Ухвала від 07.04.2025 по справі 160/7390/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 квітня 2025 рокуСправа №160/7390/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши у м. Дніпрі у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про визнання протиправним дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду у справі №160/7390/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

20.03.2025 позивач звернувся до суду із заявою про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду (в порядку ст. 383 КАС України), в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо зазначення в довідці від 13 листопада 2024 року №55/11/202-758, виданій мені станом на 01 січня 2023 року, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23, розміру надбавки за особливості проходження служби в 63%, та премії в 39% як не відповідних середньому розміру фактично виплачених цих складових грошового забезпечення за січень 2023 року;

- зобов'язати Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23 та у справі №160/7390/24 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області довідку про розмір мого грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, в якій вказати середній розмір надбавки за особливості проходження служби в розмірі 100% та премії в розмірі 91%, відповідно до Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженої наказом ЦУ СБ України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, та Наказу ЦУ СБ України від 19.01.2023 №5/ДСК «Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України з 01.01.2023».

Згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 20.03.2025 зазначену вище заяву у справі №160/7390/24 (номер провадження 407зв-25/160/7390/24) передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Ухвалою суду від 25.03.2025 прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про визнання протиправним дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду у справі №160/7390/24; призначено до розгляду у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про визнання протиправним дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду у справі №160/7390/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії; зобов'язано відповідача надати пояснення з приводу поданої позивачем заяви з наданням доказів на їх обґрунтування у строк до 28 березня 2025 року включно.

28.03.2025 до суду від відповідача надійшла заява, в якій відповідач просить суд у задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області при виконанні рушення суду у справі № 160/7390/24 відмовити у повному обсязі. В обгрунтування заяви відповідач зазначає, що порядок, умови та розмір перерахунку пенсій, у тому числі, військовослужбовцям СБУ визначено вимогами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ). Щодо надбавки за особливості проходження служби та премії та їх відсоткових розмірів, що передбаченні Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова №704), слід зазначити, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується, в тому числі, нормативно-розпорядчими актами Служби безпеки України, а складові грошового забезпечення визначаються залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця, та враховує характер, умови служби, що у свою чергу стимулює досягнення високих результатів у службовій діяльності. Відповідно до пункту 5 Постанови № 704 визначено, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: 1) установлювати: надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою. На виконання Постанови № 704 в Службі безпеки України було видано Інструкцію-515, якою передбачено порядок виплати військовослужбовцям грошового забезпечення військовослужбовцям СБ України, в тому числі надбавка за особливості проходження служби та преміювання. Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу III Інструкції-515, надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям СБ України установлюється у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою, а також зазначена надбавка встановлюється залежно від характеру виконуваних військовослужбовцями обов'язків за посадою відповідно до напряму діяльності підрозділу. Пунктом 2 глави 2 розділу III Інструкції-515 передбачено, що граничні розміри надбавки за особливості проходження служби визначаються щороку Головою СБ України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних військовослужбовцями посадових обов'язків та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Пунктом 3 глави 15 розділу III Інструкції-515 передбачено, що граничні розміри премій військовослужбовцям визначаються Головою СБ України в залежності від займаної посади та напряму діяльності відповідних підрозділів системи СБ України, в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення у кошторисі СБ України на відповідний бюджетний рік. Наказами ЦУ СБ України відповідно до Інструкції-515 встановлюються граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців СБУ, в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України, залежно від тарифного розряду та напрямку діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Відповідно до пункту 7 глави 15 розділу ІІI Інструкції-515 визначено зокрема, що виплата премій військовослужбовцям здійснюється щомісяця за попередній місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць. Отже, розміри надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовцям СБ України визначались наказами ЦУ СБ України за штатними посадами відповідно до Інструкції-515, в граничних розмірах визначеними наказами СБУ в залежності від тарифного розряду та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Відповідач зазначає, що конкретні розміри окремих додаткових видів грошового забезпечення та премії військовослужбовців СБ України встановлюються (підвищуються, зменшуються чи взагалі скасовуються) кожному військовослужбовцю індивідуально наказом відповідного керівника на підставі рапортів начальників структурних підрозділів залежно від напряму діяльності підрозділу, результатів в оперативно-службовій діяльності та в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисах підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України. Враховуючи вищевикладене, розмір грошового забезпечення є індивідуальним і може відрізнятися навіть за аналогічними (відповідними) військовими посадами. Також Управління СБУ зазначає, що підвищенні розміри преміювання відповідно до Наказу №5/ДСК встановлюються переважно молодшому офіцерському складу (75% офіцерського складу). Таким чином, надбавка за виконання особливих завдань під час військової служби за конкретно визначеною посадою станом на 01.01.2023 може бути встановлено до 100%, преміювання відповідно до Наказу №5/ДСК з лютого 2023 року від 10% до 135%, тобто зазначеним наказом фактично встановлюється граничний розмір преміювання військовослужбовцям СБУ починаючи з лютого 2023 року. Отже, у довідках для перерахунку військової пенсії, у разі наявності правових підстав для їх складання та направлення до пенсійного органу для здійснення перерахунку пенсії призначеної відповідно до Закону № 2262-ХІІ, відсоткові значення щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною (прирівняною) посадою. Аналогічний правовий висновок висловлений Верховним Судом у постановах від 05.03.2024 у справі № 380/19324/24 (провадження № Пз/990/6/23). Враховуючи зазначене, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.08.2024 у справі № 160/7390/24, Управлінням СБУ направлена до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 (від 13.11.2024 № 55/11/202-758) для перерахунку пенсії останнього на загальну суму 41947,33 грн. У довідці від 13.11.2024 № 55/11/202-758 на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.08.2024 у справі № 160/7390/24 станом на 01.01.2023, зазначено середній розмір надбавки за особливості проходження служби та премії, станом на 01.01.2023, військовослужбовців які займають відповідні посади за 43 тарифним розрядом за посадою - начальник відділу (посада аналогічна (прирівняна) посаді позивача). Також відповідач указує, що відповідно до підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704 та пункту 1 глави 2 розділу III Інструкції-515 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу установлюється в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, відповідно твердження у заяві, що мінімальне значення надбавки за особливості проходження служби було 100% - суперечать підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704 та пункту 1 глави 2 розділу III Інструкції-515. Щодо відсоткових розмірів преміювання, відповідач зазначає, що Наказом №5/ДСК встановлюється граничний розмір преміювання військовослужбовцям СБУ починаючи з лютого 2023 року. Тому твердження про нібито протиправне зменшення надбавки за особливості проходження служби та преміювання - безпідставні та юридично не обґрунтовані.

