Рішення від 04.04.2025 по справі 160/12015/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2025 року Справа № 160/12015/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рянської В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Любої Н.Р.,

представника відповідача Запорожця Д.Б.,

представник позивача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

19.07.2021 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія», в якій позивач просив:

- застосувати заходи реагування у виді повного зупинення експлуатації (роботи) об'єктів, а саме приміщень за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39, будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Степова, 1-а Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» до повного усунення порушень;

- встановити у судовому рішенні спосіб і порядок його виконання шляхом зобов'язання зупинити експлуатацію об'єктів, а саме приміщень за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39, будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Степова, 1-а Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» до повного усунення порушень.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в період з 02.03.2021 до 15.03.2021 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» було проведено планову перевірку Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» за адресами: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39, та вул. Степова, 1-а, під час якої встановлено порушення пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, які зафіксовано актом перевірки № 13 від 15.03.2021. Подальша експлуатація зазначених об'єктів Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» із встановленими порушеннями пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.07.2021 справу № 160/12015/21 за вказаним позовом передано на розгляд судді Віхровій В.С.

Ухвалою від 21.07.2021 позовну заяву було залишено без руху.

06.08.2021 надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами.

Провадження у справі відкрито ухвалою від 27.08.2021 та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.

14.09.2021 надійшли відзив та клопотання відповідача про розгляд справи з викликом сторін.

17.09.2021 судом постановлено ухвалу про відмову у задоволенні клопотання відповідача, яке містилося у відзиві, про залишення позову без розгляду.

Ухвалою від 17.09.2021 задоволено клопотання відповідача про розгляд справи з викликом сторін та призначено судове засідання на 05.10.2021.

05.10.2021 зупинено провадження у справі для надання часу для вирішення спору шляхом примирення до 31.12.2021.

Ухвалою від 10.01.2022 поновлено провадження у справі та призначено судове засідання.

17.01.2022 надійшло доповнення відповідача до відзиву.

20.01.2022 було зупинено провадження у справі для надання часу для вирішення спору шляхом примирення до 31.03.2022.

Ухвалою від 20.05.2022 поновлено провадження у справі та призначено судове засідання на 31.05.2022.

31.05.2022 зупинено провадження у справі до відновлення Інвестиційних програм ліцензіатів з розподілу електричної енергії на 2022 рік.

04.03.2025 подано клопотання позивача про поновлення провадження у справі № 160/12015/21.

Розпорядженням в.о. керівника апарату Дніпропетровського окружного адміністративного суду № 65 д від 05.03.2025 призначено повторний автоматизований розподіл справи № 160/12015/21 у зв'язку з надходженням заяви про поновлення провадження у справі та відрядженням судді Парненко В.С. (до зміни прізвища - Віхрової В.С.) до Київського окружного адміністративного суду для здійснення правосуддя на два роки з 16.10.2023.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.03.2025 справу № 160/12015/21 передано на розгляд судді Рянській В.В.

Ухвалою від 10.03.2025 зазначену справу прийнято до провадження та постановлено здійснювати її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

11.03.2025 постановлено ухвалу про поновлення провадження у справі, призначено судове засідання на 26.03.2025.

26.03.2025 надійшли письмові пояснення відповідача, у яких зазначено, що Приватним акціонерним товариством «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» усунуто в повному обсязі порушення, зафіксовані актом перевірки № 13 від 15.03.2021 за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Степова, 1-а. Приміщення за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39 належить іншій юридичній особі, перебувало у користуванні відповідача на підставі договору оренди, який розірвано 30.07.2024.

Судове засідання 26.03.2025 було відкладено до 04.04.2025 за клопотанням представника позивача для ознайомлення з письмовими поясненнями відповідача та для надання пояснень щодо поданих відповідачем доказів.

