Ухвала від 09.04.2025 по справі 120/461/25

УХВАЛА

про закриття провадження в справі

м. Вінниця

09 квітня 2025 р. Справа № 120/461/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши у письмовому провадженні матеріали справи за позовом в.о. керівника Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави до Тульчинської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Журавлівський ліцей Тульчинської міської ради Вінницької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов в.о. керівника Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави до Тульчинської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані бездіяльністю відповідача щодо не вжиття заходів для оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Журавлівського ліцею та державної реєстрації права комунальної власності на вказану будівлю.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суд від 20.01.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Даною ухвалою також залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Журавлівський ліцей Тульчинської міської ради Вінницької області.

31.03.2025 року до суду від Тульчинської міської ради надійшла заява про закриття провадження, в обґрунтування якої зазначено, що відповідно витягу з Державного реєстру речових прав (індексний номер витягу: 420041868, дата, час державної реєстрації: 28.03.2025 року 08:41:41) вчинено реєстраційні дії щодо оформлення права власності на комплекс будівель і споруд загальною площею 1876,2 кв. метри, який розташований за адресою: 23641, Вінницька область, Тульчинський район, село Журавлівка, вулиця Шевченка, будинок 194, де розміщується Журавлівський ліцей Тульчинської міської ради Вінницької області. Згідно зазначеного Витягу, власником нерухомого майна є Тульчинська міська рада Вінницької області (код ЄДРПОУ: 04051141).

Вищезазначені обставини, на думку представника відповідача вказують на те, що вимоги адміністративного позову до Тульчинської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - виконано, оскаржувані порушення виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

02.04.2025 року на адресу суду від позивача надійшло клопотання, в якому він не заперечує щодо закриття провадження та просить повернути Вінницькій обсній прокуратурі сплачений судовий збір.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, з огляду на наступне.

Спір між сторонами виник у зв'язку з протиправною, на думку позивача, бездіяльністю відповідача, як суб'єкта владних повноважень, щодо не вжиття заходів для оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Журавлівського ліцею та державної реєстрації права комунальної власності на вказану будівлю.

Водночас позивач, обираючи спосіб захисту порушених прав та інтересів, просив суд зобов'язати відповідача, вжити заходи для оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Журавлівського ліцею та державної реєстрації права комунальної власності на вказану будівлю.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем вжито заходи для оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Журавлівського ліцею та державної реєстрації права комунальної власності на вказану будівлю.

Так, відповідно витягу з Державного реєстру речових прав (індексний номер витягу: 420041868, дата, час державної реєстрації: 28.03.2025 року 08:41:41) вчинено реєстраційні дії щодо оформлення права власності на комплекс будівель і споруд загальною площею 1876,2 кв. метри, який розташований за адресою: 23641, Вінницька область, Тульчинський район, село Журавлівка, вулиця Шевченка, будинок 194, де розміщується Журавлівський ліцей Тульчинської міської ради Вінницької області. Згідно зазначеного Витягу, власником нерухомого майна є Тульчинська міська рада Вінницької області (код ЄДРПОУ: 04051141).

Отже, за результатами розгляду заяви сторони відповідача, суд доходить висновку, що зобов'язальні вимоги позовної заяви виконано останнім в повному обсязі після відкриття провадження у справі, що свідчить про наявність підстав для закриття провадження.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Отже, для закриття провадження у справі з вищенаведених підстав необхідні дві обов'язкові умови: 1) виправлення суб'єктом владних повноважень тих порушень, що є предметом оскарження в суді; 2) відсутність підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

З огляду на викладене та беручи до уваги те, що оскаржувані порушення відповідачем виправлені, а підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною після такого виправлення, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі.

Відповідно до частини 2 статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Вирішуючи питання про розподіл судових, суд виходить із таких мотивів.

За приписами частини 1 статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Частиною 2 статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Встановлено, що Вінницькою обласною прокуратурою при зверненні до суду з вказаною позовною заявою сплачено судовий збір у розмірі 3028,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 2854 від 12.12.2024 року.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Згідно з частиною 2 статті 7 вказаного Закону у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Частиною п'ятою статті 7 Закону України "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Враховуючи зазначене та наявність підстав, унормованих статтею 7 Закону України "Про судовий збір", суд вважає за можливе повернути Вінницькій обласній прокуратурі судовий збір у розмірі 3028,00 грн., сплачений при поданні позовної заяви.

Разом з тим, суд зазначає, що 07.01.2025 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.11.2024 № 606 «Про внесення змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.12.2024 за № 1888/43233. Даним наказом внесено зміни до механізму повернення судового збору у випадках, визначених статтею 7 Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до нового порядку органи Казначейства здійснюють повернення судового збору в усіх випадках виключно на підставі електронного подання, сформованого або Державною судовою адміністрацією України, або її територіальним управлінням, або відповідним судом.

У відповідності до абз. 7 п. 5 Розділу I Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2024 за №1888/43233 (в редакції від 07.01.2025) заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, з платежу, який підлягає поверненню, із обов'язковим зазначенням інформації в такій послідовності: найменування платника (суб'єкта господарювання) (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) фізичної особи (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), дата та номер судового рішення, яке набрало законної сили (у разі повернення судового збору, за виключенням помилково зарахованого), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті) та номер контактного телефону (за згодою), сума коштів, що підлягає поверненню (перерахуванню), причина повернення (перерахування) коштів з бюджету, найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг, місцезнаходження банку (у разі повернення коштів в іноземній валюті (латиницею)), в якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунка (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).

Згідно з абз. 9 п. 5 Розділу I вказаного вище Порядку разом із заявою про повернення (перерахування) коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.

За вказаних обставин, суд роз'яснює позивачу, що для реалізації вказаної ухвали суду, заявнику необхідно звернутись з відповідною заявою до Вінницького окружного адміністративного суду за процедурою, визначеною Порядком повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2024 за №1888/43233 (в редакції від 07.01.2025).

Керуючись ст.ст. 238, 248, 256, 294 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання відповідача про закриття провадження у справі - задовольнити.

Провадження у справі за позовом в.о. керівника Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави до Тульчинської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Журавлівський ліцей Тульчинської міської ради Вінницької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії закрити.

Повернути Вінницькій обласній прокуратурі (код ЄДРПОУ: 02909909, адреса: вул. Монастирська, 33, м. Вінниця, Вінницька область, 21050) судовий збір у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень нуль копійок), сплачений при зверненні до Вінницького окружного адміністративного суду на підставі платіжної інструкції № 2854 від 12.12.2024 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Чернюк Алла Юріївна