31.03.2025 до суду від позивача надійшло клопотання про зобов'язання УСБУ в Дніпропетровській області надати копію фінансової платіжної відомості щодо розрахунку та фактичної виплати грошового забезпечення на посаді начальника відділу, аналогічного посаді позивача, за період з 01.01.2023 по 31.01.2023, відповідно до довідки №55/11/202-326 від 05.06.2024.

Відповідно до ч.5 ст.383 КАС України, у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання.

Так, заява надійшла до суду 20.03.2025 і ухвалою суду від 25.03.2025 призначена до розгляду у письмовому провадженні.

Таким чином, вказана заява, з урахуванням положень ч.6 ст.120 КАС України, згідно з якою, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день, мала бути розглянута у строк до 31.03.2025 включно.

Водночас у період з 31.03.2025 по 04.04.2025 суддя Кучугурна Н.В. знаходилась на лікарняному, тому справа розглянута після закінчення періоду тимчасової непрацездатності судді.

Розглянувши подану позивачем заяву, суд зазначає про таке.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.08.2024 у справі №160/7390/24 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні ді задоволено частково; визнано протиправними дії Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо зазначення в довідці від 19 лютого 2024 року № 55/11/202-56, виданій ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23, розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у середньому розмірі фактично виплачених цих складових грошового забезпечення за грудень 2022 року; зобов'язано Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, в якій вказати середній розмір надбавки за особливості проходження служби та премії, станом на 01.01.2023, відповідно до Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженої наказом ЦУ СБ України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, та Наказу ЦУ СБ України від 19.01.2023 №5/ДСК «Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України з 01.01.2023».

17.10.2024 вказане рішення суду набрало законної сили.

На виконання вказаного рішення суду відповідачем видана довідка від 13.11.2024 №55/11/202-758 про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) нач3 відділу Головного відділу ВКР, станом на 01.01.2023.