31.03.2025 надійшли додаткові пояснення позивача, у яких зазначено про усунення обставин, які стали підставою для звернення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до суду з цим адміністративним позовом, а саме порушень, що створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей. Позивач вказав, що актом від 15.03.2021 № 13 зафіксовано 12 порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. Після звернення до суду з цим адміністративним позовом проведено три позапланові перевірки відповідно до заяв Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія», за результатами яких складено акти від 29.09.2021 № 347, від 28.01.2022 № 18, від 04.10.2023 № 122. Відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під час проведення позапланового заходу, з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Суб'єкт господарювання звертався із заявами щодо проведення позапланової перевірки з метою підтвердження усунення вибіркових порушень, вказаних в акті від 15.03.2021 № 13. За результатами перевірок встановлено, що не виконаними залишаються пункти 7, 8 акта від 15.03.2021 № 13 про виявлені порушення, які стосуються об'єкта по вул. Центральній, 39. Згідно з актом приймання-здавання від 30.07.2024, доданим до пояснень відповідача, ним припинено експлуатацію нежитлового приміщення за адресою м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39.

Представник позивача у судове засідання не прибув, додаткові пояснення позивача містять клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову з підстав, наведених у письмових поясненнях, поданих до суду 26.03.2023. Зазначив про відсутність спору між сторонами.

Заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що на підставі наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області № 3 від 19.02.2021 «Про затвердження плану-графіку перевірок на березень 2021 року», посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) № 14 від 02.03.2021 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» за місцем здійснення господарської діяльності за адресами: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Степова, 1-а та вул. Центральна, 39. Планова перевірка проводилась у період з 02.03.2021 до 15.03.2021.

15.03.2021 за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання - Приватним акціонерним товариством «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки було складено акт № 13, яким встановлено наявність таких порушень вимог законодавства:

1) абз. 1 ч. 2 ст. 57 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗУ) - використання об'єктів нерухомості розпочато без подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;

2) пункт 16 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні (далі також - ППБУ) - посадові особи та працівники не пройшли навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки;

3) п. 8 ч. 1 ст. 20 КЦЗУ - не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної безпеки;

4) п. 2 ч. 1 ст. 20 КЦЗУ - не забезпечено працівників об'єкта засобами колективного та індивідуального захисту;

5) п. 21 наказу МНС України № 338 - не проведено повторну паспортизацію ПНО;

вул. Центральна, 39

6) абз. 3 п. 1.12 гл. 1 р. IV ППБУ - відсутній акт проведення прихованих робіт на прокладання проводів (кабелів) у підвісній стелі;

7) п. 1.4 гл. 1 р. V ППБУ - не проводиться підтримання експлуатаційної придатності СПЗ відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Система протипожежного захисту»;

8) п. 1.1 гл. 1 р. V ППБУ - системи протипожежного захисту несправні і не утримуються у постійній готовності до виконання роботи;

9) п. 1.9 гл. 1 р. IV ППБУ - електричне обладнання зі ступенем захисту оболонки менше ІР 44 розміщується на відстані менше 1 м від горючих матеріалів;

вул. Степова, 1-а

10) абз. 3 п. 1.12 гл. 1 р. IV ППБУ - відсутній акт проведення прихованих робіт на прокладання проводів (кабелів) у підвісній стелі;

11) п. 1.21 гл. 1 р. IV ППБУ - не виконано захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих влучань блискавки і вторинних її проявів;

12) п. 1.2 гл. 1 р. V ППБУ - будинки, приміщення та споруди не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Система протипожежного захисту».

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до статті 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Абзацом першим частини п'ятої 5 статті 4 Закону № 877-V визначено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Згідно з частинами першою та шостою статті 7 Закону № 877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до підпункту 39 пункту 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1052 від 16.12.2015, ДСНС організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання.

Згідно з підпунктами 27, 35 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 (у редакції наказу ДСНС України від 12.11.2018 № 661) Головне управління відповідно до покладених на нього завдань організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання; складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно- монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.

На суб'єкта господарювання покладаються обов'язки щодо забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання; організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб'єкта господарювання; здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики (стаття 20 Кодексу цивільного захисту України).

Відповідно до частини першої статті 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Згідно з підпунктом 12 частини першої статті 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно з підпунктами 1, 4, 6, 8 частини першої статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

- недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, нормами і правилами;

- нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

- невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

- відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій.

