від 08.03.2023; UA205050/2023/017426 від 03.03.2023; UA205050/2023/016841 від 01.03.2023; UA205050/2022/065212 від 11.10.2022; UA205050/2022/065164 від 11.10.2022; UA205050/2022/061705 від 28.09.2022; UA205050/2022/062578 від 30.09.2022; UA205050/2022/061881 від 28.09.2022; UA205050/2022/061638 від 28.09.2022; UA205050/2023/016707 від 01.03.2023; UA205050/2022/061848 від 28.09.2022; UA205050/2023/003865 від 02.01.2023; UA205050/2023/010315 від 02.02.2023; UA205050/2023/004279 від 05.01.2023; UA205050/2022/075581 від 22.11.2022; UA205050/2022/083043 від 29.12.2022; UA205050/2022/075541 від 22.11.2022; UA209230/2024/062709 від 10.07.2024; UA205050/2022/061315 від 26.09.2022; UA205050/2022/075533 від 22.11.2022; UA205050/2022/059551 від 20.09.2022; UA205050/2022/082640 від 27.12.2022; UA205050/2022/072050 від 08.11.2022; UA205050/2022/071951 від 07.11.2022; UA205050/2022/057878 від 12.09.2022; UA205050/2023/016694 від 01.03.2023; UA205050/2022/079912 від 12.12.2022; UA205050/2022/073706 від 14.11.2022; UA205050/2023/016099 від 27.02.2023; UA205140/2022/080160 від 09.11.2022; UA205050/2022/057877 від 12.09.2022; UA205050/2022/082110 від 23.12.2022; UA205050/2022/057876 від 12.09.2022; UA205050/2022/057213 від 07.09.2022; UA205050/2022/070781 від 02.11.2022; UA205050/2022/078981 від 07.12.2022; UA205050/2022/057171 від 07.09.2022; UA205050/2022/067851 від 21.10.2022; UA205140/2022/070785 від 06.10.2022; UA205050/2022/078842 від 07.12.2022; UA205050/2022/067229 від 19.10.2022; UA205050/2022/078666 від 07.12.2022; UA205140/2022/070357 від 05.10.2022; UA205050/2022/065784 від 13.10.2022; UA205050/2023/014603 від 21.02.2023; UA205050/2022/055463 від 30.08.2022; UA205050/2022/077842 від 02.12.2022; UA205140/2022/065044 від 15.09.2022; UA205140/2022/075818 від 25.10.2022; UA205050/2022/054103 від 23.08.2022; UA205050/2022/077001 від 29.11.2022; UA205050/2022/065450 від 12.10.2022; UA205050/2022/053837 від 22.08.2022; UA205050/2022/054285 від 24.08.2022; UA205140/2022/075887 від 25.10.2022; UA205140/2022/073973 від 18.10.2022; UA205140/2022/062562 від 05.09.2022; UA209230/2024/062663 від 10.07.2024; UA205140/2022/064066 від 12.09.2022; UA209230/2024/062585 від 10.07.2024; UA205050/2022/051463 від 09.08.2022; UA205050/2022/048580 від 25.07.2022; UA205050/2024/024628 від 09.07.2024; UA205050/2024/024604 від 09.07.2024; UA209230/2024/062380 від 09.07.2024; UA209230/2024/062454 від 09.07.2024; UA205140/2023/000004 від 02.01.2023; UA205180/2024/010808 від 08.07.2024; UA205050/2024/024442 від 08.07.2024; UA205050/2024/024443 від 08.07.2024; UA209230/2024/061983 від 08.07.2024; UA205180/2024/010801 від 08.07.2024; UA205180/2024/010793 від 08.07.2024; UA205180/2024/010788 від 08.07.2024; UA209230/2024/061822 від 08.07.2024; UA205180/2024/010786 від 08.07.2024; UA209230/2024/061751 від 08.07.2024; UA205180/2024/010776 від 08.07.2024; UA209230/2024/060996 від 05.07.2024; UA209230/2024/061022 від 05.07.2024; UA209230/2024/060993 від 05.07.2024; UA209230/2024/060989 