У цій довідці наведені такі складові грошового забезпечення та їх розміри: посадовий оклад 11810,00 грн; оклад за військовим званням 2255,00 грн; надбавка за вислугу років 7032,50 грн; надбавка за особливості проходження служби (від пос.окл., окл.військ.званням та вислугу років) 63% - 13291,43 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (від пос.оклада) 15% - 1771,50 грн; доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які співробітничають з особами залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності (від пос. оклада) 10% - 1181,00 грн; премія 39% - 4605,90 грн, всього 41947,33 грн.

У довідці також указано, що розміри посадового окладу та окладу за військовим званням визначені на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.08.2024 №160/7390/24 із розрахунку прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023.

Проте, позивач не погоджується із відсотковим визначенням надбавки за особливості проходження служби та премії, які вказані у цій довідці, тому вважає, що відповідач вчинив протиправні дії під час виконання рішення суду.

Так, позивач зазначає, що на виконання рішення суду у справі №160/7390/24 виконавчою службою було відкрито виконавче провадження, під час якого від відповідача надійшла заява про те, що ним виконано рішення суду та оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 на правлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Позивач указує, що згідно з наказом СБУ №5/ДСК, про який йдеться у рішенні суду, мінімальне значення надбавки за особливості проходження служби було 100%, премії перевищувало 100%. Натомість, у новій довідці №55/11/202-758 від 13.11.2024 надбавка за особливості проходження служби складає 63%, а премія - 39%. Позивач уважає, що ці надбавка та премія мають більшу значення, ніж у попередній довідці від 19.02.2024 №55/11/202-56 (відповідно 55% та 10%), але значно менше, ніж зазначено у наказі №5/ДСК. Позивач зазначає, у листуванні із судом у справі №160/7390/24 у документі №55/11/202-326 від 05.06.2024 вказано, що у співробітників відповідача на аналогічних посадах (начальники відділів) за грудень 2022 року надбавка за особливості проходження служби у грудні становила 100%, а премія 91%, загальна сума грошового забезпечення становила 36680,00 грн. У відповіді на запит позивача від 24.06.2024 начальник Управління СБУ за №55/11/К-27/33/94 від 28.06.2024 поінформував про те, що розмір грошового забезпечення чинного військовослужбовця на аналогічні посаді за період з 01.01.2023 по 31.01.2023 становить від 34277,5 грн до 366680 грн (суму в 36680 грн можна отримати лише при надбавці за ОПС у 100% та премії 91%). За доводами позивача, з урахуванням довідки №55/11/202-236 у співробітників на аналогічних посадах (начальники відділів) за грудень 2023 року надбавка за особливості проходження служби у січні 2023 року також становила 100%, а премія 91% і ці показники стосуються і позивача. У заяві позивач також наводить номери справ із судовими рішеннями, в яких вказуються конкретні величини надбавок за особливості проходження служби та премії, і вони, як указує позивач, значно вищі, ніж у довідках, що видаються УСБУ у Дніпропетровській області. Все це свідчить про те, що відповідач у довідці, поданій до органів пенсійного фонду, вказав занижені величини надбавок за особливості проходження служби та премії, які не відповідають вимогам наказу №5/ДСК-23 та рішенням суду у справах №160/19348/23 та №160/7390/24. Таким чином, позивач уважає, що в оновлені довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2023 мають бути зазначені надбавка за ОПС - 100%, премія - 91%.

Суд зазначає, що у рішенні від 08.08.2024 у справі №160/7390/24 суд установив такі обставини та дійшов таких висновків.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд рішенням від 03.11.2023 у справі № 160/19348/23 адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнив у повному обсязі; визнав протиправною відмову Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області у здійсненні підготовки та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України Про Державний бюджет України на 2023 рік на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; зобов'язав Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023р., відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023.

Відповідно до інформації КП «ДСС», рішення від 03.11.2023 у справі № 160/19348/23 набрало законної сили.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі № 160/19348/23, Управлінням СБУ направлена до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області довідка про розмір грошового забезпечення від 19.02.2024 № 55/11/202-56 станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії позивачу в загальній сумі 36834,63 грн.

