Справа № 727/1072/25
Провадження № 2-а/727/34/25
03 квітня 2025 року м.Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці складі:
головуючого судді - Яреми Л.В.
при секретарі - Даскалюк Д.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
за участю:
представника позивача - Цуркан Д.Ю.
28 січня 2025 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив скасувати постанову № 58 від 17 січня 2025 року, винесену т.в.о. начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , майором ОСОБА_2 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень на ОСОБА_1 в справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
В обґрунтування позову вказує, що 17 січня 2025 року т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 винесено постанову №58 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, що згідно відомостей наведених у протоколі про адміністративне правопорушення №58 від 08 січня 2025 року, ОСОБА_1 не з'явився для уточнення персональних даних до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку або до центру надання адміністративних послуг у встановлений законодавством термін з 18.05.2024 р. по 16.07.2024 р., чим скоїв правопорушення передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Вважає, що постанова №58 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП є протиправною та підлягає скасуванню. Оскільки висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, а саме правопорушення (у випадку його вчинення), повинне бути належним чином зафіксоване.
08 січня 2025 року, оператором групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_3 відносно ОСОБА_1 складено протокол №58 щодо вчинення останнім правопорушення передбаченого ч.3 ст.210 - 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає в тому, що ОСОБА_1 не з'явився для уточнення персональних даних до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку або до центру надання адміністративних послуг у встановлений законодавством термін з 18.05.2024 р. по 16.07.2024 р..
Вказує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , починаючи з 04.08.2021 року зареєстрований як фізична особа-підприємець та перебуває на обліку в Головному управлінні Державної податкової служби у Чернівецькій області (код ДПІ за основним місцем обліку - 2412, номер взяття на облік платника податків - НОМЕР_1 ).
Інформація щодо персональних даних ОСОБА_1 може бути отримана шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно - комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, зокрема - ДПС.
Проте, всупереч примітки ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ІНФОРМАЦІЯ_5 винесено оскаржувану постанову №58 від 17.01.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
10 вересня 2024 року, позивач ОСОБА_1 направив на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (в редакції Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 року №930), нотаріально засвідчені копії документів, що надають йому право на відстрочку та електронний військово - обліковий документ № НОМЕР_2 із зазначенням дати уточнення даних - 27.08.2024 року.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ф.119 (№585010002423), вказані документи вручено за довіреністю одержувачу - ІНФОРМАЦІЯ_6 11 вересня 2024 року. Вказана заява, із усіма наявними додатками розглянута ІНФОРМАЦІЯ_5 , за результатами чого 16 вересня 2024 року, позивачу надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. ІНФОРМАЦІЯ_5 виявлено дату уточнення даних (27.08.2024 року) - 16 вересня 2024 року.
Таким чином, вважає, що адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, а саме: до 16 грудня 2024 року.
Вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_5 виніс постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП за межами строків передбачених ст. 38 КУпАП.
Виходячи з наведеного, вважає що оскаржувана постанова підлягає скасуванню, а провадження у справі про вчинення адміністративного правопорушення - закриттю.
Просить позов задовольнити та скасувати постанову № 58 від 17 січня 2025 року, винесену ТВО начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , майором ОСОБА_2 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 в справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, провадження по адміністративній справі закрити.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Чернівці від 13 лютого 2025 року відкрито провадження в справі.
