Рішення від 09.04.2025 по справі 160/3752/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2025 рокуСправа №160/3752/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

05.02.2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить суд:

- визнати протиправними бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 щодо внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 про, відповідно до відомостей, які містяться у Тимчасовому посвідченні ОСОБА_1 .

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 13.01.2025 року звернувся до відповідача з заявою щодо внесення актуальних персональних даних останнього до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів». Заяву позивач надіслав відповідачу супровідним листом б/н 15.01.2025 року, засобами поштового зв'язку (ідентифікатор, за яким відстежується факт вручення кореспонденції на сайті Акціонерного товариства «Укрпошта» 4904413151881). До вказаної заяви, позивач долучив копії наступних документів: паспорта; РНОКПП; тимчасового посвідчення. Відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті Акціонерного товариства «Укрпошта» відповідач не отримав листа станом на 03.02.2025 року. Тож, 23.01.2025 року відповідачу було направлено адвокатський запит щодо надання інформації про внесення актуальних персональних даних до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Станом на 03.02.2025 року відповідач не надав відповіді на адвокатський запит у передбачений законодавством строк. Тому позивач вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав та просити суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» і зобов'язати відповідача виконати свої функціональні обов'язки у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та наказом Міністерства оборони України №94 від 28.03.2022 року «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів» щодо внесення актуальних персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. По обставинам справи, у жовтні 2022 року, перебуваючи на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 позивача було виключено з військового обліку відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу11, на підставі ст. 64а наказу МОУ від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», що підтверджується довідкою ВЛК від 24.10.2022 року № 6/6642, та було зроблено відповідний запис та проставлено відмітку у тимчасовому посвідченні НОМЕР_3 про виключення з військового обліку в наслідок непридатності до військової служби за станом здоров'я, відповідно до Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. 18.06.2024 року з метою перевірки та уточнення даних позивач, зареєструвавшись на електронному ресурсі «Оберіг», виявив наявність його персональних даних, які не відповідають дійсності та його правовому статусу, а саме були внесені персональні дані Позивача де він є «військовозобов'язаним» та перебуває на обліку. Станом на 22.01.2025 року на Реєстрі «Оберіг» позивач відображається, як «військовозобов'язаний» та такий, що перебуває на обліку. В даному випадку, будучи визнаним непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку довідкою ВЛК від 24.10.2022 року, прийнятою відповідно до норм діючого на той момент законодавства, достеменно знаючи, що вказана довідка є законною та зберігає чинність, приймаючи до уваги факт проставлення відмітки про виключення позивача з військового обліку до Тимчасового посвідчення, позивач мав правомірні очікування стосовно того, що відносно нього посадові особи ТЦК та СП будуть діяти у відповідності до вимог законодавства та належним чином виконувати покладені на них обов'язки щодо внесення відповідних даних до Єдиного державного реєстрі військовозобов'язаних.

Відповідач не скористався своїм правом щодо подання відзиву на позовну заяву, заяв/клопотань суду не направлено, а відтак враховуючи положення частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за наявними матеріалами у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.02.2025 року, зазначена вище справа була розподілена та 06.02.2025 року передана судді Пруднику С.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2025 року вказану позовну заяву було залишено без руху через невідповідність вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.

У встановлений ухвалою суду від 07.02.2025 року строк позивач усунув недоліки адміністративного позову.

03.03.2025 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду прийнято до свого провадження означену позовну заяву та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_4 : письмові та вмотивовані пояснення щодо не внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку ОСОБА_1 ; інформацію про те, чи отримувалась ІНФОРМАЦІЯ_5 заява ОСОБА_1 від 13.01.2025 року щодо внесення актуальних персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Судом зобов'язано витребувані судом докази подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (також шляхом направлення на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду (inbox@adm.dp.court.gov.ua; inboxdoas@adm.dp.court.gov.ua) ) у строк до 03.04.2025 року. Судом попереджено ІНФОРМАЦІЯ_5 про можливість застосування судом заходів процесуального примусу, зокрема накладення штрафу та винесення окремої ухвали у разі невиконання вимог даної ухвали суду.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 13.03.2008 року позивачу ОСОБА_1 було видане тимчасове посвідчення невійськовозобов'язаного № НОМЕР_3 (замість військового квитка).