У довідці від 19.02.2024 №55/11/202-56 зазначено розмір надбавки за особливості проходження служби (від пос. ркл., окл.військ.званням та вислугу років) 55% - 11603,63 грн, розмір премії 10% - 1181,00 грн.

Позивач, не погоджуючись з діями відповідача щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби з 100% до 55% та премії до 10%, звернувся з цим позовом до суду.

У відзиві на позовну заяву, відповідач повідомляє, що на виконання Постанови №704 в Службі безпеки України видано Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затверджену наказом ЦУ СБ України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, якою передбачено порядок виплати військовослужбовцям СБУ грошового забезпечення, в тому числі, надбавки за особливості проходження служби та преміювання.

Відповідно до цієї Інструкції, надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям СБ України установлюється у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою, а також зазначена надбавка встановлюється залежно від характеру виконуваних військовослужбовцями обов'язків за посадою відповідно до напряму діяльності підрозділу. Граничні розміри надбавки за особливості проходження служби визначаються щороку Головою СБ України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу , виконуваних військовослужбовцями посадових обов'язків та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Наказами ЦУ СБ України кожного року відповідно до Інструкції-515 встановлюються граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України, залежно від тарифного розряду та напрямку діяльності відповідного підрозділу системи СБ України.

Також, відповідач зазначає, що підвищені розміри преміювання відповідно до Наказу ЦУ СБ України від 19.01.2023 №5/ДСК «Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України з 01.01.2023» встановлюються переважно молодшому офіцерському складу (75% офіцерського складу). Таким чином, надбавка за виконання особливих завдань під час військової служби за конкретно визначеною посадою може бути встановлено від 1% до 100%, преміювання від 10% до 135% відповідно до Наказу №5/ДСК.

Ухвалою суду від 27.06.2024 витребувано в Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області відомості про середні розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та розміри премій, що фактично виплачені за посадою у тому органі, звідки позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) звільнився на пенсію (начальник відділу Головного відділу ВКР), за січень 2023 року.

На виконання ухвали суду відповідач надав довідку від 03.07.2024 №55/11/202-379 фінвідділу Управління СБУ у Дніпропетровській області.

У довідці вказано, що в структурі Управління не передбачений такий структурний підрозділ, як Головний відділ ВКР. Враховуючи це, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Управлінням надаються довідки із зазначенням розміру грошового забезпечення діючих військовослужбовців, які займають посаду начальник відділу Управління. Розмір грошового забезпечення (в тому числі розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії) чинного військовослужбовця на посаді начальник відділу Управління становить в межах від 34277,50 гривень до 36680,00 грн.

Крім цього, у листі від 15.03.2024 №55/11/К-182/93 відповідач указав, що у довідці від 19.02.2024 №55/11/202-56 станом на 01.01.2023 зазначено середні розміри фактично виплаченого грошового забезпечення військовослужбовців, які займають відповідні посади, за грудень 2022 року (з 01.12.2022 по 31.12.2022 включно). Крім цього, станом на 01.01.2023 фактична виплата грошового забезпечення військовослужбовцям Управління проведена за грудень 2022 року, у зв'язку з чим, складові грошового забезпечення вказані за відповідний період.

Як зазначено вище, у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

У цій справі, з урахуванням висновків, викладених у постанові від 23.05.2024 №380/19324/23 Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23, місяцем, в якому у позивача виникло право на перерахунок пенсії, є січень 2023 року, відповідно, довідка від 19.02.2024 №55/11/202-56, мала містити розміри надбавки за особливості проходження служби та премії станом на 01.01.2023.

Натомість, відповідач сам підтвердив, що у довідці зазначено середні розміри фактично виплаченого грошового забезпечення військовослужбовців, які займають відповідні посади, за грудень 2022 року (з 01.12.2022 по 31.12.2022 включно).

З урахуванням викладеного, суд і дійшов висновку про визнання протиправними дій Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо зазначення в довідці від 19 лютого 2024 року № 55/11/202-56, виданій ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23, розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у середньому розмірі фактично виплачених цих складових грошового забезпечення за грудень 2022 року та зобов'язання Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі №160/19348/23 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, в якій вказати середній розмір надбавки за особливості проходження служби та премії, станом на 01.01.2023, відповідно до Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженої наказом ЦУ СБ України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, та Наказу ЦУ СБ України від 19.01.2023 №5/ДСК «Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України з 01.01.2023».