від 05.07.2024; UA209230/2024/060887 від 04.07.2024; UA209230/2024/060695 від 04.07.2024; UA209230/2024/060694 від 04.07.2024; UA205180/2024/010533 від 03.07.2024; UA209230/2024/060292 від 03.07.2024; UA209230/2024/060161 від 02.07.2024; UA205050/2024/023662 від 02.07.2024; UA209230/2024/060025 від 02.07.2024; UA205180/2024/010420 від 01.07.2024; UA205180/2024/010396 від 01.07.2024; UA209230/2024/059621 від 01.07.2024; UA209230/2024/059620 від 01.07.2024; UA209230/2024/059441 від 30.06.2024; UA209230/2024/059439 від 30.06.2024; UA205180/2024/010346 від 29.06.2024; UA205180/2024/010316 від 28.06.2024; UA205180/2024/010283 від 28.06.2024; UA205180/2024/010276 від 28.06.2024; UA209230/2024/058444 від 27.06.2024; UA205050/2024/023029 від 26.06.2024; UA205180/2024/010075 від 25.06.2024; UA209230/2024/057577 від 24.06.2024; UA209230/2024/057300 від 24.06.2024; UA209230/2024/057299 від 24.06.2024; UA209230/2024/057294 від 24.06.2024; UA209230/2024/057293 від 24.06.2024; UA209230/2024/057371 від 24.06.2024; UA205050/2024/022737 від 24.06.2024; UA205050/2023/017999 від 06.03.2023; UA209230/2024/056692 від 21.06.2024; UA209230/2024/056603 від 21.06.2024; UA205180/2024/009910 від 21.06.2024; UA209230/2024/056122 від 20.06.2024; UA209230/2024/056142 від 20.06.2024; UA209230/2024/055944 від 19.06.2024; UA205050/2023/019857 від 13.03.2023; UA209230/2024/055807 від 19.06.2024; UA209230/2024/055804 від 19.06.2024; UA209230/2024/055802 від 19.06.2024; UA209230/2024/055806 від 19.06.2024; UA205180/2024/009695 від 18.06.2024; UA205050/2024/022103 від 18.06.2024; UA205180/2024/009697 від 18.06.2024; UA205050/2024/022054 від 17.06.2024; UA205180/2024/009641 від 17.06.2024; UA209230/2024/054231 від 14.06.2024; UA209230/2024/054233 від 14.06.2024; UA209230/2024/054109 від 14.06.2024; UA209230/2024/053801 від 13.06.2024; UA209230/2024/053521 від 12.06.2024; UA209230/2024/053519 від 12.06.2024; UA209230/2024/052928 від 11.06.2024; UA209230/2024/052935 від 11.06.2024; UA209230/2024/052933 від 11.06.2024; UA209230/2024/052937 від 11.06.2024; UA209230/2024/052931 від 11.06.2024; UA209230/2024/052972 від 11.06.2024; UA209230/2024/052990 від 11.06.2024; UA209230/2024/052546 від 10.06.2024; UA205050/2024/021366 від 10.06.2024; UA209230/2024/052614 від 10.06.2024; UA209230/2024/052467 від 10.06.2024; UA209230/2024/052460 від 10.06.2024; UA209230/2024/052456 від 10.06.2024; UA209230/2024/052453 від 10.06.2024; UA209230/2024/052494 від 10.06.2024; UA209230/2024/051940 від 07.06.2024; UA209230/2024/051790 від 07.06.2024; UA209230/2024/051788 від 07.06.2024; UA209230/2024/051789 від 07.06.2024; UA209230/2024/051533 від 06.06.2024; UA209230/2024/051373 від 06.06.2024; UA209230/2024/051080 від 05.06.2024; UA209230/2024/051073 від 05.06.2024; UA205050/2024/020816 від 04.06.2024; UA209230/2024/050697 від 04.06.2024; UA205050/2024/020742 від 03.06.2024; UA205050/2024/020743 від 03.06.2024; UA209230/2024/050421 від 03.06.2024; UA205050/2024/020659 від 