У цьому посвідченні вказано, що позивач 13.03.2008 року знятий з в/обліку. Не підлягає в/обліку згідно наказу МОУ №342-2006 р. пп.2.3.4. Також у вказаному посвідченні зазначено, що позивач 04.10.2022 року прийнятий до ІНФОРМАЦІЯ_4 та 24.10.2022 року знятий з обліку ІНФОРМАЦІЯ_4 . 24.10.2022 року ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_6 гр ІІ ст. 64а наказом МОУ 2008 р. непридатний до в/служби з виключенням з в/обліку.

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії від 24.10.2022 року №6/6642, 24.10.2022 року ІНФОРМАЦІЯ_2 проведено медичний огляд ВЛК 24.10.2022 року та на підставі ст. 64а графи ІІ Розкладу хвороб ОСОБА_1 , 1988 р.н., визнано непридатним до в/служби з виключенням з в/обліку.

18.06.2024 року з метою перевірки та уточнення даних позивач, зареєструвавшись на електронному ресурсі «Оберіг», виявив наявність його персональних даних, які не відповідають дійсності та його правовому статусу, а саме були внесені персональні дані Позивача де він є «військовозобов'язаним» та перебуває на обліку. Станом на 22.01.2025 року на Реєстрі «Оберіг» позивач відображається, як «військовозобов'язаний» та такий, що перебуває на обліку.

13.01.2025 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою, в якій просив розглянути його заяву по суті та вжити заходи щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв". До вказаної заяви, позивач долучив копії наступних документів: паспорта; РНОКПП; тимчасового посвідчення.

Означену заяву позивачем було направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку 15.01.2025 року, що підтверджено копіями фіскального чеку Укрпошта, накладною №4904413151881 та описом.

У позові позивач зазначив, що відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті Акціонерного товариства «Укрпошта» відповідач не отримав листа станом на 03.02.2025 року.

Тож, 23.01.2025 року відповідачу було направлено адвокатський запит, в якому адвокат П.О. Лисак просив повідомити про те, чи отримував ІНФОРМАЦІЯ_2 від ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_2 ) заяву щодо внесення актуальних персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 13.01.2025 року; надати інформацію щодо внесення актуальних персональних даних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

Станом на 22.01.2025 року на Реєстрі «Оберіг» позивач відображається, як «військовозобов'язаний» та такий, що перебуває на обліку. В даному випадку, будучи визнаним непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку довідкою ВЛК від 24.10.2022 року, прийнятою відповідно до норм діючого на той момент законодавства, достеменно знаючи, що вказана довідка є законною та зберігає чинність, приймаючи до уваги факт проставлення відмітки про виключення позивача з військового обліку до Тимчасового посвідчення, позивач мав правомірні очікування стосовно того, що відносно нього посадові особи ТЦК та СП будуть діяти у відповідності до вимог законодавства та належним чином виконувати покладені на них обов'язки щодо внесення відповідних даних до Єдиного державного реєстрі військовозобов'язаних.

21.03.2025 року від ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання вимог ухвали суду від 03.03.2025 року надійшла відповідь від 20.03.2025 року №1/3068 про те, що згідно витребування у ІНФОРМАЦІЯ_4 письмові пояснення що до не внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , повідомлено, що означений громадянин не перебуває та не перебував на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 на обліку перебуває в ІНФОРМАЦІЯ_8 . Додаток: витяг згідно бази «Оберіг» Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Не погоджуючись з протиправністю дій відповідача та з вимогами вчинити певні дії, позивач звернувся із вказаною позовною заявою до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає таке.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», ч.1 ст.1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку (ч.3 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Приписами ч.7 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» регламентовано, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Так, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації (п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №154 від 23.02.2022 (далі Положення №154).

Згідно з п.9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.

Відповідно до пункту 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки:

- організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;

- здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;

- проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

- організовують оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;

- організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; - забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов'язаних та резервістів військово-облікових документів.