Отже, у цій справі розглядалось питання правомірності визначення відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у довідці від 19.02.2024 №55/11/202-56.

Позивач у заяві зазначає про те, що в матеріалах справи наявна довідка №55/11/202-326 від 05.06.2024, в якій вказано, що у співробітників відповідача на аналогічних посадах (начальники відділів) за грудень 2022 року надбавка за особливості проходження служби у грудні становила 100%, а премія 91%, загальна сума грошового забезпечення становила 36680,00 грн.

Проте, питання правомірності розміру складових грошового забезпечення у довідці №55/11/202-326 від 05.06.2024 не було предметом розгляду у цій справі.

До того ж, довідка №55/11/202-326 від 05.06.2024 містила інформацію про розміри грошового забезпечення за грудень 2022 року, тоді як, у цій справі суд установив, що оновлена довідка про грошове забезпечення позивача мала містити розміри надбавки за особливості проходження служби та премії станом на 01.01.2023, а не станом на грудень 2022 року.

Так, видана на виконання рішення суду у справі №160/7390/24 довідка від 13.11.2024 №55/11/202-758 містить інформацію про те, що розміри посадового окладу та окладу за військовим званням визначені на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.08.2024 №160/7390/24 із розрахунку прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023, а надбавка за особливості проходження служби (від пос.окл., окл.військ.званням та вислугу років) становить 63% - 13291,43 грн, премія 39% - 4605,90 грн.

При цьому, у заяві поданій до суду 28.03.2025, відповідач указує, що надбавка за виконання особливих завдань під час військової служби за конкретно визначеною посадою станом на 01.01.2023 може бути встановлено до 100%, преміювання відповідно до Наказу №5/ДСК з лютого 2023 року від 10% до 135%, тобто зазначеним наказом фактично встановлюється граничний розмір преміювання військовослужбовцям СБУ починаючи з лютого 2023 року. Крім того, розміри надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовцям СБ України визначались наказами ЦУ СБ України за штатними посадами відповідно до Інструкції-515, в граничних розмірах визначеними наказами СБУ в залежності від тарифного розряду та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України, а конкретні розміри окремих додаткових видів грошового забезпечення та премії військовослужбовців СБ України встановлюються (підвищуються, зменшуються чи взагалі скасовуються) кожному військовослужбовцю індивідуально наказом відповідного керівника на підставі рапортів начальників структурних підрозділів залежно від напряму діяльності підрозділу, результатів в оперативно-службовій діяльності та в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисах підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України.

Таким чином, з огляду на висновки, яких суд дійшов у рішенні від 08.08.2024 у справі №160/7390/24, враховуючи пояснення надані відповідачем до суду, а також інформацію про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії, зазначену в оновленій довідці від 13.11.2024 №55/11/202-758, суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання протиправними дій відповідача, вчинених під час виконання рішення суду.

Також з огляду на викладене вище, суд зазначає про відсутність підстав для зобов'язання УСБУ в Дніпропетровській області надати копію фінансової платіжної відомості щодо розрахунку та фактичної виплати грошового забезпечення на посаді начальника відділу, аналогічного посаді позивача, за період з 01.01.2023 по 31.01.2023, відповідно до довідки №55/11/202-326 від 05.06.2024.

Суд відхиляє доводи позивача, в яких він наводить номери справ із судовими рішеннями, в яких вказуються конкретні величини надбавок за особливості проходження служби та премії, і вони, як указує позивач, значно вищі, ніж у довідках, що видаються УСБУ у Дніпропетровській області, оскільки судові рішення у цих справах були прийняті за інших обставин, ніж ті, які суд установив у справі №160/7390/24, до того ж, у деяких з цих справ, суди відмовили у задоволенні позовних вимог позивачів.

Відповідно до ч.1 ст.383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Згідно з ч.6 ст.383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача суд постановляє ухвалу про залишення заяви без задоволення, яка може бути оскаржена в порядку, встановленому статтею 294 цього Кодексу. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні заяви позивача, поданої в порядку ст.383 КАС України.

Керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання протиправним дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду у справі №160/7390/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили 07.04.2025 та може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного її тексту шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала складена 07.04.2025.

Суддя Н.В. Кучугурна