03.06.2024; UA209230/2024/050294 від 03.06.2024; UA209230/2024/050293 від 03.06.2024; UA209230/2024/050292 від 03.06.2024; UA209230/2024/050291 від 03.06.2024; UA209230/2024/050290 від 03.06.2024; UA209230/2024/050289 від 03.06.2024; UA209230/2024/050288 від 03.06.2024; UA209230/2024/050287 від 03.06.2024; UA209230/2024/050284 від 03.06.2024; UA205050/2024/020656 від 03.06.2024; UA205050/2024/020313 від 30.05.2024; UA205050/2024/020081 від 28.05.2024; UA209230/2024/048513 від 28.05.2024; UA209230/2024/048404 від 28.05.2024; UA205050/2024/020023 від 27.05.2024; UA205050/2024/020024 від 27.05.2024; UA205050/2024/020004 від 27.05.2024; UA209230/2024/048179 від 27.05.2024; UA205050/2023/017999 від 06.03.2023; UA205180/2024/007879 від 23.05.2024; UA205050/2024/019556 від 23.05.2024; UA205140/2024/034035 від 22.05.2024; UA209230/2024/046034 від 21.05.2024; UA205050/2024/019331 від 21.05.2024; UA205050/2024/019249 від 20.05.2024; UA209230/2024/045589 від 20.05.2024; UA209230/2024/045584 від 20.05.2024; UA205050/2024/019248 від 20.05.2024; UA209230/2024/044767 від 17.05.2024; UA209230/2024/044751 від 17.05.2024; UA209230/2024/044750 від 17.05.2024; UA209230/2024/044749 від 17.05.2024; UA209230/2024/044691 від 17.05.2024; UA205180/2024/007474 від 16.05.2024; UA205140/2022/061066 від 31.08.2022; UA205180/2024/007358 від 15.05.2024; UA209230/2024/043883 від 15.05.2024; UA209230/2024/043879 від 15.05.2024; UA209230/2024/043916 від 15.05.2024; UA209230/2024/043880 від 15.05.2024; UA205180/2024/007279 від 14.05.2024; UA205180/2024/007271 від 14.05.2024; UA205050/2024/018583 від 14.05.2024; UA205180/2024/007254 від 14.05.2024; UA205050/2024/018586 від 14.05.2024; UA205050/2024/018585 від 14.05.2024; UA205180/2024/007240 від 14.05.2024; UA209230/2024/043438 від 14.05.2024; UA209230/2024/043436 від 14.05.2024; UA205180/2024/007219 від 13.05.2024; UA205180/2024/007212 від 13.05.2024; UA205180/2024/007199 від 13.05.2024; UA205180/2024/007209 від 13.05.2024; UA205050/2024/018501 від 13.05.2024; UA205140/2024/032094 від 13.05.2024; UA205180/2024/007201 від 13.05.2024; UA205180/2024/007202 від 13.05.2024; UA205180/2024/007197 від 13.05.2024; UA205140/2024/032128 від 13.05.2024; UA205180/2024/007193 від 13.05.2024; UA205180/2024/007188 від 13.05.2024; UA205180/2024/007192 від 13.05.2024; UA205050/2024/018499 від 13.05.2024; UA209230/2024/042911 від 13.05.2024; UA205180/2024/007189 від 13.05.2024; UA205180/2024/007178 від 13.05.2024; UA205180/2024/007171 від 13.05.2024; UA205140/2024/032048 від 13.05.2024; UA205180/2024/007166 від 13.05.2024; UA205180/2024/007152 від 13.05.2024; UA205180/2024/007150 від 13.05.2024; UA205180/2024/007145 від 13.05.2024; UA209230/2024/042897 від 13.05.2024; UA209230/2024/042941 від 13.05.2024; UA209230/2024/042980 від 13.05.2024; UA209230/2024/042976 від 13.05.2024; UA205180/2024/007081 від 11.05.2024; UA205050/2024/018208 від 10.05.2024; UA209230/2024/042244 від 10.05.2024; UA209230/2024/042197 від 10.05.2024; UA209230/2024/042125 