Відповідно до ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Згідно із частиною третьою статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки покладається на власника (власників) земельної ділянки та іншого об'єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об'єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника (керівників) суб'єкта господарювання.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1417 від 30.12.2014 затверджено Правила пожежної безпеки в Україні (далі - Правила), які є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами державної влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Пунктами 4, 5 розділу І Правил встановлено, що пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж. Особи, відповідальні за забезпечення пожежної безпеки на підприємствах та об'єктах, їх права та обов'язки визначаються відповідно до законодавства.

Діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств та об'єктів (пункт 1 розділу ІІ Правил).

Під час експлуатації об'єктів забороняється знижувати рівень пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об'єкта (пункт 22 розділу ІІ Правил).

Аналіз викладених правових норм дає підстави для висновку, що правовою підставою для застосування адміністративним судом заходів реагування є одночасна наявність таких умов: 1) факт порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей; 2) звернення компетентного органу, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної і техногенної безпеки, із відповідним адміністративним позовом до суду; 3) наявність обов'язку у підконтрольного суб'єкта, зупинення експлуатації приміщень якого вимагає відповідний орган Державної служби України з надзвичайних ситуацій, забезпечувати дотримання вимог пожежної безпеки у відповідному приміщенні.

При обранні заходу реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, позивачем як суб'єктом владних повноважень, і судом, відповідно, мають враховуватися принцип співмірності обраного заходу реагування тим порушенням, які виникли та тим, які залишилися не усунутими на час розгляду справи, а також дотримання справедливого балансу між інтересами відповідача і публічними інтересами.

Верховний Суд у постанові від 29 жовтня 2020 року у справі № 815/6378/17 наголосив, що саме контролюючий орган наділений дискреційними повноваженнями щодо встановлення наявності або відсутності порушень у сфері техногенної та пожежної безпеки, та лише цей орган здійснює прогнозування імовірності виникнення надзвичайних ситуацій, визначає показники ризику, а єдиним доказом усунення зафіксованих в акті перевірки порушень є результати повторної перевірки.

На час розгляду справи виявлені перевіркою порушення за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Степова, 1-а відповідачем усунуті в повному обсязі, що підтверджується актами позапланових перевірок від 29.09.2021 № 347, від 28.01.2022 № 18, від 04.10.2023 № 122.

Як зазначив позивач, не виконано пункти 7, 8 акта від 15.03.2021 № 13 про порушення, які стосуються об'єкта за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39.

Приміщення 2 за вказаною адресою перебувало у користуванні відповідача на підставі договору оренди нежитлового приміщення № 370 від 01.01.2023, укладеного з його власником - Приватним підприємством «ЮВЕНТА». 30.07.2024 сторонами договору № 370 від 01.01.2023 складено акт приймання-здавання нежитлового приміщення за адресою: Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Центральна, 39, відповідно до якого орендар - Приватне акціонерне товариство «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» здав, а орендодавець - Приватне підприємство «ЮВЕНТА» прийняв зазначене приміщення.

З урахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку, що обставини, які стали підставою для звернення позивача до суду у липні 2021 року з цим адміністративним позовом, а саме порушення вимог пожежної і техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей на об'єктах, що експлуатуються відповідачем, усунуті в повному обсязі, що підтверджується актами позапланових перевірок від 29.09.2021 № 347, від 28.01.2022 № 18, від 04.10.2023 № 122.

З системного аналізу матеріалів справи, наведених норм законодавства, з урахуванням висновків Верховного Суду, суд дійшов висновку відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 90, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» про застосування заходів реагування відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Позивач: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, місцезнаходження: 49001, м. Дніпро, вул. Короленка, буд. 4, код ЄДРПОУ 38598371.

Відповідач: Приватне акціонерне товариство «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія», місцезнаходження: 49008, м. Дніпро, вул. Братів Горобців, буд. 28, код ЄДРПОУ 31793056.

Повне рішення складено 09 квітня 2025 року.

Суддя В.В. Рянська