Аналізуючи наведені норми, суд зазначає, що відповідач організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, здійснює взяття, зняття та виключення з військового обліку в установленому порядку.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначає Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII). Цей Закону регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Статтею 2 Закону № 1951-VIII визначено, що одним з основних завдань Реєстру є ведення військового обліку громадян України.

Відповідно до частини 8 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України та розвідувального органу Міністерства оборони України.

Тобто, Закон України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» визначає та покладає певні права та обов'язки на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до пункту 22 Порядку взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Як зазначено вище, 13.03.2008 року позивачу ОСОБА_1 було видане тимчасове посвідчення невійськовозобов'язаного № НОМЕР_3 (замість військового квитка).

У цьому посвідченні вказано, що позивач 13.03.2008 року знятий з в/обліку. Не підлягає в/обліку згідно наказу МОУ №342-2006 р. пп.2.3.4. Також у вказаному посвідченні зазначено, що позивач 04.10.2022 року прийнятий до ІНФОРМАЦІЯ_4 та 24.10.2022 року знятий з обліку ІНФОРМАЦІЯ_4 . 24.10.2022 року ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_6 гр ІІ ст. 64а наказом МОУ 2008 р. непридатний до в/служби з виключенням з в/обліку.

Отже, позивач у 2022 році був визнаний неприданим до військової служби з виключенням з військового обліку.

Згідно з пунктом 81 Порядку №1487 взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

Особиста присутність призовників, військовозобов'язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов'язкова.

Таким чином, взяття призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки на військовий облік здійснюється за їх особистої присутності, на відміну від виключення або зняття їх з військового обліку, коли їх присутність не є обов'язковою.

Суд установив, що 13.01.2025 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою, в якій просив розглянути його заяву по суті та вжити заходи щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв". До вказаної заяви, позивач долучив копії наступних документів: паспорта; РНОКПП; тимчасового посвідчення.

Означену заяву позивачем було направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку 15.01.2025 року, що підтверджено копіями фіскального чеку Укрпошта, накладною №4904413151881 та описом.

У позові позивач зазначив, що відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті Акціонерного товариства «Укрпошта» відповідач не отримав листа станом на 03.02.2025 року.

Тож, 23.01.2025 року відповідачу було направлено адвокатський запит, в якому адвокат П.О. Лисак просив повідомити про те, чи отримував ІНФОРМАЦІЯ_2 від ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_2 ) заяву щодо внесення актуальних персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 13.01.2025 року; надати інформацію щодо внесення актуальних персональних даних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

В той же час, 21.03.2025 року від ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання вимог ухвали суду від 03.03.2025 року надійшла відповідь від 20.03.2025 року №1/3068 про те, що згідно витребування у ІНФОРМАЦІЯ_4 письмові пояснення що до не внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , повідомлено, що означений громадянин не перебуває та не перебував на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 на обліку перебуває в ІНФОРМАЦІЯ_8 . Додаток: витяг згідно бази «Оберіг» Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Разом з тим, з матеріалів справи суд установив, що відповідач не надав оцінку документам позивача, які були додані до його заяви, не прийняв будь-якого рішення щодо отриманих позивачем документів про виключення з військового обліку військовозобов'язаних, не з'ясував підстав для такого виключення, тому суд зазначає про передчасність позовних вимог про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 про, відповідно до відомостей, які містяться у Тимчасовому посвідченні ОСОБА_1 .

З огляду на встановлені обставини справи, наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про:

визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.01.2025 року із поданими документами щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв";

зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.01.2025 року із поданими документами щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв", з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.

Згідно ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає таке.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на викладені норми, часткове задоволення позовних вимог, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає судовий збір у розмірі 484,48 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.01.2025 року із поданими документами щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв".

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.01.2025 року із поданими документами щодо внесення інформації до реєстру "Оберіг" про виключення останнього з військового обліку для коректного відображення в застосунку "Резерв", з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 484,48 грн. (чотириста вісімдесят чотири гривні 48 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С. В. Прудник