від 10.05.2024; UA205180/2024/006838 від 09.05.2024; UA205180/2024/006836 від 09.05.2024; UA209230/2024/041861 від 09.05.2024; UA209230/2024/041781 від 09.05.2024; UA209230/2024/041715 від 09.05.2024; UA209230/2024/041780 від 09.05.2024; UA209230/2024/041680 від 08.05.2024; UA209230/2024/041420 від 08.05.2024; UA209230/2024/041454 від 08.05.2024; UA209230/2024/041447 від 08.05.2024; UA209230/2024/041448 від 08.05.2024; UA205180/2024/006737 від 08.05.2024; UA205050/2024/017804 від 07.05.2024; UA205180/2024/006680 від 07.05.2024; UA209230/2024/041053 від 07.05.2024; UA205180/2024/006678 від 07.05.2024; UA205050/2024/017737 від 06.05.2024; UA209230/2024/040849 від 06.05.2024; UA209230/2024/040861 від 06.05.2024; UA205180/2024/006670 від 06.05.2024; UA205180/2024/006669 від 06.05.2024; UA205180/2024/006663 від 06.05.2024; UA205180/2024/006662 від 06.05.2024; UA209230/2024/040818 від 06.05.2024; UA205180/2024/006659 від 06.05.2024; UA205180/2024/006656 від 06.05.2024; UA209230/2024/040797 від 06.05.2024; UA209230/2024/040793 від 06.05.2024; UA209230/2024/040772 від 06.05.2024; UA209230/2024/040767 від 06.05.2024; UA209230/2024/040765 від 06.05.2024; UA205180/2024/006640 від 04.05.2024; UA205180/2024/006590 від 03.05.2024; UA205180/2024/006537 від 03.05.2024; UA205180/2024/006533 від 03.05.2024; UA209230/2024/040469 від 03.05.2024; UA205180/2024/006482 від 03.05.2024; UA205050/2024/017509 від 03.05.2024; UA209230/2024/040220 від 03.05.2024; UA209230/2024/040090 від 02.05.2024; UA205050/2024/017252 від 01.05.2024; UA205050/2024/017195 від 01.05.2024; UA205050/2024/017190 від 01.05.2024; UA205050/2024/017181 від 01.05.2024; UA205180/2024/006170 від 30.04.2024; UA205050/2024/017038 від 30.04.2024; UA205050/2024/016962 від 30.04.2024; UA205050/2024/016956 від 29.04.2024; UA205180/2024/006092 від 29.04.2024; UA209230/2024/038371 від 29.04.2024; UA205050/2024/016596 від 26.04.2024; UA209230/2024/037669 від 26.04.2024; UA205050/2024/016479 від 25.04.2024; UA205180/2024/005935 від 25.04.2024; UA205050/2024/016458 від 25.04.2024; UA205050/2024/016378 від 24.04.2024; UA209230/2024/036705 від 24.04.2024; UA205140/2024/027289 від 23.04.2024; UA205140/2024/027288 від 23.04.2024; UA209230/2024/035995 від 22.04.2024; UA209230/2024/035171 від 19.04.2024; UA209230/2024/034987 від 18.04.2024; UA209230/2024/034930 від 18.04.2024; UA209230/2024/034901 від 18.04.2024; UA209230/2024/034873 від 18.04.2024; UA209230/2024/034801 від 18.04.2024; UA209230/2024/034853 від 18.04.2024; UA209230/2024/034762 від 18.04.2024; UA205140/2024/026067 від 18.04.2024; UA209230/2024/034759 від 18.04.2024; UA205050/2024/015567 від 18.04.2024; UA209230/2024/034614 від 17.04.2024; UA209230/2024/034512 від 17.04.2024; UA209230/2024/034499 від 17.04.2024; UA209230/2024/034482 від 17.04.2024; UA209230/2024/034461 від 17.04.2024; UA209230/2024/034431 від 17.04.2024; UA205140/2024/025737 від 17.04.2024; UA205140/2024/025736 від 17.04.2024; UA209230/2024/034309 від 