25 лютого 2025 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву, у якому останній проти позовних вимог заперечує, вказуючи на безпідставність заявлених позовних вимог та правомірність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а також правомірність дій працівників ІНФОРМАЦІЯ_3 . Окрім того, зазначає, що в протоколі про адміністративне правопорушення №58 було встановлено, що 08.01.2025 року о 17 год. 00 хв. в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 будучи військовозобов'язаним не з'явився для уточнення персональних даних до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку або до центру надання адміністративних послуг у встановлений законодавством термін (з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року). Своїми протиправними діями (бездіяльністю) ОСОБА_1 порушив аб3.6 ч.3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», П.П. 22,25 Постанови N?560, вимоги абзацу 7 ч.3 ст.1, абзацу 5 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» від 25.03.1992 N?2232- XII та вимоги Додатку 2 до Порядку, що призвело до порушення ним правил військового обліку, вчиненого в особливий період, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При прийнятті вказаної постанови, у якості доказів вини скоєння правопорушення, було взято до уваги: протокол від 08.01.2025 N?58 про адміністративне правопорушення; копія паспорту; копія витягу з сторінки застосунку призовників, військовозобов?язаних та резервістів (Резерв +); дані наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов?язаних та резервістів (Реєстр «Оберіг»). Вказує, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення у відношенні позивача було встановлено, що останній порушив правила військового обліку під час дії особливого періоду (діє в Україні з 17.03.2014 року після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 N?303/2014 "Про часткову мобілізацію") у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану не уточнив протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання ПО адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов?язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, порушивши вимоги п.п. 22,25 Постанови № 560, абз.3 п.10-1 Додатку 2 до Порядку та абзацу 7 ч.3 ст.1, абзацу 5 ч.10 ст.1 Закону України "Про військовий обов?язок і військову службу".
Відповідно ч.3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абз.3 п.10-1 Додатку 2 до Порядку у Позивача був обов?язок в термін з 18.05.2024 по 16.07.2024 уточнити свої облікові дані, а саме адресу місця проживання, номери засобів зв?язку, адреси електронної пошти (за наявності) через центри надання адміністративних послуг, електронний кабінет призовника, військовозобов?язаного, резервіста, або у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Уточнення облікових даних було здійснено позивачем несвоєчасно, а саме 27.08.2024, що підтверджується даними Реєстр «Оберіг» та копією витягу Резерв контексті вищезазначених вимог, уточнення даних військовозобов?язаним - це актуалізація наявної в Реєстрі «Оберіг» інформації про адресу проживання, номери засобів зв?язку, адресу електронної пошти. Уточнення облікових даних являлось ситуативною вимогою чинного законодавства і зобов?язувало всіх військовозобов?язаних в період з 18.05.2024 по 16.07.2024 особисто вчинити певні дії в один із визначених способів.
Тому, враховуючи вищезазначене, вважає, що примітка до положення ст. 210,210-1 КУпАП в даному випадку не може бути застосована, оскільки обов'язок уточнити свої персональні дані було покладено саме на ОСОБА_1 .
Представник позивача Цуркан Д.Ю. в судовому засіданні позов підтримала, просила задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутності та врахувати позицію, викладену у відзиві.
Суд, дослідивши матеріали справи, повністю і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступного.
Порядок оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення врегульований статтею 286 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Статтею 235 КУпАП передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 13).
08.01.2025 року, оператором групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_1 солдатом ОСОБА_3 відносно ОСОБА_1 складено протокол № 58 за ч.3 ст.210-1 КУпАП, відповідно до якого: 08.01.2025р. о 17 год.00 хв. в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено факт адміністративного правопорушення, а саме: громадянин ОСОБА_1 , який є військовозобов?язаним, не з?явився для уточнення персональних даних до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку або до центру надання адміністративних послуг у встановлений законодавством термін з 18.05.2024р. по 16.07.2024р., чим порушив вимоги ч. 3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в редакції від 11.04.2024р., що призвело до порушення ним законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчиненого в особливий період. 3 17.03.2014р., після оприлюднення Указу Президента України N?303/2014 «Про часткову мобілізацію», в Україні розпочав діяти особливий період, який діє станом на момент складання протоколу. Тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зі змісту даного протоколу вбачається, що останній був ознайомлений з правами та обов'язками відповідно до ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, а також про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 12 год. 00 хв. 17.01.2025 року в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , кабінет № 27).
17.01.2025 року позивачем до ІНФОРМАЦІЯ_1 було подано письмові пояснення.