17.04.2024; UA205180/2024/005449 від 16.04.2024; UA209230/2024/033932 від 16.04.2024; UA209230/2024/033670 від 15.04.2024; UA209230/2024/033708 від 15.04.2024; UA209230/2024/033703 від 15.04.2024; UA209230/2024/033578 від 15.04.2024; UA205050/2024/015213 від 15.04.2024; UA209230/2024/033490 від 15.04.2024; UA209230/2024/033443 від 15.04.2024; UA209230/2024/033464 від 15.04.2024; UA205140/2024/025045 від 15.04.2024; UA209230/2024/033413 від 15.04.2024; UA209230/2024/033007 від 12.04.2024; UA205050/2024/015047 від 12.04.2024; UA205050/2024/015024 від 12.04.2024; UA209230/2024/032831 від 12.04.2024; UA209230/2024/032763 від 12.04.2024; UA209230/2024/032593 від 11.04.2024; UA209230/2024/032530 від 11.04.2024; UA209230/2024/032547 від 11.04.2024; UA209230/2024/032475 від 11.04.2024; UA209230/2024/032318 від 11.04.2024; UA209230/2024/032278 від 11.04.2024; UA209230/2024/031899 від 10.04.2024; UA209230/2024/031627 від 09.04.2024; UA205140/2024/023757 від 09.04.2024; UA205140/2024/023733 від 09.04.2024; UA209230/2024/031590 від 09.04.2024; UA209230/2024/031604 від 09.04.2024; UA209230/2024/031400 від 08.04.2024; UA209230/2024/031369 від 08.04.2024; UA209230/2024/031350 від 08.04.2024; UA209230/2024/031332 від 08.04.2024; UA209230/2024/031304 від 08.04.2024; UA209230/2024/031288 від 08.04.2024; UA209230/2024/031266 від 08.04.2024; UA209230/2024/031268 від 08.04.2024; UA205050/2024/014559 від 08.04.2024; UA209230/2024/031079 від 08.04.2024; UA209230/2024/031159 від 08.04.2024; UA205050/2024/014530 від 08.04.2024; UA209230/2024/030986 від 08.04.2024; UA209230/2024/030656 від 05.04.2024; UA209230/2024/030519 від 05.04.2024; UA209230/2024/030180 від 04.04.2024; UA205050/2024/014205 від 04.04.2024; UA205050/2024/014206 від 04.04.2024; UA205140/2024/022671 від 04.04.2024.
Суд зазначає, що наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2022 за №1372/21684, затверджено Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі - Порядок №651), який визначає правила заповнення граф митних декларацій (далі - МД) на бланках єдиного адміністративного документа форми МД-2 (далі - ЄАД), додаткових аркушів до нього форми МД-3 (далі - додаткові аркуші), специфікації форми МД-8 (далі - специфікація), порядок унесення відомостей до доповнення форми МД-6 (далі - доповнення), випадки застосування специфікації, а також порядок оформлення, розподілу та використання аркушів МД форм МД-2, МД-3, МД-6, МД-8.
Згідно з п. 47 розділу ІІ Порядку №651 графа 47 «Нарахування платежів» заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати за МД єдиного збору, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України (далі - єдиний збір), та/або сплати плати.
У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Якщо за МД нараховуються та справляються єдиний збір та/або плата, то відомості про їх нарахування наводяться у цій графі ЄАД. Якщо товар не є об'єктом оподаткування відповідним митним платежем, відомості про нараховування такого платежу в графі не наводяться.
У першій колонці «Вид» зазначається код виду платежу відповідно до класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами. другій колонці «Основа нарахування» зазначаються: при нарахуванні плати - кількість годин роботи посадової особи митного органу, витрачених на виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, незалежно від кількості оформлених МД; при нарахуванні мита: за адвалорною ставкою - митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД; за специфічною ставкою - кількість товару у відповідних одиницях вимірювання та обліку; при нарахуванні акцизного податку: у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок - відповідна база оподаткування (вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку); у разі обчислення акцизного податку із застосуванням специфічних ставок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - відповідна база оподаткування (величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках); при нарахуванні податку на додану вартість:
митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком);
фактурна вартість товару, зазначена в графі 42 МД, перерахована у валюту України за курсом, указаним у графі 23 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком), якщо митна вартість товару менша, ніж фактурна вартість; при нарахуванні єдиного збору - дані, на підставі яких здійснюється розрахунок суми єдиного збору (кількість залізничних вагонів, довжина маршруту тощо). Якщо єдиний збір складається з декількох складових (за проведення контролю, плати за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України, плати за проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням установлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів), відомості про нарахування таких складових зазначаються окремими рядками.
У третій колонці «Ставка» зазначаються: при нарахуванні мита - установлений законодавством розмір ставки мита; при нарахуванні акцизного податку - установлений законодавством розмір ставки акцизного податку; при нарахуванні податку на додану вартість - установлений законодавством розмір ставки податку на додану вартість; при нарахуванні плати - установлений законодавством розмір ставки плати; при нарахуванні єдиного збору - установлений законодавством розмір ставки цього збору.
У четвертій колонці «Сума» зазначається нарахована сума відповідного митного платежу. Розмір плати визначається залежно від кількості зазначених у колонці «Основа нарахування» годин з урахуванням установленого законодавством розміру плати за одну годину.
При декларуванні товарів з використанням комплектів додаткових аркушів права нижня частина графи 47 додаткових аркушів не заповнюється.
У п'ятій колонці «Спосіб платежу» зазначається код способу розрахунку відповідно до класифікатора способів розрахунку.
Відповідно до класифікатора видів надходження до бюджету, що контролюються митними органами, опублікований на офіційному сайті Державної податкової служби України код виду надходжень 020 - Мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання, а код виду надходжень 028 - Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
У графі зазначається у валюті України заявлена митна вартість товару.
Всі митні декларації містять заповнену графу 47 «Нарахування платежів» із визначенням виду надходжень 028, а саме: податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
При цьому, згідно з ч. 1 ст. 74 Митного кодексу України (далі - МК України) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Як вбачається із матеріалів справи та не заперечується Відповідачем, Позивачем здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Тобто, для ввезення імпортованого товару та випуску його у вільний обіг покупцем має бути сплачено всі митні платежі, встановлені законом на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей.
Як вбачається з Акта перевірки, митні декларації, які містяться в матеріалах справи були надані Позивачем до перевірки. У свою чергу, Відповідачем жодних зауважень щодо їх форми та зазначених в них відомостей в акті перевірки не наведено.
Аналізуючи вищенаведені норми, суд приходить до висновку, що в даному випадку первинним документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства і яка безпосередньо підтверджує сплату такого податку.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02 квітня 2024 року справа № 320/16177/23, від 02 квітня 2024 року № 640/21773/22; від 03 жовтня 2023 року № 640/16289/22.
При цьому, як вбачається із відзиву на позовну заяву та акту перевірки, контролюючим органом не заперечується факт оплати імпортних операцій, які стали підставою для формування податкового кредиту (аркуш 42 Акту перевірки). Суд відмічає, що в матеріалах справи наявні банківські виписки, які підтверджують факт оплати.
Таким чином, підставою отримання права на бюджетне відшкодування, у даному випадку, є сплата митних платежів при імпорті товару. Суд зазначає, що ГУ ДПС у Київській області не заперечується сплата митних платежів в розмірі 32807649,00 грн.