17.01.2025 року т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , майором ОСОБА_2 винесено постанову № 58, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн., за те що ОСОБА_1 , будучи військовозобов'язаним,не з'явився для уточнення персональних даних до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку або до центру надання адміністративних послуг у встановлений законодавством термін в період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року, чим порушив вимоги ч. 3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в редакції від 11.04.2024р., що призвело до порушення ним законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчиненого в особливий період, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП (а.с. 21-23).
Відповідно до абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» .
18.05.2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку №3633-ІХ від 11.04.2024.
Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Також, згідно пп. 10-1 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (Додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні: у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Положеннями п. 1 ч. 2 розділу ІІ «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 3633-ІХ від 11.04.2024 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який набрав чинності 18 травня 2024 року, визначено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 03 березня 2022 року № 2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Таким чином, враховуючи вимоги абз.7 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», всі військовозобов'язані, крім тих що відносяться до абз.2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Нормами вказаного Закону визначено 60-денний строк для уточнення облікових даних, останній день якого припадав на 16.07.2024.
Також суд наголошує, що чинним законодавством передбачено три способи, якими громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024, а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Разом з тим, позивач у встановлені законом строки та способи свої військо-облікові дані не уточнив, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022, що затверджений Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України введений воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 року строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався, і продовжує свою дію на час розгляду справи.
При цьому, суд не бере до уваги доводи позивача в тій частині, що положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, оскільки чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів, відтак держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного, яким є позивач.
При цьому, суд звертає увагу, що жодна з вищезазначених баз даних не містить інформації про фактичне місце проживання позивача, номери його засобів зв'язку, а також адреси електронної пошти.
Як вбачається, із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємів та громадських формувань ОСОБА_1 являється ФОП 3-ї групи оподаткування (а.с. 8-10, 11-12).
Також згідно військово-облікового документу з Резерв+, вбачається, що ОСОБА_1 являється військовозобов'язаним, відстрочка- відсутня, бронювання - відсутнє, звання - молодший лейтенант, ВОЗ 030400, номер в реєстрі Оберіг 121020229334018900059, адреса проживання: АДРЕСА_2 , дата уточнення даних - 27.08.2024 року.
10 вересня 2024 року, ОСОБА_1 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 направив заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, копії документів, що надають йому право на відстрочку та електронний військово-обліковий документ з резерву, в якому зазначена дата уточнення ним даних - 27.08.2024 року.
За результатами розгляду вказаної заяви, 16 вересня 2024 року, ОСОБА_1 надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_5 16 вересня 2024 року було виявлено дату уточнення даних ОСОБА_1 в резерві+ - 27.08.2024 року, що підтверджується військово-обліковим документу з Резерв+, який був наданий відповідачем разом із відзивом, вбачається, що даний документ був сформований 16.09.2024 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , згідно якого він є військовозобов'язаним, в нього наявна відстрочка до 09.11.2024 року, тип відстрочки п.2 ч.3 ст. 23, дата уточнення ним даних - 27.08.2024 року, даний документ дійсний до 09.11.2024 року.
Строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності необхідно обчислювати саме з моменту виявлення правопорушення у ІНФОРМАЦІЯ_5 , тобто з 16 вересня 2024 року.
Відповідно до частини 7 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення,тобто на позивача могло бути накладено стягнення на протязі трьох місяців з дня його виявлення з 16 вересня 2024 року і до 16 грудня 2024 року.
З урахуванням наведеного суд вважає, що адміністративне стягнення на ОСОБА_1 застосовано з порушенням строків притягнення останнього до адміністративної відповідальності, а тому постанова ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , майора ОСОБА_2 № 58 від 17.01.2025 року за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн. - підлягає скасуванню, а позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 5,7,9,19,90,72,77-78,139,243-246,250,286 Кодексу адміністративного судочинства України,суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , майора ОСОБА_2 , № 58 від 17.01.2025 року за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000,00 грн.
Справу про адміністративне правопорушення закрити.
Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП - НОМЕР_3 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ - НОМЕР_4 , місце знаходження за адресою: АДРЕСА_1 .
СУДДЯ Л.В.ЯРЕМА