Суд зауважує, що контролюючий орган позбавлений можливості втручатися у господарські взаємовідносини Позивача та комісіонера, тим паче ставити у залежність отримання бюджетного відшкодування сформованого за рахунок сплати митних платежів при імпорті товару від виконання умов договору комісії.
Так, при вирішенні спору по суті суд зазначає, що відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та підлягає застосуванню національними судами при розгляді справ.
В своїй судовій практиці Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії» [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, «Онер'їлдіз проти Туреччини» [ВП] (Oneryildiz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови» (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і «Тошкуце та інші проти Румунії» (Toscutaand Others v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах «Онер'їлдіз проти Туреччини» (Oneryildiz v. Turkey), п. 128, та «Беєлер проти Італії» (Beyeler v. Italy), п. 119).
Крім того, Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи 77 (31) від 28.09.1977 урядам держав-членів рекомендовано керуватися у своєму праві й адміністративній практиці принципами, які наводяться у додатку до цієї резолюції.
Ці принципи застосовуються для захисту осіб, як фізичних, так і юридичних, в адміністративних процедурах відносно будь-яких індивідуальних заходів або рішень, які були прийняті в ході здійснення публічної влади і які за своїм характером безпосередньо впливають на їхні права, свободи або інтереси (адміністративні акти).
В ході реалізації цих принципів слід ураховувати належним чином вимоги щодо належного та ефективного управління, а також інтереси третіх сторін та основні публічні інтереси. У випадках, коли вимоги зумовлюють необхідність внесення змін або вилучення одного чи більше принципів у конкретних випадках або в специфічних сферах публічної адміністрації, слід докласти всіх можливих зусиль, відповідно до фундаментальних цілей цієї резолюції, для досягнення якомога вищого ступеня справедливості.
Такими принципами, згідно з Додатком до Резолюції, зокрема, є: право бути вислуханим, що означає, що щодо будь-якого адміністративного акта, який за своїм характером може несприятливо впливати на права, свободи або інтереси особи, така особа може пред'явити факти й аргументи та, у відповідних випадках, докази, що будуть ураховані адміністративним органом; виклад мотивів, що означає, що якщо адміністративний акт є таким, що за своїм характером несприятливо впливає на права, свободи або інтереси особи, така особа отримує інформацію про мотиви, на яких він ґрунтується. Інформація про мотиви зазначається в акті або передається відповідній особі, за її запитом, у письмовій формі протягом розумного строку.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Тобто, обов'язок доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень одночасно покладено на усіх учасників процесу.
Водночас в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23.07.2002 у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та Вуліч проти Швеції» Суд визначив, що «…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління».
З урахуванням наведеного, суд зазначає, що на виконання завдань адміністративного судочинства при перевірці правомірності рішення суб'єкта владних повноважень суд має враховувати лише ті обставини та документи, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд наголошує на тому, що під час розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду належних і достатніх доказів на підтвердження висновків, які зазначені в акті перевірки.
У зв'язку з чим суд вважає, що податкове повідомлення-рішення №499790705 за формою «В3» є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки відповідачем не доведена, а позивачем спростована, правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, з урахуванням змісту первинних та інших документів, які в умовах звичайної ділової практики супроводжують та підтверджують фактичне вчинення платником податків господарських операцій.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 30280,00 грн. відповідно до платіжного доручення від 03.12.2024 № 465. Відтак, суд присуджує на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у межах вказаної суми.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 6-11, 73-77, 79, 90, 139, 241 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 18.11.2024 року №499790705 за формою «В3».
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Проперті» (адреса: 08147, Україна, Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вулиця Гетьманська, будинок 6, нежитлове приміщення 49, код ЄДРПОУ 43479830) судовий збір у розмірі 30280,00 грн (тридцять тисяч двісті вісімдесят гривень нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (адреса: 03151, місто Київ, вулиця Святослава Хороброго, 5А, код ЄДРПОУ ВП 44096797).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 09.04.2025
Суддя Панченко Н.Д.